- x
Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
102 Cevap78223 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

216 Mesaj
21 Şubat 2012; 19:51:11 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 21 Şubat 2012; 19:54:25 >

40 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:40:52 

216 Mesaj
21 Şubat 2012; 21:55:43 

quote:

Orijinalden alıntı: nirotor

Bu programı denedin mi? http://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

Usb Flash disk not Found diyo

803 Mesaj
22 Şubat 2012; 2:58:15 

Birde şurdan inenle bak:
https://github.com/down...pbatard/rufus/rufus.exe

local://upfiles/1892/1EA9C11ADA35439C9EA31B5544EAE724.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tan -- 22 Şubat 2012; 3:01:14 >

Kargalar ötmeye başlayınca, bülbüller susar.

438 Mesaj
22 Şubat 2012; 3:32:00 

1199 Mesaj
22 Şubat 2012; 12:18:00 

yalnızca laptopda oluyorsa laptop windows registry ayarlarında kısıtlama olabilir.

M. Akcan akcanSoft.com - Kaynakçı.Org - Novo 7 Elf Blog
FaceBook S3Mini Kullanıcıları Grubu

513 Mesaj
22 Şubat 2012; 15:38:45 

www.hotfile.com/dl/1591...e5e9/FlashFree.rar.html

bu programı dene bakalım veya

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet \Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın. Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiPeRVA -- 22 Şubat 2012; 15:40:49 >

447 Mesaj
22 Şubat 2012; 17:15:28 

quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

Visual Basic,C++,C#,Asp.net Te Her Türlü Yardım Etmeye Çalışırım :)

216 Mesaj
22 Şubat 2012; 17:47:27 

quote:

Orijinalden alıntı: tan

Birde şurdan inenle bak:
https://github.com/down...pbatard/rufus/rufus.exe

local://upfiles/1892/1EA9C11ADA35439C9EA31B5544EAE724.jpg

olmadı hocam Error : Write Error

denendi iki yöntemde olmuyor

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

jumper yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 22 Şubat 2012; 17:50:29 >

447 Mesaj
22 Şubat 2012; 19:51:12 

ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

216 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:14:22 

quote:

ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

465 Mesaj
22 Şubat 2012; 20:35:33 

atma bana gönder :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))

447 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:09:01 

quote:

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

anladım bana kargola :D

21 Mesaj
24 Şubat 2012; 17:15:12 

hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

465 Mesaj
24 Şubat 2012; 17:31:59 

burdaki usb noldu cidden :D son durum ne alemde...alabilirmiyim :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))

339 Mesaj
24 Şubat 2012; 21:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: t4h4z4hit

hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

Hakikaten yok mu bunun garantisi verebileceğin sonuçta senle alakalı bir şey değil bence bende biçimlendirip cıkartım normaldede guvenle kaldırmam hıc bir zaman

216 Mesaj
14 Mart 2012; 18:19:59 

aynı şekilde duruyor bellekler aldığım yere götürecek vaktim veya halim yok şu ara

430 Mesaj
17 Mart 2012; 15:28:28 

aynı sorun bendede var hocam bndede cruzer edge 8gb olanı var internette ne kadar yol varsa hepsini denedim hatta dos ortamarında minixp de hiren boottaki hdd tools araçlarıyla bile denedim anladımki yazılımsal değil heralde :D yada yazılımla ulasabileceğim bir yerde değil bu koruma kaldırma :) heralde usb nin bıos yazılımı gibi bişey var ordan kapatılmıs nasıl olduysa artık bnm usb bellekte içeriside full dolu içindeki verilerin hepsine ulasabiliyorum kullanabiliyorum ama baska veri yazamıyorum usb ye ve biçimlendiremireyorum bakalım birazdaha uğrascam olmazsa ganatiye vercem...

samet--sirin@hotmail.com // LG G2 16GB // SAMSUNG NP530U4E

199 Mesaj
17 Mart 2012; 17:07:32 

quote:

Kesinlikle böyle bir yöntemi kimse denemesin. Unutmayın Dektop ve Notebooklar'da Usbler kuzey koprusune bağlıdır. Usb takılıyken yapabileceğiniz bir şase olduğu gibi anakartınızın bozulmasına sebep olur. Teknik servisimize her gün böyle onlarca makin geliyor. Ayrıca bir anakartta tüm usb yuvaları bir den çalışmıyorsa kuzey koprusundendir.

flashı kurtarmaya gelince. Cakma veya faturasız değilse garantiden değiştirmek zorundalar. Suan düzeltilebilirmi evet düzeltilebilir ama siz ev kullanıcıların deneyebileceği tüm yöntemleri denemişsiniz sanırım. İş artık profosyonellere kalıyor o da bir flashdisk hediye ile cozebileceğiniz iş değil. Bu yüzden ya vazgeçin ya garantiye verin.

Erkekçe olsun isterim dostlukta düşmanlıkta.!

4605 Mesaj
17 Mart 2012; 19:29:20 

Cidden bu sorunun çözümü yok mu?
Bizim arkadaşın flashıda aynı şekle döndü, aynı model.

Nasıl bir iştir bu arkadaş ne denediysem olmadı olmuyor.

Hocam bence sen birde konu dışındaki cin göz arkadaşları haberdar et.
Ödülü duyunca parlar onlar

Çözüm bulursan benimde haberim olsun.

447 Mesaj
17 Mart 2012; 23:06:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

aynı sorun bendede var hocam bndede cruzer edge 8gb olanı var internette ne kadar yol varsa hepsini denedim hatta dos ortamarında minixp de hiren boottaki hdd tools araçlarıyla bile denedim anladımki yazılımsal değil heralde :D yada yazılımla ulasabileceğim bir yerde değil bu koruma kaldırma :) heralde usb nin bıos yazılımı gibi bişey var ordan kapatılmıs nasıl olduysa artık bnm usb bellekte içeriside full dolu içindeki verilerin hepsine ulasabiliyorum kullanabiliyorum ama baska veri yazamıyorum usb ye ve biçimlendiremireyorum bakalım birazdaha uğrascam olmazsa ganatiye vercem...

dün 2 gb hafıza kartımında başına aynı olay geldi :D sanırım mayyetiksel bölgeleri çok hassas S: ki çabuk ölüyolar

16 Mesaj
21 Eylül 2012; 17:26:06 

quote:

hocam Allah senden razı olsun Allah ne muradın varsa versin. Abartmıyorum tam iki hafta uğraştım 16 GB flash diskimi atmayacağım illaki çözümü vardır diye düşündüm. Demek ki varmış. Sorunumu da söyleyeyim. Mekanik değil sorunum yani bazı arkadaşların dediği gibi jumper sorunu değil cihazın hiçbir yerinde yazma koruması koyma anaharı yok. tamamen bir virüslü bilgisayarın işiydi. Giren virüsü sildikten sonra yazmamaya başladı. birkaç bilgi işlem sorumlusuna sorduğumda ise virüsün cihaza yazma koruması kodu attığını bundan dolayı yazma koruması olduğu söylendi. Virüs taraması yaptığım halde ise hatta birkaç farklı lisanslı antivirüs ile taradığım halde virüs bulamadı. Ubuntu işletim sisteminde denedim 178 adet acayip isimli dosya vardı ve silinemiyordu. Ama tzeberusx1 hocamın söylediği "son çare" yöntemini uyguladığımda flash diskime tekrar kavuştum. Teşekkürler. Yanlız bu konuda biraz şanslı olmak lazım Flash Diski yakma riski var.

aonuk

697 Mesaj
21 Eylül 2012; 19:19:22 

flash free programi bi tikla hallat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
22 Eylül 2012; 0:00:13 

hocam bendede aynı sorun var ama modeli farklı. sandisk cruzer edge var bende. yalnız ben şase falan hiç bilmiyorum zahmet olmazsa detaylı anlatabilir misiniz o işlemi?

430 Mesaj
22 Eylül 2012; 0:12:18 

arkadaşlar garantiye verme durumunuz varsa verin bnce.. bnm bir içini açıp fiziksel olarak etki etmediğim kaldı .diğer herşeyi denedim(oda garantisi bari elden gitmesin diye) hiçbiri fayda vermedi gittim verdim teknosanın garantiye bir kaç gün içinde paketi açılmamış sıfırını verdiler. kullanıyorum uzun zamandır hala sıkıntı yok...

samet--sirin@hotmail.com // LG G2 16GB // SAMSUNG NP530U4E

104 Mesaj
14 Ekim 2012; 14:23:21 

quote:

dediğin gibi yaptım artık belleği görmüyor
ona patronun kim olduğunu gösterdik
görmesi için ne yapcaz

İntel İ5 750, Gigabyte P55 UD2, 2Gb DDR3 Hi-Level TUL VTX 3D HD4850 1Gb

67 Mesaj
14 Ekim 2012; 22:11:11 

Bilgisayar görüyorsa halledebilirim

Referanslarım; Hacikemal,Jordi,Antivirüs

İmzanız tam istedğimiz gibi || Uymanız gereken imza kurallarına uyduğunuz için size minnettarız.

359 Mesaj
16 Ekim 2012; 20:53:39 

quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

dediğin gibi yaptım artık belleği görmüyor
ona patronun kim olduğunu gösterdik
görmesi için ne yapcaz

belleği gpated'la açıp formatlaman gerekiyor, bu windowstan attığın fat32 ve nfts dosya sistemi dışında farklı bir format çeşiti..dos seçip formatlayacaksın, bunun dışnda sun,osx...gibi bir dünya seçenek var .ben geçenlerde asus bilgisayara format atacaktım o ne ,bu diske windows kurulamaz... şeklinde bir hata veriyordu
sonra gparted'la açtım dos dosya sistemine formatladım harddiski sonra tekrar kurmayı denedim oldu.
bence bununla alakalı bu sorun...

ASUS N56VZ
CPU: Intel Core i7-3610QM || RAM: Corsair Vengeance 16GB DDR3-1600MHz || SSD: KİNGSTON HYPER X 3K 240GBGB || GPU: 2GB nVidia GeForce GT 650M GDDR3
Display: 15,6" FHD Wide View Angle LED Backlight || Speaker: Bang & Olufsen || ODD: Blu-Ray DVD Combo || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

104 Mesaj
16 Ekim 2012; 23:40:22 

quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

belleği gpated'la açıp formatlaman gerekiyor, bu windowstan attığın fat32 ve nfts dosya sistemi dışında farklı bir format çeşiti..dos seçip formatlayacaksın, bunun dışnda sun,osx...gibi bir dünya seçenek var .ben geçenlerde asus bilgisayara format atacaktım o ne ,bu diske windows kurulamaz... şeklinde bir hata veriyordu
sonra gparted'la açtım dos dosya sistemine formatladım harddiski sonra tekrar kurmayı denedim oldu.
bence bununla alakalı bu sorun...

Ç.Ö.P uzantlı format attık hocam.
zaten 2 gb bellekti işkenceyide hak ediyodu ama neyse.

İntel İ5 750, Gigabyte P55 UD2, 2Gb DDR3 Hi-Level TUL VTX 3D HD4850 1Gb

233 Mesaj
9 Kasım 2012; 15:26:26 

sorun çözülmediyse şöyle bir çözüm bulmuş gibiyim aynı sorun bende de vardı korumalı falan diyordu baktım özllklerden exfat doya sistemi var fat32 ile biçimlendirdim şimdi içine rahatça veri atabiliyorum

¡Ï¦¡¡À¦£?)¨ù©¡¢¾4◘¡Û◙5¢À¡×♦4◘¡Û¢¼¢¾☺☻¢¾¡×☺¢À¢À☺¢¼☺¨ª☺*-5☺54☺54¢À¦§¦§¡ê~↨#4b1¢À

1004 Mesaj
4 Aralık 2012; 8:48:11 

USB Belleğin plastik korumasından dikkatlice çıkar. Düz dikdörtgen şeklinde kapalı vbir devre zaten. Arka uç kısmında 2 adet bakır küçük kare şeklinde nokta var. O noktalara bir ataç ile aynı anda dokun sorun çözülecek ;)

Bu arada hediyemi isterim :)

http://valid.canardpc.com/cache/banner/2041131.png

189 Mesaj
14 Aralık 2012; 5:43:06 

ya arkadaşlar aynı sıkıntı bende var lanet olasu flash a noldu anlamış değilim kitlendi kaldı.
"Disk yazma korumalı" nedir bu bilen varsa yardımcı olsun...

alidarkstone dediğin işlemi yapmaya çalıştım fakat öyle nokta göremedim kesin varmıdır yoksa olmama ihtimali varmı.

// OPEL ASTRA COSMO 1.6 TWINPORT MANUAL //
// INTEL I7 3820 3.80 GHZ Turbo 10MB LGA2011 // ASUS ROG X79 RAMPAGE IV FORMULA // GSKILL DDR3 4*2 GB Quad 1600 mhz CL8 XMP // NVIDIA ASUS GTX 570 DCII, 1280 MB GDDR5 320 BIT, DX11 DVI-HDMI-DP, NVIDIA SLI-PhysX-CUDA-3D VISION // WD 320GB 16MB 7200rpm Sata2// // LG 22x Dvd-RW Sata // Seasonic X-750 KM3 80+Gold Full Modüler PSU / Cooler Master HAF 912 Advance USB3.0 // SAMSUNG 22B350H 22'' LED MONITOR //

189 Mesaj
14 Aralık 2012; 5:48:11 

quote:

Orijinalden alıntı: alidarkstone

USB Belleğin plastik korumasından dikkatlice çıkar. Düz dikdörtgen şeklinde kapalı vbir devre zaten. Arka uç kısmında 2 adet bakır küçük kare şeklinde nokta var. O noktalara bir ataç ile aynı anda dokun sorun çözülecek ;)

Bu arada hediyemi isterim :)

ayrıca bu iki noktayı bulursam kısa devreremi yaptırmam gerekiyor yoksa sadece dokuncammı

// OPEL ASTRA COSMO 1.6 TWINPORT MANUAL //
// INTEL I7 3820 3.80 GHZ Turbo 10MB LGA2011 // ASUS ROG X79 RAMPAGE IV FORMULA // GSKILL DDR3 4*2 GB Quad 1600 mhz CL8 XMP // NVIDIA ASUS GTX 570 DCII, 1280 MB GDDR5 320 BIT, DX11 DVI-HDMI-DP, NVIDIA SLI-PhysX-CUDA-3D VISION // WD 320GB 16MB 7200rpm Sata2// // LG 22x Dvd-RW Sata // Seasonic X-750 KM3 80+Gold Full Modüler PSU / Cooler Master HAF 912 Advance USB3.0 // SAMSUNG 22B350H 22'' LED MONITOR //

1004 Mesaj
14 Aralık 2012; 9:40:59 

Kısa devre yaptırman gerekiyor. Şansın %50. Sandisk in kendi açıklaması ise şu şekilde. Herhangibir sebepten dolayı yazma korumalı mod a geçti ise donanımsal problem oluşması sonucu oluştuğundan bellek çöp :)

http://valid.canardpc.com/cache/banner/2041131.png

72 Mesaj
23 Aralık 2012; 6:11:54 

Hocam ücretsiz mini partition winzard ile veya hp usb disk storage format tool ile denermisin.Mini partition winzardile denerken partition u silip yerine yeni partition oluşturduktan sonra aply demeği unutmamanı hatırlatmak isterim yoksa işlem gerçekleşmez

3 Mesaj
20 Ocak 2013; 21:15:42 

Dandik bir flasbellek için usb girişini bozdum.Şase yapmayın .Ben yaptım tavsiye etmem.

1 Mesaj
24 Ocak 2013; 2:48:59 

Flash bellek'te Dediklerinizin hepsini yaptım ama olmuyor olmuyor olmuyor bıktım !
Şase Nasıl oluyor Lütfen bi Anlartırmısınız :(

505 Mesaj
27 Ocak 2013; 0:21:53 

quote:

Orijinalden alıntı: nirotor

Bu programı denedin mi? http://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

hay allah razı olsun senden varya eskı bı flash bellegım vardı nerdeyse 1.5 yıldır aynı hatayı verıyodu banada 2gb lıkdı flashım ve yarısı doluydu ıcındekılerı alabılıyodum ama ıcıne kopyalama yaptırmıyodu ve arkadasın dedıgı gıbı denemedıgım program kalmadı hepsını denedım format atarken bıle formatladım sılmıyordu senın bu onerdıgın repair adlı programla sımdı su dakıka formatladım oolmıcak umuduyla en son arkadsın bırısı demıs şase yaptır ayakları diye yarın işte yaptırım diye düşünüyodum tam program okey verdi bi baktım hepsi gitmiş içinden alla alla dediim birde windowsda format attım yedi şimdi testlere devam son 3 dakıkadır ıyı calısıyor kopyala yapıstır kes yapıstır aşa yapıştır yukarı yapıştır bi sevindim bi sevindim anltamam yani :D herkezin arşivinde olmalı bu program

SaMeD

33 Mesaj
5 Şubat 2013; 6:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: samed61

hay allah razı olsun senden varya eskı bı flash bellegım vardı nerdeyse 1.5 yıldır aynı hatayı verıyodu banada 2gb lıkdı flashım ve yarısı doluydu ıcındekılerı alabılıyodum ama ıcıne kopyalama yaptırmıyodu ve arkadasın dedıgı gıbı denemedıgım program kalmadı hepsını denedım format atarken bıle formatladım sılmıyordu senın bu onerdıgın repair adlı programla sımdı su dakıka formatladım oolmıcak umuduyla en son arkadsın bırısı demıs şase yaptır ayakları diye yarın işte yaptırım diye düşünüyodum tam program okey verdi bi baktım hepsi gitmiş içinden alla alla dediim birde windowsda format attım yedi şimdi testlere devam son 3 dakıkadır ıyı calısıyor kopyala yapıstır kes yapıstır aşa yapıştır yukarı yapıştır bi sevindim bi sevindim anltamam yani :D herkezin arşivinde olmalı bu program

Bir de ben deneyeyim şu programı, aynı dertten ben de muzdaribim, sonucu yazarım..

Sonuç: Usb Not Found!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dayance -- 5 Şubat 2013; 6:28:47 >

1027 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bilgehannnn
5 Şubat 2013; 11:19:41 

quote:

Bende neden açılmadı bu program acaba?

505 Mesaj
5 Şubat 2013; 23:23:22 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

Bende neden açılmadı bu program acaba?

vallahi ben şans kaza buldum burayıda googlede öylesine ararken istersen bilgisayarındaki bütün usbleri kapatıp sadece onu takıp bi dene bende direk okey verdi hızlıca biçimlendirdi bende yapamadım şimdiye kadar piyasadaki bütün programları denedım aynı flash da ama bu programda oldu

SaMeD

1027 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bilgehannnn
5 Şubat 2013; 23:56:05 

quote:

vallahi ben şans kaza buldum burayıda googlede öylesine ararken istersen bilgisayarındaki bütün usbleri kapatıp sadece onu takıp bi dene bende direk okey verdi hızlıca biçimlendirdi bende yapamadım şimdiye kadar piyasadaki bütün programları denedım aynı flash da ama bu programda oldu

Bende aynen senin gibi her yolu denedim ama olmadı.
32 gb flash bellek çöpe gidecek.Benim bellek nasılsa yazılımsal olarak korumaya almış kendini ben de anlamadım.

O repair programında ise "preformat not supports this IC!" şeklinde hata alıyorum.
İşletim sistemim win7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehannnn -- 5 Şubat 2013; 23:56:42 >

505 Mesaj
6 Şubat 2013; 0:05:53 

quote:

Bende aynen senin gibi her yolu denedim ama olmadı.
32 gb flash bellek çöpe gidecek.Benim bellek nasılsa yazılımsal olarak korumaya almış kendini ben de anlamadım.

O repair programında ise "preformat not supports this IC!" şeklinde hata alıyorum.
İşletim sistemim win7.

yalan olmasında laptopdamı denedım masaustundemı hatırlamıomda bırı xp bırı wın 7 valla bak yazılımsal olocagına pek sanmıyorum ama xp de dene bıde ıstersen gercektne oldu..

SaMeD

1027 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bilgehannnn
6 Şubat 2013; 0:22:56 

quote:

yalan olmasında laptopdamı denedım masaustundemı hatırlamıomda bırı xp bırı wın 7 valla bak yazılımsal olocagına pek sanmıyorum ama xp de dene bıde ıstersen gercektne oldu..

O program baya eskiye benziyor.xp bir pc bulup denemek lazım o zaman.
İnan bir milyon program denedim.Artık uğraşmayı bırakmıştım aslında.Ama mesajını görünce deneyim dedim.

33 Mesaj
6 Şubat 2013; 8:18:54 

Denedim Xp de de işe yaramıyor

1027 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bilgehannnn
6 Şubat 2013; 9:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Dayance

Denedim Xp de de işe yaramıyor

Dayance sende de mi aynı sıkıntı var?

33 Mesaj
6 Şubat 2013; 16:11:37 

quote:

Dayance sende de mi aynı sıkıntı var?

Olmaz mı :) Denemediğim program, yapmadığım işkence kalmadı. Ama düzelmiyor. Kısa devre de çare etmedi, defalarca yapmama rağmen bozulmadı da:) Bu da hastamızın son hali

0

Ekteki dosya (1)

1027 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bilgehannnn
6 Şubat 2013; 16:26:09 

quote:

Olmaz mı :) Denemediğim program, yapmadığım işkence kalmadı. Ama düzelmiyor. Kısa devre de çare etmedi, defalarca yapmama rağmen bozulmadı da:) Bu da hastamızın son hali

0

geçenlerde pc ye format atmıştım.
Bir baktım kopyalama işlemi yapabiliyor.
Ama 15 dk sürdü yine aynı hata

1 Mesaj
7 Şubat 2013; 11:06:08 

Abiler yolu buldum arkadaşta bunu yazdığım gün aldı (tamammen kendim buldum mantıken) usb dosya sistemleri ve harddisk dosya sistemleri ntfs dir mac os x ise fat32 bu nedenle atılamıyordu dosya sistemi 16 gb tın tamamını etkilediği için format attım belleğe ancak ntfs biçiminde artık atılıyor bellek ucuz olunca yavaş 4-5 mb ile atıyor ama sorun yok atıyor hemen uygulayın yöntemimi

33 Mesaj
7 Şubat 2013; 17:15:36 

quote:

geçenlerde pc ye format atmıştım.
Bir baktım kopyalama işlemi yapabiliyor.
Ama 15 dk sürdü yine aynı hata

İçindeki dosyaları kopyalayabiliyorum zaten. Fakat içine ne bir veri atabiliyorum ne de bir değişiklik yapabiliyorum. Kıytırık usb belleğin derdinde değilim de, inat oldu bir kere. Bu sorunun yazılımsal olmadığını düşünüyorum artık. Farklı bilgisayarlarda, farklı işletim sistemlerinde,farklı dosya formatlarında defalarca denedim. Usb formatını Fat32 ye çevirmeye çalıştığım zaman da
" Failed to read the file record, there are some physical bad clustes on the disk." uyarısı çıkıyor ve yarıda kalıyor işlem.

505 Mesaj
12 Şubat 2013; 1:05:20 

quote:

İçindeki dosyaları kopyalayabiliyorum zaten. Fakat içine ne bir veri atabiliyorum ne de bir değişiklik yapabiliyorum. Kıytırık usb belleğin derdinde değilim de, inat oldu bir kere. Bu sorunun yazılımsal olmadığını düşünüyorum artık. Farklı bilgisayarlarda, farklı işletim sistemlerinde,farklı dosya formatlarında defalarca denedim. Usb formatını Fat32 ye çevirmeye çalıştığım zaman da
" Failed to read the file record, there are some physical bad clustes on the disk." uyarısı çıkıyor ve yarıda kalıyor işlem.

senın sıkıntı benınkındendı ıste hocam bende dedıgım gıbı 1.5 yıldır felan flası kullanmadım kullanamadım daha dogrusu aynı sekılde ıcınden alıyorum pcye pcden ıcıne atamıyorum boyle bı sıkıntı var baska hıc bı mudahele ettırmıyordu format atarken deneyeyım dedım ms-dosdan ulasayım dedım wındows 7 kurarken yapım dedım hıc bısey hp tools programları tarzında bır suru program denedım ama nafile yukardakı mesajlardada yazdıgım gıbı şans eseri öyle bi araştırım bi çözümünü bulan varmı diye şans çıktı karşıma buradaki program ümitsizce denedim ve ve oldu :D ne tuhaf demi sizinkiler hala çalışmıyor.... şuan arabada müzik dinlemek için kullanıyorum takır takır çaılışıyor :D

SaMeD

7 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:04:21 

Bende de aynı sorun vardı reg dosyasiyla düzeltmiştim.Bulabilirsem atarim.

122 Mesaj
28 Şubat 2013; 16:02:24 

2X15 GB BELLEk VAR HALA AYNI SORUN yazmaya karşı korumalı...

356.Dönem (Ağustos 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Adayları

122 Mesaj
28 Şubat 2013; 16:23:11 

2 adet var 16 gb bu yazmaya karşı korumalı hatası yüzünden kullanamıyorum...

356.Dönem (Ağustos 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Adayları

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Şubat 2013; 23:57:55 

quote:

Buraya Tıklayıp Programı İndir.

Daha Sonra USB ni Pc ye Tak ve Programı Çalıştır. Büyük İhtimal Olacaktır..

Kolay Gelsin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.