Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu başlıkda bulunacaklar :

Son monster haberleri
    Monster kullanıcılarının yasadıkları sorunlar ver cozumler
    Driver / bios / firmware update

Hadi hayırlı olsun

< Bu konunun sahibi MonsterMusteriHizmetleri iken MonsterMusteriHizmetleri tarafına aktarılmıştır -- Ağu 20 2015 1:50PM >

• Bu 100 liralık zam cidden olmadı be monster. Geçen hafta arayıp özellikle belirtmiştim 2 hafta sonra alacağımı.Stok var mı diye ve fiyatını vs sordum bilgi aldım. Stok sıkıntısı yok ve fiyat sabit dendi ama şimdi bu 100 liralık zam canımı sıktı en azından fiyatlar artacak dense bir tanıdığa aldırırdım beklemezdim.Şimdi 2 hafta için 100 lira fazladan vermek bana dokunur açıkçası.Bütçem 3000 liraydı zorlayıp bu laptop için 600 daha biriktirmiştim. Daha bunun ssd'si filan da vardı.

Neyse masaüstüne yönelicem artık.
    Sn. FlexTR;

Bilgisayarınızı alalı 4 seneye yakın bir süre geçmiş ve bu süre içerisinde notebookunuzun hiç teknik servise gitmediğini söylüyorsunuz. Ancak düzenli olarak notebookunuzun fan temizliği ve termal macun yenilemesi gibi işlemlerini en az 6 ayda bir yapmıyorsanız bu tip ısı problemleri ile karşılaşmanız gayet normaldir.

Bu nedenle sizden ricamız yarın sabah mesai saati başlangıcımız olan 09.00 'dan itibaren 444 26 04 numaralı müşteri destek hattımızı arayarak arkadaşlarımıza yaşadığınız problemi aktarmanız. Probleminizin çözümü konusunda arkadaşlarımız size memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri
    Merhaba arkadaşlar Monster Tulpar T5 V.20.1 Notebook için bir stant tasarladım.

Sizce nasıl olmuş?
    Benim çok işime yaradı, çalışma masamın üzerinde yer açabilmem için çok iyi oldu. İsterseniz TV yanına koyarak veya harici bir ekran kullanarak çok şık bir oyun konsolu gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik alt kısmı açık olduğu için kasa çok rahat hava alıyor ve cihaz daha az ısınıyor.
    İsterseniz 3D yazıcı ile çıktı alarak sizde kullanabilirsiniz.
    Link:https://www.thingiverse.com/thing:4601851/files
  • İlk haber benden

MONSTER DESTEK SAYFASI FOKUS TARAFINDAN ACILMISTIR

http://www.fokusbilgisayar.com/asp/menu_items.asp?ID=95

bios update mevcut ve cd de gelen driverlerin cou (ozellikle gfroce olanını beyendim) update edilmiş
  • Gecen hafta monsterdan laptop aldm we tahmınım cok ustunde ekran kalıtesı we performansı gorunce cok sasırdm yenı oyunları bıle super oynuorm olu pıxel cıktı fokusu aradm adamlar dırek ıcınıze sınmedıyse deıstrelım dedıler super bence her eve lazım bıtane

edit : yazım hatası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemcel -- 8 Şubat 2006 18:04:42 >
  • ya bu internetten kredi kartnın numarasıbı falan veripte alış veriş yapmak güvenlimi ya???
  • quote:

Orjinalden alıntı: alphan12

ya bu internetten kredi kartnın numarasıbı falan veripte alış veriş yapmak güvenlimi ya???

Kredi kartıyla alışveriş yaptıgında bankadan hemen seni arıyıp onaylayıp nayalamadıgını soruyorlar en azından ben monsteri alırken ole oldu ve iş bankasından aradılar onay veriomusunuz dediler. Bu aynı zamanda ileride kredi kartı numaran ele gecirilip senden habersiz işlem yapıldıgı takdirdede bankanın seni arıyacagı anlamına geliyor. İçim rahat ama yinede ekstrelerimi kontrol ediyorum
  • yani sorun çıkmaz diyosun
  • MONSTER DVD WRITER FIRMWARE UPDATE

monsterla beraber gelen QSI markalı dvd wirter firmware versiyonu LX41 di (nero dan bakabilirsiniz)

elimde LX 43 update var. eger host edebilecek birisi varsa pm atsın ona yolluyayım. Lutfen bu başlık altında banada yollarmısın gibi yanıtlar vermeyin yollamam sadece bir kişiye yollucam o da host etsin başlık temiz kalsın.

not bu QSI writerlar lar cou FS ASUS ve dier markalarda da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monster_guru -- 8 Şubat 2006 19:04:28 >
  • Ses kartinin bir markasi varmi ac97 ustune mi calisiyor?
    Bi de burada ve baska yerde kasasi kotu, klavyesi dokuluo gibi bisyler faln yazildi ne derece ?

Ekran parlak ekran mi normal ekran mi?

Edit: rapide yollasana millete link ver burdan ?

Edit2: Istedigin gibi configure etme olayi varmi bunlarda? Mesela ben 2ghz deil de 1,86 ghz, 1gb ram, 80hdd, xp itemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rubisco -- 8 Şubat 2006 21:57:19 >
  • adamalar artık ölü pixel garantisi vermeyeceklerini sölediler bana.. gittiim mekanlarına konuştum.. bide orası bi garip bi yer hiç teknoliji satan bi yer gibi gelmedi bana.. adamlar telefona bakmaktan ilgilenemediler bile.. monsteri ciddi olarak düşünüodum ama orayı görünce vazgeçtim açıkçası..

monster kullanıcıları gerçekten memnun mu?

bide adamlar, 100gb hdd si olan , ekranı parlak olan bi modeli daha piayasaya süreceklermiş yakın bi zamanda öle dediler.. bilginize..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rubisco

Ses kartinin bir markasi varmi ac97 ustune mi calisiyor?
    Bi de burada ve baska yerde kasasi kotu, klavyesi dokuluo gibi bisyler faln yazildi ne derece ?

Ekran parlak ekran mi normal ekran mi?

Edit: rapide yollasana millete link ver burdan ?

Edit2: Istedigin gibi configure etme olayi varmi bunlarda? Mesela ben 2ghz deil de 1,86 ghz, 1gb ram, 80hdd, xp itemiyorum.

ses kartı realtek kardeş
    ekran normal
    ne linki veriim annamadım
    yani dedigin gibi konfigure edebiliosun die biliorum
    memnunum
    gururluyum

• bu konfigure edebileceğimiz bir link var mı mesela...?
  • fokusshop.com u denedin mi mesela?

yau bu baslıa nie monster ı olanlar olmayanlardan daha az ilgi gösterio

vi suru update ve driver koyduk kimsenin işine yaramadı mı ki?
  • deneyimlerini yazarsa bu notebooka sahip arkadaşlar...belkide daha bir çok monter cı katılablilr aranıza....

ben notebook almakta hala kararsızım...o kadar çok marka model var ki....fiyatta çok önemli tabii ki....

resimlerini koyarsanız...çok ii olur mesela...kendi çekimleriniz olsa....canlı canlı görsek makinayı
  • MONSTERLARIN WIRELESSI DİĞERLERİ İLE AYNIMI
    YOKSA KARTMI TAKILIYOR
  • Monsterlarin wireless lari intel centrino destegi ile sunulan Intel proset 2915 A/B/G
    yani cou centrino da bulunan 2200 den daha ii olarak 802.11a protokolunu de desteklemektedir.

bununla baglanamayacaginiz wireless network yoktur. intelin en pahali wireless moduludur.
  • ahanda bir adet resim

• Monster Guru.. Verdiğin bilgiler, resimler için çok teşekkürler, eminim bir çok kullanıcı açısından faydalı da oluyordur ama..

Sanki bana biraz işine gelen soruları yanıtlayıp, işine gelmeyenleri pas geçtin gibi geliyor; misal kasa ve tuş kalitesiyle ilgili soruyu es geçtin, gene aynı şekilde ekran ile ilgili ölü piksel sorusunu cevaplamadın, bunları da cevaplarsan meraklı okuyucuları daha çok bilgilendirirsin
  • Bu köşe gerekiyordu. Teşekkürler düşünen arkadaşa.

Vallahi Monster için negatif düşünen arkadaşlar neden böyle düşünüyorlar hala anlamış değilim. Piyasadaki mevcut dizüstü bilgisayarlara bakıyorum, sonra bir de kendi Monster'ıma bakıyorum. Eksiği yok fazlası var. 4000 dolarlık Toshiba'da bile 1GB Ram var. Monster 2GB'la geliyor.

Piyasada dolaşan Dizüstü bilgisayarların genel özellikleri buyrun birlikte inceleyelim. (1500-2000 dolar arası)

512 RAM-yarısı DDR-2 bile değil-MOnster 2 GB
    Ekran Kartları bir kısmı fx5800 diğer kısmı ati 64 Monster kafadan Geforce 6600 GO ile geliyor.
    İşlemciler hala bu laptoplarda 1.3 ile 1.7 Ghz arasında gidip geliyor. Monster 2. GHZ İşlemcisiyle gücüne güç katıyor.

Wireless desen tıkır tıkır çalışıyor. Daha ne yazayım. Çatır çutur Counter Strike Source oynuyorum. Most Wanted desen dibine kadar köklenmiş ayarlarda bile gayet iyi.

Neticede parası kendine fazla gelen arkadaş varsa hiç durmasın markalı bir laptop edinsin kendine. Zaten verdikleri paranın yarısı o markaya gitmiyor mu?

Mantıklı olan Monster alır derim.

Monster'ın tek bir eksiği vardı. Sağolsunlar onu da gümbür gümbür hallediyorlar. Driver, teknik destek ve bilimum monster resmi sitesi. İlk driverlar geldi bile. WEb Martta.

• quote:

Orjinalden alıntı: iasonion

Monster Guru.. Verdiğin bilgiler, resimler için çok teşekkürler, eminim bir çok kullanıcı açısından faydalı da oluyordur ama..

Sanki bana biraz işine gelen soruları yanıtlayıp, işine gelmeyenleri pas geçtin gibi geliyor; misal kasa ve tuş kalitesiyle ilgili soruyu es geçtin, gene aynı şekilde ekran ile ilgili ölü piksel sorusunu cevaplamadın, bunları da cevaplarsan meraklı okuyucuları daha çok bilgilendirirsin

sevgili iasonion,

kasa ve tuslarla ilgili orda burda busuru baslik/yorum gordum forum forumda ve onlara kismen de olsa katildigim icin yorum yapmadim. Fakat madem bu kadar icten pazarlikli buldun beni yanitliim;

* kasada 2 programlanabilir 1 wifi olarak 3 tus var (ki ben girder+ logitech uzaktan kumanda kullandigim icin tuslarin sayisi cok baglamio beni), hos dizaynli laptoplarda windows acmadan cd muzik dinlemek icin tuslar vs var bunda yok
    *olu pixel olu pixel demissin sanki daha once 20 kisinin mosnterinda olu pixel cikmis da sorununa cozum alamamis gibi. Aletin 2 yil garantisi var, ayrica kimse bana suna garanti vermiyoruz buna garanti vermiyoruz demedi. bisi olursa getirin deisitriirz yada tamir ederiz dendi.
    *nazar deymesin pixel dahil yasama veda etmis olan bisi yok makinada

• quote:

512 RAM-yarısı DDR-2 bile değil-MOnster 2 GB
    Ekran Kartları bir kısmı fx5800 diğer kısmı ati 64 Monster kafadan Geforce 6600 GO ile geliyor.
    İşlemciler hala bu laptoplarda 1.3 ile 1.7 Ghz arasında gidip geliyor. Monster 2. GHZ İşlemcisiyle gücüne güç katıyor

Hocam nerde fx5800 alet ? Bide 1.3 islemci demissin, en asagi 1.6 Intel, 1.6 Turion islemcili aletler var piyasada 64/128mb x700, 64mb 9700, 128mb 6600 olan 1100$'i gectin mi.

Monster iyi seceneklerden birisi, 1200'e 1,73 intel / 533, 1gb ram 533 ram, 15.4 ekran,128 gf6600, 40gb hdd, combo cd-rw alabilirsin yada 1250'ye yukaridakinin az farklisini; 533mhz 512mb ram, 80gb hdd, dvd-rw halini alirsin ki bu haliyle MSI 645/635/510, Acer 4102, 4002WLMI, 5022 vs. bilumum aleti dover. Hatta 1330$ eden Acer 5024 ile bile basa cikar sanirsam perf. olarak.

1400$'a da 2GHZ, 1Gb 533 ram, olan versiyonu var, islemci farkindan dolayi P.Bell R8501 (1,86 intel) gibi aletleri de dover gibi geliyor.

Diger yandan herkes, onlara verdigimiz kadar parayi bunlara veriyorsak, daha da fazla sey beklemeliyiz gibi dusunuyor bence.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.