Şimdi Ara

HTC One X'in teknik özelliklerine dair detaylı bilgiler gelmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
7.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
    Barcelona'da teknoloji meraklılarına kapılarını açması beklenen Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC 2012) kısa bir süre kala, HTC One X'e ait olduğu öne sürülen detaylı teknik özellik listesi Full GSM tarafından internete sızdırıldı. 

Peki listede ne gibi özellikler göze çarpıyor?

Sızdırılan listeye göre 134.36 mm uzunluğunda, 69.9 mm genişliğinde, 9.29 mm kalınlığında ve 1800 mAh lityum polimer batarya dahil 130 gram ağırlığında tasarlanan One X, 1.5 GHz saat hızında çalışann dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 platformundan, 1 GB RAM'den güç alıyor ve akıllı telefon, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunu kullanıyor. Dört band GSM şebekesi ile HSPA (HSDPA: 21 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısına destek veren One X'te, 4.7-inç boyutunda ve HD çözünürlükte Super LCD II dokunmatik ekrana (Corning Gorilla Glass) ve 32 GB (Maksimum 26 GB'ı kullanımda) dahili flash belleğe yer verilmiş. 

Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, Bluetooth 3.0 ve NFC (Near Field Communication) gibi teknolojilere ev sahipliği yapan akıllı telefonun ön yüzünde 1.3 megapiksel, arka yüzünde ise 8 megapiksel kamera konumlandırılmış durumda. 28 mm f/2.0 objektifli ve BSI sensörlü kameraya, otomatik odaklama, LED flaş, görüntü stabilizasyon teknolojisi, yüz tanıma özelliği, coğrafi etiketleme, 5 FPS çekim modu ve 1080p video kaydı eşlik ediyor. One X'in video kaydı yaparken eş zamanlı olarak fotoğraf da çekebildiği belirtiliyor.

Son olarak Beats Audio desteği de sunacağı vurgulanan HTC One X, henüz resmiyet kazanmadığı için şimdiden kesin yargılara varmak güç. HTC'nin düzenleyeceği etkinliği merakla bekliyoruz. 

• Bu ne olmuş böyle :O
  • teknik özellikler çok güzel ama tasarım berbat
  • Kişisel zevkler farklıdır bence cok güzel olmuş yapanın ellerine sağlık
  • Tasarımı önceki fotoğraflarda daha şık duruyordu. Donanımı ise güzel seviyede, ancak en azından 2000 mAh seviyesine çıksaydı HTC iyi olurdu. Bu 4 çekirdekli ilk platformu duyurup rakiplerinden önce piyasaya sürmesi Nvidia'ya ciddi bir avantaj sağladı, şu dönemlerde çıkan üst düzey telefonların neredeyse hepsi Tegra 3 kullanıyor/kullanacak.
  • Tasarım berbat diyen arkadaş, sen nasıl bir tasarım bekliyodun? Htc sana üçgen telefon çikarcak
  • 1800mAh pil az gibi gözüksede, Tegra3'ün gerektiğinde çekirdek açma/kapama özelliği sayesinde pil konusunda çok bir sıkıntı yaşanmıcakmıış gibi geliyor bana.
  • Bu mu yoksa optimmus X4 mü? baya kararsız kaldım. Ama HTC yazılım ve kamera sayesinde daha ağır basıyor. Tabi bide beats audio var.
  • tasarım ve donanım yeterince iyi. tek eksik ekran bence.
  • tasarım çok tanıdık olmuş Htc eski htc değil... :(
    HTC One X'in teknik özelliklerine dair detaylı bilgiler gelmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 26 Şubat 2012; 11:13:56 >
  • 4 çekirdekete olsa o 1 gb ram az kalır görürsünüz.oynuyacağınız oyunlar programlar daha gelişecek ve ram yetmeyecek.768 mb ramda kurtuldu htc artıkk 5 yıl 1 gb ramla devam eder...
  • 1 gb ram ve 1800 mA batarya Tegra 3 ün yanına yakışmamış...
  • Valla çok hoşuma gitti htc kamerası 28mm f/2.0 buda ayrı bir güzellik mp artmasındansa lens kalitesinin artmasıharika olmuş ekran diyorsunuz bana göre gayet iyi bluetoot 3.0 sa eğer üzülürüm benim beklentim bluetooth 4.0 ama yınede harıka beklıyorum tanıtılmasınıııı
  • Sanki hep aynı telefon :(
  • bu kasa komple alüminyum ise mükemmel.
  • HTC önümüzde ki haftahangi modeli çıkartacak acaba ONE XL
  • Teknik özellikde tasarımda şıklıkda herşey çok güzel ön kamera nın çözünürlüğü biraz fazla olabilirdi ama problem olmaz herhalde aslında bir video inceleme olsaydı tüm özellikleri ile neler yapılabileceği görülürdü bu arada tek renk seçeneğimi var?.
  • on numara olmuş fakat, bence 4.7" büyük. htc one s modeli güzel. süper amoled ekranla geliyor.
  • Android'in en büyük öncülerinden biri hala lcd ekran kullanıyorsa ve kendine has arayüzüyle birlikte android'in ağırlığını koyarsa o telefona şarjı yarım gün gitmemesi için hiç bir sebep yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.