- x
Sompo Japan Sigorta Nasıl?
50 Cevap15531 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

94 Mesaj
24 Şubat 2012; 11:41:44 

Merhaba

2006 Model Golf'üm var. Diğer kasko firmalarının hepsine sordum. Axa fiyat olarak 1030TL gibi bir fiyat verdi. Sompo Japan Sigorta'da ise bu fiyat 900 lira. Sizce bu firma güvenilirmi? Daha önce kaskosunu burdan yaptırmış olan varmı?

İlginiz için teşekkürler.

172 Mesaj
24 Şubat 2012; 13:36:28 

kaskoda axa iyidir servis ağı en geniş sigorta firmasıdır. sompo japan yeni açılmış bir firma oyüzden uygun vermiş olabilirler. Aksigortadan da bi fiyat alın bence onlarda uygun veriyolar. Ama yaptırabiliyosanız axadan yaptırmanızı tavsiye ederim.

38 Mesaj
24 Şubat 2012; 17:42:44 

som japan iyidir, fiba sigortayı satın aldılar. bütün fiba acenteleri otomatik sompo japan oldular. bizim fibadan kaskomuz vardı. ağır hasarlı kaza yaptık. sompo japan harika hizmet verdi. burdan yazmak boynumun borcudur. ayrıca duyduguma göre dünyanın en buyuk 2. sigorta şirketiymiş. rahatlıkla sompo japana güvenebilirsin.

1104 Mesaj
24 Şubat 2012; 19:25:37 

Ben de kaskomu sampo japan dan yaptırdım çok memnunum tavsiye ederim.

283 Mesaj
24 Şubat 2012; 20:34:44 

sompa japan ı tavsiye etmiyorum. Sebebi ise : bundan 3 ay kadar evvel sıkışık bir trafikte. peder aracıyla tıngır mıngır ilerlerken trafik duruyor. Bu sırada arkadan gelen bir beton mikseri pederin aracın arkasından gecmeye çalışırken, kamyonun mazot deposu hizasından , ford fusion ın arka bagaj marka yazan kısmından sürtüyor. trafik çok sıkışık olduğu için, sükür ki can kaybı yok yaralanma yok. Bu kısmı geçtikten sonra 2. plana bakarsak koskoca beton mikserinde de maddi sorun yok, olan garibim fusion da...
Buraya kadar hersey ok. Olay bundan sonra baslıyor. Beton mikserinin mazot deposunun hemen yanından başlayan 2 parça koruması var, altlı üstlü, 35 santim ara ile aracın arka stoplarına kadar uzanan bir koruma demiri. BU iki demir aynı anda araca çarptıgı için aracın 2 farklı noktasında altlı üstlü olarak ezilme meydana geldi. Gel gelelim bu sompo cu arkadaşlar bunu kabul etmediler. Merkezlerine kadar gidip, konuyu izah etmeme rağmen, çekilen fotograflar üzerinde saatlerce konuşmamıza rağmen sadece alt kısmı ödediler üst kısmı kendimiz cebimizden yaptırmak zorunda kaldık. Kendi cebimizden bu işi 200 tl ye hallettik. Aracımız Mercedes, Bmw vs olabilirdi.. o zaman tablo değişirdi.
Güvenebileceğiniz farklı bir sigorta markası varsa lütfen gidin başka bir firmaya yaptırın. 100 lira eksik verirsiniz 500 lira fazla olarak cebinizden çıkar.
Saygılar.

11687 Mesaj
24 Şubat 2012; 22:45:42 

Aracımın kaskosunu ben de Sompo Japan'dan yenilettim.

Bekleyip göreceğiz ama japon firmalarına her zaman güvenmişimdir.

11687 Mesaj
24 Şubat 2012; 22:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: RyLand

sompa japan ı tavsiye etmiyorum. Sebebi ise : bundan 3 ay kadar evvel sıkışık bir trafikte. peder aracıyla tıngır mıngır ilerlerken trafik duruyor. Bu sırada arkadan gelen bir beton mikseri pederin aracın arkasından gecmeye çalışırken, kamyonun mazot deposu hizasından , ford fusion ın arka bagaj marka yazan kısmından sürtüyor. trafik çok sıkışık olduğu için, sükür ki can kaybı yok yaralanma yok. Bu kısmı geçtikten sonra 2. plana bakarsak koskoca beton mikserinde de maddi sorun yok, olan garibim fusion da...
Buraya kadar hersey ok. Olay bundan sonra baslıyor. Beton mikserinin mazot deposunun hemen yanından başlayan 2 parça koruması var, altlı üstlü, 35 santim ara ile aracın arka stoplarına kadar uzanan bir koruma demiri. BU iki demir aynı anda araca çarptıgı için aracın 2 farklı noktasında altlı üstlü olarak ezilme meydana geldi. Gel gelelim bu sompo cu arkadaşlar bunu kabul etmediler. Merkezlerine kadar gidip, konuyu izah etmeme rağmen, çekilen fotograflar üzerinde saatlerce konuşmamıza rağmen sadece alt kısmı ödediler üst kısmı kendimiz cebimizden yaptırmak zorunda kaldık. Kendi cebimizden bu işi 200 tl ye hallettik. Aracımız Mercedes, Bmw vs olabilirdi.. o zaman tablo değişirdi.
Güvenebileceğiniz farklı bir sigorta markası varsa lütfen gidin başka bir firmaya yaptırın. 100 lira eksik verirsiniz 500 lira fazla olarak cebinizden çıkar.
Saygılar.

Kamyonun trafik sigortası mı Sompo Japan'di?

726 Mesaj
25 Şubat 2012; 16:12:04 

Türkiye de hayat dışı alanında faaliyet gösteren 40 a yakın sigorta firması var. Çok büyük bölümü ağırlıklı yabancı sermayeli olan firmalar. Sigortacılık sektörü maalesef yurdumuzda en yüksek oranda yabancıların at koşturduğu bir sektör. Yabancıların kimisi dünyanın en büyük ve köklü firmaları olnmakla birlikte yeni olan birçok firma da var.
Türkiye hepsi için bakir bir ortam. Hepsinin beklentisi oldukça fazla.

Yeni bir pazara girdiğinizde, rekabet etmenin farklı yöntemleri vardır. Fakat en bilineni ve en fazla uygulananı ise fiyat ile rekabet etmektir. Her hizmetin ve ürünün bir maliyeti vardır. Maliyetler ise fiyatı belirleyen en büyük unsurdur. Nihayetinde maliyetin altında satış yapılmaması ticaretin ana kuralıdır.

Eğer ki iyi bir hizmet vermek istiyorsanız bazı maliyetlerden asla kaçamazsınız. Belki bir süre pazardan pay almak için maliyetin altında satış yapılıp öz sermayeden zarar karşılanabilir.

Fakat maalesef piyasada uygulama böyle olmuyor. Başta ortaya konan cazip fiyat, kasko da eşit şartlar ve eşit hizmet vaadi ile müşteriye sunulmaktadır. Fakat hasar oluştuğunda tüm gerçekler ortaya çıkmaktadır. Başta 100 TL avnataj sonradan kat kat dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. O yüzden belli bir büyüklüğe, hizmet kalitesine, marka değerine, yaygın anlaşmalı servis ağına vs. vs sahip olmayan firmalardan uzak durun derim.

saygılarımla,

www.limonsigorta.com

10 Mesaj
21 Nisan 2012; 12:45:13 

Hangi firma olursa olsun poliçenin çok detaylı ve dikkatli incelenmesini tavsiye ederim. Sompo Japan firmasından aldığım teklifte poliçede araç tam hasar alması(pert yani) veya çalınması durumunda GÜMRÜKSÜZ bedelini ödeyeceğini yazıyor. yani beyefendiler bana %30-%40 (artık neyse gümrük oranı) eksik ödeyecekler dolayisiyla tavsiye etmem. Madde aynen şöyle:

"GÜMRÜKLÜ DEĞER KLOZU
Bu sigorta poliçesindeki Araç Kasko Bedeli, aracın gümrüklü bedeli üzerinden belirlenmiş olup, herhangi bir kısmi hasarda hasar tutarı ilgili yedek parçanın Türkiye'de ilan edilmiş parekende satış fiyatları, tam hasara uğraması veya çalınması menşei katalog fiyatları üzerinden (gümrüksüz bedeli) ödenecektir. Bu hususlar taraflar arasında peşinen kabul edilmiştir."

Başka bir tavsiyem de İhtiyarı mali mesuliyet(yani karşı aracın hasarını ödeyen limit) limitlerinin yüksek tutulması. Trafikte gezen çok sayıda lüks araçlar ve cipler var. Yenilerinin fiyatları çoğunda 100 bin tl ve üzeri. Olmaz olmaz demeyin. Eğer bu araçların pert olmasına sebep olursanız limitin üstündeki kısmı siz ödersiniz. 100 bin tl'lik bir araca tam hasar verirseniz 22 bin tl'sini trafik sigortası karşılar. sonra kasko limitiniz devreye girer. Oda genelde 30-40 bin civarı veriliyor. kalan 40-50 bini cebinizden ödersiniz. araç daha pahalıysa durum daha kötü. Bu limitin artırımı genelde primi 30-40 tl artırır ama kesinlikle değer.

494 Mesaj
27 Eylül 2012; 0:14:45 

Benim poliçemde bu tarz bir tabir yok,aracınız özel koşullarda vergisiz alinmişsa gumruksuz pozu uygulanir, TC xxx dogrultusunda vergileri odenmis ise gumruksuz pozu uygulanmaz vergili tam degerinden odeme yapilir diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

a

269 Mesaj
19 Ocak 2013; 10:51:36 

benim kasko ve sigortanın zamanı geldi ve acentem sompo japan için oldukça uygun bir fiyat söyledi. bilinmedik bir şirket olduğundan biraz araştırma yaptım ve ilginç şeyler gördüm. örneğin;

mini onarım hasar olarak kaydediliyor ve sigortayı değiştirmek isterseniz hasar kaydı görünüyor
sigortanın yenileme günü geldiğinde (öncekini kredi kartıyla ödediyseniz) size sormak kartınızdan para çekiyor
hasarlarda değişmesi gereken parçayı onarım diyor
değişen parçalarda orjinal değil yan sanayi

bu şikayetlerden şikayet sitelerinde çok var. bende biraz düşüneyim dedim... bekliyorum.
şunuda belirtmek isterim yıllardır aksigorta yaptırırım çokda memnunum. ama bu sefer acayip fiyat çıkardılar (hasarın varmı diye sorarsanız bırakın hasarı tek kuruş trafik cezam bile yok )

Başarılı olmak için sadece iki kural vardır. 1- Tam olarak ne yapacağınızı iyice düşünün. 2- Onu yapın

11687 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:20:46 

quote:

Orijinalden alıntı: tutankamon80

benim kasko ve sigortanın zamanı geldi ve acentem sompo japan için oldukça uygun bir fiyat söyledi. bilinmedik bir şirket olduğundan biraz araştırma yaptım ve ilginç şeyler gördüm. örneğin;

mini onarım hasar olarak kaydediliyor ve sigortayı değiştirmek isterseniz hasar kaydı görünüyor
sigortanın yenileme günü geldiğinde (öncekini kredi kartıyla ödediyseniz) size sormak kartınızdan para çekiyor
hasarlarda değişmesi gereken parçayı onarım diyor
değişen parçalarda orjinal değil yan sanayi

bu şikayetlerden şikayet sitelerinde çok var. bende biraz düşüneyim dedim... bekliyorum.
şunuda belirtmek isterim yıllardır aksigorta yaptırırım çokda memnunum. ama bu sefer acayip fiyat çıkardılar (hasarın varmı diye sorarsanız bırakın hasarı tek kuruş trafik cezam bile yok )

Ben daha sompo japan kaskoyla aracımı yeni yaptırdım. Camurşuk, far, stop ve hava deposu değişti. Tamamı orjinal.

269 Mesaj
19 Ocak 2013; 13:24:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ben daha sompo japan kaskoyla aracımı yeni yaptırdım. Camurşuk, far, stop ve hava deposu değişti. Tamamı orjinal.

ben bu şikayetlerin hepsini şikayet sitelerinden aldım. O zaman millet biraz üstüne koyuyor diyebilirmiyiz

Başarılı olmak için sadece iki kural vardır. 1- Tam olarak ne yapacağınızı iyice düşünün. 2- Onu yapın

547 Mesaj
19 Ocak 2013; 14:12:35 

Anadolu sigortanın 500 küsür trafik sigortası fiyatı çıkardığı araca 340 TL fiyat çıkardılar. Ekonomik olduğu kesin ancak hasar limitini ve diğer özelliklerini kontrol etmek gerekiyor. En güzeli bir aracıyla değil, yüzyüze görüşüp öyle karar vermek.

1 Mesaj
11 Temmuz 2013; 18:12:33 

yaklaşık 10 ay önce en uygun fiyatı veren sompo japan sigortaya kasko yaptırdım bi kaza geçirdim ve aracımın işlemleri 20 gün içinde halledilerek perte çıkarıldı ve ödeme yapıldı 20. günün sonunda. daha önce aracım perte çıkmamıştı ama genel olarak verilen hizmetten ve firmanın güvenirliğinden memnun kaldım ve bana göre hızlı bi şekilde çözümlenmiştir. dolayısıyla tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Temmuz 2013; 16:18:50 

AYRICA size ÜCRETSİZ KASKO SORGULAMASI YAPABİLECEĞİNİZ bir site tavsiye ediyorum.

http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

Aracınızın kasko sorgulaması yaparken araç ruhsatını yanınızda bulundurmanız faydalı olur.

851 Mesaj
6 Ağustos 2013; 13:18:24 

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..

449 Mesaj
6 Ağustos 2013; 16:11:37 

"ucuz etin yahnisi yavan olur" derler. zorunlu sigorta yaptırılır ama özel sigorta hayatta yaptırılmaz. Servis ağı yetersiz.

İhtiyacınız olduğunda satın alamayacağınız tek şey Sigorta'dır

221 Mesaj
7 Ağustos 2013; 10:55:12 

2252 Mesaj
8 Ağustos 2013; 17:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Renault LAGUNA 2.0 16V RXT 2000 Model - Honda Pcx 125 2013 Model

472 Mesaj
8 Ağustos 2013; 18:54:30 

hocam geçen hafta anadolu sigortanın mini onarım hizmetinden auto king den yararlandım. tramere işlemiş midir. hasarsızlığım bozulmuş mudur. bunu araştırmama gerek var mı acaba. tedirgin oldum güzel açıklamalarınızla. saygılarımla..

Bu mesajda bahsedilenler: @PamirSAROS Bu mesaja 1 cevap geldi.

2252 Mesaj
9 Ağustos 2013; 1:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: jowood1

hocam geçen hafta anadolu sigortanın mini onarım hizmetinden auto king den yararlandım. tramere işlemiş midir. hasarsızlığım bozulmuş mudur. bunu araştırmama gerek var mı acaba. tedirgin oldum güzel açıklamalarınızla. saygılarımla..

Muhtemelen yansımıştır ve seneye ne yazık ki diğer şirketlerde görünür.geçen aylarda bir müşterimiz nasıl oldu bilemiyorum anadolu sigortadan mini onarıma girip 110 tl lik bir işlem yaptırmış onu görmedi ama diğer bir kaç işlem vardı başka sigortalılarımız da onları görüyor.Bana pm üzerinden araç plakası ve tc kimlik numarası yollarsanız size bayrAm sonrası tramere yansıyıp yansımadığını iletebilirim hatta yansıyan hasarın meblağsını da görebilirim bi ihtimal

İyi geceler

472 Mesaj
9 Ağustos 2013; 1:49:21 

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Muhtemelen yansımıştır ve seneye ne yazık ki diğer şirketlerde görünür.geçen aylarda bir müşterimiz nasıl oldu bilemiyorum anadolu sigortadan mini onarıma girip 110 tl lik bir işlem yaptırmış onu görmedi ama diğer bir kaç işlem vardı başka sigortalılarımız da onları görüyor.Bana pm üzerinden araç plakası ve tc kimlik numarası yollarsanız size bayrAm sonrası tramere yansıyıp yansımadığını iletebilirim hatta yansıyan hasarın meblağsını da görebilirim bi ihtimal

İyi geceler

Anadolu sigortanın böyle bir hata yapacağını sanmıyorum. Kaliteli bir firma çünkü ama yine de pm gönderiyorum, teşekkürler..

449 Mesaj
9 Ağustos 2013; 9:35:38 

otoking hizmeti 10cm kadar çizik ve ufak göçükleri karşılar . Hasarsızlığı kesinlikle bozmaz. Hatta bütün müşterilerimizi kullanması yönünde yönlendiririz. şimdiye kadar müşterilerim için 500den fazla otoking randevusu aldım. onlar da yaptırdı tramere yansıyan hiç görmedim.

İhtiyacınız olduğunda satın alamayacağınız tek şey Sigorta'dır

851 Mesaj
16 Kasım 2013; 13:49:00 

Fiyatın uygunluğu sebebiyle bu yılki kaskomu Sompo Japan'dan yaptırdım. Geçenlerde aracımın sağ teker üstü kaportada küçük bir göçük gözlemledim. Şimdi ben bunu yaptırsam mini onarımdan, hasarsızlığa zarar verir mi? Tramer'e işlenir mi emin olamadım? İnternette bazı şikayetler okudum açıkçası, Sompo Japan'ın bu tarz hasarları da tramere işlettiğine ve gelecek yıl sadece kendi firmalarından kasko yaptırırlarsa hasarsızlığın bozulmayacağına dair. Böyle bir tecrübesi olan var mı? Aracın boyasında herhangi bir hasar yok. Sadece içeri göçük oluşmuş..

0

102 Mesaj
16 Kasım 2013; 16:51:21 

Fiyatı gayet uygun..

3562 Mesaj
10 Aralık 2013; 19:09:24 

quote:

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.

hayırlı işler

ben astra h 1,6 lpg li aracıma başak sigortadan 636 tl axadan ise 650 tl fiyat aldım önceki kasko şirketim ise başak sigorta.

hangisi daha güvenilirdir bana bu konuda neyi tavsiye edersiniz, teşekkür ederim.

saygılarımla.

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

2252 Mesaj
11 Aralık 2013; 9:45:12 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

hayırlı işler

ben astra h 1,6 lpg li aracıma başak sigortadan 636 tl axadan ise 650 tl fiyat aldım önceki kasko şirketim ise başak sigorta.

hangisi daha güvenilirdir bana bu konuda neyi tavsiye edersiniz, teşekkür ederim.

saygılarımla.

Tabiki axa sigorta başak sigortayı tercih eden pek yok axa sigorta sektör lideri ama mini onarım hizmeti çok kısıtlı ve anlamsız bilginiz olsun fakat mini onarım şu an en güzel ergo sigortada var 500 tl ye kadar olan hasarların tamamı hasarsızlık indirimini bozmuyor öyle 10 cm 5 cm 30 cm çizik göcük kriterleri yok

3562 Mesaj
11 Aralık 2013; 14:20:08 

quote:

Tabiki axa sigorta başak sigortayı tercih eden pek yok axa sigorta sektör lideri ama mini onarım hizmeti çok kısıtlı ve anlamsız bilginiz olsun fakat mini onarım şu an en güzel ergo sigortada var 500 tl ye kadar olan hasarların tamamı hasarsızlık indirimini bozmuyor öyle 10 cm 5 cm 30 cm çizik göcük kriterleri yok

Ergodada 250 Tl kadar fark çıkıyor. :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

lumia 720, sapphire 7870xt, i5 2500k, panasonic gf53k, samsung 46f6340 bu konularda sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

1151 Mesaj
11 Aralık 2013; 14:28:47 

ben de bu sene sompo japan dan yaptırdım kaskoyu.en ucuz oydu
umarım hiç işim düşmez

ariva riva yeppa andela andela!

HONDA

42 Mesaj
23 Aralık 2013; 12:20:27 

Sanırım ben de Sompo Japan'dan yaptırıcam. Axa ve Allianz ile arasında 100 liradan fazla fark var.

927 Mesaj
28 Ocak 2014; 16:02:19 

Allianz ile arasında 300 TL fark var, Sompo Japan dan yaptırayım mı, sorun yaşar mıyım?

4334 Mesaj
28 Ocak 2014; 17:46:14 

ray sigortaya da bakın, sompo japan dan da ucuz fiyat verdi benim araba için

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

839 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:12:01 

Sigortacı komşumuz kaskoyu hep Fiba'dan yapardı sanırım Sompo Japan alınca o günden sonra en ucuz rakam ordan çıktığı için Sompo Japan'dan yaptı, 2011 yılında Fiestayla bir kaza yaptık aracın jant kapağına kadar orijinal parçalarla onarıp 4 gün içinde teslim etmişlerdi

Delilik yer çekimi gibidir ; sadece hafifçe itmek yeterlidir... The Joker

927 Mesaj
31 Ocak 2014; 9:30:48 

Sompo Japan dan yaptırıyorum kaskoyu , umarım işim düşmez...

9283 Mesaj
1 Şubat 2014; 12:26:48 

aracımın kasko yenilemesinde sompo japan'dan iyi fiyatlar aldım,autoking mini onarım hizmeti vermediği için tercih etmedim,aracımı üst üste 3 yıl autoking'te mini onarım hizmetlerinde kullandım/memnun kaldım hiçbirinde tramere yansımadı,yansımaz zaten küçücük 5-10cm çizikler...

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

4084 Mesaj
1 Şubat 2014; 13:56:57 

Babamın aracında 2010 yılında birinin yapıp kaçtığı ufacık bir sürtme izi yansımıştı, 80TL Sürtme olarak, şuan tramerde görünüyor.

Bu mesajda bahsedilenler: disintegration

3198 Mesaj
11 Şubat 2014; 12:45:04 

2300-2800 civari kaskomu sompo japan 1300'e yapiyor. Umarim burnumuzdan getirmezler

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

252 Mesaj
21 Şubat 2014; 22:13:08 

Arabama bundan sonrası için kasko yaptırmak istiyorum Sompo japan uygun bir fiyat verdi, nasıl memnun musunuz tavsiye eder misiniz?

Rüzgar ne kadar sert eserse essin; KAYA'dan alıp götüreceği tozdur..

322 Mesaj
12 Mart 2014; 13:03:54 

Aracınız 10 yılın üstündeyse kesinlikle Sompodan yaptırmayın. Full kaskodaki maddeyi aynen aşağıya kopyalıyorum. Karşı tarafın %100 hatalı olduğu kazada bizden eskime payı düşeceklerdi, mecburen karşı tarafın sigortasından yaptırdık...

KIYMET KAZANMA TENZİLİ İSTİSNASI KLOZU

Kasko Sigortası Genel Şartlarının B.3.3.1.3. maddesi son paragrafı hükmünün aksine, sigortalı aracın maruz kalabileceği, poliçe teminatına
giren, herhangibir hasarı sonucunda tespit olunacak hasar tutarından, 10 yaşa kadar olan Hususi ve Jeep, 7 yaşa kadar olan Kamyonet,
Panel/Glass Van, Minibüs/Midibüs, Kamyon, Otobüs, Traktör, Çekici, Römork ve İş Makinası kullanım tarzındaki araçlarda kıymet kazanma
tenzil edilmez.

10 Yaşı geçen (Hususi ve Jeep) ile 7 yaşı geçen (Kamyonet, Panel/Glass Van, Minibüs/ Midibüs, Kamyon, Otobüs, Traktör,
Çekici, Römork ve İş Makinası) araçlarda aracın Trafiğe Çıkış Tarihi dikkate alınarak her yıl için sadece yeni verilen parçalardan, özel
araçlarda asgari %25- azami, %50, ticari araçlarda asgari %30-azami % 50 ile sınırlıdır. Kıymet Kazanma tenzilinde araç yaşı, aracın Trafiğe
Çıkış Tarihi ile hesaplanacaktır. Lastik ve Akü gibi süreli kullanım gerektiren malzemeler istisna olup, herhangi bir yaş sınırlamasına
bakılmaksızın eksper tespiti doğrultusunda kıymet kazanma tenzili uygulanır.

2530 Mesaj
25 Mart 2014; 22:33:21 

quote:

Merhabalar.

sigorta konusunda en doğru görüşlerden birini yazmışsınız.. tebrik ediyorum..

geçen nisan da bir kaza yaptım.. Anadolu kasko işimi halletti.. bana hasarsızlığımın bozulmadığını , mini onarım ile yaptıklarını söylediler.. haftaya kaskom bitiyordu , bir arkadaşımın sigorta acentesinden fiyat alırken hasarsızlık indirimi vermemişler.. bende tramerden sorgulattım.. 637 TL hasar kaydı çıktı.. yüzüme baka baka yalan söylemişler..

Dubai sigorta 750 TL.. teklif verdi.. Anadolu sigorta servis acentesi 1000 küsur TL.. arkadaşımın acentesi 910 TL.. biraz daha aşağı inebilirlermiş fiyat verdi.. bilmiyorum ne yapsam..

Önce Hayaller Başlar

2252 Mesaj
26 Mart 2014; 6:16:56 

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

sigorta konusunda en doğru görüşlerden birini yazmışsınız.. tebrik ediyorum..

geçen nisan da bir kaza yaptım.. Anadolu kasko işimi halletti.. bana hasarsızlığımın bozulmadığını , mini onarım ile yaptıklarını söylediler.. haftaya kaskom bitiyordu , bir arkadaşımın sigorta acentesinden fiyat alırken hasarsızlık indirimi vermemişler.. bende tramerden sorgulattım.. 637 TL hasar kaydı çıktı.. yüzüme baka baka yalan söylemişler..

Dubai sigorta 750 TL.. teklif verdi.. Anadolu sigorta servis acentesi 1000 küsur TL.. arkadaşımın acentesi 910 TL.. biraz daha aşağı inebilirlermiş fiyat verdi.. bilmiyorum ne yapsam..

Merhabab

Siz bana özelden tc kimlik no plaka ve araç sahibi sanırım sizsiniz mesleğinizi yazın bende bir fiyat araştırması yapayım.

Bu arada axa sigorta da mini onarım hizmeti sunmaya başlayacak ış geçen gün şirketle görüşmemizde söylendi başlaması normal git gide sektörde geriye düşmeye başladılar çünkü ekstra hizmetler poliçe de çok zayıf bide diğer firmalar daha uygun fiyatlar veriyor.

Ben sizden bilgileri bekliyorum birde size zahmet ruhsat belge seri no yazarmısınız araç sahibinin isminin yazdığı sayfanın en altında bulunur örn: AB 123456 şeklindedir

1611 Mesaj
3 Nisan 2014; 17:18:41 

Diğer firmaların 1300-1500 arası fiyat verdiği araca 900 lira fiyat verdiler, arada çok fark var acaba güvenilir mi ?

58 Mesaj
3 Temmuz 2014; 15:25:55 

diğer firmaların 2400 ile 2800 arası verdiği kaskoyu sompo japandan 1011 liraya yaptırdım. paketten hiçbir şey çıkarmadılar teror ıvır zıvır hersey var.

iphone 5s, macbook pro, bmw 1.16

509 Mesaj
3 Temmuz 2014; 20:21:05 

Ben de geçen sene bir kaza geçirdim bu sene teklifler hep yuksek çıkıyor(2400 civarı) sonpo japan 1050 lira teklif etti hiç düşünmeden kabul ettim:)

2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort.

2184 Mesaj
3 Temmuz 2014; 20:51:52 

Sigorta şirketleri yıllarca zarar ediyoruz diye diye sonunda mevcut hükümete kendi avantajlarını koruyacak şekilde bir sigorta kanunu çıkarttılar,olan yine biz araç sahiplerine oldu yani halka oıldu, şimdi istedikleri gibi insanlarla oynuyorlar. Ben özürlü indirimi ile araç aldım, bana kaksok yaparken normal aracın o yılki kasko değeri olan 37.000-tl den kasko primi belirlendi,ama daha sonra merak edip kasko poliçesini incelediğimde şöyle bir madde ile karşılaştım; Araç özürlü kontejyanından alındığı tespit olunursa ve araç bir kazadan dolayı perte ayrılırsa aracın tazminat tutarı faturada yazdığı kadar ödenir.? Faturada 24.000-tl yazıyor çünkü ötv'den muaf özürlü indirimi ile alındı ,tamam bu normal iyi o zaman kasko primlerinide fatura tutarı üzerinden hesap et yoookkk kanun böyle yeni değişti bizim yapabileceğimiz bir şey yok.?

En iyi araba galerinin vitrininde olan değil,anahtarı benim cebimde olandır.

4123 Mesaj
4 Temmuz 2014; 3:51:01 

Aracımın kaputunda yakın zamanda yağan dolulardan oluşan bir adet avuç içi kadar bir dolu göçüğü var. Kaskom Sampo Japan'dan. Bugün Sampo ile yaptığım telefon görüşmesinde bunun mini onarım kapsamına girdiğini, tramere işlenmeyeceğini ve hasarsızlık indirimini bozmayacağını söylediler. İnternette yaptığım araştırmalarda ise söylediklerinin tam tersi bir durumun olduğunu öğrendim. Şimdi bu hasarı kaskodan yaptırsam mı yaptırmasam mı karar veremedim. Aracımın temiz olan sicilini bozmak istemiyorum...

587 Mesaj
4 Temmuz 2014; 22:43:46 

autokinge defalarca işim düştü her seferinde çiziklerim çok güzel onarıldı memnun kaldım
sompo japan autoking ile anlaşması olmadığı için kasko yaptırmadım

DH FOSİL GRUBU:(2001-2005)
"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk

10 Mesaj
9 Temmuz 2014; 19:36:03 

Gecen yil 4000 tllik hasarim oldu.bu yüzden bu sene axa 3100 gibi bir fiyat cikardi.araç opel corsa zaten kndsi 25 bin.3000 verip nsl kasko yaptrym.sampo japan 1200 teklif verince cazip geldi.opelle de anlaşmasi varmis. 3000 u duyunca cazip geldi hani. Ne yapmlym var mi tavsiyesi olan???

851 Mesaj
5 Ağustos 2014; 23:13:56 

Daha önce Autokingle anlaşması olan başka bir şirketten kaskom vardı. Bu sene de Sompo Japan'ın özel onarım hizmetini kullanacağım. Autoking maalesef çok küçük hasarları mini onarım kapsamına alıyor. Sompo Japan'ın anlaşmalı EHOM merkezi sağolsun küçük büyük çoğu hasarımı kapsama aldı. Şimdilik memnunum, önümüzdeki sene kaskomu da bu şirketten yaptırdım.

478 Mesaj
7 Ağustos 2014; 15:55:15 

Trafik sigortasını buradan yaptırdık bakalım bu sene..

Nasıl ki bu milletin tacıdır Yıldız ve Ay, Yüksel ta arşa kadar Şanlı Galatasaray!
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Babamın aracında 2010 yılında birinin yapıp kaçtığı ufacık bir sürtme izi yansımıştı, 80TL Sürtme olarak, şuan tramerde görünüyor. powermoon - 1 Şubat 2014; 13:56:57 -1
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609