Şimdi Ara

DSG DENEYİMİNİZE DAİR ANKET ÇALIŞMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
2
Favori
15.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. DSG ile alakali onlarca TURKCE forum sitesinde, kullanan-kullanmayandan, tarafli-tarafsiz, olumlu-olumsuz binlerce yorum ve yasanan sorunlara dair mesajlar bulabilmek mumkun. Fakat boylesi bir anket calismasi yabanci bir forumda gordum ve bizde de olmasi gerektigini dusundum.

Maksadim: aracinin markasi ne olursa olsun (audi-vw-seat-skoda), DSG kullanicilarinin asagidaki spot sorulara verecekleri yanitlar ile, hem kullananlar hem kullanacaklar acisindan guzel bir kaynak olusturmaktir.

DSG kullanicilarindan, kendilerinin de ekleyebilecekleri sorulara cevap vermesini rica ediyorum. Ben cevap vererek basliyorum.

1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2009/GOLF6 1.4 TSI 122HP/28.000KM/DSG7 KURU tip
    (ve motora dair chip-tunning vs varsa belirtiniz)

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? Trabzon / %30

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Evet

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %30

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000/10.000 km

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? Ikinci el/10.000 km

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Ilk aldigimda titremeler vardi, kavrama seti degisti, daha iyi oldu.

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) Evet. 15.000 km'de iken titremeler sebebiyle iyi niyet garantisinden iscilik ucreti olan 350 lira karsiliginda kavrama seti degistirildi. Su an herhangi bir sorun bulunmuyor.

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Evet

Edit: 7. soruya garanti-iyi niyet garantisi kismi eklendi.
    Edit: 2. madde yeni eklendi.
    Eklemek istediginiz sorular varsa belirtiniz, ekleyelim.

Edit (13.03.2012)

gunerkanat nickli arkadasimizin bugune kadarki anket sonucunu ozetledigi calismasini ekliyorum. Ve tesekkur ediyorum. Anketi cevaplayanlar arttikca guncellemesi ricasiyla.

quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Yeşil renk : menunum yine dsg alacağım (%91)
    Açık renk : Kararsız, belirsiz (% 6)
    Kırmızı : Memnun değilim, bir daha almam (% 3)

-Konu içerisinde farklı mesaj olduğundan ayıklama yaptım
    -Konu sahibi arkadaş dilerse bu ekleri ilk mesajına koysun
    -Hata varsa lütfen bildirin
    -Ankete katılım oldukça listeyi güncelleyebilirim

Japoncadan Çinceden çeviriye, yalan yanlış bilgiye gerek yok. Vatandaş doğruyu objektif olarak görsün bilsin. Donanım haberde bu şanzımanı kullanan üyelerin düşüncesi yukarıdadır. Servislik olanlar olmuş, titreme sorunu yaşayanlar olmuş, ama servis ama garanti ama iyiniyetle halledilmiş. Forumda bahsedilen kolpa meblağları hiç kimse ödememiş. Kendi adıma ankete katılan arkadaşlara teşekkür ederim. Hiç olmassa doğru bilgileniyoruz. Daha fazla katılım olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akburak -- 13 Mart 2012; 12:36:43 >

• nedir bu D S G den alıp veremediginiz ? açıkca söyleyiniz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

nedir bu D S G den alıp veremediginiz ? açıkca söyleyiniz ..

Konuda artniyet olmadığını düşünüyorum. Faydalı bir başlık olacak..
  • DSG pişmanlıktır şimdi derin bir nefes alın. ve DSG yi bırakın...
  • Faydali bir konu bence
  • dsg en iyi şanzımanlardan biridir.
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2011 Seat ibiza cupra 180hp 7 ileri kuru tip

2) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Hayır

3) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %70

4)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Daha bakıma gırmedı

5)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? 0 aldım

6)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Ilk aldıgım gibi

7)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu? Herhangıbır sorun yasamadım cuprada ancak audi tt 2.0 tfsı da mekatronıgım degısmıstı .

8) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Alıcagım aracın dsg lısı varsa tercıh ederım
  • Allah aşkına forumda DSG sorunlu diyenlerin kaçında bu şanzımanlı araçlardan biri var?
  • DSG'yi kötüleyenlerin büyük bir kısmının DSG'li bir aracı kullandığını bile düşünmüyorum.
    Tamam DSG tertemiz ve sorunsuz bir şanzuman değil ama forumda çok abartılıyor. Daha iyisi var da biz mi tercih etmiyoruz ?
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2010 Jetta 1.4 TSI 122HP/7000KM/DSG 7

2) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Evet

3) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %20

4)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000 km

5)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? Sıfır

6)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Değişiklik yok.

7)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu? Servislik bir sorun yaşamadım.

8) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Hayır. Konfor ve sorunsuzluk yönünden tam otomatik tercih ettim, ederim.
  • Çok güzel bir konu olmuş.
  • Bir kez araç sıfırken dsg caravella 180 ps kullandım 500 km civarı ve bayıldım diyorum
    bu kadar kaybı az olan bir araç görmedim,ara hızlanmaları vites geçişleri sorunsuzdu performansı süperdi
    bu konu nerelere giderse gitsin kim ne derse sorunları da olabilir ona yorum yapamam neticede ben aracın kullanıcısı değilim.

bence dsg başarılı şanzumandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: moral83

DSG'yi kötüleyenlerin büyük bir kısmının DSG'li bir aracı kullandığını bile düşünmüyorum.
    Tamam DSG tertemiz ve sorunsuz bir şanzuman değil ama forumda çok abartılıyor. Daha iyisi var da biz mi tercih etmiyoruz ?

Kesinlikle cok dogru bir tespit

Yazanlarin yorum yapanlarin bir cogu adim gibi eminim hayatinda dsg li arac kullanmamistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

DSG'yi kötüleyenlerin büyük bir kısmının DSG'li bir aracı kullandığını bile düşünmüyorum.

Kesinlikle cok dogru bir tespit

Yazanlarin yorum yapanlarin bir cogu adim gibi eminim hayatinda dsg li arac kullanmamistir

DSG'li araç sahipleri bile forumda DSG'yi kötüleyenler kadar kesin ve net yorum yapamıyorken en fazla 10-15 dk test sürüşü yapan insanların kulaktan dolma bilgilerle DSG'yi yerin dibine sokmaları kadar saçma bir şey olamaz.

• Bu konunun aynısını diğer otomatik tipleri için de istiyoruz
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 1,6 TDI DSG YENİ JETTA 105 BEYGİR

2) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? HAYIR (BÖYLE BİR SES DUYMADIM)

3) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %40

4)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? EVET HER 15,000 KMDE BİR ARACIM İKİ KEZ BAKIMA GİRDİ

5)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? İKİNCİ EL 19,000 KMDE ALDIM

6)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? ARACIMDA VİTES GEÇİŞLERİNDE BİR PROBLEM YOK SADECE ARAÇ KALKIŞLARDA VE SIKIŞIK TRAFİKTE TİTREME YAPIYOR 24/02/2012 TARİHİNDE ARACIMDA TİTREME PROBLEMİ OLDUĞU SAPLANTI VW AVEKTE ARACIMA BAKILDI VE KAVRAMASI DEĞİŞECEK PARÇANIN 1 AYDA GELMESİ BEKLENİYOR

7)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu? ARACIMDA KALKIŞLARDA VE SIKIŞIK TRAFİKTE TİTREME VARDI SERVİS DEĞİŞİMİNE KARAR VERDİ KAVRAMA DEĞİŞECEK

8) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz?

TEKRARDAN DSGLİ ARAÇ ALIRIM DİĞER FİRMALARINDA YAPTIĞI YADA YAPACAĞI ÇİFT KAVRAMALI ARAÇLARIDA ALIRIM 1600 CC MOTOR DİZEL OTOMATİK OLDUKTAN SONRA FORD RENO AUDİ SKODA VW ARAÇLARINDAN BİRİNİ ALIR BİNERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 24 Şubat 2012; 15:33:47 >

• DSG ARAÇLARIN YAŞADIĞI EN BÜYÜK SORUN

araç sıkışık trafikte dur kalklarda ve vites küçültürken kavramada problem oluyor buda dişlinin atamasına sebep oluyor genelde kavrama değişiyor

benim doğuş otodan aldığım bilgi budur

mekatronic arızası oluyormuş tabi

oran hakkında bilgi vermediler ama biz araç sahipleri olarak genel bilgi verirsek daha sağlıklı olur konu için ise sadece DSG li araç sahipleri yorum yaparsa daha iyi olur diye düşünüyorum
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? Yeti 1.2 Tsı 2011 ambition /DSG7 KURU tip
    (chip-tunning vs yok, bir senedir kullanıyorum)

2) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Hayır

3) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %20

4)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000/10.000 km

5)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? Sıfır/şu an yaklaşık 10.000 km

6)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Hiç bir değişiklik olmadı

7)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu? Hiç bir sorun yaşamadım

8) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Kesinlikle dsg tercih ederim

SADECE DSG ARAÇ SAHİPLERİ YORUM YAPSIN; BİR MESAJI OLAN FEYK ÜYELER, AMCAOĞLUMDA VAR BOZULDU DİYENLER DE BULAŞMASA İYİ EDER

Edit: Biz kullanıcıları ilgilendiren ve bilmemizde yarar olan bu konuyu (her nekadar marka fanatikleri gelip sabote edeceksede) açtığı için konu sahibi arkadaşa bende teşekkür ederim. Sağlıklı şekilde kullanıcılardan alınan verilerle bir netice çıkartırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 21 Şubat 2012; 15:03:36 >

• 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2011 model 1,4 dsg POLO 85 BEYGİR

2) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? HAYIR

3) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir?%20

4)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? ARAÇ 8000 KMDE YILLIK BAKIMA GİRDİ

5)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? İKİNCİ EL ALDIM 6950 KM

6)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? İLK ALDIĞIM GİBİ

7)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu? ŞUANA KADAR BİR PROBLEM YAŞAMADIM

8) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? TERCİH EDERİM AMA YENİ CLİO EĞER EDC Lİ GELİRSE ALIRIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 21 Şubat 2012; 14:59:30 >

• otomatiklerle hiç işim olmadı bir kez test aracında dsg kullandım oyuncak gibiydi vites geçişleri hissedilmiyordu vites yok gibiydi müthiş konforlu bir şeydi , o araç sorun çıkardı mı bakımı yapıldımı hiçbir fikrim yok

faydalı bir konu olacak gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.