Şimdi Ara

Anti Far Gece Sürücü Gözlüğü (Taşıma Kılıfı + Temizleme Bezi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.627
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dolaşırken gördüm fiyatı 9.90 sudan ucuz almak isteyenlere duyrulur. bu arada kullanan arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum

• ürünün fotoğrafları sahte bir kere çünkü karartıcı gözlük ile sadece far değil ortamda kararır.Normal kullanımda işe yarar yaramaz bilemiyorum tabi. Ortamın kararmasını saymazsak etkisinin olacağı kesin.
  • 10 liraya gözlük mü olur yav, göz bu, şakaya gelmez.
  • akşam üzeri aldım 2 tane dh a bakam konu varmı dedim varmış bi arkadaşma bi kendme aldım kabını vermezler o paraya fiyat çok uygun başka yerde 60 tl acaba normal gözlüğün üstüne takablecekmyz? Gelince yorumlarımı yazarm
  • eskiden antifar gözlük kullanmıştım. camlarının sarı renkli olmasından başka özelliği yoktu. ben gece kullanamamış sdece karlı havalarda güneş gözlüğü niyetine kullanmıştım.
  • bu gibi ürünler yerine keşke merceksiz far takıp trafikte herkesi tehlikeye atan "MAGANDALAR" için bir şeyler satılsa.
  • ben de alıyorum, gelince yorumlarımı yazarım
  • Muadillerinin fiyatları ortada olunca bu fiyata bence gözler riske edilmez derim.
  • mantık otomatik kararan dikiz aynası mantığı ile aynı diye düşünüyorum...
    sonuçta bu sarılar güneş gözlüğü gibi ultraviyole bişeyleri engelleme kaygısı taşımıyor sadece ışık yoğunluğunu rengi ile kesiyor... göz riski olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

mantık otomatik kararan dikiz aynası mantığı ile aynı diye düşünüyorum...
    sonuçta bu sarılar güneş gözlüğü gibi ultraviyole bişeyleri engelleme kaygısı taşımıyor sadece ışık yoğunluğunu rengi ile kesiyor... göz riski olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum...

Bir gözlüğün sağlıksız olup olmaması salt ultraviyole ya da benzeri ışınları filtrelemesiyle kıyas edilmez.
  • siprarişimi 3 taneye çıkardım aslında alıpta stok yapıpta satsakmı? gelsin bakalım bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckul

bu gibi ürünler yerine keşke merceksiz far takıp trafikte herkesi tehlikeye atan "MAGANDALAR" için bir şeyler satılsa.

çok haklısınız,en büyük sorun cahillik,21 yüzyıldayız halen nüfusun büyük çoğunluğu cahil,dün akşam görmüşsünüzdür tv'lerde,havaalanı yolundaki asker uğurlayan apaçilerin yollardaki tehlikeli rezilliklerini..plakaları mevcut kayıtlarda,fakat ortada işlem yapan,ne devlet var ne trafik..ama vur vergiyi,benzine zammı sürekli halkın sırtına,nasıl olsa alışmışlar gıkları çıkmaz nasılsa
  • saat 12 itibariyle 9.90 dan 11.90 a çekilmiş fiyat demekki istek baya olmuş
  • Gözlük işi ciddi iştir bana ,böyle gözlüklerin 9 liralık olanıda 60 liralık olanınında kullanılması doğru gelmiyor.Gözümüzün kıymetini gözümüz bozulmadan önce bilmeliyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdülcanbaz

quote:

mantık otomatik kararan dikiz aynası mantığı ile aynı diye düşünüyorum...

Bir gözlüğün sağlıksız olup olmaması salt ultraviyole ya da benzeri ışınları filtrelemesiyle kıyas edilmez.

Pek anlamadığım için bana göre ultraviyole ile ilgisi var dedim siz nelerle alakası olduğunu paylaşabilir misiniz?
    boşuna bu tip ürünlere bakmayalım...

ayrıca 60 lira lanın bundan farklı olduğu ne malum?
    bi standardı ayırt edebileceğimiz sertifikaları filan mevcut mu buna da ayrıca dikkat edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 24 Şubat 2012; 19:32:44 >
  • quote:

10 liralık üründe sarı mikadan bir parça koyup ondan sonra satıyorlar sürüş gözlüğü diye. 10-20 liraya kakalanan pazar gözlüklerinin zararı bolca anlatılıyor, uv ışınlarını kessin diye kullanılmadığından zararsız olduğunu düşünemiz mantıklı mı? Uzun uzun yazarım zamanım olursa tabi de biraz mantık silsilesinde bakıp araştırırsanız siz de bilirsiniz neyin ne olduğunu. En kötü doktorunuza danışın. Retina yırtılması, odak problemleri, göz lobunda oluşabilecek anomalileri anlatırlar.

Ha gerçekten tavsiye istiyorsanız;
    http://www.eagleeyes.com/index.lasso
    http://www.uvex-sports.de/en/ (Uvex ler gayet ucuza bulunabiliyor bu arada.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 24 Şubat 2012; 21:42:26 >
  • quote:

bu gibi ürünler yerine keşke merceksiz far takıp trafikte herkesi tehlikeye atan "MAGANDALAR" için bir şeyler satılsa.

şu zenon farlar mıdır nedir yasak değil mi?
  • Arkadaşlar, bu ürünlerin bazılarının zararları ile ilgili uyarılar için teşekkürler ama demek ki belli bir bilgi birikiminiz var, zararlı olmayanlarına örnek verebilir misiniz? Benim kesinlikle böyle bir şey almam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nusret35

quote:

şu zenon farlar mıdır nedir yasak değil mi?

Oo ona bakarsaniz normal zamanlarda sis farı yakmakta yasak ama millet sırf artistlik olsun diye sis farini acıyorlar. Aklı kıt bu insanciklar kendilerinin görmediği başkasınıda rahatsız eden sis farini bir maharet sanıyorlar. Herhangi bir şeyi amacı dısında kullanmakta üstümüze yok maalesef
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.