Şimdi Ara

Windows Vista ve Windows 7'nin tüketici destek süresi 10 yıla uzatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Vista ve Windows 7'nin tüketici destek süresi 10 yıla uzatıldı

Teknoloji dünyasının büyük bir merakla beklediği Windows 8 işletim sistemi için hazırlık çalışmalarını sürdüren Microsoft, Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemleri için izlediği güncelleme politikasını değiştirerek son kullanıcılara verdiği desteği 10 yıla uzattı.

Daha önce tüketici odaklı ana destek süresi 5 yıl olan her iki işletim sistemi 5 yıllık ekstra destek sayesinde uzunca bir süre daha güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek. Microsoft tarafından bu gelişme öncesinde sadece kurumsal müşterilere sunulan uzatılmış destek ile birlikte Windows Vista ve Windows 7'nin güncelliğini koruma süreleri sırasıyla 11 Nisan 2017 ve 14 Ocak 2020 tarihlerine kadar uzatılmış oldu. Yani bu işletim sistemleri, bahsi geçen tarihlere kadar güvenlik odaklı kritik güncellemeleri almaya sürdürecekler.

Hatırlanacağı üzere Windows XP'den yıllar sonra Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi olarak pazara sürülen Windows Vista, performans ve uyumluluk gibi konularda ciddi eleştrilere maruz kalmış ve bu durum karşısında Microsoft kolları sıvayarak son kullanıcıların beğenisini kazanan ve satış rekoru kıran Windows 7 işletim sistemini 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlamıştı. Hazırlıkları devam eden Windows 8'in ise Windows 95'den bu yana Microsoft'un geliştirdiği en radikal işletim sistemi olacağına kesin gözüyle bakılıyor zira yapılan pek çok yeniliğe ek olarak Microsoft yeni işletim sistemiyle birlikte ilk defa ARM desteği ve ileri seviye mobil cihaz optimizasyonları sunmuş olacak.

• XP candır Can.
  • 100 dolar verip alan firmalara sözüm yokda, eleman XP , vista falan kurmuş, Windows7 teması kurmuş, regeditten girmiş başlat menüsüne kadar Windows7 süsü vermiş, otomatik güncellemeler de zaten Windows7'den uyarlama, belleği de Windows7 kurmaya yetiyor aslında, nesini tatmin ediyor anlamak zor, her nasıl bir tesadüftürki bunu bu ülkenin neresinde gördüysem müsebbibi Kantır denen oyunla kafayı bozmuştu.
  • Umarım bir pazarlama tuzağından öte olur.Hele ki 10saniyede bilgisayarı açma kapama olayı olursa bir devrim olur.Ama yine de Pardus
  • Windows'u katleden bu uyum, entegrasyon,sürücü muhabbeti, 10-15 tane servis sürekli sisteme yeni bir şey mi takıldı, nasıl senkronize olurum, bu cihazı tanırmıyım diye bekliyor, gün geçtikçe de büyüyor ve sistemin nerdeyse yarısı bu işi için çalışıyor, ayrıca beraber çalıştığı için kapanmıyor, Windows'un bu entegrasyonu yeniden düzenlemesi lazım. Şimdi de mobil cihazlarla uyum diye 5-6 servis daha açılmıştır. MacOs X bu konuda daha katı ama altyapı olarak daha basit.
  • Ram kullanımını düşürsünler yeter.
  • Telde Android Bilgisayarda Mac'e devam.
  • Vista kullanan var mı daha?
  • Hala Vista kullanan varsa hiç kullanmasın pc daha iyi :))
  • Ubuntum yeter bana
    Windows Vista ve Windows 7'nin tüketici destek süresi 10 yıla uzatıldı
  • Çok iyi haber Allah razı olsun Microsoft'dan :P ama gerçekten bunu yapması lazım çünkü hala milyonlarca kişi bu işletim sistemlerini kullanıoyr ve güvenlik bizimde hakkımız.:)
  • w7 yeni xp olma yolunda gidiyor bu destegin olmasi sartti zaten. Belki 10 bile az
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Hala Vista kullanan varsa hiç kullanmasın pc daha iyi :))

ben 2 sene kullandım bir sorunla karşılaşmadım. Gayet stabil ve hızlıydı. Sırf diğer pc lerle uyum sorunu oluyor diye win 7 kurdum.
  • Windows 8 inşallah xp gibi hızlı olur win 7 okadarda hızlı değildi...
  • xp gereksinimleriyle çalışan ama xp den daha hızlı ve stabil bir işletim sistemi bekliyoruz windows 8 den :D
  • ya 4 çekirdekli işlemciya sahip pclerde bile xp kullanıyorlar :). oldu olacak ssd de kullanın xp de :)
  • vista o kadarda berbat değil.şu an ki pc ler vista zamanında olsa vistada fenomen olurdu. Microsoftun yaptığı tek şey donanım üreticilerine baskı yapmak. Yoksa win7 , vistanın makyajlanmış ve güncellenmiş hali.
  • 3 aydır vista yasal kullanıyorum 4gbyte remli dört çekirdekli makinede uçuyor
  • 8 çıksın, diğer tüm Windows kullanıcılarını kendine çekecektir, kaçınılmaz son.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.