- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Chevrolet Captiva 2.0 D HİGH
43 Cevap20919 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

57 Mesaj
25 Şubat 2012; 17:56:06 

Arkadaşla VW caddy aracım var çok memnum otomobilden hiç bir farkı yok ancak bu aralar yeni bir araç almayı düşünüyoruz 1 haftadır Chevrolet Captiva 2.0 D HİGH araştırıyorum 90.000tl civarında aranızda kullananlar binenler olumlu yada olumsuz bildiklerini ve tecrübelerini paylaşa bilirlerse çok iyi olur başka model tercihleriniz varsada 90.000tl yi geçmeyecek bir şekilde paylaşabilirsiniz..

2011 VW Caddy 1.6 TDİ 102 ps

1224 Mesaj
25 Şubat 2012; 17:59:23 

Captiva pek kullanışlı bir jip değil.Fazla büyük ve fazla yakıyor ve fazla eskidi.90 bin liraya daha iyi arabalar alınabilir.Örnek:insignia 2.0 cdti veya accord gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

2734 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:09:12 

Yakıt sorununuz yoksa Honda CR-V'lere bakabilirsiniz 0'ı 86.440 TL'den başlıyor Captiva'dan daha üstün bir araç bana göre.

680 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:10:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kagan12312

Captiva pek kullanışlı bir jip değil.Fazla büyük ve fazla yakıyor ve fazla eskidi.90 bin liraya daha iyi arabalar alınabilir.Örnek:insignia 2.0 cdti veya accord gibi.

kaç bin km kullandınız captiva yı...bu tür kesin yorumlar yapmak için bir aracı uzun süre kullanmış olmak lazım...yoksa yan koltukta otourarak, ya da showroom larda 2-3 dk araç test ederek net kanıya varamazsınız.

Öte taraftan captiva tarzı araçlar tercih meselesidir...büyük motor, büyük gövde, geniş iç hacim...böyle bir araç zaten dur kalkı bol, yoğun trafiğin olduğu şehir merkezleri için çok iyi değil...ama bunu bilerek, yine de bu tür araçları alanlar var...bu tür araçlarda şehir içi 10 lt civarı yakar en az...bunu bilerek alıyor bilinçli kullanıcılar.

yani her şeye rağmen, bir nedenle insanlar bu tür araçlara talep gösteriyorsa, bize eleştirmek düşmez, belki captiva değil de, aynı segmentte başka bir araç önerebiliriz...mesela 60-70 bin T Ldaha verip, xc-60 ya da Q5 alınabilir...ya da 20 bin tl daha verip ix35, ya da sportage gibi aslında cross over olan, 2.0 dizel otomatik başka araçlar önerilebilir...ama captiva öneren adama insignia önermek çok mantıklı gelmiyor bana.

ayrıca küçük bir tavsiye..bu tür bir araç alacak olanlara tek bir tavsiyem olur...mutlaka otomatik ve dizel olsun....ayrıca ön-arka görüş-manevra kameraları, multi media sistemi vs donanımlar da mutlaka olsun...hatta bagajda küçük bir soğutucu olsun...yani mümkün olduğunca donanımı bol olsun...bu araçlar bir yerden bir yere gitmek dışında, güzel bir yaşam alanı larak da düşünülmelü bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalio -- 25 Şubat 2012; 18:15:18 >

213 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:15:01 

şehir içi 14lt yakmaya raziysaniz alin

2011 VW PASSAT 1.6 TRENDLİNE DERİN SİYAH (BRC)
2012 VW CADDY 1.6 TDI TRENDLİNE ŞEKER BEYAZI
Elefteria Elefteriu

1224 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: dalio

kaç bin km kullandınız captiva yı...bu tür kesin yorumlar yapmak için bir aracı uzun süre kullanmış olmak lazım...yoksa yan koltukta otourarak, ya da showroom larda 2-3 dk araç test ederek net kanıya varamazsınız.

Öte taraftan captiva tarzı araçlar tercih meselesidir...büyük motor, büyük gövde, geniş iç hacim...böyle bir araç zaten dur kalkı bol, yoğun trafiğin olduğu şehir merkezleri için çok iyi değil...ama bunu bilerek, yine de bu tür araçları alanlar var...bu tür araçlarda şehir içi 10 lt civarı yakar en az...bunu bilerek alıyor bilinçli kullanıcılar.

yani her şeye rağmen, bir nedenle insanlar bu tür araçlara talep gösteriyorsa, bize eleştirmek düşmez, belki captiva değil de, aynı segmentte başka bir araç önerebiliriz...mesela 60-70 bin T Ldaha verip, xc-60 ya da Q5 alınabilir...ya da 20 bin tl daha verip ix35, ya da sportage gibi aslında cross over olan, 2.0 dizel otomatik başka araçlar önerilebilir...ama captiva öneren adama insignia önermek çok mantıklı gelmiyor bana.

ayrıca küçük bir tavsiye..bu tür bir araç alacak olanlara tek bir tavsiyem olur...mutlaka otomatik ve dizel olsun....ayrıca ön-arka görüş-manevra kameraları, multi media sistemi vs donanımlar da mutlaka olsun...hatta bagajda küçük bir soğutucu olsun...yani mümkün olduğunca donanımı bol olsun...bu araçlar bir yerden bir yere gitmek dışında, güzel bir yaşam alanı larak da düşünülmelü bence.

Benimki sadece öneri arabaya 90 bin tl verince seçenekler çeşitlendirilmeli.Ayrıca dediklerim için arabaya binmek gerekmiyor.

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

1180 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:25:14 

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=30666094

Yukarıda forumu var. Önce onu okuyunuz. İç hacmi geniş, konforlu, sorunsuz bir araçtır. Beğenirseniz almanızı tavsiye ederim.

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

16767 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:25:28 

Çok yakar. Fabrika verisi şehir içi 11 litre zaten. Varın gerisini siz düşünün. Otomatik şanzıman performansı törpülüyor ve ağır oluşu dolayısıyla biraz hantal. 150PS'i tam hissettirmiyor. Connect'im 140PS olmasına rağmen daha iyi yürüyor. İç mekan, ön konsol Kia'dan alıntı gibi, kalite eksikliği hissediliyor. Bunlar harici gayet iyi bir araç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 25 Şubat 2012; 21:12:20 >

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

3653 Mesaj
25 Şubat 2012; 19:03:47 

iyidir captiva her yönüyle tavsiye ederim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2705 Mesaj
25 Şubat 2012; 19:47:58 

+geniş iç hacim -Fazla yakıt tüketimi
+makul performans -Kalitesiz iç mekan
+gösterişli bir araç -yüksek vergi
-sert süspansiyon

Bunlar benim gözlemlerim, kararını sen ver hocam.

in money we trust!

2688 Mesaj
25 Şubat 2012; 21:04:26 

araç güzel ve iyi bence
ama tasarım olarak eskidi galiba yakında makyaja gidilebilir
yakıt tüketiminin fazla oldugu söyleniyor
dış tasarımı güzel beğeniyorum ancak
iç tasarımı 90.000 tl'yi hak etmiyor

486 Mesaj
25 Şubat 2012; 21:16:20 

aracı kullanmayanlar sadece showroomda görenler direk kanıya varıyor kalitesiz v.s v.s 14 litre yakar ben 5 aydır kullanıyorum otomatik vitesi sorunsuz 150 beygiri kalkışlarda hissedebiliyorsun sonrası için fazla seri degil ama yeterli tatminkar bir araç şehiriçi dur kalk dip gaz yaparsan 14 litre görürsün ama insan gibi kullanırsan 10-11 litre arası şehirler arası 7.7-9 litre arası degişiyor + olarak captivadaki donanımlar çogu araçda yok aynı sınıftakilerle geçiş iç hacim konfor 7 koltuklu olması gidin deneyin içinize sinerseniz bakarsınız ve izmirde ben bakıyorum yüzlerce captiva var sürekli görüyorum satış rekorları kıran bir araç bu kadar tututluyorsa o kadarda kötü değildir diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_murderer17 -- 25 Şubat 2012; 21:18:42 >

iPad Air - iPhone 5 - Ps3 - Chevrolet Captiva 2011

3765 Mesaj
25 Şubat 2012; 21:29:24 

Performansı hiç iyi değil.. ben bizzat 2002 honda civic sedan 110bg lik aracımla.. ciddi ciddi kapıştım.. yetişemedi bana..

2298 Mesaj
25 Şubat 2012; 21:32:44 

Captiva'ya o motor az geliyor arkadaşımda var çok yaktığından şikayetçi hatta eski focusu daha az yakıyor diyordu (2001 focus benzinli) motor yokuşlarda bayılma falan yapmıyor ama gereksiz fazla yakıyor. Arkadaşımdaki 2008 model diye biliyorum 2009 da olabilir en dolusunu almıştı ama o kadarda full değil. Dijital klima yok elektrikli koltuk ayarlama yok kalan özellikler var. Birde arka tasarımı benim hoşuma gitmiyor bunu belirtmeden edemeyeceğim .

680 Mesaj
25 Şubat 2012; 22:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Performansı hiç iyi değil.. ben bizzat 2002 honda civic sedan 110bg lik aracımla.. ciddi ciddi kapıştım.. yetişemedi bana..

Bence sen daha iyi şöför olduğun için geçememiştir seni, sürücü farkı yani

148 Mesaj
25 Şubat 2012; 22:28:48 

-'leri
Gereksiz büyüklükte bir direksiyon.
Hissiz frenler ve uzun fren mesafesi
Yan rüzgarlardan direksiyonu etkileyecek derecede fazlasıyla etkilenme
Gürültülü bir motor
Yetersiz performans
Sert süspansiyon

+'ları
Geniş ve gösterişli kasa
7 koltuk opsiyonu

Ben olsam almam; zaten denedim ve almadım :)

1229 Mesaj
26 Şubat 2012; 0:28:03 

kendi klasmanının en verimsiz aracıdır captiva birçok testlerde sonuncu gelmişdir arastıra bilirsiniz

şehir içi yakıt tüketimi 12 ve 14 lt arasıdır.

performansı yetersizdir

arazi kabiliyeti orta derecedir

sert süspansiyona sahipdir.

içi geniş ve ferahdır fakat çok sadedir.

benim tavsiyem ix35 , crv, tiguan (biraz dardır), qashqai , kuga

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

2777 Mesaj
26 Şubat 2012; 0:45:08 

Hocam bi araci birine sordugunuzda, eger sizin alacaginiz araci kullaniyorsa ondan onceki araci sorun cunku yuksek sinif aractan orta sinifa gecen biri araci yadirgarken, alttan orta araca gecen kisi over

Onceki kullandigim araclar hundai accent era, opel insignia, mercedes s clas, mercedes e clas, cx90

Simdi captivaya gelicek olursa

- aracin fazla yaktigi filan yok (bir jipe gore gayet iyi, sehir ici 10-11 lt yakiyor sert kullanimda, sehirler arasi 7 lt, garaj cikisi gibi dik yokuslarda triptonige almazsan 15-16 lt yakiti gorursun)

- 7 koltuk olmasi cok iyi, en arkadaki 2koltuk genisligi fena degil volva cx90da sigamazken captivada sigdim

- direksiyonu cok hifif, bu kimine gore avantaj kimine gore kaza sebebi kullanis tarziniza bagli

- orta kotuklarin diz genisligi gayet iyi mercedes s serisi kadar genisligi var

- araba serilik konusunda mercedesler gibi hantal ( bana gore hundai accent era gibi seri degil, hicbir araba o kadar seri degil)

- frenler gayet basarli

- motor sesi hava sogukken ilk calistirmalarda bi 10dk cok cikiyor sonra normal araclar kadar cikiyor ama ses yalitimi baya iyi oldugundan aracin icine ses cok cok az geliyor.

-bunu daha denemedim ama cogu kisinin dedigi zor arazi sartlarinda volvo cx90, audi q7, bmw x5 gibi suvlardan daha performansliymis

Nasil bir arac beklentiniz var bilmiyorum ama bi test surusu yapin oyle alin, her insanin yorumu bi onceki aracina gore oluyor cunku. Bide kullanmayip sadece test surusu on bilgisi olan insanlarda yorum yapiyor

Bide bu araci alicaksanz hazirani bekleyin 2.2 motorlu cikicak diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 26 Şubat 2012; 0:49:56 >

12341 Mesaj
26 Şubat 2012; 0:56:20 

Yakında yenilenecek bir araca 90 bin vermeyin.
Yeni kasası gelince de 2.2 motorla fiyatının çok da uygun olmayacağını düşünüyorum.
Captiva düşünüyorsanız ikinci el bakmanızı öneririm:

http://www.sahibinden.c...-hatasiz-75861509/detay

http://www.sahibinden.c...iva-high-75635924/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 26 Şubat 2012; 0:57:06 >

454 Mesaj
26 Şubat 2012; 1:04:19 

Arka iki koltuğun arasında, tam ortada kısa bir yolculuk yaptım.Tek kelime ile aşırı rahatsız,her çukura düştüğümüzde yıllar öncesinde bir anım canlandı; tahterevalliden sert düşüşler yaptığım o anları hatırladım durdum yol boyunca.

itiraf edeyim ilk önce taktıravelli yazdım,sonrasında tereddüte düşüp google amcaya sordum.
Bu yaşımda öğrendin bu acı dolu gerçeği.

riders on the storm

3653 Mesaj
26 Şubat 2012; 1:11:26 

quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Yakında yenilenecek bir araca 90 bin vermeyin.
Yeni kasası gelince de 2.2 motorla fiyatının çok da uygun olmayacağını düşünüyorum.
Captiva düşünüyorsanız ikinci el bakmanızı öneririm:

http://www.sahibinden.c...-hatasiz-75861509/detay

http://www.sahibinden.c...iva-high-75635924/detay

yeni kasa captiva nın sadece 2.2 motorlu versiyonu gelcek. yeni kasanın yanında şu anki kasa da satılmaya devam etcek.

yani captiva için kasa değiştiriyor gibi bir durum yok yeni captivanın yanında eski captiva da satılcağı için herhangi bir değer kaybı vs. olmucaktır

zaten 2.2 motorlusunu her baba yiğit alamaz gibime geliyor vergiden dolayı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1303 Mesaj
26 Şubat 2012; 1:15:17 

Hocam bu sene makyajlı kasa gelecek captiva onu bekle derim gidip 5 yıllık rski kasa alma bence

Bir araba aldık başımıza gelmeyen kalmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_68413227/tm.htm

878 Mesaj
26 Şubat 2012; 2:56:43 

quote:

Arkadaş haklı. Captiva kullanışlı bi jip değil. Jip biniyorum demek için alınabilecek bi araç yoksa bi esprisi yok. Olumsuz binlerce özellik sayabilirim sana. Hatta daha önceki mesajlarımdan da kopyalayabilirim.

90 bin ona vermektense arkadaşın dediği gibi insignia, passat, accord vb. araçlar almak bin kat daha iyi.

Captivada artı olarak sadece

*geniş iç kısım
*geniş bagaj
*fiyat avantajı
*rakiplerine oranla fazladan eklenmiş özellikler(baz donanım olarak)

Eksilerine gelecek olursak
-performans rezalet
-ilk hızlanma gaza tepkisi falan rezalet.
-iç mekandaki malzeme kalitesi iyi değil. yanlış hatırlamıyorsam sert plastikti. çizilmeye falan dayanıksız.
-araça binince bi güvensizlik hissediyorsun. saclar çok ince vb. bi hava var. kapıları kaparken falan o tokluk hissini alamıyorsunuz.
-motor sesi aşırı fazla. rakipleriyle kıyaslayacak olursan rahatsız edici derecede hissediyorsun sesi.

Bu araca 90 bin vermek paraya yazık etmektir. 1 ay sonra -jip binelim dedik 90 bin verdik keşke bi c sınıfı alsaydım daha rahat ederdim vb. cümleler kurulması çok olası

Yazilim Gelistirme Uzmani
Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD : Web Applications)
Microsoft Certified Professional Developer (MCPD)
( MVC / C# / Oracle / SQL / ASP.NET / Telerik / Ajax / Jquery / Java / Android )

680 Mesaj
26 Şubat 2012; 8:36:14 

Adam "karpuz alacam, hangisi alayım diyor"...sen adama, "elma al, ne güzel, hem elma da kırmızı, elma da sulu" diyorsun...ne alaka, karpuz istiyor adam, sen elma diyorsun.

Bana, DİZEL+OTOMATİK+4*4 bir suv-jeep önerin....ama 100 bin TL nin altında olsun. Kaç araç var nu şekilde, alalım tavisyeleri?

Adamın hayalinde bir araba var, binemem,ş, yanıp tutuşuyor, bunu al diyor..ama suv istiyorum...yok bunu al, bu daha iyi..ne alaka...bir de onun şurası böyeşl, orası böyle...iyi de onlar da güzel olsa zaten ara. en az 150 bin olacak...olsun, onu al..nasılsa para senin, ben akıl veriyorum, gerisine karışmam.

Tavsiye istiyenlere nacizane bir öneri...suv mu alacaksın, sadece bu tür bir araç kullanan adamdan tavisye isteyeceksin...yoksa her kafadan ses çıkar, kafan karışır....ben son aldığım aracı almadan foruma sorsaydım..araç filan alamazdım, kafam karışırdı sasdece.

o yüzden bir aaç alınacaksa...mümkünse o aracı bizzat kullanan 3-4 kişiyle konuşmak..ve araç konusunda genel deneyimi olan 2-3 yakın arkadaşın görüşü yeterli.

878 Mesaj
26 Şubat 2012; 14:13:24 

quote:

Adam "karpuz alacam, hangisi alayım diyor"...sen adama, "elma al, ne güzel, hem elma da kırmızı, elma da sulu" diyorsun...ne alaka, karpuz istiyor adam, sen elma diyorsun.

Bana, DİZEL+OTOMATİK+4*4 bir suv-jeep önerin....ama 100 bin TL nin altında olsun. Kaç araç var nu şekilde, alalım tavisyeleri?

Adamın hayalinde bir araba var, binemem,ş, yanıp tutuşuyor, bunu al diyor..ama suv istiyorum...yok bunu al, bu daha iyi..ne alaka...bir de onun şurası böyeşl, orası böyle...iyi de onlar da güzel olsa zaten ara. en az 150 bin olacak...olsun, onu al..nasılsa para senin, ben akıl veriyorum, gerisine karışmam.

Tavsiye istiyenlere nacizane bir öneri...suv mu alacaksın, sadece bu tür bir araç kullanan adamdan tavisye isteyeceksin...yoksa her kafadan ses çıkar, kafan karışır....ben son aldığım aracı almadan foruma sorsaydım..araç filan alamazdım, kafam karışırdı sasdece.

o yüzden bir aaç alınacaksa...mümkünse o aracı bizzat kullanan 3-4 kişiyle konuşmak..ve araç konusunda genel deneyimi olan 2-3 yakın arkadaşın görüşü yeterli.

Adama alacağın karpuzçürük demek suç mu :) Çürük karpuz yiyeceğine sağlamından bi elma ye demek suç mu :)

Herşeyi fiyata oranlayıp yorum yapmayalım. Şu fiyata şu bu olan kaç araç var falan ne alaka. O zaman fiyatı en ucuz özellikleri en fazla olan her sınıfın aracını koyalım forumun başına herkes gitsin onları alsın.

Fiyatı iyi, o fiyata sunduğu otomatik-dizel vb. avantajları iyi ama bunlara kanıp sonradan pişman olmasın diyoruz. Dışardan bakınca fiyatı iyii, dizel vb. diye düşünerekten almasın eksilerini bilsin sonradan pişman olmasın istiyoruz. Kendisi tecrübe ederse maddi kayıp olacak çünkü.

Ayrıca adam illa da suv olacak başka birşey düşünmüyorum dememiş. Farklı öneride istemiş bizde adama passat, insignia vb. falan söylemişiz.

Yazilim Gelistirme Uzmani
Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD : Web Applications)
Microsoft Certified Professional Developer (MCPD)
( MVC / C# / Oracle / SQL / ASP.NET / Telerik / Ajax / Jquery / Java / Android )

680 Mesaj
26 Şubat 2012; 18:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Adama alacağın karpuzçürük demek suç mu :) Çürük karpuz yiyeceğine sağlamından bi elma ye demek suç mu :)

Herşeyi fiyata oranlayıp yorum yapmayalım. Şu fiyata şu bu olan kaç araç var falan ne alaka. O zaman fiyatı en ucuz özellikleri en fazla olan her sınıfın aracını koyalım forumun başına herkes gitsin onları alsın.

Fiyatı iyi, o fiyata sunduğu otomatik-dizel vb. avantajları iyi ama bunlara kanıp sonradan pişman olmasın diyoruz. Dışardan bakınca fiyatı iyii, dizel vb. diye düşünerekten almasın eksilerini bilsin sonradan pişman olmasın istiyoruz. Kendisi tecrübe ederse maddi kayıp olacak çünkü.

Ayrıca adam illa da suv olacak başka birşey düşünmüyorum dememiş. Farklı öneride istemiş bizde adama passat, insignia vb. falan söylemişiz.

Ben bir yıldır kullanıyorum bu aracı...Yani öyle şurası böyle miydi, burası nasıldı diye hatırlama zorluğu çekmiyorum..Eleştirilerinin çoğusu abartılı...Öyle rezalet bir durum yok.

Ayrıca önce nasıl bir araç alınacağı kafada netleşmeli...Öyle suv da olur, sedan da, hatcback de fena durmaz tarşı yaklaşımlar, kafa karışıklığı göstergesidir..Önce kafa netleştirilmeli.

Ayrıca sedan D- sınıfı bir aracı baz alarak, SUV bir aracı değerlendirmek, elma ile armutu kıyaslamaya benziyor.

Bu arada hep meyvelerle anlatmaya çalışıyrum derdimi, böyle daha kolay anlaşılırı mdiye düşünüyorum

557 Mesaj
26 Şubat 2012; 20:18:09 

Qashqai 2000 cc dizel, Kuga dizel, Koleos, Yeti, Tiguan,Grand Vitara, İx 35, Sportage,Antara,Captiva. Bu seçeneklerin içinde ben Qashqai'yi beğeniyorum. Duruma göre önden çekiş ya da 4X4 seçeneği de var. Hem boyut olarak Captiva'dan küçük. Şehiriçinde bu durum park kolaylığı sağlar.

2011 MODEL OPEL CORSA ENJOY 1.3 CDTİ CRU. CON. MAVİ

904 Mesaj
26 Şubat 2012; 20:41:23 

Eniştemin VW Caddysi vardı senelerdir kullanırdı. Bir kaç ay önce captiva aldı. Araçtan gayet memnun. Fakat alışmış caddy nin az yakmasına . 10 litre mazot yakınca az içine sinmemişti baslarda

102 Mesaj
3 Mart 2013; 19:48:36 

Arkaadaslar 2010 ile 2011 arasindaki farklar neler yani hangi ozellikler var

283 Mesaj
2 Haziran 2013; 2:43:05 

karpuz elma muhabbeti güzelmiş

19 Mesaj
6 Haziran 2013; 10:24:41 

İyi günler arkadaşlar.Bende captiva alıp aranıza katılmayı düşünmekteyim.Fakat bütçem olarak sıfır almam mümkün değil.Bu sebeple 2.el temiz sedef beyaz bir araç düşünmekteyim.Model olarak 2010 veya 2011 kilometresi düşük araçlar gibi.Fakat fiyat konusunda hiçbir bilgi sahibi değilim.Bazı internet sitelerine bakıyorum fiyatlar çok fazla veya düşük.Aksesuar açısından ve hasar açısından fiyatın değişkenlik göstereceğini biliyorum fakat aralarında uçurum var.Bu tarz hasarsız kilometresi düşük ve 2010 2011 model 2.el captivaların fiyatlarını öğrenmek istiyorum.Örnek vermek gerekirse 2011 model bir aracın fiyatı 72500 iken başka aynı imkanlardaki bir aracın fiyatı 62500 olabiliyor.Kazık yemek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.İyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekoli1903 -- 6 Haziran 2013; 10:25:41 >

1825 Mesaj
14 Eylül 2013; 20:09:04 

millet zamanında ne atıp tutmuş ibretlik olmuş resmen

Olamaz mı Olabilir ...

I gotta Power ///M3

Mükemmel olan müslümanlar değil İslamiyettir

404 Mesaj
13 Şubat 2014; 14:39:46 

hayatında captivanın kapısının açmamaış adamlar atmış tutumuş burda, yahu sanki herkezin altında lambarghini diablo var, araç beğenmiyorlar.

Kia Ceed CRDİ Concept Manuel 2012
Kia Venga 128 PS CRDİ 2011-satıldı
Toyota Corolla d4d 2008-satıldı
Volkwagen Golf FSİ 2006-satıldı

63 Mesaj
3 Nisan 2014; 20:55:33 

• yakıt sorununuz yoksa sorun yok varsa 14lt yi göz önünde bulundur şehir içi yakıtı caddy aracım var diyorsunuz bence on numara bi araç bendede 2012 comfortlıne var caddye binmeye devam edin bence ikinci el piyasası çeyrek altın gibi bide aracın konforu tabi önemli fakat alacağınız aracın ilk önce ikinci el piyasasını araştırın bi aracın yarınıda önemli

3308 Mesaj
3 Nisan 2014; 21:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Nalle bjorn

• yakıt sorununuz yoksa sorun yok varsa 14lt yi göz önünde bulundur şehir içi yakıtı caddy aracım var diyorsunuz bence on numara bi araç bendede 2012 comfortlıne var caddye binmeye devam edin bence ikinci el piyasası çeyrek altın gibi bide aracın konforu tabi önemli fakat alacağınız aracın ilk önce ikinci el piyasasını araştırın bi aracın yarınıda önemli

Ne güzel sallamışsın mübarek !

Yok 28 Litre yakıyor.

Yakıt Tüketimi Şehir İçi 9.7 - 11.8 arasındadır.
Alıcak arkadaşlara duyurulur.

371 Mesaj
3 Nisan 2014; 21:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Z-DGİ

Ne güzel sallamışsın mübarek !

Yok 28 Litre yakıyor.

Yakıt Tüketimi Şehir İçi 9.7 - 11.8 arasındadır.
Alıcak arkadaşlara duyurulur.

2008 model captivamizda henüz tek haneli rakam görebilmiş değiliz. Sıkışık trafikte zaten yakıyor şehir dışında biz basıyoruz ortalamamız 13 litre civarinda

9187 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kutu149
3 Nisan 2014; 21:11:04 

Hocam kullanan ve kullanım yerine bağlı beden söylemesi.
Benim kullanan tanıdıklarım var 3 farklı ildeler Malatya-Adana-BAtman

Adana'daki çok yakıyor diyor kullanıcı bayan her gün 12-13 litre arası.

Malatya o trafik vs. olmadığı için 11-12 litre yakıyor şehiriçi kışın 0.5-1 litre oynuyor olabilir kullanana sormak lazım.

Batman'daki çok kullanmıyor o 11.5-12.5 litre kışın bir kere 13 gördüm demişti ama kişiden kişiye kullanım koşulu araç lastik oynar ama 14 için çok performanslı kullanmak lazım o kadarı zor.

Yaklaşık: 10.5 ile 12.5 arası diyeyim 2 litre çok ama ilden ile trafikten trafiğe değişir.

Ben olsam almam ama rakibi Renault Koleos var az yakıyor Captiva'ya göre bildiğim.

Ben olsam CR-V alır geçerim

Bu mesajda bahsedilenler: Z-DGİ

Rüzgar yelkensiz de olsa yine rüzgardır. Ama rüzgarsız yelken bir bez parçasıdır.-Özdemir Asaf

1032 Mesaj
3 Nisan 2014; 21:17:09 

Daha farklı seçeneklere yönelmelisin... Caddy'den sonra hepsi çağ atlacaktır sana.

HAYATI || TESBİH YAPMIŞIM SALLIYORMUŞUM!

331 Mesaj
3 Nisan 2014; 21:29:45 

hocam hem chevrolet yakında türkiyeden çekilecek ozamanda chevroletin anlamı kalmayacak ve çok fazla yakıyor siz en iyisi 90 bine ford kuga alın yeni kasa
0

Bu mesajda bahsedilenler: emrakkn

3308 Mesaj
4 Nisan 2014; 1:03:22 

Ben tecrübelerime dayanarak söylüyorum, Şehir İçi 9.7 - 11.8 arasıdır.

Kullanıma göre değişkenlik gösterebilir.

Alıcak arkadaş eğer imkanı olursa, kendisi test etsin ve görsün.

Bir örneklendirme yapacak olursak

2012 Sedan Corolla D-4D Manuel 1300 kg - Şehir İçi: 6.5 - 7.5 (İstanbul)
2013______ Captiva LTZ Otomatik 1900 kg - Şehir İçi: 9.7 - 11.8 (İstanbul)

Bu mesajda bahsedilenler: @Jestia, @Kutu149

63 Mesaj
4 Nisan 2014; 11:19:38 

63 Mesaj
4 Nisan 2014; 14:16:03 

Yıllarca caddye binen bir insan ondan sonra başka bir araca bindiğinde yakıttan dolayı hüsrana uğrayan çok insan var

1 Mesaj
1 Mayıs 2014; 18:33:22 

2,2 dizel 2013 captiva LT , 7 kisilik.Yakit tuketimi sehir ici 10litre.Yol tutusu, hizlanmasi, tum donanimlari(full elektronik) harika.Fakat acilabilir bagaj camindan devamli ses geliyor.Yapamamislar, olmamis.75 km de iken farkettim.Servis cozum bulamiyor.

Bu mesajda bahsedilenler: `bELa

61 Mesaj
29 Ekim 2014; 16:51:29 

ARABA 2011 MODEL BEYAZ ÇOK TEMİZ SİZCE BUNDAN İYİSİ YOK http://m.sahibinden.com...etail.html?id=183337091 Araç en dolusu fiyatida uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugra8033 -- 29 Ekim 2014; 16:52:43 >

Bu mesajda bahsedilenler: emrakkn

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484