Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.464
Cevap
120
Favori
1.155.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayın 6sında çıkanda mesaj ve arama sorunu vardı hatta 1 gün boyunca çoğu kişi aradğını çaldığını ve cevap vermediğimi söylüyo. 7sindeki değişiklikte bundan bahsediyo kurdum bakalım ama tam deneyemedim daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: majesty nazgul

quote:

Orijinalden alıntı: HünkarBeğendi

quote:

korkum şu ki, parmak izini yapacağız derken başka şeyleri bozmazlar değil mi?

parmak izi okuyucusu kullandıkça eskiyor hocam birkaç arkadaşta açma tuşunun üzerindeki tarayıcı levha kenarlarından yıpranmaya kalkmaya başlamıştı. tavsiyem eğer atrix i garanti süresi sonuna kadar kullanacaksanız telefonu garanti biterken servise verin böylece ömrü uzar. (eğer parmak izi okuyucusunu aktif olarak kullanmıyorsanız)

Peki hocam aktif kullanıyorum ama tamir ettirip kullanmayı bırakırım olmadı. Servis konusundaki intiba nedir, başka sorunlar çıkmaz değil mi?

kullanmayı bırakacaksanız bence garantisi biterken gönderin her açıdan karlı. hem şu anda yedek parça bulamadıkları için ellerinde telefon da olmadığı için büyük ihtimalle para iadesi alırsınız, telefonu kullandığınız kar kalır. üçkağıt olarak algılamayın sonuçta 2 sene arıza garantisi veren onlar ve bunu yerine getirezlerse hakkımızı almalıyız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: akif2780

Arkadaşlar niye bu kadar kasıyorsunuz bu telefonu anlamadım. Ben alalı neredeyse 10 ay oldu tek bir sorun bile çıkmadı. Ne bi rom atma ihtiyacı duydum ne başka bişe. Bir ara launcher yüklüyordum onu da kestim telefonu olduğu gibi orijinal kullanıyorum Arama yapıyorum, müzik dinliyorum, fotoğraf çekiyorum, internete giriyorum ısınmıyor şarjı da yeterli gidiyor. ee daha ne macera arıyorsunuz onu anlamıyorum açıkçası kişisel zevk farkı gerçi bir şey diyemem.

Telefonun tatmin etmeyen tek özelliği kamerası ( bu fiyat bi telefon için çok iyi tabi ). Bu yüzden satıp s3 almayı düşünüyorum ama telefonu satmaya bir türlü gönlüm el vermiyor çünkü kamera dışında bütün işlemleri yapabildiğim bir telefon. O yüzden bir fotoğraf makinesi almayı daha mantıklı düşünüyorum. Telefonu da ölene kadar kullanırım gayet işimi görüyor şimdilik.

zevk meselesi, arabasını modifiye edenler neden ediyorsa ondan işte...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akif2780

Arkadaşlar niye bu kadar kasıyorsunuz bu telefonu anlamadım. Ben alalı neredeyse 10 ay oldu tek bir sorun bile çıkmadı. Ne bi rom atma ihtiyacı duydum ne başka bişe. Bir ara launcher yüklüyordum onu da kestim telefonu olduğu gibi orijinal kullanıyorum Arama yapıyorum, müzik dinliyorum, fotoğraf çekiyorum, internete giriyorum ısınmıyor şarjı da yeterli gidiyor. ee daha ne macera arıyorsunuz onu anlamıyorum açıkçası kişisel zevk farkı gerçi bir şey diyemem.

Telefonun tatmin etmeyen tek özelliği kamerası ( bu fiyat bi telefon için çok iyi tabi ). Bu yüzden satıp s3 almayı düşünüyorum ama telefonu satmaya bir türlü gönlüm el vermiyor çünkü kamera dışında bütün işlemleri yapabildiğim bir telefon. O yüzden bir fotoğraf makinesi almayı daha mantıklı düşünüyorum. Telefonu da ölene kadar kullanırım gayet işimi görüyor şimdilik.

zevk meselesi, arabasını modifiye edenler neden ediyorsa ondan işte...

Anladım hocam ben de öyle tahmin ediyorum.

• New kernel build. I changed the default governor to lagfree. At least uses other frequencies during more time, don't stays at 1000 like smartassV2.

http://goo.im/devs/epinter/olympus/kernel-cm10.1-20130808_0350-epinter-olympus.zip

http://goo.im/devs/epinter/olympus/k...s-hporch32.zip

cok buyuk degisiklikler yapiliyor aciklamalar cok var anlayan varmi neler oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: messi93

quote:

Orijinalden alıntı: Decemst

Bende hala ekran kapalıyken mesaj gelme ve arama alma sorunu devam ediyor neden böyle oldu önce ki romda ds battery falan kurmuştum ve sonra mrom kullanmıştım bunların etkisi var mıdır

edit: atrixbatteryfix de kurmuştum

dün yeni rom yayınlandı onu kurdunuz mu ?

evet hocam onda da ara sıra whatsappda mesaj gelmeme sorunu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RequiemForAsaw

New kernel build. I changed the default governor to lagfree. At least uses other frequencies during more time, don't stays at 1000 like smartassV2.

http://goo.im/devs/epinter/olympus/kernel-cm10.1-20130808_0350-epinter-olympus.zip

http://goo.im/devs/epinter/olympus/k...s-hporch32.zip

cok buyuk degisiklikler yapiliyor aciklamalar cok var anlayan varmi neler oluyor

telefon uykudaykenki işlemci frekanslarını güncellemiş. batarya süresi için iyi haber.

edit: sadece uykuda değil genel olarak da işlemci daha etkin çalışacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HünkarBeğendi -- 8 Ağustos 2013; 14:12:55 >

• bu yeni guncellemelerde tam olarak neler yapiliyor lag var son surumde

• quote:

quote:

quote:

quote:

korkum şu ki, parmak izini yapacağız derken başka şeyleri bozmazlar değil mi?

parmak izi okuyucusu kullandıkça eskiyor hocam birkaç arkadaşta açma tuşunun üzerindeki tarayıcı levha kenarlarından yıpranmaya kalkmaya başlamıştı. tavsiyem eğer atrix i garanti süresi sonuna kadar kullanacaksanız telefonu garanti biterken servise verin böylece ömrü uzar. (eğer parmak izi okuyucusunu aktif olarak kullanmıyorsanız)

Peki hocam aktif kullanıyorum ama tamir ettirip kullanmayı bırakırım olmadı. Servis konusundaki intiba nedir, başka sorunlar çıkmaz değil mi?

kullanmayı bırakacaksanız bence garantisi biterken gönderin her açıdan karlı. hem şu anda yedek parça bulamadıkları için ellerinde telefon da olmadığı için büyük ihtimalle para iadesi alırsınız, telefonu kullandığınız kar kalır. üçkağıt olarak algılamayın sonuçta 2 sene arıza garantisi veren onlar ve bunu yerine getirezlerse hakkımızı almalıyız.

hocam bu durum kesin bilgi mi acaba, bu yönde duyumlarınız varsa açıkçası telefonu değiştirmeme de bahane olur, her türlü işime gelir.

kaynağı nedir acaba, eğer sağlam bilgiyse çok makbule geçer gerçekten :))

• Normalde garanti için fatura talep etmiyor diye biliyorum Teleservice'in. Ben de telefonu geçen hafta gönderdim garantiye. Bu hafta sisteme girdiler, cihaz garanti dışı diye. Aradım, bana faturayı fakslamam gerektiğini söylediler.

Acaba bu fatura fakslamanın sebebi para iadesi olacağı için midir diye düşünmeden etmedim. Sonuçta IMEI ile Motorola'nın sistesinden sorgulama yapınca garanti görünüyor. Ya işi yokuşa sürmek için fatura talep ettiler, ya da arkadaşın dediği gibi ücret iadesi için.

Bu arada arızaları:

Dokunmatik ekran bozuldu.
    Batarya bozuldu.

Bakalım haftaya pazartesi fakslayacağım faturayı. O zaman belli olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Normalde garanti için fatura talep etmiyor diye biliyorum Teleservice'in. Ben de telefonu geçen hafta gönderdim garantiye. Bu hafta sisteme girdiler, cihaz garanti dışı diye. Aradım, bana faturayı fakslamam gerektiğini söylediler.

Acaba bu fatura fakslamanın sebebi para iadesi olacağı için midir diye düşünmeden etmedim. Sonuçta IMEI ile Motorola'nın sistesinden sorgulama yapınca garanti görünüyor. Ya işi yokuşa sürmek için fatura talep ettiler, ya da arkadaşın dediği gibi ücret iadesi için.

Bu arada arızaları:

Dokunmatik ekran bozuldu.
    Batarya bozuldu.

Bakalım haftaya pazartesi fakslayacağım faturayı. O zaman belli olacak.

hem garanti dışı denmesi hem fatura istenmesi para iadesine işaret ediyor. yoksa garanti kapsamı dışında deyip telefonu iade ederlerdi gibi geliyor bana.

• birkaç sayfa geriye doğru okuyun bir iki arkadaş stoklarda cihaz bulunmadğı için para iadesi almış. ama tabii telservice bayilerine göre değişebilir durum belki...

• quote:

Cihazınız garanti dışı işlem görmektedir. Ücret bilgisi için lütfen 0216 458 97 97 numaralı hattımızdan müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz.

Bu şekilde yazmışlardı. Ben de aradım, cihazım nasıl garanti dışında dedim. Faturanız varsa faturayı faskalamanız gerekiyor dediler. Benim telefonda 2 parçanın değişmesi gerekiyor bakalım. Hatta arka kapağı da değiştirin, ücreti neyse öderim dedim. Değiştirirlerse gelir gelmez satacağım. Para iadesi derlerse daha iyi olur tabi. Turkcell'den almıştım, pahalı olduğu dönemde. Yanlış bilmiyorsam 1150 liraydı.
  • telefonu daha önce de garantitye verdiyseniz bazen böyle karışıklıklar çıkabiliyor. inşallah kullanıcısı hatasına falan hükmetmezler aynı şey başıma western digital hdd yi logosoft a verdiğimde gelmişti, faturayı götürdüm ona bakıp kullanıcı hatasına hükmettiler. üçkağıtçılar önce bi yoklayıp faturası duruyor mu deyip işi kolay yoldan halletmeye baktılar ama olan yine bana oldu.

• Hocam bu ilk garantiye verişim. Kullanıcı hatası demelerinin imkanı yok. Öyle bir şey dedikleri an her yeri ayağa kaldırırım. Yakın zamanda TTNET ile çok uğraştım. Her yere şikayet ettim, Son 5 aydır hiç fatura ödemiyorum, TTNET bedava hizmet vermek zorunda kaldı. 2 ay daha fatura ödemeyeceğim. İşin peşini bırakmıyorum yani.

Atrix'e gelince. Dokunmatik ekran durup dururken gitti. Sol taraf algılamaz oldu. Sıvı teması yok. Bir gün uykumdan uyandım ki klavyedeki S,X gibi harfleri algılamıyor telefon. Sonra batarya problemi, de aynı şekilde, son zamanlarda zıplamalar başladı. Şarj ediyorum, %100'de çıkarıyorum telefonu. Birden %80'e düşüyor. Biraz kullanınca %20'ye düşüyor. Sürekli orjinal şarj cihazı ile kullandım.

Kullanıcı hatası diyebilecekleri her yol kapalı yani. Zaten bu garanti dışı deme sebepleri de fatura eksikliğinden dolayıymış. Yani henüz tamir aşamasına geçilmemiş. Tamir etmeye karar verirlerse de çok üzülmem. Sadece arka kapağına para veririm. Dediğim gibi gelir gelmez satacağım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukcoskun -- 8 Ağustos 2013; 18:02:13 >

• inşallah hocam zaten burada cihaz değişimi alanar da ekran-dokunmatik arızası yüzünden almışlar bunlar belli ki cihazın kronik sorunları. inşallah değişim alırsınız. açıkçası ben de böyle bir arıza görüp cihazdan kurtulmak istemiyo değilim, adi google bi güncelleme vermedi gül gibi telefonu ağıztadıyla kullanamadık bir türlü ammaa nerde bizde o şans

• Motorola atrix hala satiliyormu hepsiburada.comda göremedimde

• quote:

Orijinalden alıntı: xxsavasxx2

Motorola atrix hala satiliyormu hepsiburada.comda göremedimde

Satılmıyor

• Beyler hafta sonuna kadar ics ve cm10.1 icin webtop calisan surum hazir olacakmis

• beyler telefondaki kişileri sim kart 'a aktarmak için uygulama var mı?

sim karttan aktar seçeneği var fakat diğer türlü bir seçenek yok

neutrino kulllanıyorum

şu uygulama bu işi yapıyorhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.shao.Copy2SIM&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 8 Ağustos 2013; 21:28:17 >
  • 
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.