Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.742
Cevap
120
Favori
965.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SMDX

Mecbur Kalmadıkça cd yazmıyorum genelde dvd yazıyorum. Ama genel olarak notebook incelemelerimde bütün optik okuyucular okuma sorunu yaşıyor. Bu sorunun kaynağı aletin yavaş dönmesi ve C2 erors ları okuma özelliği olmamasından kaynaklanıyor.

hocam iyide bende lg var - nero infotool da c2errors okuyor gözüküyor.gene de söylüyorum lgnin bazı ürünleri çok kötü çıkıyordu eskiden , yeni ürünleri nispeten daha iyi.en az cd ve dvd seçen okuyucular da lg-hitachi ortaklığından çıkıyor bence

not : arkadaşlar tavsiyem philipsten uzak durun.6 ay içinde sorun çıkarmaz ise laptopumu isteyene vereceğim.

İlhan bey bence de bir iki modelinizde kullandığınız bu philipsleri hiç kullanmayın derim...
    http://forum.donanimhaber.com/m_7401074/tm.htm

sevgiler , saygılar .....

• Öncelikle aldığım model şu:
    http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=ND321N17S1

Şimdi de deneyimler..
    Ürünü internet üzerinden aldım. Kredi kartlarına taksit var ama sadece mail order yoluyla. Mail order konusundaki çekincelerimi belirtince sağolsunlar daha devreye girmemiş online sipariş metodunu birkaç saatliğine devreye soktular. (Şu anda aktif olmuş olması lazım.) Kısacası ilgilendiler, ölü piksel konusunda garanti verdiler ve sırf gördüğüm ilgi, alaka, marka konusundaki şüphelerimi gidermeye yetti.

Hakikaten canavar gibi çalışıyor desem yalan olmaz. Sürücü güncellemelerini direkt üretici firma sitelerinden çekerek kendim yaptım. Ha bu noktada bilgisayardan çok anlamıyorsanız biraz kafanız karışabilir gerçekten. Ama biraz yardımla (hadi arkadaş da bulamadınız Sandra gibi bir yazılımla) halledebilirsiniz bunu. Şu an itibariyle (Oblivion dahil) çalıştıramadığım oyun olmadı. Doom 3, Quake 4, HL2 gibi oyunlarda yüksek çözünürlüklerde ve yüksek kalitede muazzam sonuç alıyorsunuz. (Örneğin bütün ayarlar fullken ve çözünürlük 1024*768 iken, HL2 hiçbir zaman 50fps'nin altına düşmedi.) Zaten profesyonel olarak oyun incelemeleri yazıyorum, o yüzden benim önceliğim oydu. (E niye masaüstü almadı diyecek olursanız, mesleğim yüzünden bilgisayarın taşınabilir olması da gerekiyordu.) 1 GB RAM, gerçekten çok ciddi performans farkı sağlıyor.

İki olumsuz yönü var: Benim aldığım model Samsung marka bir dvd-yazıcı kullanıyor ve performans yerlerde sürünüyor. Firmware update'i de yaptım sonuç değişmedi.. İnanılmayacak oranda cd-dvd seçiyor, kaliteli olmayan bir medyayı kesinlikle okumuyor. Kaliteli medyayı da çok ama çok yavaş okuyor.. Kısaca dvd-yazıcı berbat. Ama bu bana has bir hata da olabilir, her model bu marka dvd-yazıcı kullanmıyor zaten.

İkincisi aşırı ısınma sorunu. Oyunlarda takriben yarım saat içinde kasa o kadar ısınıyor ki eriyecek diye korkuyorum. El değmeyecek derecede bir ısınmadan bahsediyoruz. Ha işlemci ve ekran kartı ısıları hiçbir zaman belirlenen sınırların üzerine çıkmıyor ama yine de rahatsız edici. Bu bütün laptop'larda yaşanan bir sorun gerçi ama Monster çok "ciddi" ısınıyor. Donanıma zarar gelecek mi diye düşünmeye başladım açıkçası.

Ekran en çok çekindiğim konuydu ama gayet güzel bir ekran kalitesi var ürünün. Samsung üretiyor bildiğim kadarıyla ve yeterli verim aldım ben.

Kasa kalitesi elbette düşük. Markalı laptop'lardaki gibi birşey beklemeyin. Ama ben bunu olumsuz bir özellik olarak görmüyorum. Ralli arabaları gibi, dış görünüm bir şeye benzemiyor olabilir ama muazzam performans alıyorsunuz.

Taşınmaya çok müsait değil. Oldukça ağır ve pili makinenin arkasından tuhaf bir çıkıntı yapıyor. Pil ömrü de yerlerd sürünüyor, ortalama 1 saat gibi. Gerçi 256 MB'lık kartla bu normal.

Kısaca, taşınabilir bilgisayar almak zorunda ama sürekli "taşımak" zorunluluğunda olmayanlar (örneğin benim her ay üç dört gün "taşımaya" ihtiyacım oluyor ama geri kalan günler evde yatıyor), bilgisayarı orta düzeyin üstünde bilenler ve performans bekleyenler çok ciddi şekilde düşünmeli bu ürünü. Ben son derece memnun kaldım. Bildiğim kadarıyla Uniwill üretiyor bunları, Fokus Bilgisayar da üzerine Monster etiketi vuruyor. Sürücüleri illa üretici firma sitesinden çekmek gibi bir takıntınız varsa, Uniwill'in sitesini kullanın.

Bilgisayardan çok anlamayanlara, garantiyi gözünde çok büyütenlere (ki bunun da garantisi var, HP Sony gibi firmalar donanım arızalarında çok kolay iş görüyor mu sanıyorsunuz?) göre ise değil. Ben donanım arızası olmadığı sürece sorunumu kendim çözerim, performans da beklerim diyenler, bu fiyata bundan daha iyisi yok.

• Ben yaklaşık olarak 1yıldır monster notebook kullanıyorum.. şu ana kadar genel performansından çok memnunum fakat tek ve de en büyük şikayetim ise notebook'un dvd-rw'ı. Ben dvd okuma okuyamama ya da dvd marka seçme seçmeme olayını geçtim, benim şikayet eğer dvd yazarken ya da dvd image alırken fazla zorlandı mı windows kelimenin tek anlamıyla çöküyor ve kalıcı yani. Mesela mouse takıla takıla ilerlemeye başlıyor windows un açılması abartısız 5dk'yı geçiyor. Çıldırıyorum resmen. Restart etsem de makinayı dinlerdirsem de aynı. Artık gına geldi yaw. Tek kurtuluş yolum System Restore yapmak ki bazen o bile sonuç vermio. Yani bu bir yıllık makinaya attığım format'ın haddi hesabı yokh.

Acaba benden başka bu tarz sorunu olan arkadaş war mı çok merak ediyorum ve tabii ki de warsa çözümünü merak ediyorum ???

• Arkadaşlar şu linkle bir bakarsanız çok sevinirim...

http://forum.donanimhaber.com/m_7681250/tm.htm
  • Yaw arkadslar ben antalyalıyım bu ay kıbrısa gideciğim orada monster bayisi warmıdırçalısıp almak istiyorum bir yardımcı olursanız.....
  • merhaba, bende monster almayı düşünüyordum, arkadaşınıza ulaşabilirmiyim acaba ?

quote:

Orjinalden alıntı: Arthur

Monster Laptop alacak arkadaşların dikkatine; Satın alırken size aktarılmayan
    önemli bilgiler..
    Fokus bilgisayardan bir yetkili monster marka laptopların avantajlarından
    bahsediyor. Bende bir arkadaşımın yaşadıklarını aktarmak istiyorum : Yaşanmış
    bir olay..

1.Bilgisayarı ilk aldığı gün İstanbul dışına çıkıyor.Kutunun içinden çıkan
    laptopun kasasında çizikler bulunuyor.(Toplama bir bilgisayar olduğu için
    kasanın çizilme ihtimali yüksek!) Telefon ediyor ve şirketin bulunduğu yerde bir
    servis noktası olmadığını öğreniyor.Teknik servisdeki yetkili ancak, geri
    getirerek değiştirilebileceğini söylüyor.
    2.Henüz iki hafta kullanmıştı ki ekranın ortasında yukarıdan aşağı kırmızı bir
    çizgi.Şansı varmış ki İstanbuldaymış.Tekrar bilgisayar teknik serviste 10 gün
    daha kullanım dışı :( (Arkadaşım profesyonel bilgisayar kullanıcısı olduğu için
    servisden alırken kontrol ediyor) Çalışan işletim sisteminin çökdüğünü görüyor
    bunun yanında BIOS a şifre konmuş,klavye içine çömüş.Tekrar eski haline kendi
    çabaları ile getiriyor.Teknik servis hiçbir sorumluluk almıyor.(klavye hariç)
    3.Aradan bir ay geçiyor ve ölü piksel problemi.İşlerinin yoğunluğu nedeniyle
    teknik servise götüremiyor.Teknik servise götürdüğünde aldığı cevap;
    Bilgisayarınızı 15 gün içerisinde getirmediğiniz için piksel sorununuz garanti
    kapsamı dışına çıkmış oldu.Oysaki satın alırken 1 pikselin bile garantisini
    veriyoruz denmiş.Önceki değiştirilmiş ekran ancak bir ay gidebildi.Eğer
    kadıköyde ikamet ediyor ve bilgisayarınızı sık kullanmıyorsanız servise gidip
    gelmek sizin için sorun olmayacaktır.

Kısacası bu ürün ile ilgili bilmediklerinizi aktarmak istedim ve almayı düşünen
    arkadaşlar için yardımı olabileceğini düşündüm.Dağıtıcı firmayı kötüleme veya
    aşağılama gibi bir maksadım yoktur!.Yetkililerin yapıcı eleştirileri göz önüne
    alarak bundan sonraki hizmetlerini geliştireceklerini düşünüyorum.Bu sorunları
    çözmek firma yetkililerine kalmış.Mesleki formasyonum sebebiyle cevap
    yazamayabilirim.
    Özel mesajlarınız için: frantic_est@yahoo.com

• quote:

Orjinalden alıntı: noleaf

Arkadaşlar şu linkle bir bakarsanız çok sevinirim...

http://forum.donanimhaber.com/m_7681250/tm.htm

ya olmuş binde bir çıkar yani
    Pro2000-Monster-Datron aynı makineye kendi etikelerini yapıştırıyo arkadaşlar aynı makineden bende de var, çok şükür bi sorunda yok yani
  • ARKADAŞLAR ŞU NOTEBOOK İLE İLERİ DÜZEY SİSTEMLİ Bİ DİZÜSTÜ KULLANANLAR VE BU İŞ İYİ BİLENLER YARDIM!!!!

TOSHIBA A100-192mi? HP PAVILION DV 5198 Mi? MONSTER T25S96J1 Notebook ( T-rex ) mi?

BU 3 MODEL ARASINDA KALDIM.BENİM GÖNLÜM MONSTER DİYO AMA...
    BEN ÇOK FAZLA PROGRAM KULLANDIĞIM İÇİN HIZLI Bİ SİSTEME İHTİYACIM VAR . YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.TEŞEKKÜRLER.

MONSTER T25S96J1
    Ürün Kodu
    T-rex T25S96J1

Intel® Centrino® Duo Mobil Teknolojisi ile

İşlemci Intel® Core™ Duo işlemci T2500 ( 2 x 2.0 GHz, 2 MB Cache, 667 Mhz FSB )

Chipset Intel® 945PM Chipset
    Kablosuz haberleşme Intel® PRO/Wireless 3945 WI-FI kartı
    Sistem belleği 2 GB Dual DDR II 667 Mhz Bellek ( 2 Slot / Max 2 GB )
    Ekran Kartı 256 MB ATI® X1600 Mobility Radeon bağımsız ekran kartı

Ses Kartı Azalia 7.1 kanal SPDIF ses çıkışı ve Mikrofon girişi
    Network 10/100/1000 GIGABIT LAN
    Fax Modem 56k V.90 Dahili Fax Modem
    Bellek Yuvası Card Reader 3.1 ( SD, MMC, MS Pro )
    Sabit Disk kapasitesi 100 GB 7200 RPM 8 MB Cache SATA
    Optik sürücü Super Multi DVD-RW Dual Layer ( Çift katmanlı )
    Batarya Li-Ion 6 cell ( 3 saat civarında )

Kamera 1.3 Mpixel Dahili Web Camera
    Ekran 15.4" WXGA TFT 1280 x 800 Crystal Bright Parlak Ekran
    İşletim sistemi Linux ( XP Home : 89 $ + KDV )
    Boyutlar 362 x 268 x 28.5 to 39mm
    Ağırlık 2.9 kg
    Geliştirilmiş Port'lar 1 x IEEE1394, 4x USB 2.0, S-Video Tv-Out, PCMCIA 2.1, FIR port, Line in / Mic in Jack, RJ-11 ve RJ-45 çıkış, 2. monitör bağlantı çıkışı, Speaker / Kulaklık çıkışı ( SPDIF - Dijital Çıkış )
    Hediyeler MONSTER Deri Notebook Çantası ve Bluetooth adaptör hediyeli !!!
    Üretici Powered by ASUS ( Verify by INTEL )
    Garanti Süresi Intel VBI programı ile 2 YIL uluslararası garanti.

Fiyatı : 1.699,00 USD + KDV

TOSHIBA A100-192
    İŞLEMCİ:Intel Duo T2500 işlemci 2.0 GHz, 2MB L2 cache, 667MHz FSB
    HDD:100 GB SATA 5400 rpm
    RAM:1024 MB DDR-II 533 Mhz
    EKRAN: 15.4'' TruBrite WXGA 1280 x 800
    EKRAN KARTI: ATI RADEON X1600 512 MB
    CD-R / DVD / CD-RW: DVD WR Super Multi Drive
    Ethernet: 10/100 Ethernet, 802.11a/ b/g Wireless
    Port Çıkışları: 4x USB2.0,DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), TV-out (s-video)
    İşletim sistemi: Windows XP Home Türkçe (SP2)
    Ağırlık: 2.72 kg
    Pil Ömrü: 4 saat pil ömrü
    Bluetooth: Var

Modeli: 5198
    Belirleyicisi: EW780EA
    Türü: Notebook
    Ailesi: Pavilion
    Serisi: dv
    İşlemci Markası: Intel®
    İşlemci Teknolojisi: İntel Centrino Duo
    İşlemci Model Numarası: T2500
    İşlemci Hızı: 2,00 GHz
    FSB (MHz): 533
    ( L2 Cache) İşlemci: Önbellek 2 MB
    RAM (MB): (2X1024MB)
    Slot Türü: DDR2
    Desteklediği Maksimum Slot Hızı (MHz): 533
    Slot Sayısı: 2 Adet
    Maksimum Bellek: 2 GB
    Harddisk (HDD):
    Disk Kapasitesi: 100
    HDD Dönüş Hızı (rpm): 5400
    Sürücüler:
    Optik Sürücü (CD/DVD/W/RW): DVD-RW (+/-)
    Yerleşim Dahili :
    DVD Yazma: Var
    DVD Okuma: Var
    CD Yazma: Var
    CD Okuma: Var
    Ekran Boyutu: 15.4"
    Ekran Tipi: TFT WXGA
    Maksimum Ekran Çözünürlüğü: 1280 x 800 piksel
    Ekran Kartı (VGA):
    Ekran Kartı (Grafik Yongası): Nvidia Geforce Go 7400 ( 256MB Turbocache Video Ram)
    Ekran Kartı Üzerindeki Bellek (MB): 256
    Paylaşımlı / Paylaşımsız: Paylaşımlı
    Ekran Kartı Maksimum Bellek (MB): 256
    Ses Kartı: 3B sound Blaster Pro 16 bit
    Klavye: Q Klavye
    Mouse: TouchPad
    Fast InfraRed (FIR) Kızılötesi: Var
    Uzaktan Kumanda Alıcısı: Var
    Kablosuz LAN: Var
    Kablosuz LAN Chipset: Wireless LAN
    Kablosuz LAN Türü: 802.11 b/g
    Ethernet Kartı: 10 / 100 Ethernet Kartı
    Firewire (IEEE 1394): 1 Adet Fireware (IEEE 1394)
    Modem: 56K Modem
    Portlar:
    USB: 3 Adet USB 2.0
    TV - Out : 1 Adet S-Video
    Tel Girişleri: 1 Adet RJ-11 Jak
    Lan Girişleri: 1 Adet RJ-45 Jak
    Ses Giriş / Çıkışları: 1 Adet Kulaklık Çıkış / 1 Adet Mikrofon Giriş
    Yazılımlar:
    İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® XP
    Edition: 1 Home Edition
    Güç:
    Pil Türü: Li-ion
    Çalışma Süresi: 2.5 Saat
    Ağırlık: 2,9 Kg
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Fiyatı : 1.699,00 USD + KDV

HP PAVILION DV 5198

Modeli: 5198
    Belirleyicisi: EW780EA
    Türü: Notebook
    Ailesi: Pavilion
    Serisi: dv
    İşlemci Markası: Intel®
    İşlemci Teknolojisi: İntel Centrino Duo
    İşlemci Model Numarası: T2500
    İşlemci Hızı: 2,00 GHz
    FSB (MHz): 533
    ( L2 Cache) İşlemci: Önbellek 2 MB
    RAM (MB): (2X1024MB)
    Slot Türü: DDR2
    Desteklediği Maksimum Slot Hızı (MHz): 533
    Slot Sayısı: 2 Adet
    Maksimum Bellek: 2 GB
    Harddisk (HDD):
    Disk Kapasitesi: 100
    HDD Dönüş Hızı (rpm): 5400
    Sürücüler:
    Optik Sürücü (CD/DVD/W/RW): DVD-RW (+/-)
    Yerleşim Dahili :
    DVD Yazma: Var
    DVD Okuma: Var
    CD Yazma: Var
    CD Okuma: Var
    Ekran Boyutu: 15.4"
    Ekran Tipi: TFT WXGA
    Maksimum Ekran Çözünürlüğü: 1280 x 800 piksel
    Ekran Kartı (VGA):
    Ekran Kartı (Grafik Yongası): Nvidia Geforce Go 7400 ( 256MB Turbocache Video Ram)
    Ekran Kartı Üzerindeki Bellek (MB): 256
    Paylaşımlı / Paylaşımsız: Paylaşımlı
    Ekran Kartı Maksimum Bellek (MB): 256
    Ses Kartı: 3B sound Blaster Pro 16 bit
    Klavye: Q Klavye
    Mouse: TouchPad
    Fast InfraRed (FIR) Kızılötesi: Var
    Uzaktan Kumanda Alıcısı: Var
    Kablosuz LAN: Var
    Kablosuz LAN Chipset: Wireless LAN
    Kablosuz LAN Türü: 802.11 b/g
    Ethernet Kartı: 10 / 100 Ethernet Kartı
    Firewire (IEEE 1394): 1 Adet Fireware (IEEE 1394)
    Modem: 56K Modem
    Portlar:
    USB: 3 Adet USB 2.0
    TV - Out : 1 Adet S-Video
    Tel Girişleri: 1 Adet RJ-11 Jak
    Lan Girişleri: 1 Adet RJ-45 Jak
    Ses Giriş / Çıkışları: 1 Adet Kulaklık Çıkış / 1 Adet Mikrofon Giriş
    Yazılımlar:
    İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® XP
    Edition: 1 Home Edition
    Güç:
    Pil Türü: Li-ion
    Çalışma Süresi: 2.5 Saat
    Ağırlık: 2,9 Kg
    Garanti Süresi : 2 Yıl

Kart Okuyucu: 6-in-1 kart okuyucu
    Web Cam: -
    Tv Kartı: -
    Garanti: 2 yıl
    Hediye : Taşıma Çantası

fiyatı bulamadım

• ya arkadaşım bende almayı düşünüyorum kimis diyo ölü pixel çıktı kimisi diyo donanım hatası verdi kimisi iyi diyo ya daha detaylı bilgilendirde bizi alsakmı

http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T25S96J1

bu modeli düşünüyom bi yardımcı ol kardeşim ya.
  • Bu Monster denen aletten şikayet çok gibi...Özellikle çok aşırı ısınıyor olması beni bu makinadan vaz geçirtti..Isınmayan performanslı makina hangisi onu araştırıyorum...4---4 lük bi makina yokmu...
  • arkadaşlar bende bu aralar alacam bi notebook bissürü modele baktm artık kafam kaldırmıyo monster ın dual core makinelernde konfigrasyon çok iyi ısınma vb sorunlara değinmiş kullanan bazı arkadaşlar acaba bu model için yorum yapabilirmiisinz

http://www.laptomania.com/urundetay.aspx?id=744
  • quote:

Orjinalden alıntı: Federal779

Bu Monster denen aletten şikayet çok gibi...Özellikle çok aşırı ısınıyor olması beni bu makinadan vaz geçirtti..Isınmayan performanslı makina hangisi onu araştırıyorum...4---4 lük bi makina yokmu...

Sevgili dostum Dell 6400 kullanıyorum son 5 gündür..CPU sıcaklığı bu havalarda bile maximum 39 gördü..İnanılmaz dimi :)) Kesinlikle tavsiyem Dell 6400 dür..GÜnlerce kafamı patlattım araştırdım sonujnda BenQ almaya karar verdim..Bir sorun çıktı almadım bunu aldım iyi ki almışım..Yok böyle bir makine..Uçuyor makine..Kesinlikle tavsiye ederim..
  • selam gencler yaklaşık 2 yadır bi laptop alcam ama birtürlü kısmet olması daha 1 hafta öncersine kadar monster marka laptoplar hakkında hiç birşey bilmezken şimdi kanım ısınmaya başladı t-rex serisine (tabi biraz tuzlu ama olsun)
    neyse

gel gelelim benm aklımda bikaç soru war we cewap verirseniz çokj sevinirim

öncelikle ısınma problemi gibi bikaç şey okudum forumda bu ısınma nekadar fazla ve ne derece önemli birisi sölerse çok sewinirim

2. olarak ekran kartı yeterlimi ( hoş 1600 ama olsun yineee sormak lazım)

ekranı nekadar parlak ışığı çok yansıtıyomu????

pili nekadar gidiyo oda öenmli tabii ve son olarak malzemesi yeterince kalitelimi aman emanet gibi durmasında :))

sorularımı cewaplarsanız çok iyi olur walla şimdiden teşekkürler...
  • sorularını az da olsa ben cevaplamaya çalışim ben de trex serisinin S6 modeli var yaklaşık 5 aydır
    ısınma normal şartlarda 60-65 C geçmiyo ki bunu onboard ekran kartını kullanırken cpu nun 2 ghz de olmasından bahsediyorum normal zamnda ise fanı 56 C açılıp 51 C otomatik olarak durmakta ısı arttıkça fanda hızlanmakta
    eğer nvidia ekran kartında kullanırsan fan neredeyse hiç durmuyo 2 ghz de 75-80 C yi bulduğu oluyo ki 95 C civarı işlemci için sorun olabilir fakat ben bi program yükledim ve eğer şartlar zorlanırsa bilgisayarı kapatma yetkisi verdim ısınmayla ilgili kendi çözümüm ise bi soğutucu taban oldu kendim yaptım sadece oyun oynarken kullanıyorum
    http://forum.donanimhaber.com/m_8516044/tm.htm

2. olarak bendeki ekran kartı 256mb 6600 16x ve ben gayet memnunum şuana kadar oynayamadığım oyun olmadı (maşallah nazar deymesin)
    ve oyunları max. çözünürlükte oynuyorum

• Merhaba Arkadaşlar;

İlk ürünler geldi ve ilk teslimatlar yapıldı. Ön sipariş vererek ürünlerini öncelikli olarak alan müşterilerimizin ürünü çok beğendiğini ve oldukça memnun olarak ayrıldıklarını söyleyebilirim. Yakında internette, forumlarda yorumları okumaya başlarsınız... Bu arada, ürünü biz bile henüz fiziki olarak görmemişken ısındığı, klavyesi ile ilgili sorunlar olduğu vb. yorumları foruma yazan arkadaşlarımızı bu süreç içerisinde sadece şaşkınlıkla ve gülümseyerek izlediğimizi söylemek zorundayım. Ürün şimdiye kadar satışa sunduğumuz tüm ürünler içerisinde en iyi görsel tasarıma ve dizayna sahip gerçekten oturaklı ve şık bir ürün. Kesinlikle ısınma vb. bir sorun yada klavye vs. ile ilgili herhangi bir sorun yok. Ayrıca bu ürünün yine forumda bazı arkadaşlarımızın bir veriye dayanmadan yazdıkları gibi PRO2000 yada DATRON markaları ile kesinlikle ve kesinlikle alakası yok. MONSTER T-rex serisi ürünlerimiz daha öncede forumda yazdığım gibi ASUS firması tarafından üretilen ve INTEL tarafından Verify By INTEL programı kapsamında uluslararası garantisi verilen bir ürün. Türkiye' de ilk defa satışa sunuluyor ve kasasının sağlam olmadığı, sorunlar olduğu vs. gibi ifadelerin hiçbiri bir temele dayanmıyor. Ürünü mutlaka görmenizi ve incelemenizi tavsiye ediyorum. Yakında tüm donanım sitelerine ve dergilere bağımsız inceleme yaparak yorumlarını yapmaları amacı ile ürünümüzü göndereceğiz. Oldukça iyi neticeler alacağımızı düşünüyorum.

Sizlerin daha fazla memnun olacağını düşündüğüm ve daha önce duyurmadığımız özellikler var üründe. Eminim beğeneceksiniz... Detaylarını aşağıya yazdım.

1. Ürün 512 MB ATI® X1600 Mobility Radeon ekran kartlı olarak geldi. ( 256 MB bağımsız + Max.256 MB ATI Hyper Memory teknolojisi ile sistem belleğinden performans ihtiyacına göre kullanır. Ekran kartı belleğinin 512 MB olabilmesi için sistem belleğinin min. 1 GB olması gerekmektedir. )

2. Ürün Dahili Bluetooth özelliği ile geldi. Üstelik Ver. 2.0

3. Dahili 1.3 Mpixel Web camera' nın hem sağında hem solunda dahili mikrofonlar var.

MONSTER T25S96J1 modelinin güncel özellikleri aşağıdaki gibidir.

* Intel Core DUO T2500(2x2.0 Ghz,667Mhz,2MB Cache)
    * 512 MB ATI Mobility Radeon X1600
    * 15.4" WXGA(1280X800) TFT LCD Panel"Crystal Bright Parlak Ekran"
    * 2 GB Dual DDRII 667 Mhz
    * 100 GB 7200RPM SATA 8MB Cache
    * 1.3 Mpixel dahili Web Camera
    * 8X DVD +/- RW Dual
    * Intel 3945 wi-fi kart 802.11 a/b/g
    * 3 in 1(SD/MMC/MS Pro)
    * Azalia 7.1 kanal SPDIF ses çıkışı ve Mikrofon girişi
    * 56k V90 Modem
    * 10/100/1000 Gigabit Ethernet
    * 4xUSB2.0 +1xIEEE1394+1xS-Video TVOut+1xHarici VGA çıkış
    * Dahili Bluetooth
    * MONSTER Çanta HEDİYE
    * ASUS Tarafından üretilmiştir.
    * Verify by INTEL programı ile 2 YIL uluslarası INTEL garantisi.

Şu an Kadıköy' deki mağazamızda demo ürünümüz mevcut. İsteyen herkes ürünü inceleyebilir ve istediği tüm program ve uygulamaları notebook üzerinde çalıştırarak test edebilir. Maalesef İstanbul dışındaki satış noktalarımızda çok sınırlı sayıda ürün geldiği ve gelir gelmez teslimatlar yapıldığı için DEMO ürün bulunmamaktadır. Yeni ürünlerimiz 10 - 15 Eylül tarihleri arasında stoklarımızda olacaktır.

Sorularınız olursa lütfen bana direkt olarak mail atın yada foruma yazın. Elimden geldiğince hızlı biçimde yanıtlamaya çalışayım.

Saygılarımla,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR

• özellikleri çok iyi fiyatı ne kadar
  • Bu modelin fiyatı : 1699 $ + KDV

Carfinans, BONUS ve AXESS kredi kartınıza 6 ay taksitle yada Nakit ödemede % 2 indirim yapılıyor !!!

Saygılarımla,

İlhan YILMAZ

quote:

Orjinalden alıntı: kızılejder

özellikleri çok iyi fiyatı ne kadar
  • Merhaba Arkadaşlar;

Intel® Core™2 Duo işlemcili ilk notebook modelimizi Türkiye' deki tüm markalardan önce satışa sunduk. İstediğiniz zaman DEMO ürünümüzü Kadıköy' deki mağazamızda inceleyebilir ve her tür program yada Oyunla test edebilirsiniz. Ürünlerimiz şu an yolda ve Ekim ayının ilk günlerinde stoklarımızda olmasını bekliyoruz. Daha fazla detayı ve güncel bilgileri Web sitemizden takip edebilirsiniz. Yakın zamanda Donanım sitelerinde ve dergilerde de test sonuçlarını bulabilirsiniz. Bizde istediğiniz testleri yapıp yakın zamanda web sitemize koyacağız.

Ürünün linki :http://www.fokusbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=T72S96J1

MONSTER T2-Rex T72S96J1 Core™2 Duo Notebook

Intel® Core™2 Duo(2x2.0 Ghz,667Mhz,4MB Cache, 64 bit)+512 MB ATI Mobility Radeon X1600+15.4" WXGA(1280X800) "Crystal Bright Parlak Ekran"+2GB Dual DDRII 667 Mhz+80 GB 7200RPM SATA 8MB Cache+1.3 Mpixel dahili Web Camera+8X DVD +/- RW Dual+Intel 3945 wi-fi kart 802.11 a/b/g+3 in 1(SD/MMC/MS Pro)+Azalia 7.1 kanal SPDIF ses çıkışı ve Mikrofon girişi+56k V90 Modem+10/100/1000 Gigabit Ethernet + 4xUSB2.0 +1xIEEE1394+1xS-Video TVOut+1xHarici VGA çıkış+ Dahili Bluetooth + MONSTER Çanta HEDİYE

Fiyatı : 1699 $ + KDV ( Kredi kartınıza 6 taksit yada Nakit Ödemede % 2 indirim !!! )

Saygılarımızla,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR

• Sn İlhan bey

Ben sizin ürünlerden 128 mb gforce 6600 kartlılardan kullanıyorum imzamdada mevcut makinanın detayları

DVD yazmakta problemim var DVD writer ın 8x desteklese bile 4x hızını geçemedim bi türlü. 4x de dvd yazmam 15 dakkayı geçiyor. Aynı boş dvd dileri başka bi ex writer da yazdığımda 8x de yazabiliyorum. Bu da 7-8 dakika sürüyor. Sizin bunun için bi öneriniz varmı . DVD writer için bir firmware güncellemesi var mı elinizde?
  • iyi günler.Benim bi konuda yardım talebim olacaktı.
    Ben Pro-Engeneer,Solidworks,Catia vb. cad-cam programları kullanmaktayım.
    Alacağım laptopta bu programlarda daha iyi verim alabilmem için
    MONSTER T72HEL801 Core 2 DUO Notebook ( T2-rex ) modelinde kullandığınız 256 MB nVIDIA Geforce Go 7600 mü yoksa MONSTER T72S96J1 Core 2 DUO Notebook ( T2-rex ) modelindeki 512 MB ATI Mobility Radeon X1600 ekran kartını mı tavsiye edersiniz.
    Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.