- x
Avea Jet Mobil Modem + 5 GB internet paketi hk?
63 Cevap17454 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1853 Mesaj
22 Şubat 2012; 19:39:38 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

TP-Link 3G Router'da kullanmak üzere net bakınıyorum.

En uygunu Avea gibi.

http://www.avea.com.tr/...u=3glinet.pcden.aveajet

25 TL'lik 5GB olan paket uygun gibi. Herşey dahil diyor ama, detaylar kısmında en altta:

Avea Jet Mobil Modem tekliflerinden 1GB, 2GB ve 4 GB İnternet Paketleri'ne abone olarak katılınabilir. 1GB Internet Paketi fiyatı ayda 19TL, 2 GB İnternet Paketi fiyatı ayda 35 TL, 4 GB İnternet Paketi fiyatı ayda 29 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

şeklinde bir bilgi var. Bu nedir? Ben mi karıştırıyorum yada ilgisi yok mu?

Benim amacım sadece internet. 25 TL vereyim, ek birşey gelmesin...

Ek olarak verdikleri modem ne acaba? Router'a uyumlu olup, olmadığı açısından merak ediyorum da...

Teşekkürler...

Ekleme: Taraftar mobil modemde varmış. O da bir alternatif sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 22 Şubat 2012; 19:41:22 >

51 Mesaj
23 Şubat 2012; 8:55:09 

Ben 5GB taraftar hattı aldım modem markası ZTE MF190. Taraftar hattında takımın attığı her gole 100mb ek kota tanımlanıyor. Aylık ücret 5GB için 25 TL. Ek olarak hat açılış vergilerini 12 taksit olarak faturana yansıtıyorlar onunla birlikte vergiler dahil 30tl civarına geliyor. Ben ADSL hattımı kapattırıp avea 3g kullanmak istediğim için TP-Link MR3020 modelini aldım router olarak. Gücünü usb den alıyor, kutudan çıkan çevirici ile prizden de güç alabiliyorsun laptop tan da tabletten de.. Modemin router a uyumluluğu konusunda.. Router ı kullanmak çok kolay herhangi bir alengirli işlemi yok. Normalde modemim uygunluk listesinde geçiyor router ın ancak ben birkaç denemede bir türlü tanımasını sağlayamadım. Eğer listede varsa modemi takınca tanıması gerekiyor ancak benimki tanımadı. Router in yazılımını güncelledim yine olmadı, sonra router ayarlarından restart yaptım router i ondan sonra tanıdı ve bir daha sorun çıkarmadı. Gerçi bunları kullanmaya başlayalı birkaç gün oluyor ancak hem avea 3g hızından memnunum , hem her gole gelen 100mb dan hem 5gb kotadan.. Hem de 70tl ye aldığım taşınabilir router ım (kredi kartı büyüklüğünde nerdeyse sadece biraz daha kalın) sayesinde wireless yapabildim ve arabada giderken bile tabletim için wifi internet sağlayabiliyorum... kısacası hem avea taraftar hattını hem de TP-Link Mr3020 router ı tavsiye ederim.

1853 Mesaj
23 Şubat 2012; 12:44:42 

Teşekkürler...

TP-Link 3420 alacağım. Sabit duracağım için.

Hangi takımın alsam acaba? Futboldan anlamam. En çok 100 MB getirecek olanı seçeyim

157 Mesaj
23 Şubat 2012; 20:09:59 

tp link in her iki modeminide kullanıyorum ikisindende memnunum.. Ayrıca avea 8gb gs mobile ile kullanıyorum.

Nereye Gideceğini Bilmiyorsan.. Hangi Yoldan Gittiğinin Hiçbir Önemi Yoktur...

445 Mesaj
24 Şubat 2012; 0:40:49 

sanırım taraftar hattı almak en mantıklısı +100mg veriyor her gol basına herhangibi bir takım tutmuyorum acaba en cok gol atan takım hangisi ona cecmeyi dusunuyorum ev telefonunu hiç kullanmadıgım halde her ay 22 tl fatura geliyor adls ise zaten rezalet

4477 Mesaj
24 Şubat 2012; 2:56:16 

Bknz. imzam.

9571 Mesaj
25 Şubat 2012; 1:05:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Bknz. imzam.

Öyle valla.

Ben gollerden gelen kotayı bitiremedim daha. Ama o da bir türlü şu MultiVınn dan bulamamamdan kaynaklı.

Ben de öylesine GS yi tutardım. ( Biri sorarsa hesabı. ) Ama durum şimdi farklı.

1 ay önce desen amaaan derdim. Hatta bilmezdim maçı. Şimdi onu kazanırsa şu ondan sonra bu maç var. Bu ay şu kadar maç var hepsinde 2 gol atsa şu kadar kotta yapar vb YÜRÜÜÜ Be KoÇÇum durumlarındayım.

Hadi bakalım pazar da 7-8 tane atarsa. ( ) anlaşıldı ben bitiremem kotayı. İyi ki 8 değil 5 almışım. Ama 3-4 tane almadığıma pişmanım valla. Fiyatı artırdı adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 25 Şubat 2012; 14:07:23 >

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

1853 Mesaj
25 Şubat 2012; 10:43:08 

Ek bir tarife seçme zorunluluğu yok değil mi?

5-10'da tarifeye gitmesinde :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Şubat 2012; 0:19:31 

film indiriyorum 200 mb tan sonra çoğu zaman indirme işlermi yarıda kalıyor. bu aveanın bi haltı mı dosya paylaşım sitelerinin haltı mı anlamadım gitti. boşu boşuna kotadan oluyoz

397 Mesaj
30 Mart 2012; 14:32:35 

27 Mart 2012 tarihinde Avea Jet Modem aldım. 25 TLlik tarife Ivır Zıvır verigisiyle ayda 30TL. Taraftar modem benimkide. intennet hızında sorun yok.
Fakat sanırım benim modemimde bir sorun var. Cihaz Resetliyor durup dururken kendini( Hat kesilmesiyle karıştırılmasın). Yarım saat, bir saatde bir kendi kendine kapanıyor.
İlk önce hat kesilmesi olarak düşündüm fakat cihaz yeniden başlıyor.
Bende Vodafone Vodemde var 3 yıldır kullanıyorum. Onu Aveaya uygun hale getirdim. Denemek için Avea hattımı bu modeme taktım.
Avea Modem bağlanma hazırlığı 5 dakika sürerken Vodem 1 dakikadan daha kısa sürede acılıyor ve bağlanmaya hazır.
Baglanma hızında da malesef Avea Modem, Vodemin gerisinde kalıyor. Vodem 10-15 saniye gibi kısa bir sürede internete bağlanırken, Avea Jet Modemde bu hız 1 dakikadan uzun sürüyor.
Alacaksınız bunları göz önünde bulundurun.
Birazdan satın aldığım Avea Bayiine gidip durumu anlatacağım. Sizleride bilgilendiririm.

623 Mesaj
31 Mart 2012; 0:42:45 

quote:

Orijinalden alıntı: redvelvet

27 Mart 2012 tarihinde Avea Jet Modem aldım. 25 TLlik tarife Ivır Zıvır verigisiyle ayda 30TL. Taraftar modem benimkide. intennet hızında sorun yok.
Fakat sanırım benim modemimde bir sorun var. Cihaz Resetliyor durup dururken kendini( Hat kesilmesiyle karıştırılmasın). Yarım saat, bir saatde bir kendi kendine kapanıyor.
İlk önce hat kesilmesi olarak düşündüm fakat cihaz yeniden başlıyor.
Bende Vodafone Vodemde var 3 yıldır kullanıyorum. Onu Aveaya uygun hale getirdim. Denemek için Avea hattımı bu modeme taktım.
Avea Modem bağlanma hazırlığı 5 dakika sürerken Vodem 1 dakikadan daha kısa sürede acılıyor ve bağlanmaya hazır.
Baglanma hızında da malesef Avea Modem, Vodemin gerisinde kalıyor. Vodem 10-15 saniye gibi kısa bir sürede internete bağlanırken, Avea Jet Modemde bu hız 1 dakikadan uzun sürüyor.
Alacaksınız bunları göz önünde bulundurun.
Birazdan satın aldığım Avea Bayiine gidip durumu anlatacağım. Sizleride bilgilendiririm.

vodem de avea hattı nasıl kullanıyorsunuz? ben mobile partner a vodemi bir türlü tanıtamadım :(

1125 Mesaj
31 Mart 2012; 12:31:11 

Avea taraftar jet modem aldım. Laptop'a güzelce kurdum(XP). Masaüstü bilgisayara kurarken dil seçeneği sayfası tam görünmüyor ve ondan sonraki işlemleri yapamıyorum. Masaüstü bilgisayarda da XP yüklü. Çözümü nedir acaba?

Ekranda şöyle gözüküyor;

0

Ekteki dosya (1)

397 Mesaj
31 Mart 2012; 19:08:21 

Bugün Maç var, Gelsin MBlar :D

8166 Mesaj
31 Mart 2012; 19:47:46 

Barcelonanın da var mış :DD

397 Mesaj
31 Mart 2012; 21:37:32 

2 Gol = 200MB kısa günün kârı, 2 günlük İ.net :D

1413 Mesaj
31 Mart 2012; 23:20:48 

bu tp link 3g router nasıl bildiğimiz yerel ağ bağlantısı şeklindemi bağlanıyor yani bilgisayarı açınca bizden pinkodu filan istemiyormu şebeke aramak için 1 2 dakika beklemiyormu hep bunu merak etmişimdir bende 3g kullanıyorum aklımada böyle bi router almak geliyor işin aslı

BIZLER TOPUKLARI SISENE KADAR SECDE EDEN RASÜLÜLLAHIN GÖZLERI SISENE KADAR YATAN ÜMMETLERIYIZ...

51 Mesaj
1 Nisan 2012; 15:03:18 

quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

bu tp link 3g router nasıl bildiğimiz yerel ağ bağlantısı şeklindemi bağlanıyor yani bilgisayarı açınca bizden pinkodu filan istemiyormu şebeke aramak için 1 2 dakika beklemiyormu hep bunu merak etmişimdir bende 3g kullanıyorum aklımada böyle bi router almak geliyor işin aslı

Tp link router a jet modemi taktığımda wireless olarak pc den yayını görüyorum o ana kadar genelde modem nete girmemiş oluyor bir sayfa açmak istediğimde nete bağlanıyor çoğu zamanbende böyle. Yani takar takmaz nete açılmıyor genelde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1413 Mesaj
1 Nisan 2012; 20:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: skuran

Tp link router a jet modemi taktığımda wireless olarak pc den yayını görüyorum o ana kadar genelde modem nete girmemiş oluyor bir sayfa açmak istediğimde nete bağlanıyor çoğu zamanbende böyle. Yani takar takmaz nete açılmıyor genelde.

yani hocam benim anlatmak istediğim şu normalde 3g usb stick i pc ye takdığımızda usb cihazı algılıyor sonra pin kodu soruyor sonra şebekeyi arıyor ve bağlanıyor bu işlemler tp link de de oluyormu onu merak ediyorum ??

BIZLER TOPUKLARI SISENE KADAR SECDE EDEN RASÜLÜLLAHIN GÖZLERI SISENE KADAR YATAN ÜMMETLERIYIZ...

51 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:15:18 

pin kodu sorarsa eğer girme şansın yok o nedenle pc den pin kodunu iptal etmen gerekir

9553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
2 Nisan 2012; 20:34:02 

Arkadaşlar benim limit kendi kendine fırlıyor hep. Daha cihazı bağlayalı 3 dakika oldu, sadece bu sayfaya girdim ama 51 mb kota gitti kendi kendine. Virüs taraması yapmıştım bir şey çıkmadı. Şimdi atmam gerekiyordu format attım gene böyle, yani virüs kaynaklı bir olay değil. Neden kaynaklanabilir acaba? Yazana kadar 67 mb oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

終わらなああああああい

397 Mesaj
3 Nisan 2012; 13:40:11 

quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaşlar benim limit kendi kendine fırlıyor hep. Daha cihazı bağlayalı 3 dakika oldu, sadece bu sayfaya girdim ama 51 mb kota gitti kendi kendine. Virüs taraması yapmıştım bir şey çıkmadı. Şimdi atmam gerekiyordu format attım gene böyle, yani virüs kaynaklı bir olay değil. Neden kaynaklanabilir acaba? Yazana kadar 67 mb oldu.

Gezdigin sayfalardaki resimleri kapat. Deneyebilirsin.

9553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
3 Nisan 2012; 14:48:08 

quote:

Gezdigin sayfalardaki resimleri kapat. Deneyebilirsin.

Hocam yalnız masaüstünde boş boş dururken bile atıyor mb'lar, gezdiğim sitelerle alakası yok. Arada sırada düzeliyor ama sonra gene bozuluyor.

終わらなああああああい

397 Mesaj
3 Nisan 2012; 15:40:10 

sdm, bilgisayarınız güncelleme yapıyor olabilir mi? ya da çalışan programlar. Bahsettiginiz konu üzerine hiç sorunum olmadı şimdiye kadar.

4Nisan2012 08:12

0

1. Resim: Cihazı bağlayıp, çalıştırdığımda alınan veri. hiçbirşey açık değil.
2. Resim: DHde bu sayfaya bağlandığımda alınan veri, resim gösterme özelliginin tümü kapalı.
3. Resim: Resim göster özelliğini açıp F5 yaptıkdan (Sayfayı yeniledim) sonra alınan veri miktarı.
Görselligi yoğun olan sitelerde bu oran çok daha fazla artıyor. Mesela gazete ön sayfalarını okuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redvelvet -- 4 Nisan 2012; 8:16:29 >

217 Mesaj
4 Nisan 2012; 10:58:53 

Selamlar, avea taraftar internet paketi aldım, yanında modem olarak ZTE MF190 modem ile geldi. Bu modemi bir türlü android işletim sistemi olan tabletimde kullanamıyorum. Uyumlu değil. Android işletim sistemi ile kullanmanın yada farklı bir modem ile bu hattı kullanmanın varmıdır bir yolu yordamı? Teşekkürler.

397 Mesaj
4 Nisan 2012; 12:37:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Modax

Selamlar, avea taraftar internet paketi aldım, yanında modem olarak ZTE MF190 modem ile geldi. Bu modemi bir türlü android işletim sistemi olan tabletimde kullanamıyorum. Uyumlu değil. Android işletim sistemi ile kullanmanın yada farklı bir modem ile bu hattı kullanmanın varmıdır bir yolu yordamı? Teşekkürler.

Android işletim sistemiyle ilgili bilgim yok fakat Sim Lock'u kaldırılmış başka bir modemle calıştırabilirsin.
Ben Vodafone Vodemlede çalıştırabiliyorum.

217 Mesaj
4 Nisan 2012; 13:02:42 

quote:

Android işletim sistemiyle ilgili bilgim yok fakat Sim Lock'u kaldırılmış başka bir modemle calıştırabilirsin.
Ben Vodafone Vodemlede çalıştırabiliyorum.

Vodem yine zte markalı bir modemmidir? teşekkürler

397 Mesaj
4 Nisan 2012; 19:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Modax
Vodem yine zte markalı bir modemmidir? teşekkürler

Vodem Huawei E160E marka, zaten ZTE'yle aynı firmanın ürünüymüş.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redvelvet -- 4 Nisan 2012; 20:10:07 >

397 Mesaj
9 Nisan 2012; 10:18:48 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Nisan 2012; 12:31:51 

dun ki 4-0lik manisa galibiyetiyle 400 mb cepte! tskler galatasaray!

1125 Mesaj
9 Nisan 2012; 12:35:35 

quote:

Kartalcell'i seçmekle hata ettik galiba. İki haftada sadece 100 mb.

9553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
9 Nisan 2012; 14:59:13 

quote:

sdm, bilgisayarınız güncelleme yapıyor olabilir mi? ya da çalışan programlar. Bahsettiginiz konu üzerine hiç sorunum olmadı şimdiye kadar.

4Nisan2012 08:12

0

1. Resim: Cihazı bağlayıp, çalıştırdığımda alınan veri. hiçbirşey açık değil.
2. Resim: DHde bu sayfaya bağlandığımda alınan veri, resim gösterme özelliginin tümü kapalı.
3. Resim: Resim göster özelliğini açıp F5 yaptıkdan (Sayfayı yeniledim) sonra alınan veri miktarı.
Görselligi yoğun olan sitelerde bu oran çok daha fazla artıyor. Mesela gazete ön sayfalarını okuyorum.

Hocam hiçbir program vs açık olmuyordu ama artık sıkıntı yok gibi birkaç gündür rahatım yani. Galatasaray sayesinde 400 mb daha kazandık zaten.

終わらなああああああい

397 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:28:23 

Nasıl oldu anlamadım ama YUH diyorum: 16.9Mbps

0

397 Mesaj
1 Mayıs 2012; 10:19:32 

Son 3-4 gündür artık 3G bağlantı hızım yok. Sayfa bile acmakta zorlanıyorum.
ilk 1 ay herşey çok güzeldi. Ne zaman TTnet olayı oldu ertesin gün benim bağlantımda da sorunlar yaşanmaya başladı.
Bir problem daha var, Taraftar Modem kullandığım icin atılan goller için gelen Hediye MBlar artık gelmiyor, gönderilmiyor.
Sözleşme imzaladım mecburen itekaka bir yıl kullanmak zorundayım.

397 Mesaj
25 Eylül 2012; 10:50:32 

Tam 6 aydır kullanıyorum, bu işkencenin bitmesine 6 ay daha kaldı. Teskere bekler gibi.
Aman ha, mecbur değilseniz KESİNLİKLE UZAK DURUN.
6 ay boyunca internet mi kullandım ne yaptım bir ben bir Allah bilir.
Dedigim gibi Mobil İnternete ihtiyacınız yok mecbur değilseniz KESİNLİKLE ALMAYIN...

1148 Mesaj
26 Eylül 2012; 19:05:54 

Yani şikayet etmişsinizdir ancak bir çözüm alamadınız mı? BTK'ya ve tüketici hakem heyetine başvursaydınız.

Sonuçta size 3g olarak verilmiş, ilk ay kullanmışsınız, sonradan bir problem olmuş, bu işkenceye katlanmak zorunda değilsiniz...

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

3 Mesaj
27 Eylül 2012; 16:18:49 

Bu avea turkcellin yolunda yürüyor. geçen sene vınn kullanıyordum. bir kaç ay sonra bağlantı sorunları yaşayınca bir yılı tamamlayıp. iptal ettirdim. yaklaşık 4 aydır avea jet kullanıyorum yaklaşık 10 gündür bağlanamıyorum. müşteri hizmetlerini kaç defa aradım manuel ayar yaptırıp anlık olrak intertet var görünüyor. tlfon kapanınca bağlanamıyorum. dün interneti kapatın dedim. 48 saatte geri dönecekler bana.

lütfen bu işten uzak durun. sağlam sinirlerinize zarar vermeyin. İnsanı ahmak yerine koyuyorlar.

397 Mesaj
29 Eylül 2012; 16:48:01 

şu 6 ay gecsede kurtulsam Allah B. versin.

1148 Mesaj
15 Ekim 2012; 11:58:05 

Arkadaşlar, bu modemde harici anten için herhangi bir soket var mı yoksa sadece dahili antenle mi kullanılabiliyor?

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

73 Mesaj
29 Ekim 2012; 13:37:51 

bende gsmobile almış bulunuyorum

ilk ay ayın yarısını geçmediğim, kotanın yarısını kullanmadıgım halde 26 tl geldi

işin kötü yanı gir çık 50-100 mb gidiyor

keşke hiç almasaydım :(

şafak 11 ay diyelim ..:(

446 Mesaj
29 Ekim 2012; 16:51:29 

quote:

bu şeye nasıl kayıt oluyoruz? mobil internet paketleri içinde veriyolarmı hediye

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

397 Mesaj
29 Ekim 2012; 17:39:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Dark1ALone

bu şeye nasıl kayıt oluyoruz? mobil internet paketleri içinde veriyolarmı hediye

Kullandığım paket Taraftar paket (GSmobile) oldugu için atılan gollere karşılık MB hediye ediliyor. Normal Modemlerde ve ya paketlerde bunun gecerli oldugunu sanmıyorum.

397 Mesaj
29 Ekim 2012; 17:42:22 

quote:

Orijinalden alıntı: sedaps

bende gsmobile almış bulunuyorum

ilk ay ayın yarısını geçmediğim, kotanın yarısını kullanmadıgım halde 26 tl geldi

işin kötü yanı gir çık 50-100 mb gidiyor

keşke hiç almasaydım :(

şafak 11 ay diyelim ..:(

Gecmiş olsun arkadaşım :D Opera Tarayıcı kullanmanı tavsiye ederim. Ve turbo modunu etkinleştir. o 50-100mblık gider 20-30mb'a düşer.
Senin Şafağın çok benim 5 ay'ım kaldı. :D :D :D.
Keşke araştırıp öyle alsaydınız.

219 Mesaj
31 Ekim 2012; 18:50:57 

Ave Jet Modem gs almayı planliyorum Allah nasip ederse bu cumartesi ama küçük bir sorum var bu modemi pc ye baglayip ya da usb güç vericiye bağlayıp telefonumdan wifi yoluyla bağlanabilirmiyim? Yoksa sadece pc mi? Yani Jet modem wifi noktasi olarak kullanilabilir mi ve ayni anda en fazla kac kisi kullanabilir?

219 Mesaj
31 Ekim 2012; 19:14:27 

Son soru olarak Jet alabilmek için hattimin faturali mi olmasi gerekir yoksa faturasiz hatlarda kullanabilirmiyim?

12040 Mesaj
31 Ekim 2012; 19:34:38 

geçen seneki alanlar 19tl olanlar.
13.ve 14. ay durumlar nasıl oldu
devir ücret vs

397 Mesaj
4 Kasım 2012; 18:58:37 

Aveayla Kopuyorum :D (günde 15-20 kere belki daha fazla bağlantı kopuyor) :D
Yine Galatasaray'ın attığı goller gelmedi, her zaman yaptıkları gibi.
Şikayet etsen ne fayda, aramaktan bıktım. ŞAFAK 141 (27 Mart 2013 Çarşamba)

41 Mesaj
10 Ocak 2013; 22:02:19 

1 yıl boyunca kullandığım gs mobile tahahüttüm bitmesiyle iptal ettirdim.. Elimde kalan gs mobile ile vodafone hatla denemek istedim avea'nın programına vodefonu görüyor hatta internete bağlandığı görünmesine karşın internete girmiyor acaba sorun nedir bir bilgisi olan arkadaşlar bir el atarsa sevinirim..

857 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:19:51 

quote:

Orijinalden alıntı: escape_454

1 yıl boyunca kullandığım gs mobile tahahüttüm bitmesiyle iptal ettirdim.. Elimde kalan gs mobile ile vodafone hatla denemek istedim avea'nın programına vodefonu görüyor hatta internete bağlandığı görünmesine karşın internete girmiyor acaba sorun nedir bir bilgisi olan arkadaşlar bir el atarsa sevinirim..

Vodafone yazisini gordugunuze gore cihazda sim kilit yok demektir.

Vodafone 3g yazilimini indirip onunla baglanabilirsiniz.

3719 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:42:14 

quote:

buradan http://www.turkcell.com...Servis-Yazilimlari.aspx mf190 olan yazılımı indir ve pc'ne kur vodafone için bu ayarları yap
0
sim kartı gsmobile modeme tak ve kullan ....
açılışta aveanın kırmızı olan modemide açılırsa denetim masası+donanım ve ses+otomatik kullan+tüm medya ve aygıtlar otomatik kullandaki tiki kaldır kutu boş olsun bunu yaparsan açılışta bir tek vınn programı açılır aveanın kırmızı programı açılmaz...
aveanın kendi gsmobile modemindeki yazılımdan ne türkcel'e ne de vodafone girmezsin ama türkcel sitesinden indireceğin mf190 vınn ile istediğin opreratörün internetine girebilirsin

41 Mesaj
11 Ocak 2013; 18:33:49 

tşk ederim dediğini aynen uyguladım ve başarılı bir şekilde bağlandım..

3719 Mesaj
11 Ocak 2013; 19:05:57 

quote:

tşk ederim dediğini aynen uyguladım ve başarılı bir şekilde bağlandım..

rica ederim ileride istersen avea ayarlarınıda verebilirim
ayrıca birşey daha belirteyim ayarlar bölümünde türkcell 3g ve türkcell internet var
türkcell 3g = türkcell data hattın varsa buradan bağlanıyorsun
türkcell internet = cep telefondaki kullandığın internet paketlerini buradan kullanabilirsin ayrıca türkcell tv'ye de buradan bağlanabilirsin
avea ve vodafonunu tek bir apn ayarları var....

41 Mesaj
11 Ocak 2013; 21:14:51 

Tekrar çok tşk ederimbüyük yükten kurtardn beni :) avea'nın ayarlarına gerek yok eğer avea'dan bağlanmak istersem kendi programından bağlarım..

merak ettiğim bir nokta daha var şimdi 3G ile bağlanmak istesek UMTC ayarlarını 2G ile bağlanmak istesek EDGE ye ayarlıyordum avea'yı kullanırken.. bunda UMTC ayarı otomatik ayaralı eğer 3G nin olmadığı yerde edge ile bağlanacak mı bu konuda sıkıntı olur mu bilgi verirsen sevinirim..

3719 Mesaj
12 Ocak 2013; 0:02:29 

quote:

Tekrar çok tşk ederimbüyük yükten kurtardn beni :) avea'nın ayarlarına gerek yok eğer avea'dan bağlanmak istersem kendi programından bağlarım..

merak ettiğim bir nokta daha var şimdi 3G ile bağlanmak istesek UMTC ayarlarını 2G ile bağlanmak istesek EDGE ye ayarlıyordum avea'yı kullanırken.. bunda UMTC ayarı otomatik ayaralı eğer 3G nin olmadığı yerde edge ile bağlanacak mı bu konuda sıkıntı olur mu bilgi verirsen sevinirim..

bunda da aynı tercihlerini yapabilirsin..
ayarlar bölümünü tıkla bağlantı tercihinden edge veya umts olarak veya otomatik yani kendi tercihini yapsın olarak ayarlabilirisin

397 Mesaj
11 Mart 2013; 23:03:20 

26 Mart 2013de taahütüm bitiyor, kurtuluyorum (çok şükür). Sizden ögrenmek istediğim ya da tavsiyeleriniz.
Mobil Modem kullanmayacağım. tamamen iptal mi edeyim yoksa başka bir operatöre (Vodafone) mi taşıyayım.
Kazasız belasız en ucuz yollu nasıl kurtulurum?

1125 Mesaj
11 Mart 2013; 23:29:36 

quote:

26 Mart 2013de taahütüm bitiyor, kurtuluyorum (çok şükür). Sizden ögrenmek istediğim ya da tavsiyeleriniz.
Mobil Modem kullanmayacağım. tamamen iptal mi edeyim yoksa başka bir operatöre (Vodafone) mi taşıyayım.
Kazasız belasız en ucuz yollu nasıl kurtulurum?

Benim de taahhüt 26 Mart'ta sona eriyor. Turkcell'de 25 tl'ye Kamu ve Genç Internet Paketi var. Memur olduğum için kamu paketine geçmeyi düşünüyorum.
http://www.turkcell.com...mu-Internet-Paketi.aspx

Avea'nın jet modeminde turkcell data hattı kullanılabiliyormuş. Avea Connection Manager olmadan bağlanmak için alternatif yöntem işletim sistemlerine göre turkcell'in sitesinde pdf dosyalarında anlatılmış:
http://www.turkcell.com...eroperatorkullanimi.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim53 -- 11 Mart 2013; 23:50:28 >

2843 Mesaj
19 Mart 2013; 23:47:35