Şimdi Ara

Lenovo dayanıklılık listesinde zirvede

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Rescuecom'un 2012'nin başı için yayımladığı bilgisayar dayanıklılık derecelendirmesinde Lenovo zirvede yer aldı. Özellikle profesyonel kullanım alanları için geliştirilen ThinkPad serisi ile dayanıklılık standartlarını yükselten Lenovo, bu sayede adını zirveye yazdırmayı başarırken son günlerde yeni MacBook Air modeliyle gündemde yer alan Apple,  dördüncü sıraya gerilemiş durumda.

Dayanıklılık konusunda Lenovo'nun ardından Japon üretici Toshiba gelirken, üçüncü sırada ise dizüstü bilgisayar satışlarında pazar payını hızla arttıran Samsung'un geliyor. Sıralamadaki diğer isimlere baktığımızda ise beş ve altıncı sırada Asus ile HP, ilk 10'un kalanında ise Dell, Sony ve Acer geliyor. Üreticiler arasındaki dayanıklılık yarışının bu yıl daha da artması bekleniyor. Özellikle yeni bir kategori olarak ultrabook'lar ve bu tür ürünlerde kullanılacak yekpare tasarımlı gövde ve parçalar, dizüstü bilgisayar üreticilerinin dayanıklılık performanslarında etkili olacak gibi görünüyor.

• adam sırıtarak bir bardak suyu laptopa döküyor anasını satim
  • Bu mesajı Lenovo thinkpad sl500 ile yzmaktayım ve ekranı kasaya bağlayan menteşe bikaç gün önce kırılmış durumda! Alalı 2 yılı bikaç ay geçti,genel olarak memnunum ekranı çok güzel(1680x1050) ama ürünü komple ele alırsak,efsanevi thinkpad sağlamlığında değil!

IBM den Lenovo ya geçtikten sonra göreceli olarak ucuz seiler çıkardı lenovo ve bu üründe onlardan biri ve genel olarak memnunum ama çok sağlam yıllarca hiç bişey olmaz denilen thinkpad'ler pahalı serileri ve fiyatlarından hemen anlaşılıyor zaten, problem çıkarmasın sağlam olsun mantığıyla düşük fiyattan satılan serilerinde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz!!!
  • dur dökme lazım olur!
  • lenovo y530 ranzadan düştü. ekran menteşe yetlerinden kırılarak kasadan ayrıdı. 1 yıldır bu şekidle kullanıyorum. ancak lenovonun sonraki süreçte çıakrdığı ucuz plastik kasalı modellerde durum nasıl bilemem.
  • Vay ne hll olsun hem resimdeki adamım yaptığını yapmak istemişimdir :'( Acer'da baya gerideymiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

lenovo y530 ranzadan düştü. ekran menteşe yetlerinden kırılarak kasadan ayrıdı. 1 yıldır bu şekidle kullanıyorum. ancak lenovonun sonraki süreçte çıakrdığı ucuz plastik kasalı modellerde durum nasıl bilemem.

Ayrıldımı. :/ oha nasıl sabit duruyor? :)
  • yiyorsa 1 metreden yere 10 kere bırakı versin ! :)
  • kendi bilgisayarım dell i ben çantadan 1m yukseklikten düşürdüm banamısın demedi hemde iki kere geldi başıma bu olay model dell xps
  • bizim laptoplar sudan nem kapiyorken gercekten bravo.
  • Casper Nırvana notebook'um Masadan yere düştü normalde öyle bir düşüşte PC nin ekranı menteşelerinden ayrılması lazımdı ama PC ye bişi olmadı Halen saglamlıgını korumakta hiç garantiye gitmedi ve alılı 2 yıl oldu. Online oyun oynuyorum oyun 7/24 açık duruyor...
  • kola dökülsünde ben göreyim o tuşları
  • casperin kırılmamasının sebebi 2 gb ekran kartı var ondandır^^
  • la la la ... :D
  • hoperleri kasasanın altında sanırım aşğıdan yukarıya doğru su akmayacağına göre
  • en sonunda başardılar su ile şarj oluyor
  • odun gibi kasa tasarımı yaparlarsa sağlam olması gayet normal.Estetikten bi haber tüm lenovo lar.
  • thinkpad serisinde kasa içinde kanallar var zaten
    üstten aldığı suyu direk kanallar ile alta gönderiyor

ha buna rağmen ben böyle sırıtarak su dökemem

ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaman Ötesi -- 22 Şubat 2012; 22:36:03 >
  • yenileri bilmem de IBM zamanı thinkpadler harbi sağlam cihazlar abi.
  • Tüketiciler kadar dayanıklı olamaz bence ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.