Şimdi Ara

Nokia Lumia 610 modelinin özellikleri netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia Lumia 610 modelinin özellikleri netleşiyor

Nokia firmasının MWC 2012 fuarında tanıtması beklenen ve giriş seviyesi akıllı telefon pazarına yönelik olarak hazırladığı iddia edilen Lumia 610 modeli hakkında bazı detaylar daha ortaya çıktı.

Lumia 610, Microsoft'un fuarda tanıtacağı Windows Phone Tango güncellemesini taşıyacak. Tango güncellemesi 120 farklı dil desteği, 256MB RAM ve düşük sistem gereksinimleri nedeniyle maliyetleri düşüren bir güncelleme olacak.

BGR sitesinin elde ettiği bilgilere göre Lumia 610 modeli 3.2 inçlik ekran, 3MP arka kamera, 256MB RAM özelliklerine sahip. Lumia 610 fuar sonrasında 175 Avro fiyat etiketiyle Hindistan'da satışa sunulacak. Bu bilgiler henüz doğrulanmadı.

Daha önce de Tango güncellemesi yüklü modellerin ilk olarak Çin'de satışa sunulacağını belirtmiştik. Bu bakımdan fuar sonrası Çin ve Hindistan güncellemeyi ilk olarak deneyecek ülkeler olabilir.

Nokia'nın fuarda ayrıca Lumia 900 modelinin global versiyonunu ve Nokia N8 modelinin halefini tanıtacağı da iddialar arasında. Nokia, 27 Şubat'ta fuarda bir etkinlik düzenleyecek.

• Nokia işletim sisteminin max özelliklerini zorlamak yerine min özelliklerini zorluyor. Helal olsun nokia! Bu kafayla batış süreni çok daha fazla kısaltıyorsun.Biz yarın ki 4 çekirdekli telefonları beklerken sen nerden kısabilirim derdindesin.
  • Bu fiyata gayet iyi özellikler. İnşallah Tango güncellemesi ile bir an önce Türkiye'ye gelirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsak

Nokia işletim sisteminin max özelliklerini zorlamak yerine min özelliklerini zorluyor. Helal olsun nokia! Bu kafayla batış süreni çok daha fazla kısaltıyorsun.Biz yarın ki 4 çekirdekli telefonları beklerken sen nerden kısabilirim derdindesin.

Buna benzer yorumlar 2007 den beri yapılıyor,nokia sadece üst düzey telefon üretmiyor,100 liradan 1500 liraya kadar yüzlerce modeli var,adam üst segmentten satamasada alt segmentten voleyi vuruyor yani adamların batacagı falan yok,batması için galaxy s 2 iphone benzeri cihazları 100 liraya almamız lazımki nokiada batsın bunlarda olmayacağına göre nokia batmaz
  • quote:

Nokia işletim sisteminin max özelliklerini zorlamak yerine min özelliklerini zorluyor. Helal olsun nokia! Bu kafayla batış süreni çok daha fazla kısaltıyorsun.Biz yarın ki 4 çekirdekli telefonları beklerken sen nerden kısabilirim derdindesin.

aynı işlemleri yapacaksa 500 çekirdekli işlemcili ya da 2 gb ram bellekli olmasının ne anlamı var ki. hem böylece maliyet düşmüş oluyor hemde bataryayı sömürüp tüketen bir donanım yok. önemli olan stabil bir sistem yapıp bunu en az donanımla sağlam bir şekilde çalıştırmaktır. nokşa bunu yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsakNokia işletim sisteminin max özelliklerini zorlamak yerine min özelliklerini zorluyor. Helal olsun nokia! Bu kafayla batış süreni çok daha fazla kısaltıyorsun.Biz yarın ki 4 çekirdekli telefonları beklerken sen nerden kısabilirim derdindesin.
    Buna benzer yorumlar 2007 den beri yapılıyor,nokia sadece üst düzey telefon üretmiyor,100 liradan 1500 liraya kadar yüzlerce modeli var,adam üst segmentten satamasada alt segmentten voleyi vuruyor yani adamların batacagı falan yok,batması için galaxy s 2 iphone benzeri cihazları 100 liraya almamız lazımki nokiada batsın bunlarda olmayacağına göre nokia batmaz

Nokianın 1500 liralık modelleri üst seviye mi ki? Hala en kaliteli modelleri Desire S seviyesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: 35fatih

quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsakNokia işletim sisteminin max özelliklerini zorlamak yerine min özelliklerini zorluyor. Helal olsun nokia! Bu kafayla batış süreni çok daha fazla kısaltıyorsun.Biz yarın ki 4 çekirdekli telefonları beklerken sen nerden kısabilirim derdindesin.
    aynı işlemleri yapacaksa 500 çekirdekli işlemcili ya da 2 gb ram bellekli olmasının ne anlamı var ki. hem böylece maliyet düşmüş oluyor hemde bataryayı sömürüp tüketen bir donanım yok. önemli olan stabil bir sistem yapıp bunu en az donanımla sağlam bir şekilde çalıştırmaktır. nokşa bunu yapıyor.

Aynı işlemler derken ki anlayışın nedir merak ediyorum. Evet ikisinde de tarayıcıya giriyorsun ama tek farkla biri diğerinden 8 kat hızlı. İkisinde de film izliyorsun . Ama birinde 480p birinde 1080p. Evet ikisindede kamera var. Ama biri çok daha kaliteli çekiyor......

• quote:

Canım alt segme diye bisi var biz fakir insanlar için yani senin için sen o tatlı canını sıkma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonlarıyla atomu parçalamak için olabilecek en yüksek donanımı isteyen arkadaşlar tarafından yıllardır NOKIA'nın batacağı söyleniyor.

Ne NOKIA'ymış be arkadaş; batamadı gitti.
  • Nokia kolay kolay batmaz hala samsung ve apple dan sonra en çok telefon satan 3. şirket ama şuan için liderlikten vazgeçtiklerini söyleyebilirim en azından windows mobile 8 gelene kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: simaros

quote:

Canım alt segme diye bisi var biz fakir insanlar için yani senin için sen o tatlı canını sıkma

Biz alt segment çıkarmasın demiyoruz. Ama insanın en azından da bir tane üst segment telefonu olur.
  • Nokia'nin yikilisi da osmanli'nin yikilisi gibi olacak. Once 17.yy.da oldugu gibi Nokia telefonun kamera gibi ozelliklerini artirdi, sonra 18.yy.daki gibi Japonya'ya elciler gondererek oradaki yenilikleri takip etti. 19.yy.da Nokia agir borc yuku altina girecek; 20.yy.da ise buyuk iflas kararinin ardindan Nokia muhendisleri birleserek yeni bir sirket kuracaklar. Baslarda sirket darbelerle sarsilsa da 21.yy.a girildiginde tekrar yukselise gecerek dunya devi olacak.
  • hala diyorsanız en çok satan firma nokıa i phone sadece pasta satıyor nokıa ıse ekmek te satıyor bu gayet normal en çok satan firmalar arasında olmasıı
  • Birileri arkadaslarin kulagina Windows'un donanim kisitlamasini fisildamamis. Ayrica orta segmentte Samsung'un Gio, Ace; HTC'nin Wildfire, Wildfire S vb. gibi modellerinin oldugundan bir haber arkadaslara Lumia 800'un donanim kisitlamasina ragmen o sistemde maximum duzeyde bir cihaz oldugunu hatirlatayim. Apollo guncellemesinden sonra daha ust duzey donanima sahip cihazlarin cikacagini da hatirlatmakta fayda var. Nokia'nin Windows ile anlasmasindan kaynaklanmasi sebebiyle ozellikle MeeGo'da yuksek donanim kullanamamasini ve Symbian'daki sacma Arm11 politikasini da goz ardi edersek WP'nin Apollo guncellemesiyle beklenilen nitelikteki donanima sahip Nokia cihazlari gorecegiz..

Vesselam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komik...
  • sene 2012 hala nokia yı savunanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 26 Şubat 2012; 15:17:29 >
  • yahu en azından şu ram miktarını 512 koyup bikaç euro fazla yapsa ne güzel olurmuş.
  • Bir telefon istediği kadar seri olsun, uçak olsun uygulamaları, oyunları kısıtlıysa ölüdür, çöptür.

Nokia android işletim sistemli telefon üretse gerçekten durumu toparlayabilir.

Ben mesela yeni telefon aldım 701 ile Xperia Neo V arasında kalmıştım.Baktım 701'i aldıktan sonra telefon sadece cebimde duracak oyun yok uygulama yok.

Popüler işletim sistemleri bence hep daha avantajlı.
  • Bu telefon suya düşse batmaz..

Çünkü:Tipi kayık:) Arkadaş şu telefonların tasarımı üzerinde biraz daha dursalar bir mavidir gidiyor şekline bir düzen vermek lazım.:) yada resimde biraz büzüşük gözüküyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Cep telefonlarıyla atomu parçalamak için olabilecek en yüksek donanımı isteyen arkadaşlar tarafından yıllardır NOKIA'nın batacağı söyleniyor.

Ne NOKIA'ymış be arkadaş; batamadı gitti.

atomu parçalamak için değil internette gezinirken uygulama yükledikten sonra telefonun kendini parçalamaması için biraz donanım lazım. Yoksa çok doluyum boşalt beni diye seni parçalar.

Millet nokiadan bu yüzden kaçtı. Windowsta bu düzelir mi? O ram miktarıyla sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.