Şimdi Ara

arabaya sıfırdan nasıl bi ses sistemi yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
59.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erfc20

arabaya sıfırdan nasıl ses sistemi yapılır neyden baslamalıyım yardımcı olabilirmisiniz bu konuda hic bilgim yok

önce dolap beygiri gibi forumları 1 ay gezeceksin çaresiz ve her kafadan bi ses :) sonra bazıları kafana yatacak az ondan az bundan kendı setını kuracaksın :) bence bi bütçe yaz anlayan arkadaslar var yardımcı olurlar ınslh
  • Takipteyim .. Aynı dert bizde de var :D
  • Bütcen Varsa Bas icin Kicker L7 ve birde anfi m acoustic 2000.1 Cok sağlam bir sistem. ;)
  • Ses sistemi denince neden herkez yüksek rms li 1bass ve onu kaldırabilecek mono amfi tavsiye ediyor ? . Şu ön yargıdan bir kurtulun önce ses sistemi daha net kaliteli ses elde edilmesi istenilen bir durumdur.
    Yüksek rms bir bass ve mono amfi gürültüden başka bişey değildir.Bu durumda adam teyip çıkışından coxial hoparlör besleyecek ve o müzik sesi o yüksek rms li bassın aralarından sızıcak ve böle kaliteli ses sistemi kurmuş olacak vatandaş öylemi..

Bak ben 2 senedir tesisatla uğraşıyorum başladığımda + - yi bile bilmiyordum kendim makinacıyım.
    Ama elektiğe ve elektronik eşyalarla uğraşmayı aşırı seviyorum.
    Burda herkezin müzik zevki başkadır ki yeni başlayan adam bence ses sisteminden beklentileri nedir ona kadar vermeli ve bütçesine en uygun kalitede ürünleri alıp kullanmalıdır...

2senedir çok ürün dinleme imkanım oldu benim tavsiyem bütçe kısıtlıysa elinize para geçtikçe başta ana ünite olarak , amfi , kompenat , bass şeklinde değerlendirmeniz..

Yeni başlayanların en büyük sorunuda bilgisizlikten ucuz gözüken ürünlere para yatırıp 2 gün sonra bagajdan ve hoparlör yuvalarından bobin dumanlarını görüp hay yapaçağım işe deyip isyan etmeleri..
    Sen kafanda ses sisteminden beklentilerin ne ona bi karar ver bütçenede sahip çık sonra her türlü konuda bizden yardım iste...

• bi teyp bi bass bide anfi aldınmı , tamamdır işte artık milletin kafasını şişirmeye hazırsın demektir.

marka olarakta mutlaka paynir teyp alman şart yani . digerleri de jibiel olmassa olmazlardandır. memlekette başka markamı var ki zaten.

işin aslı öyle degil tabiki, öncelikle hiçbir şeye başlamadan önce ses aygıtlarının yerleşecegi tüm mekanların imkanlar dogrultusunda ses yalıtımını saglamak lazım. sonra imkanlar dogrultusunda anfi baglamaya uygun bir teyp , aracın hoparlör deliklerinde ve yerleştirilecek yerlerin ölçüsüne bakıp degiştirilmeyecekse onların yerine uygun hoparlör bakmak lazım. arka tarafta uygun hoparlör yeri yoksa ve mutlaka ordada hoparlör isteniyorsa mdf vss hoparlör yerleri yaptırmak lazım.(ek masraf) ön kapılara hoparlör arka bagaja sub işi görecekse 100 tl daha az masrafınız olur + hoparlör masrafı yerine sub masrafı ordan karşılanır. 4 kanallı bir anfi ile sistem tamamlanır.

1:teyp: usb destekli anfi çıkışlı : alpine, clarion giriş seviyesi : 200 tl civarı
    2: hoparlör ön : 70 watt rms 13/16 cm component : 150 tl civarı temin edilebilir
    3:sub kabinli: 200/300 rms çıkışlı kabinli bir sub: 150 tl civarı temin edilebilir
    4:anfi: 4 kanallı jlaudio 2 kanal öndeki hoparlörleri kalan 2 kanal da köprülenip sub u idare eder: 250 tl civarı
    5:montaj, kablolar, yalıtım malzemeleri için : ortalama teyp kadar daha masraf ister . total ortalama : 1000 tl civarı olur.

bu kadar masraf çok fazla denirse de önce 1 ve 2 nolu ürünler alınır kendi kablolarıyla bi baglanıp dinlenilir böyle de fena degilmiş denirse 3/4/5 nolu mlz lerin parası cepte kalır.

not: sadece bir öneri .

• FreQueency F kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi geceler. forumları okurken sizin yorumu gördüm. ama yorumlar 2012 temmuzda geçmiş zaman olduğu için güncel bilgi almak istedim. ben arabama kaliteli temiz ve tok ses istiyorum.. öyle düğün çalacak gümbür gümbür öteki mahalleden aha geliyor bilmem kim demesin kimse.. senden ricam güncel olarak şuanki duruma göre ana ünite ön kapılarda pionneer hoporlorler var jameson teyp var4*45 bu kadar. polo 2000 model hatcback arabam. bagajı doldurup subwoofer ve anfi istemiyorum.. nasıl bir ses sistemi neler kullanmalıyım nasıl nereden başlamalıyım. senden ricam yardımcı olursan sevinirim
  • arabaya sıfırdan nasıl ses sistemi yapılır neyden baslamalıyım yardımcı olabilirmisiniz bu konuda hic bilgim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: nacreous

quote:

arabaya sıfırdan nasıl ses sistemi yapılır neyden baslamalıyım yardımcı olabilirmisiniz bu konuda hic bilgim yok

önce dolap beygiri gibi forumları 1 ay gezeceksin çaresiz ve her kafadan bi ses :) sonra bazıları kafana yatacak az ondan az bundan kendı setını kuracaksın :) bence bi bütçe yaz anlayan arkadaslar var yardımcı olurlar ınslh

ölme eşşeğim ölme diosun yani
  • Kardeşim ilk önce , bütçe ve istediğin ses nasıl onları belirtirsen yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentJ

Kardeşim ilk önce , bütçe ve istediğin ses nasıl onları belirtirsen yardımcı olurum.

kardeş piyasayı inan hiç bilmiyorum sağlam bi sistem için ne kadar bütçe gerekio
  • quote:

quote:

Kardeşim ilk önce , bütçe ve istediğin ses nasıl onları belirtirsen yardımcı olurum.

kardeş piyasayı inan hiç bilmiyorum sağlam bi sistem için ne kadar bütçe gerekio

1000 TL ile kral bi ses sistemı yaparsın teyp dahıl.
  • quote:

quote:

quote:

1000 TL ile kral bi ses sistemı yaparsın teyp dahıl.

neler almam gerekio neleri arastırcam :D
  • quote:

quote:

hahaha bu kadar güzel özetlenirdi... ben şu an son noktadayım o zaman..

• Bende takipteyim
  • ben araştırdığım kadarıyla sana kesin yapman gereken bi kaç şey söyleyim..

bi adet pioneer 8350 teyp 330 tl
    ön kapılara 16 cm lik compenant bunu hiç araştırmana gerek yok çünkü herkesin tavsiyesi hertz ESK 165 serisi 250 tlye yakın bi fiyat herhalde..
    istersen bi takım coaxial arkaya, kimisi iyi ses istiyosan 2 takım compenant al diyecektir bi öne bi arkaya.. çünkü coax. taktınmı ses karışır muhabbetinden..
    arkaya bi woofer onun için bişey diyemicem..
    ve bunları beslicek ampli., kaliteli kablolar iyi işçilik vs... işin özeti budur çok fazla araştırıp kafanı karıştırma derim..
  • Teyp : Pıoneer DEH-2300UB USB CD.
    Anfi : JBL GTO 755.6.
    Tweeter : Pioneer TSS-20.
    Mid Takımı : JBL GT5-650C MİD.
    Subwoofer : Jbl g4-12 yada jbl gt4-15.
    Bir de iyi bir ustaya taktırıp iyi bir ayar çektirdin mi tadından yenmez .
  • Arkadaslar hort olucak ama 207 icin ses tesisati istiyorum,,,butcem 1000 e kadar cikabilir ancak altinda olursa sevinirim,,,dinledigin tur 80ler rock (led zeppelin,,,pink floyd vs),,,bagaji oldurmek istemiyorum ama mecbur ise koyabiliriz,,,o serseri arabalari gibi birsey istemiyorum yuksek ve kaliteli ses olsun yeterli,,,eski jettamin ses sistemi stok haliyle bile mukemmeldi,,,ancak pejonunkiler yetmiyor,,,cok tesekkurler,,,
  • bende peugeot 207 me bi sistem yapmak istiyorum hoparlorler dınledıgım muzıgı karsılamıyor electronic müzik hastayim bi hardwell dinlerken cızırtı alıyorum arabadan soguyorum bu nedenden bassı vurunca ıcımde hıssetırıcek bı sıstem yapmak ıstıyorum butcem 500 600 tl civarı yardımcı olursanız gercekten cok sevınırım
  • Saçma sapan sistemlere para vermeyin müzik anlaşılmıyor bile anca ses yüksek çıkıyor. Gidin Adam gibi DTS veya dolby kurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLanya0731

Merhaba iyi geceler. forumları okurken sizin yorumu gördüm. ama yorumlar 2012 temmuzda geçmiş zaman olduğu için güncel bilgi almak istedim. ben arabama kaliteli temiz ve tok ses istiyorum.. öyle düğün çalacak gümbür gümbür öteki mahalleden aha geliyor bilmem kim demesin kimse.. senden ricam güncel olarak şuanki duruma göre ana ünite ön kapılarda pionneer hoporlorler var jameson teyp var4*45 bu kadar. polo 2000 model hatcback arabam. bagajı doldurup subwoofer ve anfi istemiyorum.. nasıl bir ses sistemi neler kullanmalıyım nasıl nereden başlamalıyım. senden ricam yardımcı olursan sevinirim

yalnız eleman 5 yıldır foruma girmiyor bilginiz olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.