Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ►

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.464
Cevap
120
Favori
1.155.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En severek kullandığım telefonlardan birisiydi. Kırmızı kutulu, dock lu, muhteşem refurbished bir cihazdı, ama bir tek gün bile yolda bırakmadı beni. 2011 model parmak izi tarayıcılı Atrix
  • Teşekkür ederim,

Min. 250 TL'lik sonraki alışverişte kullanılıyor. Kargo yola çıktığında yükleniyormuş. Kullanmak için belli bir süresi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetxy

bugun bişe fark ettim..telefondan 3g ile baglandıgında acayip ısınıyor..ama telefonu modem olarak kullanarak pc den nete girdigin zamn hiç ısınmıyor 3g ile..çok enteresan..

telefon hiç kullanılmıyormuş gibi 35 derecede kalıyor hep.....

acaba yazılımsal bir sorunmudur diye düşünmeye başladım.bu ısınma sorunu

telden baglandiginda ekranin da acik olarak fazlasiyla pil tuketiyorsun, ne kadar enerji o kadar isi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: i20ci

iki haftalık deneyimlerimi paylaşayım.... Şarjım wifi, gps açıkken sürekli internette gezinme oyun indrme oynama şeklinde elimden düşürmeden bir gün gidiyor... normal kullanımda ise wifi, gps kapalı oyun oynamadan 3 güne yaklaşıyor... rom ve root olayına şimdilik ihtiyaç duymuyorum... orjinal rom u kullanıyorum.... ısınma sorunu yaşamadım.... şimdiye kadar sıkıntı çıkaran bir uygulama ile karşılaşmadım.... telefondan son derece memnunum...

Sorularım ise;

1. Kılıf ve ekran koruyucu konusunda karar veremedim... öneriniz var mıdır...

2. Ekran kilidini açmak için parmak izi okuyucuya basmak dışında bir formül bulamadım bilen varsa cevap verirse memnun olurum... parmak izi okuyucuya bastıktan sonra kaydırarak ekran kilidini açarken telefon titriyor.... bu titreşimi de kapatamadım....

3. Motoblur ilk açılışta kurmadım ama sonradan kurumsal maili sisteme tanıttım ve şu anda hesaplar kısmında baktığımda kurumsal mailim motoblur hesaplar arasında görünüyor... gmail, facebook hesaplarım ise diğer hesaplar arasında yer alıyor.... Telefon rehberim de bütün hesapları bir araya getirmiş ama biraz karışmış... özellikle bütün numaraları gmail üzerinden kaydediyor gibi geldi bana.... yeni bir kişi eklemek istediğimde gmail veya kurumsal mailime eklememi istiyor... sadece telefonun kendi rehberine yada sim karta ekleme seçeneği yokmu burda...

Teşekkürler şimdiden....

3. soruya cevap:

dostum sosyal ağda oturum açtıysan ordaki kişileride rehbere ekliyor sanırım. eğer sosyal ağda oturum açmadıysan sadece sim yada hafıza kartındaki kişileri kullanıyor. bu şekilde kişi eklersen istediğin gibi olabilir bir dene istersen.

kilit açarken falan titriyor onu bende kapatmak istiyorum. çözüm bulan varsa paylaşsın lütfen.

• quote:

iki haftalık deneyimlerimi paylaşayım.... Şarjım wifi, gps açıkken sürekli internette gezinme oyun indrme oynama şeklinde elimden düşürmeden bir gün gidiyor... normal kullanımda ise wifi, gps kapalı oyun oynamadan 3 güne yaklaşıyor... rom ve root olayına şimdilik ihtiyaç duymuyorum... orjinal rom u kullanıyorum.... ısınma sorunu yaşamadım.... şimdiye kadar sıkıntı çıkaran bir uygulama ile karşılaşmadım.... telefondan son derece memnunum...

Sorularım ise;

1. Kılıf ve ekran koruyucu konusunda karar veremedim... öneriniz var mıdır...

2. Ekran kilidini açmak için parmak izi okuyucuya basmak dışında bir formül bulamadım bilen varsa cevap verirse memnun olurum... parmak izi okuyucuya bastıktan sonra kaydırarak ekran kilidini açarken telefon titriyor.... bu titreşimi de kapatamadım....

3. Motoblur ilk açılışta kurmadım ama sonradan kurumsal maili sisteme tanıttım ve şu anda hesaplar kısmında baktığımda kurumsal mailim motoblur hesaplar arasında görünüyor... gmail, facebook hesaplarım ise diğer hesaplar arasında yer alıyor.... Telefon rehberim de bütün hesapları bir araya getirmiş ama biraz karışmış... özellikle bütün numaraları gmail üzerinden kaydediyor gibi geldi bana.... yeni bir kişi eklemek istediğimde gmail veya kurumsal mailime eklememi istiyor... sadece telefonun kendi rehberine yada sim karta ekleme seçeneği yokmu burda...

Teşekkürler şimdiden....

Bende Telefonun yeni kullanıcısıyım. sorularına cevap vereceğim.
    1- Kılıfı sanalpazar.com dan bulabilirsin 3 tane de film geliyor yanında. kullanışlı ve deri kılıf. tavsiye ederim. googla'dan "sanalpazar motorola atrix kılıf" diye arattır. 25-30 TL civarlarında...
    2- Ben parmak izi olayını önce kurdum sonra kaldırdım. şimdi yan geçişli şifresiz olan tuş kilidini kullanıyorum. Bana göre şifreye gerek yok. Ayalar/Konum ve Güvenlik kısımından ayarlayabilirsin
    3-Motoblr kurmadığın iyi olmuş. ben kurdum hata ettim. sonra facebook u kaldırdım ama Gmail duruyor kaldıramadım. Sanırım telefona direk kişi kaydedebiliyorsun. tam bilmiyorum.
    Hayırlı olsun...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkanocak

bi haftadır kullanıyorum atrix'i ve beklediğimden iyi çıktı. iyiki daha fazla verip s3 mini falan almamışım. bence süper telefon.
    bir de gg'den flip cover aldım. çok hoş oldu.

Flip Cover Kılıfı çıkarmadan Dock'u kullanabiliyor musunuz... veya Dock'u kullanmaya engel olmayan bir kılıf bilen var mı?

kullanılmaz malesef. çıkarmak lazım.
  • tozyet T kullanıcısına yanıt
    direk hepsiburada ya gönderebilirsin. servisle iletişimi onlar hallediyorlar, sende siteden takip edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: arnold3528

Ekranı kırık olup iade alabilen var mı?

Bir de İzmir'de teleservice olmasına rağmen ve İzmir'i seçmene rağmen bana gönderme adresi olarak Ankara'yı veriyor, İzmir'de göndersem bir sıkıntı olur mu acaba?

kirik ekrani iade edemezsiniz mantiken, parasi ile tamir ederler ancak. yollayacaksaniz ankaraya yollayin, atrixler oraya gidiyor.
  • gadget42 G kullanıcısına yanıt
    17'sinde gönderdim, 18'inde ellerindeydi.

Şikayet kaydım: "Dokunmatik panel arada basılı kalıyor ya da klavyeyi uzun süre algılamıyor. * İnternet ayarların sürekli (günde 10 kezden fazla) sıfırlanıyor. Sürekli APN adını güncellemem gerekiyor. Resmen telefondan soğudum :( * Arama yaparken yeşil (ara) tuşuna basmama rağmen 10 sn bekleyip öyle arıyor / 2.kez arama yapıyor, çağrılar karışıyor ya da telefon o süreçte donuyor.. * Cihaz arada reset atıyor ve aşırı ağır çalışıyor. * Şarj sürem kötü durumda. Batarya %100 şarj olmuyor ve %80 seviyelerinde kalıyor, günde 2.kez şarj yapıyorum genelde."
  • quote:

Orijinalden alıntı: matiasbey

benim yaklaşık 2 ay olmuştur hala haftaya gelecek diyerek sallıyorlar bende hemde btk ya hem şikayet vara yazdım hemde tüketici hakem heyetine gideceğim yeter artık ben böyle ciddiyetsiz beceriksiz firma görmedim madem değişim yapamıyorsun paramı iade et o zaman.Bir de ben direk teleservise yolladım.hepsiburada dan almıştım telefonu aradım biz bişe yapamayız bize yollasaydınız bakardık diyorlar terbiyesiz herif ürünü satmasını biliyorsun ama sorun çıkınca ben karışmam.Bi daha da hepsiburadan ürün almam zaten

Bana bugün hepsiburada'dan para iadesi kararı geldi. EFT saati yetişmediği için hesabıma geçmesi p.tesi sabah olacak. 18'inde HB'ya göndermiştim, servisten iade edildi ve iade alındı direk HB tarafından. Bundan sonra tüm telefon alışverişlerimi HB'dan yapacağım.

Servis yerine siz de HB'ya gönderseydiniz ve onlar takip etseydi iade alırdınız benim gibi kolaylıkla. Acayip kolaylıkmış vallahi, daha fazla beklemeyeceğim için acayip mutluyum. P.tesi moto G siparişi geçeceğim direk.

• YENİ HABERLER VAR BEYLER. SANIRIM BU KEZ OLDU :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54519004&postcount=2229
  • Moto g değişimi ve ücret iadesini belli olmayan bir tarihe kadar durdurmuşlar
  • yaw arkadaşlar bana yardım edin telefonu göndereli 2 2,5 ay oldu dedim hakem heyetine verecem telefonu değiştirmezseniz onlarda reddettiler şimdi faturayı bulup hakem heyetine veremiyorum telefonuda göndermiyorlar ne yapabilirim telesekreterden bıktım bunlarla direkt görüşebileceğim bi numara yokmu motorolayla falan motorolayı arayıp şikaet etsem değiştirmezlermi acap bi yardım edin

• Arkadaşlar ben telefonu 16 Ekim 2012 tarihinde aldım ancak garanti belgesinde, '' Garanti süresinin bitiş tarihi olarak 8 Eylül görünüyor ''

Böyle bir şey olabilir mi? Ben telefonu vermeden garantisi başlarsa bu bir haksızlık olmaz mı? Ben şimdi bugün hb ye gönderiyorum telefonu, tutup da bana garantisi geçmiş diyebilirler mi? Kapı gibi sipariş tarihim var 16 ekim diye... 24 ay değil mi bunun garantisi niye 8 eylülde bitsin?
  • kusura bakmayın, şehir dışındaydım foruma bakamadım.

@outofnick; hocam şarj durumu cm 10.1'le aynı. 1-2 gün kurtarıyor. yoğun kullanımda da fazla dayanmıyor. yani kernelle alakalı bi durum sanırım, daha üstü olmuyor.

@usorguncu üstte dediğim gibi önemli olan sadece şarj problemi var, onun dışında hiç bir sorunu yok. geri kalan her şey cm 10.1'le aynı. kamera, video kamera her şey çalışıyor. tek sorun 1-2 uygulamayı çalıştıramadım.

ayrıca telefon antutu'da ilk defa 5 haneli skor almış oldu. daha önce motorola atrix'le 5 haneli skor alan görmemiştim.

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ►

AŞAĞIDAKİ ANLATIM TELEFONUNU ROOTLAYIP, "BOOTLOADER" KİLİDİNİ AÇMIŞ OLANLAR İÇİN, BUNLAR ANLATIMA DAHİL DEĞİL!

kuruluma gelince, eğer telefonu otomatik rootladıysanız, fastboot tarzı şeyleri bilmiyosanız hiç uğraşmayın. ama 5-10 dakikalık araştırmayla öğrenilmeyecek şeyler değil. ben şimdi kısaca anlatmaya çalışcam.

quote:

HER ŞEYDEN ÖNCE YEDEK ALALIM (BİR PROBLEM OLDUĞUNDA BANA KIZMAYIN):
    telefonunuzu yeniden başlatın veya kapatın; ve açarken ses kısma tuşuna basılı tutun, ekrana fastboot yazısı gelecek. burdayken bir kaç sefer daha ses kısmaya basarak "android recovery" yazısına gelin ve şimdi ses açma tuşuna basarak recovery moda girin. burdayken yukarı aşağı tuşlarını kullanarak "backup and restore" kısmına gelin ve power tuşuna basın, bu şekilde yedekleme ve yedeği kurtarma menüsüne girdik. şimdi "backup" yazısındayken power tuşuna birkez daha basın. telefon otomatik olarak yedek alır.

daha sonra eğer yedeği kurtarmanız gerekirse "restore" yazısına gelip power tuşuna basın ve yedeğinizi seçip tekrar power tuşuna basarak yükleyin.

ilk olarak bu linkteki programı indirip bilgisayarınıza kurun. telefonun driver'ı diyebiliriz, bilgisayarın telefonu tanıması için gerekli:
    https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/88481

sonra şunları indirin;

fastboot linki:
    http://diamantephoto.com/fastboot.rar
    şu rom'un linki:
    http://www.solidfiles.com/d/ec73eb672c/Olympus_KitKat_v2.zip
    şurdan da gapps'ı indirin:
    http://d-h.st/owA

öncelikle rom dosyasını winrarla çıkartın. sonra o klasördeki "cm-11-20140902-UNOFFICIAL-olympus.zip" dosyasını ve gapps dosyasını (açmadan) sdkartınıza kopyalayın.

şimdi, maalesef rom'u direkt olarak kuramıyoruz. önce 1-2 işlem yapmamız gerekiyor. çünkü android 4.4.4 işletim sisteminin boyutu, motorolanın bizim cihaza işletim sistemi için verdiği bölümden biraz büyük. ordan bazı şeyleri çıkarmak gerekiyor. bu da webtop'un dosyaları. ben kullanmadığım için bu işlemi yaptım. zaten burda da webtop kullanan olduğunu sanmıyorum.

öncelikle fastboot klasörünü c'ye kopyalayın. sonra da rom klasöründen çıkan "recovery_olympus_kitkat_bigpart_v2.img" dosyasını "c:\fastboot" klasörüne kopyalayın. sonra başlat > çalıştırdan cmd'yi (windows 7'de arama kısmına cmd yazın ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyin) açın ve komut satırına "cd c:\" yazın, şimdi c'nin içindesiniz. sonra komut satırına tekrar "cd fastboot" yazarak fastboot klasörüne girin. şimdi komut satırındaki adresinizin "c:\fastboot" olması lazım, bu durumdayken komut satırına "fastboot.exe" yazarak fastboot uygulamasını çalıştırın. sonra telefonunuzu kapatın. eğer root işlerini daha önce yaptıysanız açarken power tuşuna ve ses kısma tuşuna basılı tutun. üstte "fastboot" yazar, o yazı varken ses açma tuşuna basın, bu telefonunuzu da fastboot moduna sokar. sonra telefonu bilgisayara bağlayın.

şimdi telefon da bilgisayar da fastboot modunda. yapacağımız işlem komut satırına şunu yazmak:
    fastboot.exe flash recovery recovery_olympus_kitkat_bigpart_v2.img

işlem 1-2 saniye içinde biter. sonra komut satırına şunu yazarak telefonu yeniden başlatın:
    fastboot.exe reboot

telefon yeniden başlarken yine ses kısma tuşuna basılı tutun, yine fastboot yazısı gelcek ama bu sefer bir kaç sefer daha ses kısmaya basarak "android recovery" yazısına gelin ve şimdi ses açma tuşuna basarak recovery moda girin. burda yapacağımız işlemler basit. sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın:
    -wipe data/factory reset
    -advanced > wipe dalvik cache
    -mounts and storage > format /system, /osh, /preinstall

bu işlemleri yaptıktan sonra "install zip" bölümüne girin. burdan "choose zip from sdcard" kısmına girin ve sdkartımıza attığımız "cm-11-20140902-UNOFFICIAL-olympus.zip" dosyasını seçerek romumuzu yükleyin. sonra geri gelip "reboot system now" diyerek sistemi yeniden başlatın, başlarken yine android recovery mod'a girin ve yine "install zip" kısmına girip "choose zip from sdcard" kısmından bu sefer gapps dosyasını seçerek yükleyin. tekrar "reboot system now" seçeneğiyle cihazı yeniden başlatın ve kitkatınızı kullanmaya başlayın.

eğer telefonu rootlatıp, bootloader kilidini açtıysanız zaten benzer işlemleri yapmışsınızdır, zorlanmazsınız. ama yapmamış olanlar deneyip, olmadığında bana kızmasın. ayrıca motorola atrix'e android kitkat 4.4.4'ün kurulumunu türkçe olarak anlatan ilk kişi olmanın gururunu yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anarchy guy -- 26 Eylül 2014; 22:30:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genç1282

arkadaşlar atrix ten sonra geçebiliceğim .en fazla 700 tl lik telefon önerirmisiniz ?

Benim seçimim zenfone 5 oldu hepsiburada stoklarına girmesini bekliyordum hemen verdim siparişi atrix ten sonra moto g çok sıradan geldi bana atrix zamanında nasıl rakipsiz bir f/p ürünüyse asus-zenfone 5 şu anda öyle

Moto g malesef atrix ile aynı kamerayı kullanıyor sd kart desteği yok ekran sanal tuşlar yüzünden atrix ile aynı sayılır yani benim için atrix ten tek iyi yanı Nexus programına dahil olması bunun
    için de tekrar Motorola almaya değmez dedim

He zenfone da hiçmi kusur yok?

Olmazsa olmaz zaten akıllı telefon kusursuz olurmu ama bana göre artısı daha çok örneğin 5" lik sanal tuşsuz ekran sd kart desteği benzer fiyattan satlan rakiplerini geride bırakan 8 mp'e göre çok iyi kamera performansı

En büyük kusuru pil olarak gösteriliyor ama bence teleservice' tir atrix kullanıcıları iyi bilir

• Anca fırsat bulup az önce özel mesajınıza cevap yazdım,şimdi gördüm ki zaten sorunu çözmüşsünüz güle güle kullanın

@Core2han Hocam size de buradan cevap vereyim flood olmasın, nasıl bir hata aldığınızı yazarsanız bildiğimiz kadar yardımcı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklord4 -- 5 Kasım 2014; 3:13:07 >
  • Evet arkadşalar bende atriximi garantiye yolladım tam 1 ay 6 gün oldu parça bekleniyor diyorlar.Teleservisi aradım.Parça yok değişicez dedim 1 ay oldu ne parçası bu birşeyler söyledi ama fazla dinlemedim yapılsa dahai istemiyorum dedim.Brighstar firmasına yönlendirdiler.Henüz aramadım firmayı şikayet var a yazdım ama orayda bakmıyorla 12 kasımdan beri sanırsam tüketici hakem heyetine gidecem son çare atrix benim başımı yedi :D Telefonu metrodan aldım.Bakalım ne olacak sizin yapmamı önerdiğiniz birşey varmı ?
  • ufuk_09 U kullanıcısına yanıt
    her android gibi orijinal rom bir müddet sonra şişiyor, saçmalamaya başlıyor buna yapacak bir şey yok. programlarını ve verilerini yedekleyip güzel bir format atacaksın kendine gelecek büyük ihtimalle.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.