- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
tp link TL-WA730RE tam olarak ne işe yarar? (yardım lütfen)
15 Cevap6278 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

298 Mesaj
19 Şubat 2012; 22:41:13 

arkadaşlar az önce gold a gidip tp link tl-wa730re ürününden aldım
benim asıl amacım yukarıki evden çektiğim 40 metrelik ethernet kablosundan kurtulmak idi
personelede öyle tabir ettim yani kablolu internetimi kablosuza çevirmek istiyordum bana bunu verdiler
ama sanırım ürün, kablosuz ağ sinyalini yükseltmek için bi ürün(mü?)
ben laptobumda kullandığım kablolu neti kablosuz kullanmak istiyorum benmi kurulum yapamadım
yoksa bu aletmi dediğime uygun değil?
kutuda tek bir lan çıkışı var kutudanda kısa bi ethernet fişi çıktı bu kabloyu ilk önce kutu ile laptop arasında takıyorum
kurulum cd sini takıyorum ben kutu ile pcyi eşleştiricek galiba sanıyorum ama o öyle yapmıyor
yani klasik kurulumlarda olduğu gibi kutuyu tanımlayıp gerisini bana bırakmıyor
etraftaki wireless lar ile eşleşme yapmak istiyor ben zaten evden gelen neti görmediğim için kablo kullanıyorum bana başka (mesela başka bir 'x' isimli wireless gösteriyor)
gelelim 2. seçeneğe
duvardan gelen kabloyu kutuya taktığımda benim pc kutuyu görmüyor (telefonda görmüyor)
access pointlerde nasıl oluyor bilmiyorum görmesimi gerek acaba

kısacası bu cihaz kablosuz bağlantıyımı güçlendirir
kablolu bağlantıyı kablosuz bağlantıya çevirebilirmi???

yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaka -- 20 Şubat 2012; 0:38:49 >

5774 Mesaj
25 Şubat 2012; 2:31:25 

slm. cihazın asıl amacı kablosuz bir yayını güçlendirerek tekrarlamaktır. sizin evinize kablo geldiği için
tp-link740n tarzı 40 tl.'lik bir router işinizi gayet güzel görür. hem kablosuz yayın yapar hemde ekstra
4 port kablo çıkışınız olur. cihazı geri verip router yada kablo çıkışım önemli diil sadece kablosuz olsun
derseniz access point almanızda fayda var. (ap'ler genelde tek ethernetlidir)

298 Mesaj
27 Şubat 2012; 23:32:01 

cevap için teşekkürler
başlıkta bahsettiğim cihazı acses pointle değiştirdim şuan sorunum yok
ilgilendiğiniz için saolun

5774 Mesaj
27 Şubat 2012; 23:51:00 

rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

25 Mesaj
28 Şubat 2012; 19:03:32 

1 Mesaj
7 Kasım 2012; 17:51:41 

ben de tplink tl-wa730 re aldım baskasının evinden çektiğim kabloyu kablosuz yapmak için olmuyor napmalıyım acaba yardım ederseniz sevinirim

5774 Mesaj
7 Kasım 2012; 23:30:35 

yapmak istediğiniz iş için bu cihaz uygun diil. hoş yinede yapılabilir.
wireless settings ayarlarından access point seçin.

bence cihazı geri verin tplink 740n alın.

120 Mesaj
8 Kasım 2012; 13:08:03 

http://urun.gittigidiyo...s-access-point-67350312 BU ÜRÜN İŞİMİ GÖRÜR MÜ? yada TAWSİYE EDİCEGİNİZ BİSEY WARMI?

hocam merhabalr Kolay gelsin.şimdi benim sıkıntım Şu biz evin 5.katında kalıyoruz en alt kattan wireless olarak baglanıyoruz sinyal bazı odalarda 2 diş bazen tek diş oluyor..Benim odamda sıfır olarak görunuyor.bu cihazı alıp ethernet kablosuyla sadece benim pcyle baglasam sinyali çekermi en asagıdan.yani odamda 2 yada 3 diş internete girebilirmiyim.(bu arada en alttan baglandıgımız modemin markasını hakkında nerdedir ne deildir bi bilgimiz yok sadece şifrenisi biliyoruz wpa2 korumalı olarak)

YANİ ALACAGIMIZ ACSESS POİNT MARKASIYLA KULLANMAKTA OLUNAN KABLOSUZ MODEM AYNI MARKAMI OLMAK ZORUNDADIR?

MODEMLE hİÇ BİR SEKİLDE BAGLANTI KABLO FALAN CEKİLMEYECEK.CUNKU BILMIYORUZ.

yardımcı olursanız sewinirim...Benim en uygun ne nasıl bir cihaz almam gerekiyor? yardımlarınızı bekliyorum.

35 Mesaj
13 Kasım 2012; 21:21:46 

hocam elimde bu cihaz mevcut. zaten amacım mevcut modeim wireless alanını genişletmekti. ayarları kurulumu bir güzel yaptım. ancak sürekli timeout sorunu yaşatıyor. ayrıca bilgisayar ilk açılışında 5-6 dakika kadar networku listede bulup, bağlanamıyor. çözüm için bir öneriniz varsa çok memnun olurum.
teşekkürler.

792 Mesaj
20 Temmuz 2013; 15:52:09 

bu cihazı aldım kurdum uydunet modem den gelen kabloyu takıp acces point olarak wifi yayını almaya başladım ancak, sadece 2 cihaz bağlanabiliyor, evde 5 tane cihaz var istediğim 2 cihazı açık tutarsam bağlanıyor sonradan açtığım cihazlar ıp alamıyor sebebi ne olabilir acaba?

86 Mesaj
20 Temmuz 2013; 16:06:15 

TP-LINK 730RE'nin temel amacı menzil genişletici(kablosuz olarak aldığı sinyali menzili arttırara yeniden kablosuz olarak yaymak) fonksiyonudur. AP olarakta kullanılabiliyor fakat yaşadığınız sorun, kablo modem'in iki kullanıcının internete çıkmasına izin vermesinde kaynaklanıyor. AP yerine Router kullandığınızda kullanıcı sınırlamasını ortadan kaldırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semh12 -- 20 Temmuz 2013; 16:22:18 >

7 Mesaj
5 Temmuz 2014; 17:46:24 

arkadaşlar benim sıkıntım karşı komşuyla internet paylaşıyoruz huewai hg521 modem komşuda duruyo.malum bu modemin kapsama alanı baya düşük bizim evin çoğu yerinden çekmiyo.ben şimdi TP-LINK TL-WA730RE ürününü alsam bizim evin kapının oraya kursam evin her yerinden çeker mi kablosuz yoksa toptan modemi mi değiştirelim?

298 Mesaj
9 Temmuz 2014; 0:55:49 

quote:

Orijinalden alıntı: batuss

arkadaşlar benim sıkıntım karşı komşuyla internet paylaşıyoruz huewai hg521 modem komşuda duruyo.malum bu modemin kapsama alanı baya düşük bizim evin çoğu yerinden çekmiyo.ben şimdi TP-LINK TL-WA730RE ürününü alsam bizim evin kapının oraya kursam evin her yerinden çeker mi kablosuz yoksa toptan modemi mi değiştirelim?

Bahsettiğiniz mesafe ne kadar bilmiyorum ama bu bajsettigimiz modelin menzili yeterli seviyede diyebilirim. Benim rahatlikla evdeki her odamda çekiyodu evden çıktığımda da telefondan sinyali kontrol ediyodum baya bi mesafe kopma olmuyodu

148 Mesaj
14 Eylül 2014; 15:33:10 

quote:

Orijinalden alıntı: chaka

Bahsettiğiniz mesafe ne kadar bilmiyorum ama bu bajsettigimiz modelin menzili yeterli seviyede diyebilirim. Benim rahatlikla evdeki her odamda çekiyodu evden çıktığımda da telefondan sinyali kontrol ediyodum baya bi mesafe kopma olmuyodu

Hocam merhaba ben de alt birkat altımda komşudan wireless ile kablosuz telefon ve laptop la bağlanıyorum fakat bazı odalarda sıkıntı var çekmiyor
Kablo çekmeden nasıl bir cihazla sorunu çözerim
Cihazın kurulumu benim evdemi alt komşudan mi olacak yardım cı olurmu sunuz

Bir bu gün, iki yarına bedeldir.

148 Mesaj
14 Eylül 2014; 16:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: chaka

Hocam merhaba ben de alt birkat altımda komşudan wireless ile kablosuz telefon ve laptop la bağlanıyorum fakat bazı odalarda sıkıntı var çekmiyor
Kablo çekmeden nasıl bir cihazla sorunu çözerim
Cihazın kurulumu benim evdemi alt komşudan mi olacak yardım cı olurmu sunuz

Bir bu gün, iki yarına bedeldir.

1 Mesaj
27 Eylül 2014; 13:30:48 

bu cihaz kablosuz internetin çekmediği ya da gücünün düşük geldiği yerlerde kablosuz modeminizin daha güçlü çekmesini sağlayan bir cihaz.ama bunu internetin çekmediği bir oda değil de internetinizin makul çektiği en uzak yere koyarsanız mesafeyi çoğaltmış olursunuz.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » tp link TL-WA730RE tam olarak ne işe yarar? (yardım lütfen)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.483