İlişkilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
59 Cevap1727 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2012; 13:52:08 

Herkes bir öneri yazsa yeterli. Evli,nişanlı,sözlü veya sevgili ne olursa herkesin mutlaka bir ilişkisi olmuştur. Mesela ilişkinin bitmemesi için aranan yollar neler olabilir ?
Karşındakiyle hangi konuları konuşabilirsin ? Onu nasıl mutlu edebilirsin ?

8335 Mesaj
26 Şubat 2012; 13:55:37 

Erkek isen

Bir kadını tamamiyle mutlu edemezsin. her zaman bir sorun vardır.
Fiziksel değişikliklere anında reaksiyon göstermen gerekir. Saçını mı kestirdin? saç rengini mi değiştirdin? Bu makyaj sana çok yakışmış gibi aptal saptal şeylere dikkat etmen gerekir.
Alışverişi seviyor, onunla alışverişteyken sıkılmıyor olman gerekir.
Çanta ve ayakkabı markalarını bilmen gerekir.
Kendinden çok ona zaman ayırıp, kendi düzenini ona göre yönlendirmen gerekir.
Karşılık vermemen, bağırmaman, hakaret etmemen gerekir. Birisi bağıracaksa bu bayan olan taraf olmalıdır. Erkek sadece alttan alır, hoş karşılar, sorunu çözerken orta noktayı değil kızın seveceği noktayı bulması gerekir.
İşte dahi olsan rapor vermen, bir yere giderken haber etmen gerekir.
Annene göstermediğin sevgiyi ona göstermen, gerekirse aileni karşına alman gerekir.
Başka bir dişiyle görüşmemen, konuşmaman, arkadaşlık yapmaman yapıyorsan bile onun yanında yapman gerekir.
Konuşurken ağzından çıkanı 2 kere tartıp bir kere de süzüp söylemen gerekir.
Daha yığınla şey sayarımda vakit yetmez.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

1963 Mesaj
26 Şubat 2012; 13:55:42 

Benim yaşadıklarımdan çıkardığım en önemli tecrübe şu ;

Kızı elde tutabilmek ve mutlu edebilmek için alttan alma ve gereksiz yere fedakâr olma,haklı olduğun halde "aman tadımız kaçmasın" diye sineye çekme..Doğru bir üslupla sorun neyse veya o ne hata yapıyorsa ertelemeden ötelemeden sıcağı sıcağına söyle-konuş-tartış..Ve asla ilk zamanlarda aşk böceği moduna geçip "canım-sevgilim-aşkım-çiçeğim" deme..

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2012; 14:15:32 

Up

3448 Mesaj
26 Şubat 2012; 14:18:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Erkek isen

Fiziksel değişikliklere anında reaksiyon göstermen gerekir. Saçını mı kestirdin? saç rengini mi değiştirdin? Bu makyaj sana çok yakışmış gibi aptal saptal şeylere dikkat etmen gerekir.
Karşılık vermemen, bağırmaman, hakaret etmemen gerekir. Birisi bağıracaksa bu bayan olan taraf olmalıdır. Erkek sadece alttan alır, hoş karşılar, sorunu çözerken orta noktayı değil kızın seveceği noktayı bulması gerekir.
Annene göstermediğin sevgiyi ona göstermen, gerekirse aileni karşına alman gerekir.
Başka bir dişiyle görüşmemen, konuşmaman, arkadaşlık yapmaman yapıyorsan bile onun yanında yapman gerekir.

0

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

1085 Mesaj
26 Şubat 2012; 14:47:16 

quote:

Erkek isen

Bahsettigin kiz dunya guzeli sanirim? Ipleri asla bu kadar vermemelisin. Ayrilma dusuncesi girdiginde sen o kadar fedakarlik yapmis olacaksin ki ayrilamayacaksin. Ama o seni cope bile atar. Cunku gram ugrasmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2012; 14:52:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Heimdallr

Bahsettigin kiz dunya guzeli sanirim? Ipleri asla bu kadar vermemelisin. Ayrilma dusuncesi girdiginde sen o kadar fedakarlik yapmis olacaksin ki ayrilamayacaksin. Ama o seni cope bile atar. Cunku gram ugrasmadi.

Senin önerin nedir hocam ?

4601 Mesaj
26 Şubat 2012; 15:05:06 

quote:

Erkek isen

bunları yaptıktan 3-4 ay sonra kız ya sıkılır terkeder yada sizi kullanmaya devam eder. Türk kızı için söylüyorum genelde hep böyle oluyor.

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

1254 Mesaj
26 Şubat 2012; 15:28:26 

quote:

Erkek isen

Adriana limayla falan çıkıyoruz galiba? Bu ne hocam bunları kıza yapsan 2 aya terk eder seni sonra Türk kızları neden havalı.

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2012; 15:48:10 

Peki ne yapmalıyız bunu değerlendirsek ?

489 Mesaj
26 Şubat 2012; 15:51:59 

karşındakine insan gibi davran. Kızsa kız, peygamber değilya

853 Mesaj
26 Şubat 2012; 16:12:18 

şımartıp tepene çıkarma, karakterini tepkini ortaya koy, yanlış bulduğun şeyleri söyle , ve en önemlisi dürüst ol , kimse bulunmaz hint kumaşı değil , karşılıklı anlayış bu işin sırrı olsa da suistimal durumuna düştüğünde kendini göstermeyi bil !

AMD FX 8320 4.6 ghz 1.55v Sunbeam CCF -|- ASUS M5A97 2.0 -|- NVIDIA ZOTAC GTX 660 TI O.C Boost -|- 2x2x2x2 8gb Kingston 1600mhz CL 9-9-9-24 1T 1.60v -|- -|- Samsung 1 TB 7200 -|- XILENCE + 750w V3 -|- -|- Microlab M-820 2+1 -|- Logitech Wireless Gamepad F710 -|-A4tech gaming mouse XL-747H- Logitech K520 Wireless Keyboard -|-Samsung P-2250 21.5" -|- - Windows 8.1 Pro x64

1085 Mesaj
26 Şubat 2012; 17:32:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ~MonoPoL~

Senin önerin nedir hocam ?

Onerim ne yazik ki yok. Kizlar salak canlilardir. Ne istediklerini bilmiyorlar. En azindan tecrubelerime dayanarak soyluyorum. Zengin olucaksin sanirim tek anahtar bu. Tip falan bos

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2012; 20:20:12 

quote:

Onerim ne yazik ki yok. Kizlar salak canlilardir. Ne istediklerini bilmiyorlar. En azindan tecrubelerime dayanarak soyluyorum. Zengin olucaksin sanirim tek anahtar bu. Tip falan bos

Hala öğrenciysek ve baba parası yiyorsak ne olacak ?

8335 Mesaj
26 Şubat 2012; 22:49:17 

Yazdıklarımı her kıza yapıcaz diye birşey dedim mi? Bakın ne yazmışım " hiç bir zaman bir kızı tam anlamıyla tatmin edemezsiniz" . Yani bunları yapsanız dahi tatmin olmaz. Bunları yapın demiyorum yoksa.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

1085 Mesaj
26 Şubat 2012; 22:59:31 

quote:

Yazdıklarımı her kıza yapıcaz diye birşey dedim mi? Bakın ne yazmışım " hiç bir zaman bir kızı tam anlamıyla tatmin edemezsiniz" . Yani bunları yapsanız dahi tatmin olmaz. Bunları yapın demiyorum yoksa.

Niye bu kadar kızıyorsun pier abi kötü birşey demedik ki yav.

8335 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:01:30 

quote:

Niye bu kadar kızıyorsun pier abi kötü birşey demedik ki yav.

Ne kızıcam yahu. Millet sanki "bunları " yapın demişim gibi cevap vermiş afra tafra yapmışda açıklayayım dedim.

Bir bayanı tamamiyle memnun etmenin yolu yoktur.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

6256 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:04:48 

Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş

1085 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:07:03 

quote:

Ne kızıcam yahu. Millet sanki "bunları " yapın demişim gibi cevap vermiş afra tafra yapmışda açıklayayım dedim.

Ne yazık ki doğru.

1021 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:08:02 

Osurma yeter

Acer S5552G- 2.1Ghz QuadCore - 4 GB RAM - HD 5650 - 320 GB HDD - Logitech Marathon - Edifier m3500 - Galaxy s4 mini

Uzaklaştırılmış
26 Şubat 2012; 23:11:35 

quote:

Millet bunları köpek gibi yapıyor bakma sen..

Bir de artislik yapıonuz lan yok böle yaparsak kız sizi 2 ayda terkeder bilmemne

1642 Mesaj
26 Şubat 2012; 23:17:21 

quote:

Erkek isen

bunların tam tersi olup da yürüyen ilişkiler de var. Yani kişiden kişiye ilişkiden ilişkiye değişiyor ama genel olarak tam dominant ve tam çekinik iki taraf yoksa ilişki iki taraf için de mutlu yürür diyebiliriz.

Ayrıca forumda "kızla ne konuşulur" sorusuna çok rastlıyorum. Bu bana biraz garip geliyor. Normal geyik yani başka bi şey değil arkadaşlar... Herkes bildiğini konuşur. DHye giren internet kullanan biriysen tam öküz değilsindir o zaman zorlanmazsın

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 9:38:41 

quote:

Orijinalden alıntı: O Rei

bunların tam tersi olup da yürüyen ilişkiler de var. Yani kişiden kişiye ilişkiden ilişkiye değişiyor ama genel olarak tam dominant ve tam çekinik iki taraf yoksa ilişki iki taraf için de mutlu yürür diyebiliriz.

Ayrıca forumda "kızla ne konuşulur" sorusuna çok rastlıyorum. Bu bana biraz garip geliyor. Normal geyik yani başka bi şey değil arkadaşlar... Herkes bildiğini konuşur. DHye giren internet kullanan biriysen tam öküz değilsindir o zaman zorlanmazsın

Aynen zaten hiç zorlanmıyorum konuşurken de o biraz utangaç davranıyor. Bende dün dedim benim yanımdayken rahat davran gerekirse hiç susma razıyım ama konuş yeterki dedim. denerim dedi

1498 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Big Sight
27 Şubat 2012; 9:46:10 

sırtından sopayı, karnından bebeyi eksik etmeyecen demiş atalar.
haklıysa alttan alacan, haksızsa kafasına vuracan.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 9:52:39 

quote:

Orijinalden alıntı: O Rei

Benim yazdıklarımı anlamakta zorluk çekiyor forum onu görüyorum.

"Bir kadını tamamiyle mutlu edemezsin. her zaman bir sorun vardır."

Yazmışım. Yani altındaki maddeleri uygulasanız bile memnun olmayacaklar.

Bir bayanı tam anlamıyla mutlu edemezsiniz. Ancak belli başlı ihtiyaçlarını ve dileklerini yerine getirmiş gibi yaparak onları kendinize bağlayabilirsiniz.

Saçlarını değiştirdiğinde farkedin, ama bunu ilk anda " çok güzel olmuş" diye değil "saçlarını değiştirmişsin. Ama eskisi daha güzeldi" diyerek bu değişikliğin bir halta yaramadığını gizliden ima edin.

Alttan alın. Ama bir yere kadar. Kendinizden ödün vermeyin, saygınızı yitirmeyin, karakterinizi bozmayın. Bir kız yüzünden kendinde değişikliğe giden erkek bukalemun gibi olur. Daha sonra kime nasıl görüneceğini bilemez.

İlişkide asla kadını mutlu etmek için uğraşmayın. Olan neyse ona göre yaşayın. Karşınızdaki zaten sizi seviyorsa olana ve olacağa katlanacaktır. Size abuk subuk tripler yapıp havalara giriyorsa da bırakın öyle devam etsin. Siz farklı yoldan devam edin.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 10:03:57 

quote:

Benim yazdıklarımı anlamakta zorluk çekiyor forum onu görüyorum.

"Bir kadını tamamiyle mutlu edemezsin. her zaman bir sorun vardır."

Yazmışım. Yani altındaki maddeleri uygulasanız bile memnun olmayacaklar.

Bir bayanı tam anlamıyla mutlu edemezsiniz. Ancak belli başlı ihtiyaçlarını ve dileklerini yerine getirmiş gibi yaparak onları kendinize bağlayabilirsiniz.

Saçlarını değiştirdiğinde farkedin, ama bunu ilk anda " çok güzel olmuş" diye değil "saçlarını değiştirmişsin. Ama eskisi daha güzeldi" diyerek bu değişikliğin bir halta yaramadığını gizliden ima edin.

Alttan alın. Ama bir yere kadar. Kendinizden ödün vermeyin, saygınızı yitirmeyin, karakterinizi bozmayın. Bir kız yüzünden kendinde değişikliğe giden erkek bukalemun gibi olur. Daha sonra kime nasıl görüneceğini bilemez.

İlişkide asla kadını mutlu etmek için uğraşmayın. Olan neyse ona göre yaşayın. Karşınızdaki zaten sizi seviyorsa olana ve olacağa katlanacaktır. Size abuk subuk tripler yapıp havalara giriyorsa da bırakın öyle devam etsin. Siz farklı yoldan devam edin.

Haklısın ama üşenmeyip yazdığın için yine de sağol tabi.Emeğe saygı

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:09:08 

Üşenilecek bir konu değil. Biz erkeklerin hataya düştüğü konu bu. Kadını mutlu etmek. Arkadaş yok öyle birşey. Mutlu olmaz. Elle tereyağı yapıp kovandan bal süzüp getirsen daha iyisini isterler. Arıyı getirsen tipini beğenmezler. Bunların yaratılış gereği beğenmemek genlerinde var sanırım. Sürekli şikayet, sürekli bir tatminsizlik. Gariptir biz de bunları tatmin etmek için taklalar atıp akrobasi ödülleri alıyoruz ama nafile. Dikkat edin kızlar yanında güldükleri değil, güven duydukları adamı seçerler. Yani siz kıza güven verdikten sonra ne yaparsanız yapın o kız sizin yanınızdan kolay kolay ayrılmayacaktır.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 10:11:28 

quote:

Üşenilecek bir konu değil. Biz erkeklerin hataya düştüğü konu bu. Kadını mutlu etmek. Arkadaş yok öyle birşey. Mutlu olmaz. Elle tereyağı yapıp kovandan bal süzüp getirsen daha iyisini isterler. Arıyı getirsen tipini beğenmezler. Bunların yaratılış gereği beğenmemek genlerinde var sanırım. Sürekli şikayet, sürekli bir tatminsizlik. Gariptir biz de bunları tatmin etmek için taklalar atıp akrobasi ödülleri alıyoruz ama nafile. Dikkat edin kızlar yanında güldükleri değil, güven duydukları adamı seçerler. Yani siz kıza güven verdikten sonra ne yaparsanız yapın o kız sizin yanınızdan kolay kolay ayrılmayacaktır.

Aynen, hep kendimden örnek veriyormuş gibi olacak biraz ama dünde yine laf arasında geçti. Çok yakın bir arkadaşı erkek arkadaşından ayrılmış, nedenini falan konuştuk işte. En nefret ettiğim şey yalan. Bana her ne olursa olsun asla yalan söyleme tamam mı ? dedi. Bende gereken cevabı verdim zaten. Peki bu güveni biraz da olsa sağlamış mıdır ? Benim her söylediğim ona karşı doğru olduğunu biliyor zaten hiç yalan söylemedim bu zamana kadar.

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:21:34 

quote:

Aynen, hep kendimden örnek veriyormuş gibi olacak biraz ama dünde yine laf arasında geçti. Çok yakın bir arkadaşı erkek arkadaşından ayrılmış, nedenini falan konuştuk işte. En nefret ettiğim şey yalan. Bana her ne olursa olsun asla yalan söyleme tamam mı ? dedi. Bende gereken cevabı verdim zaten. Peki bu güveni biraz da olsa sağlamış mıdır ? Benim her söylediğim ona karşı doğru olduğunu biliyor zaten hiç yalan söylemedim bu zamana kadar.

Güven sözlerle değil duruşla, hareketle, genel davranışla verilir. Kızlar her zaman güvense de güvenmese de "bana yalan söyleme tamam mı?" gibi abuk bir soruyu sorar. bu kapı çaldığında "kim o? " sorusuna verilecek " ben" cevabı kadar saçma bir cevaba yol açacak. Sonuç olarak birisi bana yalan söylemiyorsun değil mi ? diye sorduğunda siz " evet yalan söylüyorum" demezsiniz. Yalanı gizleyebildiğiniz kadar gizlersiniz.

Güven ortamı zamanla oluşur. Kolay yıkılan bir durum değildir. Ama yıkıldımı bir daha bunu sağlayamazsınız. O yüzden dikkat etmek gerekir. Gerçekten sevdiğiniz birisine karşı olabildiğince şeffaf ve dürüst davranmalısınız ki karşıdaki gözlerinize baktığında farklı şeyler hissetmesin.

Her zaman sevdiğinizi yanında olun ama bir gün gidebileceğiniz ihtimalinin aklından çıkmasına izin vermeyin. Bu seveni kendinize bağlamak için tek yoldur. Deli gibi sevdiğinizi bilsin ama ters bir durumda kendinizden taviz vermeyeceğinizi de aklında tutsun.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 10:27:28 

quote:

Güven sözlerle değil duruşla, hareketle, genel davranışla verilir. Kızlar her zaman güvense de güvenmese de "bana yalan söyleme tamam mı?" gibi abuk bir soruyu sorar. bu kapı çaldığında "kim o? " sorusuna verilecek " ben" cevabı kadar saçma bir cevaba yol açacak. Sonuç olarak birisi bana yalan söylemiyorsun değil mi ? diye sorduğunda siz " evet yalan söylüyorum" demezsiniz. Yalanı gizleyebildiğiniz kadar gizlersiniz.

Güven ortamı zamanla oluşur. Kolay yıkılan bir durum değildir. Ama yıkıldımı bir daha bunu sağlayamazsınız. O yüzden dikkat etmek gerekir. Gerçekten sevdiğiniz birisine karşı olabildiğince şeffaf ve dürüst davranmalısınız ki karşıdaki gözlerinize baktığında farklı şeyler hissetmesin.

Her zaman sevdiğinizi yanında olun ama bir gün gidebileceğiniz ihtimalinin aklından çıkmasına izin vermeyin. Bu seveni kendinize bağlamak için tek yoldur. Deli gibi sevdiğinizi bilsin ama ters bir durumda kendinizden taviz vermeyeceğinizi de aklında tutsun.

Haklısınız. Peki sadece dürüst olmak yeterli olacak mı, birde şu var; kız bizim ona karşı dürüst olduğumuzu nereden bilecek ki ?

19 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:27:36 

http://mobile.donanimha...opic.asp?m=34823931&p=1

Daha once verilmisse ozur okuyamadim hepsini

553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
aslihnoztrk
27 Şubat 2012; 10:30:16 

quote:

Erkek isen

O kadar değil ya abartmışsın.

Alcatraz • Black Sails • Breaking Bad • Chuck • Death Note • Dexter • Doctor Who • Fringe • Game of Thrones • Hannibal • Heroes • House M.D • How I Met Your Mother • Lost • Person of Interest • Prison Break • Sherlock • Spartacus • The Big Bang Theory • The Blacklist • The Mentalist • The Secret Circle • The Walking Dead • The Killing • True Detective • Two Break Girls

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: aslihnoztrk

O kadar değil ya abartmışsın.

Valla siz öylesiniz veya değilsiniz bilmem. Ben yaşadıklarımdan gördüğüm ve öğrendiklerimi yazdım. Genel olarak da bu kanı tutar. bir kızı her konuda mutlu etmek mümkün değil malesef. İlla ki mutsuz olacak birşey bulup çıkarırlar

@~Monopol~

Senin ona karşı dürüst olduğunu şuan veya yarın bilecek gibi bir kuram tutturmak cidden çok zor. Sorun senin bunu bilmende değil zaten. Kız sana karşı güvendiğinde yaptıklarından ve söylediklerinden bunu pekala anlarsın. Sana karşı güven yoksa o kızda belli başlı hareketlerinden sürekli farklı manalar, farklı yorumlar çıkaracak, huzurunuz kaçacaktır. Tabi bu konuda aynı şey diğer taraf içinde geçerli.

Hani bazı kızların " sen ona niye baktın ?" " o kız sana niye öyle baktı ?" " niye onunla öyle konuşuyosun?" gibi soruları vardır ya. İşte bunların temeli güvensizlikten gelir.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 10:43:50 

quote:

Valla siz öylesiniz veya değilsiniz bilmem. Ben yaşadıklarımdan gördüğüm ve öğrendiklerimi yazdım. Genel olarak da bu kanı tutar. bir kızı her konuda mutlu etmek mümkün değil malesef. İlla ki mutsuz olacak birşey bulup çıkarırlar

@~Monopol~

Senin ona karşı dürüst olduğunu şuan veya yarın bilecek gibi bir kuram tutturmak cidden çok zor. Sorun senin bunu bilmende değil zaten. Kız sana karşı güvendiğinde yaptıklarından ve söylediklerinden bunu pekala anlarsın. Sana karşı güven yoksa o kızda belli başlı hareketlerinden sürekli farklı manalar, farklı yorumlar çıkaracak, huzurunuz kaçacaktır. Tabi bu konuda aynı şey diğer taraf içinde geçerli.

Hani bazı kızların " sen ona niye baktın ?" " o kız sana niye öyle baktı ?" " niye onunla öyle konuşuyosun?" gibi soruları vardır ya. İşte bunların temeli güvensizlikten gelir.

Heh işte aklıma başka birşey geldi, konu konuyu açıyor. Bana kıskanç değilim diyor sizce doğru mu söylüyordur ? Sorun etmedi şuana kadar

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 10:46:25 

Eşini bir tek domuz kıskanmaz.

Kıskanç değilim diyen yalan söyler. Kıskanmıyorsa da sana karşı olan duygularında bir sıkıntı vardır derim ben. Kim olursa olsun buna sen ben de dahiliz insan gerçekten sevdiği şahsı başkalarından kıskanır. Buna sahiplenme de denir bir bakıma. Sevdiği birisini başkasıyla paylaşmak istemez. Kızlarla konuşmanı görüşmeni sorun etmemesi kıskanmamasından değil sana olan güveninden olabilir. Veya kız gerçekten güzelliğinin farkındadır yanında gördüklerini kendinden güzel görmüyordur. Git güzel bir kızı onun yanında yalapşap bir öp de görelim kıskanıyor mu kıskanmıyor mu

Moulin Rouge!
www.sadans.com

553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
aslihnoztrk
27 Şubat 2012; 10:57:52 

Her insan kıskanır.

Alcatraz • Black Sails • Breaking Bad • Chuck • Death Note • Dexter • Doctor Who • Fringe • Game of Thrones • Hannibal • Heroes • House M.D • How I Met Your Mother • Lost • Person of Interest • Prison Break • Sherlock • Spartacus • The Big Bang Theory • The Blacklist • The Mentalist • The Secret Circle • The Walking Dead • The Killing • True Detective • Two Break Girls

21 Mesaj
27 Şubat 2012; 11:01:29 

Bunu soranların ve bu sorunun kendileri için geçerli olduğu insanların yaşayacakları ancak "ilişki" gibi basit bir cümleye sığabilir.
Sevginin tabiri olmaz ve bu tip sorular da geçerli olmaz.

Dengede ip mi çekiştiriyorsunuz?

Uzaklaştırılmış
27 Şubat 2012; 11:26:38 

quote:

Eşini bir tek domuz kıskanmaz.

Kıskanç değilim diyen yalan söyler. Kıskanmıyorsa da sana karşı olan duygularında bir sıkıntı vardır derim ben. Kim olursa olsun buna sen ben de dahiliz insan gerçekten sevdiği şahsı başkalarından kıskanır. Buna sahiplenme de denir bir bakıma. Sevdiği birisini başkasıyla paylaşmak istemez. Kızlarla konuşmanı görüşmeni sorun etmemesi kıskanmamasından değil sana olan güveninden olabilir. Veya kız gerçekten güzelliğinin farkındadır yanında gördüklerini kendinden güzel görmüyordur. Git güzel bir kızı onun yanında yalapşap bir öp de görelim kıskanıyor mu kıskanmıyor mu

Ayrılmak istiyorum deseydim bu dediğini yapardım -da sen ne yaptın hocam ağzını hayra aç
Güvendiğinden olabilir evet

260 Mesaj
27 Şubat 2012; 11:29:58 

quote:

Erkek isen

köpek ol falan diyorsun sen adama bu ne böyle kız senden 1 ay sonra sıkılır yöneticeksin kızı otoriteni koyamıyorsan sen de sorun vardır

21 Mesaj
27 Şubat 2012; 11:38:22 

Resmen dengede ip çekiştiriyorsunuz valla.
Sıkılır, sıkılmaz, otorite bunlar nedir? Ondan sonra nasıl olur da şairane sevgi cümlelerini oyuncak edersiniz, neden 20 yaşında olgunlaşmak yerine 30 yaşında olgunlaşıyorsunuz?

8335 Mesaj
27 Şubat 2012; 11:47:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Asil

köpek ol falan diyorsun sen adama bu ne böyle kız senden 1 ay sonra sıkılır yöneticeksin kızı otoriteni koyamıyorsan sen de sorun vardır

Yazdıklarımı okumadan yorum yaparsanız komik duruma düşersiniz. Size tekrardan açıklayacak değilim.

@griefofsoul

Dediğin doğru. Zaten sıkıntı da burada. Artık gençler farklı şekilde büyüyor, sosyallik ve ikili ilişki (sevgi aşk değil) konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Sevginin içinde otoritenin yeri yok zaten. Ama gel gör ki herkes aslında basit bir durum olan "bir kişiyi sevmek" konusunu kafalarında fazla karmaşıklaştırıyorlar. Yapılması gereken tek şey birisini saf bir şekilde sevmek. o kadar.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2012; 9:12:29 

quote:

Yazdıklarımı okumadan yorum yaparsanız komik duruma düşersiniz. Size tekrardan açıklayacak değilim.

@griefofsoul

Dediğin doğru. Zaten sıkıntı da burada. Artık gençler farklı şekilde büyüyor, sosyallik ve ikili ilişki (sevgi aşk değil) konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Sevginin içinde otoritenin yeri yok zaten. Ama gel gör ki herkes aslında basit bir durum olan "bir kişiyi sevmek" konusunu kafalarında fazla karmaşıklaştırıyorlar. Yapılması gereken tek şey birisini saf bir şekilde sevmek. o kadar.

Saf gibi sevmek dediğinizi de yapamıyoruz ki hocam ne yalan söyliyeyim. Aşk çok farklı birşey...

8335 Mesaj
28 Şubat 2012; 9:59:30 

Saf gibi sevmek değil, sevgiyi saf haliyle yapmak. Onu herkes yapamıyor malesef. belli bir döneme kadar sevginin içinde çıkar oluyor. İlişki o yüzden çıkmaza giriyor. Aslında yapılması gereken karşıdakini severken birşey beklememek. Bu yüzden en düzgün ve temiz aşklar hep platoniktir. Platonik aşıklar karşı taraftan birşey beklemeksizin severler.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

801 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:11:49 

Artık gençler ilişkilerini telefonda yaşıyor,1 tane tanıdığım yok ki yanımdayken telefonu elinden bıraksın.İlla mesajlaşacak.
Ağzına kürekle vurasım geliyor yemin ederim.

8335 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: -uSahin-

Artık gençler ilişkilerini telefonda yaşıyor,1 tane tanıdığım yok ki yanımdayken telefonu elinden bıraksın.İlla mesajlaşacak.

Yakın bir akrabamın oğlu;

Çocuğun 12 tane zayıfı var. Ailesi elinden telefonunu aldı. Karşılarına aldılar çocuğu konuşuyorlar. Derslerini düzelt falan fıstık. Nasihatlar. Çocuk hiçbirisini dikkate almadı. Konuşma sonunda tek dediği " telefonumu geri verin. onsuz napacam ben?" oldu.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2012; 10:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: -uSahin-

Benimde öyle hocam ne yalan söyliyeyim
Edit: Teşekkür aldım 1. dönem o ayrı, derslerde sıkıntı yok.

quote:

Saf gibi sevmek değil, sevgiyi saf haliyle yapmak. Onu herkes yapamıyor malesef. belli bir döneme kadar sevginin içinde çıkar oluyor. İlişki o yüzden çıkmaza giriyor. Aslında yapılması gereken karşıdakini severken birşey beklememek. Bu yüzden en düzgün ve temiz aşklar hep platoniktir. Platonik aşıklar karşı taraftan birşey beklemeksizin severler.

Platonik aşkı yaşayan kişi her zaman karşı taraftan bunun karşılığını bekleyen kişi değil midir ?
Yani yine bir karşılık bekleme söz konusu olmuş olmuyor mu ?
Ayrıca platonik aşk yaşarsak gerçek aşkı nasıl bulacağız ? Ömrümüz boyunca hep platonik yaşamak insanı ne hala sokar tahmin bile etmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~MonoPoL~ -- 28 Şubat 2012; 10:19:04 >

8335 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:38:37 

quote:

Platonik aşkı yaşayan kişi her zaman karşı taraftan bunun karşılığını bekleyen kişi değil midir ?
Yani yine bir karşılık bekleme söz konusu olmuş olmuyor mu ?
Ayrıca platonik aşk yaşarsak gerçek aşkı nasıl bulacağız ? Ömrümüz boyunca hep platonik yaşamak insanı ne hala sokar tahmin bile etmek istemiyorum

Dediğimi yanlış anladınız. Gerçek aşkı zaten illa ki bir gün yaşayacaksınız orası farklı.
Platonik aşkta kişi karşıdan birşey beklemez. Bu yüzden platoniktir. Sürekli olarak aşkını bilir ama karşıya söylemez. Karşı taraf bir ışık göstermese bile sever. Ne kadar sürer tartışılır. Ömür boyunca platonik yaşamazsın. Hatta belki ömründe hiç öyle bir aşka kapılmazsın bile. Genelde genç yaşta, karmaşık dönemlerinde olur bu tür şeyler.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

10042 Mesaj
28 Şubat 2012; 10:48:41 

Aklınızı kullanın, kendinizden ödün vermeyin. Bir de mutlu etmek için ne yapmalıyım sorusu bana saçma geliyor. Senin içinden gelmeli, oradan buradan taktik alarak ilişkiyi birkaç ay, en fazla birkaç sene götürür kalırsın. Uzun süreden sonra ayrılmak daha çok koyar adama, emin olun.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

35 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:30:25 

bir bayan olarak söylüyorum ADAM OLUN yeter

muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur

838 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:49:27 

Asla ipleri kızın eline vermeyin..İlişkide ağırlığınızı koyun, kızın kendini yanınızda güvende hissetmeli.. Çok uysal, sakin olmamak gerekir.

8335 Mesaj
28 Şubat 2012; 13:11:21 

quote:

Orijinalden alıntı: topitanem

bir bayan olarak söylüyorum ADAM OLUN yeter

Adam olduk da ne oldu? boynuzu yiyen yine biz olduk. Bu kadarla kalmıyorsunuz malesef. Hiçbir kız bir erkekle sırf " adam " olduğu için beraber olmuyor.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

93 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:38:28 

Başkasının yanındayken romantik ol fakat ikili ilişkinde delikanlı olman ilişkinizi sağlıklı tutacaktır.

Erkek adam kızar bağırır çağırır. Koluna takıp gezdirmeyi de bilir, kolundan tutup itmesini de.

İlişkin laylaylom modunda olursa kız seni yer bitirir. Bu yüzden hep ağır olacaksın. Karanlık yüzünü göstereceksin kimi zaman.

Bayanlar sakaldan sert ciddi erkeklerden hoşlanır. Sahiplenmek ister.

Kontrol her zaman erkeğin elinde olmalı. Arada gel git yapacaksın ki ilişkiniz canlı kalsın.

Ayrıca bazen mesela yalandan şu kızla buluscam şu gece kulubune gidicem maça gidicem vs dersin. O gitme diyecektir. Sen de gitmekten vazgeçtim diyeceksin ki huzur bulsun mutlu olsun. Daha sonra bunu hatırlatırsın ben gitmemiştim senin için diye.

Yeri geldiği zaman asabileşeceksin. Onun için kavga edeceksin yeri geldiğinde.

Mesela bir yere gitmesini istemiyorsan. Sana gitme diyorsam gitme o kadar! Kendin bilirsin! Benden günah gitti. Ehh işine gelirse! Bana baksana sen! Adam mı oynatıyosun ulan! karşında çocuk yok. bak güzelim bu sana son uyarım. gibi atarlı sözler söyle. Bunlar dozunda olduğu sürece bayanların çok hoşuna gider.

Bak bana dokun bana sarıl bana fısılda ve al götür beni heyecanlandır ve zorla

Şımart ve uçur beni hisset beni hisset beni koru beni öfkelen ve terket sonra sev ve sakinleştir beni

Başkasına anlatmadan önce yaşa beni !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesar -- 28 Şubat 2012; 14:40:18 >

|| kral yapmayacaksın, kral olacaksın! || 23 mayıstan beri kardeşim için hastanedeyiz foruma bakmıyorum

35 Mesaj
29 Şubat 2012; 9:21:03 

quote:

Adam olduk da ne oldu? boynuzu yiyen yine biz olduk. Bu kadarla kalmıyorsunuz malesef. Hiçbir kız bir erkekle sırf " adam " olduğu için beraber olmuyor.

adam aramayanlardan uzak durun o zaman. ama siz sarı saça birazcık güzeliğe ayar oluyosunuz.

8335 Mesaj
29 Şubat 2012; 9:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: topitanem

adam aramayanlardan uzak durun o zaman. ama siz sarı saça birazcık güzeliğe ayar oluyosunuz.

Bugüne kadar hiçbir zaman sarışın bir sevgilim olmadı. Benim kıstasım sarı saç sarı kaş mavi göz değildir. Aksine sevgililerim hep esmer oldu. Hatta güzellik olarak ortalamanın altında da sayılabilirler. Ama ben güzelliklerine vurularak onlarla beraber dolaşmadım. Düşüncelerinin düzgünlüğü ve sevgilerindeki saflık için beraber oldum o insanlarla. Ha sonunda niye ayrıldık? Sevgileri mi azaldı? Gözüme çirkin mi gözükmeye başladı? Tabii ki hayır. Her insanın ilişkide kaldıramadığı şeyler vardır. Benim de kaldıramadığım noktada ayrıldım.

Sorun şu ki siz kabul etseniz de etmesenizde bazı şeyleri fazla abartıyor, aşırıya kaçıyorsunuz. Basit istekleriniz zamanla karmaşıklaşıyor. Tabii ki aranızda bu lafları haketmeyenler de mevcut. Çok düzgün insanlarda var. Ama sokağa çıkıp etrafınıza baktığınızda bütün kızlar kendisine göre bir Kate Upton, bir Milla Jovovich, bir Kate Moss. sorsanız Victoria daki hatunların güzellikleri yapma kendileri çok doğaldır.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

35 Mesaj
29 Şubat 2012; 9:39:02 

quote:

Bugüne kadar hiçbir zaman sarışın bir sevgilim olmadı. Benim kıstasım sarı saç sarı kaş mavi göz değildir. Aksine sevgililerim hep esmer oldu. Hatta güzellik olarak ortalamanın altında da sayılabilirler. Ama ben güzelliklerine vurularak onlarla beraber dolaşmadım. Düşüncelerinin düzgünlüğü ve sevgilerindeki saflık için beraber oldum o insanlarla. Ha sonunda niye ayrıldık? Sevgileri mi azaldı? Gözüme çirkin mi gözükmeye başladı? Tabii ki hayır. Her insanın ilişkide kaldıramadığı şeyler vardır. Benim de kaldıramadığım noktada ayrıldım.

Sorun şu ki siz kabul etseniz de etmesenizde bazı şeyleri fazla abartıyor, aşırıya kaçıyorsunuz. Basit istekleriniz zamanla karmaşıklaşıyor. Tabii ki aranızda bu lafları haketmeyenler de mevcut. Çok düzgün insanlarda var. Ama sokağa çıkıp etrafınıza baktığınızda bütün kızlar kendisine göre bir Kate Upton, bir Milla Jovovich, bir Kate Moss. sorsanız Victoria daki hatunların güzellikleri yapma kendileri çok doğaldır.

etrafımdaki hiç bi arkadaşımın sizin anlatığınız gibi oldugunu görmedim. hepimiz ilk sevgilimizle evliyiz. anneyiz ve mutluyuz.

8335 Mesaj