Şimdi Ara

WinZip dosya sıkıştırma uygulaması iOS'a geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WinZip dosya sıkıştırma uygulaması iOS'a geldi

Masaüstü bilgisayarınızda dosyaları zip uzantısı ile sıkıştırma ve zip uzantılı dosyaları açmak için kullanılan WinZip yazılımı artık iOS kullanıcılarına da sunuldu. iOS platformunda yerleşik olarak sıkıştırılmış dosyaları açan bir uygulama yok. Mail üzerinden gelen bir zip eklentisi bu nedenle açılamıyor ve App Store üzerinden pek çoğu ücretli uygulamalar kullanılmak zorunda.

WinZip uygulaması iPad ve iPhone kullanıcıları için bu ihtiyacı gidermek üzere geliyor. Uygulama ücretsiz ve zipli dosyalar üzerinde gelen .txt, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .rtf, .pdf, .key, .numbers, .pages, .htm, .htm, .jsp, .bmp, .jpg, .jpeg, .tif, .tiff, .png, .gif formatlarını okuyabiliyor.

Mail yoluyla gelen bir zip dosyasına tıkladığınızda karşınıza açma seçeneği geliyor. Bu seçeneğe tıklayarak zip dosyasının içeriğine erişebiliyorsunuz. Zip içerisindeki dosyalar da yine uzantısı ile ilişkili diğer uygulamaları kullanarak görüntülenebiliyor. Metin dosyaları içerisinde bulunan yazıları da kopyalayıp farklı bir ortama yapıştırabilirsiniz. Aynı şekilde Safari ile gezdiğiniz sitelerdeki zip dosyalarını uygulama ile açabiliyorsunuz.

WinZip uygulaması ZIP dosyalarını açma, sıkıştırılmış dosyaların içeriğini görme ve ayrıca şifrelenmiş arşiv dosyalarını genişletme imkânı sunuyor. Bunun dışında hafızadaki dosyaları sıkıştırma, zip arşivinde bulunan dosyaları başka bir ortama aktarma gibi özellikleri yok. Bir nevi read-only diyebiliriz. Uygulamanın desteği sadece zip uzantılı dosyalar için. Rar dosyalarını açamıyor.

WinZip dosya sıkıştırma uygulaması iOS'a geldi

• Bana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5'te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFile'in yaptigi isleri ios'a implante ediyorlar.
  • ekrem reis apple haberi yapmayın artık

droidboylar çıldıracak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

Bana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFilein yaptigi isleri iosa implante ediyorlar.

winzip , "winzip computing" adlı bir firmaya ait bir yazılım ve adamlar yazılımlarını app store da ücretsiz kullanıma sunmuşlar. Şimdi bunun jailbreak , ifile veya apple ile alakası ne sence? varda biz mi göremiyoruz?
  • quote:

Bana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5'te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFile'in yaptigi isleri ios'a implante ediyorlar.

sbsettings ile notification center tamamen farklı şeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SliTheRiNN

quote:

Bana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFilein yaptigi isleri iosa implante ediyorlar.

winzip , "winzip computing" adlı bir firmaya ait bir yazılım ve adamlar yazılımlarını app store da ücretsiz kullanıma sunmuşlar. Şimdi bunun jailbreak , ifile veya apple ile alakası ne sence? varda biz mi göremiyoruz?

1. Winzip Corel diye bir firmaya ait. Hani su reklamcilarin falan kullandigi Coreldraw'i yapan firma yani.
    2. Apple izin vermezse dunyanin krali gelse app store'da uygulama yayinlayamaz. O yuzden bu zip dosyalarinin iphone'da kullanilma potansiyelini goren Apple, muhtemelen aylardir izin bekleyen bu uygulamaya sonunda izin verdi. Bu potansiyelin oldugunu da iFile yukleyen JB kullanicilarinin coklugundan anladi.
    Durum boyle yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Catalyst

quote:

Bana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5'te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFile'in yaptigi isleri ios'a implante ediyorlar.

Emin misin? İkisinde de statusbar'dan "kaydirma" eylemi var. Activator'un yapimcisinin bu durumda Apple'a dava acmasi lazimdi.

• rar dosyalarina bakma imkani da 2018 yilinda insallah...
  • quote:

quote:

quote:

Emin misin? İkisinde de statusbar'dan "kaydirma" eylemi var. Activator'un yapimcisinin bu durumda Apple'a dava acmasi lazimdi.

sbsettings cihazın ayarlarını yapmaya yarar. 3g açma kapama,wifi açma gibi

nc ise bildirim görüntüler. ne mesaj gelmiş epostalar hatırlatmalar vs.

activator'un yapımcısı eğer patentini aldıysa dava açabilir.

patentini almayıp çalan çok firma var malum

• quote:

quote:

quote:

quote:

İlla ki %100 kopyalayacak diye bi kaide yok ki, bombos duran springboard'u nasil doldururuz diye dusunurken kaydirarak acilan bir nc yapilmasi uygun gorulmus. Kaydirarak acmayi da sbsettings'den almis olmasi buyuk bir ihtimal. Oyle yani iste :D

• buda mı ücretli yazılım yoksa.. güncellemeleriniz bile öyleymiş çok şaşırdım :D
  • Yaklaşık 6 aydır Android telefonumda zip programı kullanıyorum. Apple bu sefer geç kaldı...
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PsydiaBana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFilein yaptigi isleri iosa implante ediyorlar.
    winzip , winzip computing adlı bir firmaya ait bir yazılım ve adamlar yazılımlarını app store da ücretsiz kullanıma sunmuşlar. Şimdi bunun jailbreak , ifile veya apple ile alakası ne sence? varda biz mi göremiyoruz?
    1. Winzip Corel diye bir firmaya ait. Hani su reklamcilarin falan kullandigi Coreldrawi yapan firma yani. 2. Apple izin vermezse dunyanin krali gelse app storeda uygulama yayinlayamaz. O yuzden bu zip dosyalarinin iphoneda kullanilma potansiyelini goren Apple, muhtemelen aylardir izin bekleyen bu uygulamaya sonunda izin verdi. Bu potansiyelin oldugunu da iFile yukleyen JB kullanicilarinin coklugundan anladi. Durum boyle yani.

Yazılımcıların uygulama marketlerine gönderdiği uygulamalar, kullanım şartlarını ihlal etmediği sürece yayınlanır. iFile her türlü dosya işlemini yapılabileceği bir program, bu uygulama ise sadece mail & browserdaki zip dosyalarının içeriğini görüntülemek üzere tasarlanmış yani dosya işleme & kaydetme veya diğer dosya işlemleri adına birşey vaad etmiyor. Bu yüzden benzetmenizi hala yersiz buluyorum. Bugune kadar ios a gelmemiş olması firmanın eski sahipleriyle alakalı, corel "winzip computing" firmasını bünyesine kattıktan uygulamayı her platformda geliştirdi...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İlla ki %100 kopyalayacak diye bi kaide yok ki, bombos duran springboard'u nasil doldururuz diye dusunurken kaydirarak acilan bir nc yapilmasi uygun gorulmus. Kaydirarak acmayi da sbsettings'den almis olmasi buyuk bir ihtimal. Oyle yani iste :D

bi kere şuna açıklık getirelim ki kaydırarak açılma sb settings in özeliği değil activator un özelliği. isterseniz sbsettings i power tuşuna 2 kere basarak bile açabilirsiniz. sbsettings in yapılan animasyonu itibariyle üstten düşüyor izlenimi verir.

nc kaydırarak değil çekerek açılır ikisi farklı şeyler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PsydiaBana bu Jailbreak gelistiricilerini Apple bizzat finanse ediyormus gibi geliyor, onlardan fikir almak icin. Sbsettings vardi Notification center yaptilar, kilit ekraninda kamera butonunu ios 5te yerlesik hale getirdiler, simdi de iFilein yaptigi isleri iosa implante ediyorlar.
    winzip , winzip computing adlı bir firmaya ait bir yazılım ve adamlar yazılımlarını app store da ücretsiz kullanıma sunmuşlar. Şimdi bunun jailbreak , ifile veya apple ile alakası ne sence? varda biz mi göremiyoruz?
    1. Winzip Corel diye bir firmaya ait. Hani su reklamcilarin falan kullandigi Coreldrawi yapan firma yani. 2. Apple izin vermezse dunyanin krali gelse app storeda uygulama yayinlayamaz. O yuzden bu zip dosyalarinin iphoneda kullanilma potansiyelini goren Apple, muhtemelen aylardir izin bekleyen bu uygulamaya sonunda izin verdi. Bu potansiyelin oldugunu da iFile yukleyen JB kullanicilarinin coklugundan anladi. Durum boyle yani.

Yazılımcıların uygulama marketlerine gönderdiği uygulamalar, kullanım şartlarını ihlal etmediği sürece yayınlanır. iFile her türlü dosya işlemini yapılabileceği bir program, bu uygulama ise sadece mail & browserdaki zip dosyalarının içeriğini görüntülemek üzere tasarlanmış yani dosya işleme & kaydetme veya diğer dosya işlemleri adına birşey vaad etmiyor. Bu yüzden benzetmenizi hala yersiz buluyorum. Bugune kadar ios a gelmemiş olması firmanın eski sahipleriyle alakalı, corel "winzip computing" firmasını bünyesine kattıktan uygulamayı her platformda geliştirdi...

Haklisiniz, elbette ki %100 benzerlikten soz edilemez; ancak ben sadece en azindan bir fikir etkilesimi olmus olabilecegini kastetmistim :)
    Demek istedigim, Apple "madem zip dosyalarini acmak isteyen kullanicilar var, biz de o zaman bu programa izin verelim" diye dusunmus. Zaten kapali isletim sistemi olmasindan dolayi Apple hicbir zaman ios'ta dosyalara dogrudan erisim izni vermeyecek, bu bilinen bir gercek. Hayirli geceler :)

• quote:

bence en büyük etken apple ın çok büyük iş ortağı olan adobe. publishing suite içirisinde hazırlanan folioları karşıdan yüklemek için zip formatını tercih etmişler ve içeriklerin ios cihazlarda indirilip açılabilmesinin tek yolu winzip için yerleşik destek sunmak olacaktı. çok yerinde doğru bir atılım olmuş...
  • Winzip mi? Dur bakim düşüneyim en son ne zaman winzip ismini duymuştum. Hmmm, hatırlayamadım. Hala yaşıyormuymuş
  • winrar dan sonra hiç winzip kullanmadım :)
  • denemedeim ama ifile ile winrarın winzipin açacagı dosyaları açabiliyor muyduk direk ?
  • gözünüz aydın. yakında bluetooth'da gelir tam akıllı telefon olur ios.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.