Şimdi Ara

PowerColor'ın sıvı soğutmalı Radeon HD 7970 LCS modeli ön-siparişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

PowerColor'ın yüksek performans tutkunları için hazırladığı sıvı soğutmalı Radeon HD 7970 LCS modeli ön-siparişe sunuldu. Tayvan merkezli firma tarafından ilk tanıtımı bu ayın başında yapılan ekran kartı, şu an dünyanın en hızlı grafik yongası olan Tahiti XT'den güç alıyor. 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve bu sayede hem düşük güç tüketimi hem de yüksek hız aşırtma başarımı sergileyen Tahiti XT grafik yongası aynı zamanda DirectX 11.1 ve PCI Express 3.0 gibi teknolojilere destek sunan ilk GPU olarak bu alanda önemli bir konuma sahip.

Sıvı soğutma çözümleri üretiminde sektörün iddialı isimlerinden birisi olan EK Waterblocks'ın geliştirdiği bakır tabanlı blok kullanılan ekran kartında grafik işlem birimi ile birlikte bellek yongaları ve güç devreleri de soğutulmakta. Hava soğutmalı referans ve özel tasarımlı Radeon HD 7970 modelleriyle kıyaslandığında hem hız aşırtma başarımını arttıran hem de daha sessiz çalışma ortamı oluşturulmasına katkı sağlayan sıvı soğutma aynı zamanda kartın anakart üzerinde daha az yer işgal etmesini ve bu saye Crossfire X teknolojisi ile çoklu ekran kartı kurulumunun daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini de mümkün kılıyor.

384-Bit bellek veri yolu desteğine, 3GB GDDR5 bellek kapasitesine, 128 doku ünitesine ve 32 ROP birimine sahip olan ekran kartına 2048 paralel işlemci eşlik ediyor. Sıvı soğutma çözümünün desteğini arkasına alan ekran kartı fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geliyor. Standart modelde 925MHz olan GPU frekansı 1050MHz'e, 5500MHz olan bellek frekansı da 5700MHz'e yükseltilmiş durumda. Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve iki adet Mini DisplayPort ile gelen ekran kartı bu sayede çoklu monitör kurulumlarına da destek sunuyor. PowerColor Radeon HD 7970 LCS, İngiltere'de 950$ seviyesinden ön-sipariş listesine girmiş durumda. Overclockers UK tarafından listelenen bu fiyat ön-sipariş için olduğundan PowerColor'ın tavsiye ettiği son kullanıcı satış fiyatının daha düşük seviyede seyretmesi de beklenebilir.

• Şu an dünyanın en hızlı grafik yongası olan Tahiti XT'den güç alıyor

• Kart dediğin böyle yapılır da bu fiyattan satılmaz be usta
  • Power color 1000 dolar artı kdvnin ne olduğunu biliyomu acaba
  • Ikı katı fıyatına
  • Block ları EK ya mı yaptırmışlar? Tasarım inanılmaz benzio yeni EK block lara
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

Kart dediğin böyle yapılır da bu fiyattan satılmaz be usta

haberi okuduysanız fiyat ön-spariş fiyatı olup, asıl fiyatın da daha düşük olacağını yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 21 Şubat 2012; 10:30:34 >
  • o değilde ingilterede 500£ luk ürünün vergisi 100£ mu tutuyormuş
  • evet ingiltere'de öyle, tr'den bile pahalı oluyor (%25 inidirm falan varsa)
  • ülkemize gelmez ki bu cihaz, ya yurtdışından getirticez ya da referans tasarım kart alıp montajı ile uğraşıcaz
  • bu değilde gtx 680 nin su soğutma bloklusunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

ülkemize gelmez ki bu cihaz, ya yurtdışından getirticez ya da referans tasarım kart alıp montajı ile uğraşıcaz

referans tasarım dediğinizi pek anlamadım açarmısınız ustat
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiachi

quote:

ülkemize gelmez ki bu cihaz, ya yurtdışından getirticez ya da referans tasarım kart alıp montajı ile uğraşıcaz

referans tasarım dediğinizi pek anlamadım açarmısınız ustat

şu;

• Sadece WTF!
  • anladım
    ben montajı ile urası caz deyince sok cıkart parcalı birsey hayal etmistim ankarta montajın zorlanacagı aklıma gelmemişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 21 Şubat 2012; 13:54:18 >
  • anakarta montajdan bahsetmiyorum zaten, haberdeki karttaki su soğutma bloğunun ayrı satılanından alıp, aşağıda eklediğim resimde görülen referans tasarımlı kartın stock soğutucusunun sökülerek su soğutma bloğunun referans tasarımlı karta montajından bahsettim.
  • hocam simdi anladım siz profosyönel bakıyosunuz kusra bakmayın benim gibi sade kullanıcılardan degilsiniz resmen mod yapıyosunuz siz ben alır takar kullanırım .
    saygılar üstat...
  • yok ben de uğraşmıyorum su soğutma ile ama ülkemizde kullanan çok var, şimdi bu kart gelse ülkemize, direk alınıp takılır kasaya ama gelmez, biz ancak resimlere bakarız, onu anlatmaya çalıştım. saygılar bizden dostum.
  • Her şey çok iyi güzel,teknoloji gelişiyor biz bilgileniyor,teknoloji sonu bitmezmişcesine büyüyor ama bizim dejavantajımız bu ürünlerin "Türkiye" dışında üretilmesi tabi bir eleştiri olarak almasın kimse sadece biz sadece burdan bakmakla kalabiliyoruz.. :/
  • quote:

referans tasarım alma ejder abi, faz sayısı çok yüksek olmuyor.yani soğutmayı sağlasak da pek iyi overclock yapamayız.mecburen özel tasarımları bekliycez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.