Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
16
Favori
91.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Technisat s2 plus kullanan var mı? Görüntü kalitesi nasıldır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam ben kathrein913hd yi yaklaşık bir ay kullandım ve sizin bahsettiğiniz kumanda olayını yaşamadım ben sw 1.02 yazılımını kullandım 2.01 hiç denemedim görüntü kalitesi olarak daha iyi diyorlar.arkadaslar biz cihhazlarda sorun aramıyoruz benim için görüntü kalitesi önemli kathrein913hd bunu çok fazlasıyla karşılıyor piyasadaki çoğu benim diyen cihaza nal toplatır hem sd ve hd olarak bu cihazlar almanyadan geliyor garantisi yok tık dese elimizde kalıcak bu cihazı türkiyede sadece hd dijital satıyor ve servisini yapiıyor ama onlarda fiyatı biraz yüksek istiyor tabii serbest piysa ekonomisi kimse birşey diyemezsin

balkir1907 katılıyorum

kumanda sorunu bende yaşamadım 1.02 yazılım var
  • @balkir1907 ardeş Dreambox 500 HD kaç lira ? bir link verebişirmisiniz ?
    Birde bir uydu sitesinde hatırlamıyorum (H.Dijitalde olabilir) karşılaştırmalar var ben Dream-Gigablue-Atlanta HD Box' seçtim içlerinde en performanslı Gigablue çıktı....Dreamboxda serverden izlediğin zaman HD yayınları bulanık oluyormuş doğrumu ?
    Gigablue'da Enigma 2 destekliyor ne desiniz üstelik Linux tabanlı ve Alman malı ??
    12 Ay taksit seçeneğide var !
    Bu H.dijitale güvenebilirmiyiz,hiç alış veriş yapan oldumu ?
    Bi sorum daha olcak kimi diyorki HD yayını izlemek istiyorsan HD destekli LNB alacakmışsın bana saçma geldi siz ne dersiniz ?
    Bu arada LNB derkene ben İNVERTO BLACK ULTRA SİNGLE LNB ARIYORUM ACİL PAZAR GÜNÜ UYDUCUM GELECEK,elinde kullanmamamış yada yeni alıpta garantisi olan ve satmak isteyen varsa acil pm atsın bana ???

Edit. Dreambox 500 HD fiyatını öğrendim 751.46 TL.....bunlar uçmuşlar onu alacağıma Gigablue ( hemide Alaman malı) alırım aynı özellikler var fiyatıda 450,haksızmıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 18 Nisan 2013; 16:46:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

Edit. Dreambox 500 HD fiyatını öğrendim 751.46 TL.....bunlar uçmuşlar onu alacağıma Gigablue ( hemide Alaman malı) alırım aynı özellikler var fiyatıda 450,haksızmıyım ?

dreambox da alman malı.
  • quote:

@balkir1907 ardeş Dreambox 500 HD kaç lira ? bir link verebişirmisiniz ?
    Birde bir uydu sitesinde hatırlamıyorum (H.Dijitalde olabilir) karşılaştırmalar var ben Dream-Gigablue-Atlanta HD Box' seçtim içlerinde en performanslı Gigablue çıktı....Dreamboxda serverden izlediğin zaman HD yayınları bulanık oluyormuş doğrumu ?
    Gigablue'da Enigma 2 destekliyor ne desiniz üstelik Linux tabanlı ve Alman malı ??
    12 Ay taksit seçeneğide var !
    Bu H.dijitale güvenebilirmiyiz,hiç alış veriş yapan oldumu ?
    Bi sorum daha olcak kimi diyorki HD yayını izlemek istiyorsan HD destekli LNB alacakmışsın bana saçma geldi siz ne dersiniz ?
    Bu arada LNB derkene ben İNVERTO BLACK ULTRA SİNGLE LNB ARIYORUM ACİL PAZAR GÜNÜ UYDUCUM GELECEK,elinde kullanmamamış yada yeni alıpta garantisi olan ve satmak isteyen varsa acil pm atsın bana ???

S.a hocam sen kendine hangisi uygunsa onu al sonra pisman olma sen giga ile drambox nasil değerlendirdin anlamadim.gigaya 450tl verceğine ikinci el kati913hd ye 500tlveririm gecer karsisina tv izlerim veya ikinci el opticum alır keyif yaparim tabi bunlar benim dusuncelerim

• üstad gigablue'ye yazına bakılırsa kaldır çöpe at demeye getiriyorsun ??
    yahu Gigablue linux tabanlı alman malı artı Enigma 2'yi destekliyor artı TR Distribütör desteği var.
    Benim Almanyadan OPTİCUM yada KATİ 913 getirtme imkanım var ama çoğu yorumlarda yazdım garanti yok,Enigma 2 yok (OSCAM VAR ) gerçi kimileri derlerki Opticumda Cccam desteği var ama Enigma 2 desteği varmı yokmu bilen yok öyle değilmi ??
    Evet haklısın Kati ve Opti olsun çoğunluğunun değişine göre bu iki cihazın görüntüsü optimal ama şunuda sormaktan geçemiycem: TC'de VU'DO mu adı herneyse yada Dream 800'se yada Dreambox 500HD ki bunların fiyatları uçuyor 15000 feed yükseklikte makul fiyat yani F/P tarzı görüntüsü en az Kati yada bari Opti kadar kaliteli SD-HD yayın veren örneğin 300-350 TL bandında cihaz yokmu ya ?
    İlla görüntüsü iy olsun diye asgari 700-800 TL'mi öksürmek gerek ??

Atlanta HD Box set diyorum eski pek iş görmez diyorlar Atlanta Diamont diyorum serverlerde HD yayınlarda bulanıklaşma var diyorlar la havle hiremco diyorum direkt çöp diyorlar illa 700-800 alınması önerililiyor sebepde şu: Usta eğer adam gibi cihaz istiyorsan ayna gibi görüntü arzuluyorsan SD-HD olsun söküleceksin....

Yani koskocaman Türkiyede uygun fiyata ( bu arad ben 60-100 TL'lik cihazlardanda bahsetmiyorum 300-350 az paramı ? ) neymiş illa ya Dream yada VU'DO (adı ne zıkkımsa) alacaksın yada yurdışından lafları,valla sıktı bre,şöyle yurdumum malı olan (gerçi birşeyi mutlaka dış menşeylidirde) bir çihazı bana önerebilecek kimse yokmu örneğin:

bilhassa Enigma 2 olayı server üzerinden Cccam izlemek için,çokca usb girişli,ethernetli,DVB-T (karasal sayısal yaınlara uygun girişli),jak girişli (komponent'de derlerya) prv şart değil (kayıt yapabilmesi önemli değil benim için) divx,xvid,avi oynatabilmesi,güncelleme sorunu olmayan firma desteği sağlam olan bir cihaz,HDMI çıkışlı,Full HD,Tuneri ya Linux yada Sharp olan,Flash belleği yüksek olan,kanal geçişleri hızlı olan....vs.................istediklerim bunlar alt üstü çok bir şeyde aramıyorum gördüğünüz gibi !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 18 Nisan 2013; 20:45:44 >

• sn.somniferum hem e2 hem de iyi görüntü bir arada yok

bir de son paragrafta çok mu şey istiyorum demişsiniz 300-350 tl bütçe ile çok şey istemişsiniz

madem kafanızda bazı modeller var alın deneyin belki aradığınız odur bu başlıkta kimse size atlanta al,yada dediğiniz gibi hiremco yu önermez.

kolay gelsin
  • quote:

üstad gigablue'ye yazına bakılırsa kaldır çöpe at demeye getiriyorsun ??
    yahu Gigablue linux tabanlı alman malı artı Enigma 2'yi destekliyor artı TR Distribütör desteği var.
    Benim Almanyadan OPTİCUM yada KATİ 913 getirtme imkanım var ama çoğu yorumlarda yazdım garanti yok,Enigma 2 yok (OSCAM VAR ) gerçi kimileri derlerki Opticumda Cccam desteği var ama Enigma 2 desteği varmı yokmu bilen yok öyle değilmi ??
    Evet haklısın Kati ve Opti olsun çoğunluğunun değişine göre bu iki cihazın görüntüsü optimal ama şunuda sormaktan geçemiycem: TC'de VU'DO mu adı herneyse yada Dream 800'se yada Dreambox 500HD ki bunların fiyatları uçuyor 15000 feed yükseklikte makul fiyat yani F/P tarzı görüntüsü en az Kati yada bari Opti kadar kaliteli SD-HD yayın veren örneğin 300-350 TL bandında cihaz yokmu ya ?
    İlla görüntüsü iy olsun diye asgari 700-800 TL'mi öksürmek gerek ??

Atlanta HD Box set diyorum eski pek iş görmez diyorlar Atlanta Diamont diyorum serverlerde HD yayınlarda bulanıklaşma var diyorlar la havle hiremco diyorum direkt çöp diyorlar illa 700-800 alınması önerililiyor sebepde şu: Usta eğer adam gibi cihaz istiyorsan ayna gibi görüntü arzuluyorsan SD-HD olsun söküleceksin....

Yani koskocaman Türkiyede uygun fiyata ( bu arad ben 60-100 TL'lik cihazlardanda bahsetmiyorum 300-350 az paramı ? ) neymiş illa ya Dream yada VU'DO (adı ne zıkkımsa) alacaksın yada yurdışından lafları,valla sıktı bre,şöyle yurdumum malı olan (gerçi birşeyi mutlaka dış menşeylidirde) bir çihazı bana önerebilecek kimse yokmu örneğin:

bilhassa Enigma 2 olayı server üzerinden Cccam izlemek için,çokca usb girişli,ethernetli,DVB-T (karasal sayısal yaınlara uygun girişli),jak girişli (komponent'de derlerya) prv şart değil (kayıt yapabilmesi önemli değil benim için) divx,xvid,avi oynatabilmesi,güncelleme sorunu olmayan firma desteği sağlam olan bir cihaz,HDMI çıkışlı,Full HD,Tuneri ya Linux yada Sharp olan,Flash belleği yüksek olan,kanal geçişleri hızlı olan....vs.................istediklerim bunlar alt üstü çok bir şeyde aramıyorum gördüğünüz gibi !

elbette 700-800 Tl öksürmek zorunda değilsiniz.fakat sizin istekleriniz doğrultusunda çıkan cihazlar ne yazıkki bu fiyat aralığında malesef.bakın flash belleği yüksek olsun demeniz bile sizi 700-800 tl fiyat bandına sokar.

bakın siz özellikle cccam olayını belirttiğiniz için söylüyorum atlanta hd box sizin işinizi görür.serverda kullanabilirsiniz.300-350Tl.cihazın modül girişide var.Dsmart için.ben ilk çıktığında 1 ay kadar kullanmıştım.
    fiyat performans olarak iyidir.atlanta enigma 2 değildir.fakat taban olarak linux cihazdır.anladığım kadarı ile siz daha önce enigma tabanlı bir cihaz kullanmadınız.zaten alışana kadar ya saçlarınız beyazlar yada tutup pencereden dışarı atarsınız.
    diğer bir husus enigma cihazların görüntü kalitesi üç aşağı beş yukarı aynıdır.arada çok farklar yoktur.800 liarada verseniz,350 tl verseniz sd yayınlarda öyle aman aman bir fark olmucaktır.bunu vu solo2 kullanan ve daha önce atlanta HD box, org.Dm500HD ve dm800HD(clon) kullanan biri olarak söylüyorum.Madem bu insanlar neden bu kadar para verip 800 tl ye cihaz alıyorlar diyebilirsiniz.Bu tamamen bir hastalık gibi,hobi gibi düşünün.Benim ne demek istediğimi benim gibi enigma 1-2 cihaz kullananlar anlamışlardır.enigma 1-2 cihazların artısı şudur.farklı imageler yüklemek,farklı eklentileri yüklemek,kendi kanal listemi pc aracılığı atmak,cihazı izlemekten çok cihazı kurcalamak amaç.cihaza pc den müdahale etmek gibi.atlanta HD box u sırf kurcalayamadığım için geri vermiştim.çünkü 1 hafta sonra kullandığım imageden sıkıldım.yeni bir şeyler arayışına girdim.görsellik anlamında..bilmem anlatabildim mi ne demek istediğimi.o yüzden kimseye kulak asmayın işiniz sadece server üzerinden kanalları izlemek ise vede son paragrafta yazdıklarınız ise 300-350 tl lik bir cihaz işinizi görücektir.

• Slm @@BJK@ ''300-350 tl lik bir cihaz işinizi görücektir'' ama hangisi ? zaten işin gizemide burda yatıyorya ????
    Benim anladığım Enigma benim gibi bir avam için kafayı yedirttirecek zorlukta çetrefilli bir iş diyorsunuz değilmi,birde enigmadaykene görüntü pek ahım şahım değil galiba ?
    Ama birisinin dediğine göre bu işi kendisi ayarlayacakmış banada bakmak kalacakmış,şifre değiştimi 10 saniyede içerisinde al sana yeni şifre internetten otamatik güncelliyor ve sen izlemeye devam buna ne dersin ?
    Yada bütün bunları bırakayımda annem 1 ay sonra Almanyadan türkiyeye gelecek söyleyeyimde bana bir KATHEREİN UFS 913' mü getirsin FTA yada kimileri diyorki aynı kalite hatta SD yayınlarında dahada iyi olan OPTİCUM TS PRİMA 9600 varmış 120 Euro YOKSA ONUMU GETİRTEYİM GÜYA ONDA CCCAM'DA VARMIŞ ?? MADEM USTASIN YAP YORUMUNU SEN ŞU ANDA NE DERSEN BEN ONU YAPACAĞIM İŞİN ASLI PEKTE CCCAM MERAKLISI DEĞİLİM ASTRA MERAKLISIYIM ALMANCAM VARDA VE BU ARADA TEKRARLIYORUM ACİL iNVERTO BLACK ULTRA SİNGLE LNB arıyorum......yer ANKARA SİNCAN AMA HEMEN LAZIM SATACAK OLANLAR PM ATSIN LÜTFEN.............?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 18 Nisan 2013; 23:58:46 >

• quote:

Slm @@BJK@ ''300-350 tl lik bir cihaz işinizi görücektir'' ama hangisi ? zaten işin gizemide burda yatıyorya ????
    Benim anladığım Enigma benim gibi bir avam için kafayı yedirttirecek zorlukta çetrefilli bir iş diyorsunuz değilmi,birde enigmadaykene görüntü pek ahım şahım değil galiba ?
    Ama birisinin dediğine göre bu işi kendisi ayarlayacakmış banada bakmak kalacakmış,şifre değiştimi 10 saniyede içerisinde al sana yeni şifre internetten otamatik güncelliyor ve sen izlemeye devam buna ne dersin ?
    Yada bütün bunları bırakayımda annem 1 ay sonra Almanyadan türkiyeye gelecek söyleyeyimde bana bir KATHEREİN UFS 913' mü getirsin FTA yada kimileri diyorki aynı kalite hatta SD yayınlarında dahada iyi olan OPTİCUM TS PRİMA 9600 varmış 120 Euro YOKSA ONUMU GETİRTEYİM GÜYA ONDA CCCAM'DA VARMIŞ ?? MADEM USTASIN YAP YORUMUNU SEN ŞU ANDA NE DERSEN BEN ONU YAPACAĞIM İŞİN ASLI PEKTE CCCAM MERAKLISI DEĞİLİM ASTRA MERAKLISIYIM ALMANCAM VARDA VE BU ARADA TEKRARLIYORUM ACİL iNVERTO BLACK ULTRA SİNGLE LNB arıyorum......yer ANKARA SİNCAN AMA HEMEN LAZIM SATACAK OLANLAR PM ATSIN LÜTFEN.............?

Hocam madem elinde böyle bulumaz bir imkan var getirt kathrein913hd annenize
    Eğer beğenmezseniz bana satarsiniz inanınki sizin yerinizde olmak isteyen sürüyle insan var herkes almanyadan cihaz getiremiyor sizde bu fırsatı tepiyorsunuz yine yazıyorum beğenmezseniz bana satarsiniz ama satmazsıniz çunki bu cihaz insanda bağımlılık yapar ben kullandım merakımı aldım simdi fakli bir cihaz kullniyorum yarinda ne kullanicağimiz belli olmaz hemde server ile isiniz
    Olmazmış tam size göre astra mükemmel güncel yazılimlar astra uydusu uzerinden yapiliyor

• üstadlardan bir ricam olacaktı..
    bu forum sayesinde pek çok konu hakkında bilgi sahibi oluyoruz ve kaliteli ürünleri tanıyoruz..HD receiver ve frekans(karasal HD vs) konularında şöyle ansiklopedik tarzda kapsamlı bir bilgi paylaşımı yapabilecek arkadaş var mıdır? burada bazı kısaltmalar kullanılıyor mesela ben hiç birinden birşey anlamıyorum..ya da "server" cccam deniliyor bu ne işe yarar v.s gibi. Ülkemizde durum nedir? mesela TV lerde 800hz 2500 hz özellikle var ama yayın kalitesi ülkemizde 50-60 hz..

teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

üstadlardan bir ricam olacaktı..
    bu forum sayesinde pek çok konu hakkında bilgi sahibi oluyoruz ve kaliteli ürünleri tanıyoruz..HD receiver ve frekans(karasal HD vs) konularında şöyle ansiklopedik tarzda kapsamlı bir bilgi paylaşımı yapabilecek arkadaş var mıdır? burada bazı kısaltmalar kullanılıyor mesela ben hiç birinden birşey anlamıyorum..ya da "server" cccam deniliyor bu ne işe yarar v.s gibi. Ülkemizde durum nedir? mesela TV lerde 800hz 2500 hz özellikle var ama yayın kalitesi ülkemizde 50-60 hz..

teşekkürler..

Yayın kalitesi ülkemizde 50 - 60 hz dediğiniz teknoloji sadece bize mahsus değil, dünya standartıdır zaten.
  • quote:

Slm @@BJK@ ''300-350 tl lik bir cihaz işinizi görücektir'' ama hangisi ? zaten işin gizemide burda yatıyorya ????

kolıgen, sen balkir nıklı arkadaşı dınle, eyer serverlen pek ışın olmazsa!!
    bende senın gibi,1,5 yıldır araştırdım kararımı optıcum tarafına koydum, araştırmalarımdan anladığım kadar
    oscam üzerınden server alanlar çök cebelleştıklerını gördüğümden bu kararı verdım..
    von 1969 bıs 1976 ıch var auh ainı land..

• Selamlar; yukarıda opticum hd9600 ts prima modelinin DVB-T özelliginden bahsedilmiş.Malum rtük bir kaç gun önce sayisal karasal yayinlarin ihalesini yapti. 8 tanesi hd toplam 33 kanal karasal yayin yapacak.Bu yayinlari izleyebilmek icin DVT-2 uyumlu tv yada alici gerekiyormuş.Yeni tv lerde testten gecip başarili olanlara bandrol verilecekmiş.Opti hd9600 da DVB-T2 Özelligi varmidir.Yada önerebileceğiniz başka model varmıdır? Burasi yeri değil diyebilirsiniz ama uzmanlar burada olduğu icin yazdim.Herkese iyi forumlar...

• sıtandart karasal yayını alan +ts modelı var 5 euro farklı dgital tuner deyıl yanı ıkincı tuner..
  • Yanlış anlaşılmış sanırım, TS modelinin T si dijitaldir. Sadece T2 desteli değildir. S'ide S ve S2 dir.

DVB-S & S2 + DVB-T tunere sahip bir modeldir.
  • @2eksi2 ne demek istedi hiçkimse birşey anlamadı, Opticum TS (terrestrial) ama adamlar birde T2 çıkarmışlar (karasal yayın için) onun için ya TV'de bu özellik olacak yada bir kutu satılıyormuş onunla izleyebilecekmişssin ne saçmalık,bu mantıkla millet çanağa devam derim ben....

Ohalde Valde hanıma söyleyeyim hiç Opti getirmesin direkt Kati ufs 913 getirsin daha mantıklı değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 22 Nisan 2013; 12:57:59 >
  • quote:

@2eksi2 ne demek istedi hiçkimse birşey anlamadı, Opticum TS (terrestrial) ama adamlar birde T2 çıkarmışlar (karasal yayın için) onun için ya TV'de bu özellik olacak yada bir kutu satılıyormuş onunla izleyebilecekmişssin ne saçmalık,bu mantıkla millet çanağa devam derim ben....

Ohalde Valde hanıma söyleyeyim hiç Opti getirmesin direkt Kati ufs 913 getirsin daha mantıklı değilmi ?

doğru bir karar verdiğine sevindim hiç kafanı karıştırma kathrein913hd nin keyfini çıkar
  • quote:

@2eksi2 ne demek istedi hiçkimse birşey anlamadı, Opticum TS (terrestrial) ama adamlar birde T2 çıkarmışlar (karasal yayın için) onun için ya TV'de bu özellik olacak yada bir kutu satılıyormuş onunla izleyebilecekmişssin ne saçmalık,bu mantıkla millet çanağa devam derim ben....

cccam kullanmayacaksan mantıklı.kullanacaksan ona göre düşünün.
  • merhaba arkadaşlar kathrein 913 kullanıyorum bir süredir. server kullanan arkadaşlara bir sorum olacak

özellkle HD italyan sinema kanallarında altyazı görüntüleyebilmenin bi yolu var mıdır? sarı tuşa basıp altyazı kısmına girdiğimde boş görüyorum. ses kısmında ise orjinal dili seçebiliyorum.

italyada bu kanalları izlerken orjinal ses ve italyanca alt yazı ile izlenebildiğini gördüm :)
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.