Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil Xbox'ın, yetersiz olacağından DVD kullanmayacağını, blu ray'in de Sony ile özdeşleşdiğinden tercih edilmeyeceğini düşünüyordum; gerçekten de yeni Xbox!ın "kart" kullanacağına dair haberler gelmeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

EXCLUSIVE: No disc drive for Next Xbox

MCV kaynaginda Microsoft un bir sonraki Xbox inda disk sürücü dahil edeceği soyleniyor.

Brifingleri MCV kaynak onlar, şimdiye kadar karşılaştığım "sıkı NDA" olarak tanımladığı adına alınmıştır.

Konsol bir disk sürücü içermemesine rağmen, bu özel veya SD gibi daha standart format olacak mı bilinmese de, bu değiştirilebilir solid-state kart depolama çeşit ile uyumluluk sunacak.

Dahası, donanım için bir 2013 fırlatma tarihini teyit edilmiştir.

Google ceviri

Kaynak :
    http://www.mcvuk.com/news/read/exclusive-no-disc-drive-for-next-xbox/092534

Google dan cevirdigim ve PS3 den yazdigim icin Turkce sorunlu rica etsem linkde yazani bir kardesim cevirebilirmi.

Evet sizlerle paylasmis oldugum bu haberi BSC benden sonra henuz paylasmis.

Sıradaki Xbox'da Disk Sürücü Olmayacak!

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Siradaki_Xboxda_Disk_Surucu_Olmayacak-25439.htm
  • Sıradaki Xbox'da Disk Sürücü Olmayacak !

İngiliz oyun ve teknoloji sitesi MCV'nin yaptığı özel haberde, Microsoft'un partnerlerine sıradaki Xbox'ın disk sürücü içermeyeceği konusunda bilgilendirdiği iddaa ediliyor.

Disk sürücü teknolojisi yerineyse değiştirilebilir olan SD, MMC ve Flash Disk benzeri "solid state" olarak adlandırılan kart teknolojisine yer verileceği söyleniyor. Bu kartların Xbox'a özel bir ürün olarak mı yoksa standart SD kartlar gibi mi olacağı şu anda bilinmiyor. Bu haberin yanı sıra konsolun çıkış tarihi olarak MS'in 2013 yılını hedef aldığı haberde yer etmiş.

Görünüşe göre video oyun konsolları sadece dijital oyunlar çalıştırmaya odaklı bir yapılanma içine giriyor. Sony'nin PSP Go atılımı bundaki en önemli hamleydi. Her ne kadar bu adım başarısız olsa da, gelecekte kutulu oyunların yerini dijital oyunların alacağı herkesce öngörülüyor.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Siradaki_Xboxda_Disk_Surucu_Olmayacak-25439.htm
  • Bu haberin yanı sıra konsolun çıkış tarihi olarak MS'in 2013 yılını hedef aldığı haberde yer etmiş.

Daha önce ben ve bir kac arkadasim uzerine basa basa yeni Xbox in 2013 Kasim veya Aralik son ceyrekte gelebilecegini , butun argumanlarin 2013 yilini gosterdigini soylemisdik.

Goruyorumki yanilmamisiz, tabiki yinede en dogrusunu bilmemiz icin GDC 2012 konferansinda Unreal Engine 4 egitim seminerinden Unreal Engine 4 un lisans telif hakkini satin alan ilgili oyun firmalarindan vidyonun internete sizmasini bekliyecegiz.
  • Söylenti: Xbox 720'de disk yok mu?

Yeni Xbox'la ilgili birçok söylenti ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en son ortaya atılanı ise yeni Xbox'ın herhangi bir disk sürücüsü olmayacağı yönünde.

Peki yeni Xbox'ta disk sürücüsü olmazsa oyunları nasıl yükleyeceğiz. Belirtilene göre bir çeşit değiştirilebilir SD kartlara benzer kartlarla oyunlar sunulacak. Henüz doğrulanmış olmayan habere göre de yeni Xbox'ın 2013'te piyasada olabileceği yönünde.

MCV ayrıca yeni Xbox'ın Haziran ayında düzenlenecek E3 2012'de açıklanabileceğini söylüyor. Microsoft ise bu konuda yorum yapmaktan kaçınıyor.

http://www.merlininkazani.com/Soylenti_Xbox_720de_disk_yok_mu-haber-49338p1.html
  • quote:

Sıradaki Xbox'da Disk Sürücü Olmayacak !

İngiliz oyun ve teknoloji sitesi MCV'nin yaptığı özel haberde, Microsoft'un partnerlerine sıradaki Xbox'ın disk sürücü içermeyeceği konusunda bilgilendirdiği iddaa ediliyor.

Disk sürücü teknolojisi yerineyse değiştirilebilir olan SD, MMC ve Flash Disk benzeri "solid state" olarak adlandırılan kart teknolojisine yer verileceği söyleniyor. Bu kartların Xbox'a özel bir ürün olarak mı yoksa standart SD kartlar gibi mi olacağı şu anda bilinmiyor. Bu haberin yanı sıra konsolun çıkış tarihi olarak MS'in 2013 yılını hedef aldığı haberde yer etmiş.

Görünüşe göre video oyun konsolları sadece dijital oyunlar çalıştırmaya odaklı bir yapılanma içine giriyor. Sony'nin PSP Go atılımı bundaki en önemli hamleydi. Her ne kadar bu adım başarısız olsa da, gelecekte kutulu oyunların yerini dijital oyunların alacağı herkesce öngörülüyor.

E zaten bu bilinen bir şeydi. Yani kimse microsoftun yeni konsolunda blu-ray e yer vereceğini düşünmemiştir herhalde. Geriye kart teknolojisi kalıyordu ki en mantıklısı da buydu. Bunu daha hd-dvd iptal olduğunda bizler belirtmiştik. Microsoft sony e boyun eğip de blu-ray a asla geçmez yaw o kadar teknoloji varken...
  • Ps4 ne zaman cokacak bakalim
  • Battlefield 3's rendering architect details his dream specs for the next generation of consoles

When discussing the feasibility of Andersson's dream specs with Tim Stevens from Engadget, the editor-in-chief said, "Presumably next-gen consoles will be rendering internally at 1080p, so they'll need much higher resolution assets than are commonly used for modern games (usually rendered at 720p and scaled up). Also, console lifespans have been getting longer, and presumably the next-gen units have an even longer journey ahead of them. More memory means more future-proofing. Finally, RAM is cheap. You can buy 8GB DDR3 modules for $40 retail. Buy the chips wholesale and it's easy to imagine the cost for 8GB dropping under $20."

http://i.joystiq.com/2012/03/09/battlefield-3s-rendering-architect-details-his-dream-specs-for/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 9 Mart 2012; 21:42:00 >
  • Microsoft next generation Xbox 720 ‘Durango console.

Other news that's debuted alongside the disc drive rumour is that there will be some sort of interchangeable solid-state storage option with the Xbox 720 There is however, no word on whether this will be based around something in-house developed, such as Sony's UMD technology or a more common platform like SD cards

2013 has also now been confirmed as the release year for the Durango console, but no one knows on what part of it. The original Xbox was released in North America in November 2001, followed by other regions, in the ensuing months.The Xbox 360 had a similar end of year schedule, so it seems likely that the 720 would show up in the close of 2013 rather than at the opening

If the no disc drive news does turn out to be true, Microsoft better hope that fibre optic connections are common place in 2013, as next-generation game download sizes are likely to be pretty hefty.

http://www.itproportal.com/2012/03/09/xbox-720-durango-wont-use-disc-drive/
  • @SiPAHi_

Hocam neden bu kadar spekülatifsin? Ne zaman bir söylenti çıksa, sanki onaylanmış resmi bir bilgiymiş gibi hemen konu başlığına yapıştırıyorsun. Şimdi de "Disk Sürücü Olmayacak" yazmışsın, yahu adı üstünde bunlar "söylenti".
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

@SiPAHi_

Hocam neden bu kadar spekülatifsin? Ne zaman bir söylenti çıksa, sanki onaylanmış resmi bir bilgiymiş gibi hemen konu başlığına yapıştırıyorsun. Şimdi de "Disk Sürücü Olmayacak" yazmışsın, yahu adı üstünde bunlar "söylenti".

Guzel kardesim forum yoneticileri bile bu haberleri biz oyun severlerle paylasirken benim sadece iyi niyetle haber olarak paylasmammi tuhafiniza gidiyor. Kaldiki kim bu tip bir haberi bir oyun forumunda paylassa soylentide olsa onem arzeder.

@ Toorop DH Yönetici

Konu : Yeni Xbox' da disc sürücü bulunmayabilir

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=58528705

Eger bir cok yabanci site ve yerel oyun sitelerinde hatta ve hatta Neogaf gibi forumlara soylenti dahi olsa bu tip haberlerin alayi konusuluyorsa birak izin verde burdada konusulsun be canim kardesim.
  • konuşulmasın dememişler ki bak o konuda olmayabilir yazıyo sen çok kesin bi şekilde başlığa koymuşsun ben de direk kesinleşti falan heralde diye daldım kart sistemi nasıl olcak çok merak ediyorum ben kaybederim lan o kartı
  • Yahu ben konunun paylaşılıp konuşulması hakkında bir şey söylemedim ki! Tabi bu tür söylentiler paylaşılıp, üzerinde konuşulmalı. Benim değindiğim konu, başlığa yazılanlar.

Şimdi "olmayacak" demek başka bir şey, "olmayabilir" demek başka bir şey. "Olmayacak" dediğinizde kesin bir yargıya varıyorsunuz, sanki bu bilgi resmi ağızlardan açıklanmış gibi. Oysa ki söylentilerden bahsederken "olmayabilir" demek gerekir, zira bu bilginin bir kesinliği yok, sadece söylentilere dayanıyor. Dikkat ederseniz alıntı yaptığınız Toorop da başlığa "bulunmayabilir" yazmış, "bulunmayacak" yazmamasının bir nedeni var ama değil mi?
  • Kart çok daha iyi olur

1. Çizilme kırılma derdi olmaz.
    2. Bluray'in / DVD'nin lensi bozuldu kirlendi tozlandı derdi olmaz.
    3. Kabına koy çıkar koy çıkar disc'in içteki yuvarlağın çatlama derdi olmaz.
    4. Eğer kendine özgü sağlam bi kart çıkarırsa kopyanın önüne geçer.
    5. Oyun kutuları küçülür.
    6. Gerektiğinde hiçbi ek donanıma gerek kalmadan microsoft tarafından kartların kapasitesi artırılabilir. Böylece şimdiki gibi dvdnin blurayin içine sığıştırma gibi bi sınır ortadan kalkar.

diye uzar gider...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokerguy

konuşulmasın dememişler ki bak o konuda olmayabilir yazıyo sen çok kesin bi şekilde başlığa koymuşsun ben de direk kesinleşti falan heralde diye daldım kart sistemi nasıl olcak çok merak ediyorum ben kaybederim lan o kartı

@SiPAHi_

Hah bak işte korktuğum başıma gelmiş, Jokerguy isimli arkadaş başlıkta "olmayacak" yazdığın için kesinleşmiş bilgi zannetmiş. Bahsettiğim de işte tam buydu.

Biraz dikkat ;)
  • quote:

quote:

konuşulmasın dememişler ki bak o konuda olmayabilir yazıyo sen çok kesin bi şekilde başlığa koymuşsun ben de direk kesinleşti falan heralde diye daldım kart sistemi nasıl olcak çok merak ediyorum ben kaybederim lan o kartı

@SiPAHi_

Hah bak işte korktuğum başıma gelmiş, Jokerguy isimli arkadaş başlıkta "olmayacak" yazdığın için kesinleşmiş bilgi zannetmiş. Bahsettiğim de işte tam buydu.

Biraz dikkat ;)

Pekala guzel kardesim daha cok dikkat ederim insALLAH kusurumuza bakma.
  • quote:

quote:

quote:

@SiPAHi_

Biraz dikkat ;)

Pekala guzel kardesim daha cok dikkat ederim insALLAH kusurumuza bakma.

Estağfurullah, kusur ne demek. Anlayışın için teşekkürler :)
  • Bu sitede paylasim yapan neredeyse tek kisi Sipahi kardes.Bu yüzden ufak tefek seyleri dert etmemek gerek .Haberleri aninda paylasiyor arada olur bu gibi durumlar cani sagolsun sipahi kardesin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

Bu sitede paylasim yapan neredeyse tek kisi Sipahi kardes.Bu yüzden ufak tefek seyleri dert etmemek gerek .Haberleri aninda paylasiyor arada olur bu gibi durumlar cani sagolsun sipahi kardesin .

ALLAH razi olsun kardesim guzel dusunceniz icin. Tesekkurederim, ama her zaman dedigim gibi alt tarafi kopyala yapistir yapiyorum oyuzden pek yaptigim bir sey yok aslinda. Yinede sagolun.
  • Sipahi nin yazı stili bence olması gerekendir. Bu tür spekülasyonlar olacak ki insanlar meraka ve heyecana kavuşsun. Kaldi ki yapılan tüm bu spekülasyonların %90 gerçekleşir. Yani en basit olarak microsoftun blu-ray kullanmayarak kart teknolojisine geçmesi resmi olarak açıklanmasa bile neredeyse kesinleşmiş bir durumdur.Keza yeni Xbox ın 2013 aralığında çıkacak olması gibi...Sipahi kardeşim bence sen aynen devam et...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.