Şimdi Ara

Bilim Adamları: Oyunlar Gözlerinize İyi Gelir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
6.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Çok oyun oynamanın gözlerimizi bozacağı yıllardır bize söyleniyor. Özellikle ailelerimiz "yeter artık gözlerin kıpkırmızı oldu" gibi sözlerle bizi oyunların başından kaldırmaya kalktılar, ama çoğunlukla bu konuda başarısız oldular.  Gerçi haksız da değillerdi, kişisel olarak günde 5-10 saat oyun oynamanın yararlı veya doğru bir yanının olduğunu düşünmüyorum.

Bilim adamlarına göre oyun oynamak gözlerimize iyi geliyor. Tabi bunun anlamı ne kadar çok oyun oynarsak gözlerimiz o kadar iyi olacak değil; bazı önemli noktalar var. Kanada'daki McMaster Universitesi'nden Daphne Maurer, katarakt sorunları için 6 deneğe ayda 40 saat Medal of Honot oynatmış. Haftada 5 gün, günde 2 saat oyun oynayan deneklerin oyun bağımlısı olmaması için fazlasına izin verilmemiş.

Bir ay sonra 6 denekten 5 tanesinin insan yüzlerini daha kolayca tanıdığı, ayrıca küçük yazılar ve noktaları daha iyi takip ettikleri gözlemlenmiş. Bu araştırmadan sonra Electronic Arts, Medal of Honor kutularına bizim fındık reklamlarındakine benzer şekilde "Her gün 2 Saat Medal of Honor Gözlerinize İyi Gelir" yazabilir.

Daphne Maurer'in ekibi şiddet içermeyen ve gözleri geliştiren kusursuz bir video oyunu yaratmak için de harekete geçirmiş. Sanırım Portal veya Portal 2 gibi oyunlar onlara bu konuda fazlasıyla yardımcı olabilir.

• multiplayer modlariyla cephe savasi olayini en iyi yansitan oyun bana gore moh. arastirma icin de en uygunu haliyle.. bu secimlerinden dolayi tebrik ediyorum.
  • Bence hepimiz nekadar zararlı oldugunu biliyoruz hele saatlerce oyun oynadikdan sonra yanan kuruyan yada batan yaş akan türlü göz şikayetleri sayesinde burdaki çıkarım yanlış olmuş gibi katarakt zaten ciddi bi göz hastalıgı belki onlara bi şekilde (nasıl oluyosa oda) iyi gelmiş olabilir ama bence normalde günde 2 saat oturup oyun oynamayan birinin hergün 2 saat oyun oynayacaksın dendiği zaman gözüne sağlık getirmez götürür :)
  • Onu bunu bilmem de şu battlefield 3 ü yüksek grafiklerle oynarken kör olmaktan korkuyorum.
  • buna benzer, oyun oynamak zekayı geliştiriyor diye bi haber vardı sanırım bir de
  • Haber ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyorum ama bazen bilim adamları birbirlerine zıt açıklamalar yapabiliyor birinin sağlıksız zararlı bulduğuna diğeri normal diyebiliyor
  • bir aylik deney yahu.. bi zahmet bozmayip gelistiriversin gozleri.. yirmi yil deneyin bakalim noluyormus o gozler :D
  • tepkime sürei iyi en az 100hz lik bir monitör gözlerimizi radar gibi geliştirir
    şimdiki lcd lerden bunu beklemeyin
  • Biz saatlerce oynuyoruz.
    Bilgisayar bağımlılarına göre yapsalar bize göre sonuç çıkarırdı.
  • bu haber doğru ben buna benzer bir haberi 2 3 sene öncede okumuştum.
  • Bu haberi hemen anneme göstermeliyim :)
  • gel de bunu anneme anlat
  • Daphne Maurer ismini ilk okuduğumda kendimi Skyrim oynuyormuşum gibi hissettim. :)
  • Bu araştırmadan sonra Electronic Arts, Medal of Honor kutularına bizim fındık reklamlarındakine benzer şekilde "Her gün 2 Saat Medal of Honor Gözlerinize İyi Gelir" yazabilir.

Abi Güldüm Valla :D :D
  • Hadi canım artık,iyi söyleyeyim şu bilim adamlarına,benim babamda da uyduruktan bir sebep yaratsınlar.Medal of honor oynatsınlar. Ben bazen babamla kapışmak istiyorum ama babam oyun dünyasına gelmiyor,gıcık oldum.Bir araba yarışı oynuyor o kadar,counter strike gibi,online star wars gibi takılmak istiyorum.Birde bilim adamlarını buna çözüm bulsunlar. Aileyi oyun dünyasına girmesi için nasıl ikna edilir!.
  • yok ya benim gözleri bozdu sol gözüm 0.75 idi geçen gün kontrole gittim 1.00 olmuş :D bana göre zararlı zaten hiç çıkarmıyorum gözlüğü ama oluyor işte ne yapalım :D
  • Arkadaş doğru söylemiş,gözleri bozuyor,benim çocukluktan beri değil,9 yaşından beri gözler bozuk,mesela bir abimin bilgisayar kullandığı halde bozuk değil;neden çünkü onun zamanında ne atari ne bilgisayar vardı.Ben ise atari ile başladım.Bilgisayara geçtim. Bugün Şişecam kullanıyorum.Aman diyorum.Şimdiki aklım olsa oyun dünyasına hiç girmezdim. Ne kadar Etkileyici olsa da girmezdim.
  • Annneee Gel GEl Habere BAk :D :D :D
  • 2 saat az..
  • la ben oyun oynucam diye gözüm bozuldu gözlük takyom :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.