Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.079
Cevap
16
Favori
91.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ANCAK ben bunu hem yeni forumda hemde burada defalarca yazdım!

Şöyleki bendeki Techni nin Serisi(modeli) "DIGIT ISIO S" olan cihazdır ve ben bundan bahsettiğim doğal olarak bunu
    kullandığım için!
    Sorun varken salt tüm Techni ler de vardır demek için bir şey söyliyemem ve "sorun var" derken bendeki modelden
    bahsediyorum!

ANCAK sorun şöyle aşılabiliyor;örneğin bende şuanda DS uyum sorunu olmayan .04 SW ile kullanıyorum!!! ancak .05 veya .06
    gibi daha sonraki SW leri yüklerseniz sorun oluşuyor!!! ama .04 ile sorunsuz ve hızlı çalışmaktadır!

Örneğin benim cihaz Ethernet ile Modeme bağlı kaldığı sürece iki günde bir ""yeni SW vardır"" uyarısı veriyor ama ben kapatıyorum
    yani yüklemiyorum!

Birde şöyle bir şey yazayım,KATI de benzer sorunu model bazlı olarak yapıyor,örneğin 912 de DS de sorun varken şuanda kullandığım
    913 de böyle bir sorun yok

Buradan hareketle örneğin DIGIT ISIO s de bu sorun varken belkide DIGOCORDER de olmayanilir!! kısaca deneme ile ancak bunlar öğrenilir!

++
    Almanlara sorarsanız ya anlamıyorlar yada çözemiyorlar hatta şaşırıyorlar(bu ne biçim bir sorundur diye)

Biz geçmişte Hakan bey defalarca 912 için Kati ye yazdı ama hikeye sonuç çıktı
    Neyseki 913 de bu sorun yok

Techni ye gelirsem,belliki eski SW ler bunu çözüyor ama yeni SW ler nedense çözemiyor,bu şekilde SW lerin eskisi yüklenirse belki
    sorun çözülebilir

Bu cihazlar KORE malıdır ama sadece Avrupa pazarı için özel üretilmişlerdir zaten kaliteleri v.s ortada
    Ancak herifler bu cihazları Avrupa Platformları v.s için üretiyorlar,D-Smart onların alanı içine girmiyor!!
    Herhangi bir Avrupa platformında ne CAM nede Card sorunları olmaz ama bizim illet DS nin 10970 frekansı her nasıl
    bir frekans ise heriflerin çoğu cihazları bunu çözemiyor

+

foruma girmek mesele benim için 2 gündür sadece DH de sorun yaşıyorum

• yeni versiyon, eskisine downgrade edilebiliyor diye anlıyorum mesajınızdan sevgili albani.
    tabi technicorder için de böyle eski bir sürüm var mı, yoksa default sorunlu sürüm ile geliyor ve DS çalıştırmıyorsa biraz şansa dansa olacak bu iş.
    sizin cihaz ile benim sorduğum cihazlar farklı olduğu için sanırım aynı yazılımı kullanmıyordur değil mi?
  • DigiCorder ile DIGIT yazılımları farklı gibi görünüyor:

Sitelerindeki şu anki durum böyle:

DigiCorder ISIO S Software Version 2.49.0.6-1932i (26.91 MB)

DIGIT ISIO S Software Version 2.49.0.7-1931h (26.86 MB)
  • technicorder ile digicorder aynı cihaz değil mi, techni sitesinde technicorder olarak geçiyor ürün tanıtımı?

http://www.technisat.com/en_XX/TechniCorder-ISIO-S/352-64-1303214855894/
  • TechniCorder ile DigiCorder aynı cihaz. Almanya'da DigiCorder, İngiltere'de TechniCorder adıyla üretiliyormuş. Mail ile sorduğumda, TechniCorder'da UK için bazı ilaveler var gibisinden bir şeyler söylemişlerdi. Türkiye'de kullanılacaksa DigiCorder modelini önerdiklerini de eklediler.

Bir de menü dillerinde farklılıklar var: (TechniCorder'da Türkçe yok gibi görünüyor, ülke seçiminde de Türkiye olmayabilir, bilemiyorum)

TechniCorder: German, English, French, Spanish, Italian, Portuguese, Russian, Polish, Czech, Dutch, Swedish, Norwegian, Slovakian, Bulgarian

DigiCorder: Deutsch, Englisch, Französisch, Spanisch, Italienisch, Türkisch, Portugiesisch, Russisch, Griechisch, Polnisch, Tschechisch, Ungarisch, Niederländisch, Schwedisch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 13 Haziran 2012; 13:53:37 >
  • anladım, çok teşekkürler.

albani ustanın bahsettiği DS uyum sorunun aşılabileceğini bilsem almanyadan getirtebilirim.

ne fiyata almıştınız ayıptır sorması, kaç gb harddisk ile?
    hdd'siz alınıp sonradan takılabiliyor mu?
  • hm-sat.de sitesindeki gördüğünüz fiyattan kendi vergilerini düşüyorlar, burada da %18 gümrük ödediğinizde vergi düşülmemiş fiyata geliyor.

500 ve 1000 GB modelleri (siyah ve gümüş renkleri) var. HDD siz modeli yok. Ben 500 GB'lik modelini aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 13 Haziran 2012; 14:04:51 >
  • Bana geçici olarak bir D-SMART modülü bulup gönderirseniz deneyip modülü iade ederim.
  • @korcin

Techni de SW ler eski-yeni downgrade/upgrade olabiliyor!

Örneğin bize cihaz geçen sene Eylül de geldiğinde üzerinde .04 vardı ve DS yi taktığımızda şak diye açmıştı
    ancak .05 yüklendiğinde ise sorun çıkarmıştı!bende o zaman tekrar .04 yükleyip sorunu aşmıştım;daha sonrada
    .06 çıkmıştı ama ben bunu denemedim,cihaz bir ara Hakan Beyee gittiğinde o yeniden hem .05 hemde .06 denemişti
    ama sorun devam ediyordu,sonra tekrar .04 e dönerek sorunu aştık

SW ler de ayrı olur!!!

Bu arada çoktandır Techni Sitesine bakmamıştım ama sanırım bazı Serileri/Modelleri kaldırmışlar!
    Bizdeki cihazlar zaten bildiğimiz kadarıyla 2008/2009 gibi Modellerdir,belki yeni Seriler çıkıyor olabilir

Örneğin benim cihaz DIGIT ISIO S(HD+Card lı olandı)şimdi bakıyorum HD+ yok ve fiyatıda € 369 olmuş(normalde
    bu modelin fiyatı buydu,bendeki ise HD+ Card ile € 399 idi)

Ancak bu herifler 2 senedir hala aynı fiyattalar yaw

++

@ocaklilar

Ana "Marka" TECHNISAT tır bildiğiniz gibi,ancak her üreticide çeşitli Seri/Model v.s tanımları farklı olabiliyor,örneğin kayıtlı
    sistemlerine Techni "CORDER" eki yapıyor!!cihaz o Seride sistem olarak aynıdır ancak Kıta/Ülke bazlı olarak ki bu herifler
    bütün Kıtalara cihaz satıyorlar! olarak Seri/Model isimleri farklı olabiliyor

UK ise ayrı bir pazar ve sistemdir,örneğin panellerde burada "B" ID lı olur keza Receiver larda benzer şekilde olur ve FreeTV ve
    va bazı Tuner frekans farklılıkları v.s olur(genelde böyledir veya büyük çoğunluk UK/Ireland için böyledir,cihazların
    PWB side yine bu ülkeler için ona göredir gibi değişiklilikler söz konusudur!

TR için genelde/büyük çoğunluk ise D/DB sistemler uyumludur(OrtaAvrupa grubu cihazlarıAlmanya/İsviçre/Avusturya gibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Bana geçici olarak bir D-SMART modülü bulup gönderirseniz deneyip modülü iade ederim.

Ben hemen gönderirdim ama,Hanım akşam "malum Dizileri" HD izlediği için(ülen sankim HD ile doğduk,şimdi herkes HD diyor)
    vede illa HD izleyeceği için hayatta 3/4 günlüğüne o Card ı gönderttirmez,bende papaz olmak istemem bu sıcaklarda şimdi

İstanbuldan birileri varsa elden aynı günde bunun denemesi çok rahat yapılabilir!

Veya ocakli arkadaş alacak cihazı eline ve bir DS Bayisine gidip oradan deneyecek!

Ama evde olursa daha rahat olur,şöyleki belki bendeki cihaz gibi yeni SW ile uyumsuz olacak ama eski SW uyumlu olacak gibi bir durumda olabilir!

++

Arkadaşlar

Bu arada gerek Techni gereksede Kati çok çok iyi cihazlardır aynı şekilde Humi ler ve Vantage v.s gibi cihazlarda...

Techni size uymazsa,o zaman Kati-913 de alabilirsiniz(kayıt işiniz yoksa tabiki!!)buda süper bir cihaz ve son aylarda
    tahminlerimden çok fazla Kati satın alınmaya başlandı veya bir şekilde dışardan getirme v.s olmaktar vede devam edecektir!

Kati "her devirde" özellikle HW-sistem v.skalite+resim kalitesi bakımından en iyi cihaz olmuştur

Techni ise gördüğüm kadarıyla ASTRA Uydusunda daha çok işe yarayan bir cihazdır ve bazı özellikleride Almanya üzerinedir!
    HbbTV nedir hala anlıyamadım örneğin ama bu özellikle Avrupada çok popüler veya HD+Card nın açtığı HD kanallar v.s v.s
    ayrıca cihazda başka özelliklerde var ama ben hiç birisini henüz denemedim,paketleyip kaldırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 13 Haziran 2012; 14:20:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Veya ocakli arkadaş alacak cihazı eline ve bir DS Bayisine gidip oradan deneyecek!
    ++

Yok, bu sıcaklarda katlanılmaz bir durum olur bu benim için. :)

Ayrıca, eski yazılımları nereden buluyorsunuz da yüklüyorsunuz? Tabi siz eskilerini saklamış olabilirsiniz ama DigiCorder için bizim böyle bir şansımız var mı ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 13 Haziran 2012; 14:22:42 >
  • Paneldi, medya playerdi vs. derken standart bir DT+TD kullanıcısı olarak Uydu receiver konularına da sıfırdan dalmış bulundum bu forum sayesinde.
    Takip edilen başlıklar konular her geçen gün artıyor

Hazır siz üstadları yakalamışken, daha temel bir sorum olacak;
    DS uyumlu olduğunu varsaydığım ve CS+cccam dediğiniz o özelliklere haiz olan X bir HD uydu alıcı ile hem DS hem de astra, hotbird, eutelsat yayın yapan kanalları seyredbilmek için çatıda tek bir ortak çanak anten (apartmandaki DS altyapısı mesela) yetiyor mu?
    Yoksa diğer uydulara yönlendirilmiş ikinci bir çanağa ve kablolamaya ihtiyac mı var?

Özetle; tek bir HD receiver ile DS cam+modül ile ben bütün bu uydu kanalları (açık/şifresiz olanları mesela) ekstra başka ekipman yatırımına ihtiyaç olmadan seyredebilecek miyim?

• Müşterek Anten sisteminde,senin Dairene hangi Uydular geliyorsa onları izlersin,bunlar genelde Türksat+W3(DTürk)olur veya TSat+W3+Hotbird olabilir,çoğu
    Merkezilerde böyledir

Astra ve diğer alınabilen(senin bölgenden)hangi Uydular varsa,ayrı ayrı Çanak gerekir veya Multi-feed dediğimiz 3/5/7/8 tane birbirine açı olarak
    olarak yakın uyguları örneğin Tek Çanak+çoklu LNB sistemi ilede izleyebilirsin(bende böyle var örneğin HBird+Astra 19,2+Astra 23,5+W3 gibi)

Receiver zaten tek olacak! DT/DS Cam+Card ise cihaza takılı oluyor ama izlemek istediğin Uydular için de anlattığım uygulamalardan birisini yapacaksın!

Çatıca yer var ise kendine ait bir sistem oluşturabilirsin tabiki(veya Balkon müsait ise v.s)

yaw forumda sorunmu var diyorum ama kimse cevap vermiyor 2 gündür sayfalar ya açılmıyor yada acaip geç açılıyor???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albani

++

Yok, bu sıcaklarda katlanılmaz bir durum olur bu benim için. :)

Ayrıca, eski yazılımları nereden buluyorsunuz da yüklüyorsunuz? Tabi siz eskilerini saklamış olabilirsiniz ama DigiCorder için bizim böyle bir şansımız var mı ki?

Eski SW Sitesinde vardır!(sanırım var çünkü bana eskileri Hakan bey bir yerlerden bulup vermişti emin değilim!)

"DigiCorder" için durum nedir bunu da açıkçası bilemiyorum+
  • teşekkürler albani,
    çatı veya balkonda görüntü kirliliği yaratmadan mevcutlardan gideceğim bu durumda.

forumda mı bilmiyorum ama bir problem var gerçekten.
    girememe değil ama yavaş açılıyor, bazen hata veriyor, sayfayı yenilemem gerekiyor her seferinde.
    şirketteki internet bağlantımızdan olduğunu düşünüyordum ben de.
  • quote:

hm-sat.de sitesindeki gördüğünüz fiyattan kendi vergilerini düşüyorlar, burada da %18 gümrük ödediğinizde vergi düşülmemiş fiyata geliyor.

500 ve 1000 GB modelleri (siyah ve gümüş renkleri) var. HDD siz modeli yok. Ben 500 GB'lik modelini aldım.

gümrükten siz kendiniz aldınız sanırım.
    posta gümrük müdürlüğüne mi geldi eşya, yoksa ups fedex gibi firmalar ile mi gönderiyor bu site?

ptt gümrük müdürlüğünde sıkıntı olmuyor da diğerlerinde kötü tecrübelerim var, ardiye ücreti filan işin içine girince astarı yüzünden pahalı oluyor.

ulusal posta servisi ile gönderiyorlarsa almanyadan sıkıntı olmaz çekeriz eşyayı ancak diğer firmalar olacaksa, almanyadaki kendi şirketimiz üzerinden getirtmenin bir yolunu araştıracağım..

• Eşyalar direk önce Davutpaşa ya geliyor,sonra duruma göre diğer yerlere transfer ediliyor+

Artık eski boktan işler orada olmuyor!

Maktu vergiler ile olay bitiyor;örneğin G.Vergisi %18+Receiver için TRT Bandrol ücreti ise € 7 hepsi budur,PTT ile sorun yok
    ama DHL/UPS/FedEX v.s ile gelirse iş yine oluyor ama çok daha masraflı vede sinir bozucu

PTT ile kimse gözünde büyütmesin,benim bildiğim son aylarda en az 50 kişi bu şekilde üstelik TR nin çeşitli şehirlerinden
    paketlerini çektiler!

forum berbat vaziyette ne adma gibi açılıyor nede rahat safya geçici v.s oluyor

• Bu durumda Almanyada elden alip kdv odemek ile TR ye getirtip gumruk vergisi odemek asagi yukari ayni hesaba gelecek.
    Gerci TR ye getirtince bir de navlun maliyeti girecek tabi hesaba.
    En iyisi oradan alip birine getirtmek sanirim.

Ustad, bende pany vt30 var simdi.
    Panelin dahili tuneri yerine Kati veya Techni cihaza goruntuyu isletmek aptalca olmaz degil mi?
    Cihaz ve kablo kalabaligina degecek bir goruntu kalitesi yakalarim umarim, ozellikle SD yayinlarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaki yavaslama sanirim IE tarayici ile ilgili, tabletten ve telefondan sorunsuz aciliyor.
    Tabi light versiyonu oluyor boyle forumun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 16 Haziran 2012; 9:15:11 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.