Şimdi Ara

Microsoft yeni Windows logosu üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft yeni Windows logosu üzerinde çalışıyor

Microsoft'un, Windows 8 işletim sisteminin tüketici önizleme sürümünü yayınlayacağı 29 Şubat tarihi iple çekilirken son günlerde yeni bir logo tasarlanacağı iddiaları gündeme geldi.

Bazı sitelerin Windows 8 yüklü bir tabletin Home tuşunda keşfettiğini iddia ettiği yeni logoyu yayınlamaları sonrasında bu tuşun aslında orijinal Windows logosu taşırken resmin üzerinde oynandığı ortaya çıkmıştı. Yeni Windows logosu hakkında soru işaretlerini resmi blogda Windows ekibinden Sam Moreau giderdi.

İlk Windows 1.0 sürümünün piyasaya sürülmesinin üzerinden 26 yıl geçti ve bu süre zarfında Windows logosu pek çok farklı tasarıma büründü. Aslında tasarımların odak noktası işletim sisteminin gelişme aşamalarını göstermekti. Daha fazla renk, daha iyi fontlar, daha detaylı ve canlı 3D görsel efektler ve gölgeler bu logolarda ön planda oldu.

Microsoft'un tasarım firması Pentagram'ın yardımı ile ortaya koyduğu yeni logo ise firmanın köklerine geri döndüğünün bir simgesi. Moreau'nun paylaştığı yeni logo Windows 1.0 logosuna oldukça benziyor ve Metro arayüzünden esintiler taşıyor. Sol kısımda 4 camlı bir pencere simgesi bulunurken yazı ise sağ kısımda yerini almış. Renk de yine Windows 1.0 logosu ile benzeşiyor.

Logo tasarımı uluslararası tipografik stili sayılan İsviçre tasarımını temel alıyor. Bu tasarım Metro arayüzü felsefesini en iyi şekilde anlatıyor. Ayrıca Windows 8'in basit ve hızlı tarzına da atıfta bulunuyor. Microsoft'un kullanıcılara sürprizi ise masaüstünde renk değişikliği yaptığınızda logonun da bu renge göre değişerek açılış ekranında sizi karşılaması.

Moreau bu logonun bir bayrağı andırdığı eleştirilerine ise bunun bir bayrak değil bir pencere imajını yansıttığını ve bir dalgalanma efektinin artık olmadığını belirtti.

Yeni logonun ne zaman kullanıma gireceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu yılın üçüncü çeyreğinde olabileceği tahmin ediliyor.

Microsoft yeni Windows logosu üzerinde çalışıyor

• Kim ne derse desin apple
  • Eğer logo buysa berbat olmuş.Windows 7'nin logosu daha hoş.
  • Bana pencereden çok aralık bırakılmış 4 ayrı plazma tv nin durduğu görüntüsünü veriyor :)
  • Bu logo berbat olmuş ya.
  • bence çok hoş duruyor bende basit ve hızlı izlenimini uyandırdı
  • açıkçası windows 7nin logosu hoşuma gitmemişti.. sade ve açılışı hızlandıracak bir logo olacağını ön görüyorum...
  • yeni logo çok dandik umarım bu olmaz.
  • yeni metro arayüzünü referans alan harika bir logo olmuş.
  • sade durması işlevselliğinin fazla ve hızlı olduğu çağrışımını uyandırdı bende.
  • Logo güzel ve hoş olmuş. Nostalji yaşattı bana. Eskiye dönüş vb.

Windows 95'den sonra çıkan tüm Windows sürümlerini kullanmış biri olarak kendimi şanslı görüyorum. Ama keşke Windows 95'den önce çıkan sürümleri de deneme şansım olsaydı zamanında demeden de kendimi alamıyorum. :)
  • Berbat 7 nin logosu çok daha güzel bence. Win8 hüsranla gelebilir bana kalırsa çünkü microsoft win 98 de büyük adım atmıştı 2000/ME da pek varlık gösteremedi. Sonra XP ile kastı kavurdu. Ardından Win vista Hüsranı. Daha sonra win 7 ile kasıp kavuruyor. Umarım Devamı gelirde daha iyi bir platform a geçeriz.
  • Yapmayın ya daha iyisi olabilir bu kadar devasal bir şirket'in logosu etkileyici ve harika olmalıdır bence..:)
  • bence gayet başarılı sadelik önemli bir özellliktir beyenmeyen kişiler Windows 8 kullanmaz bu kadar basit zorla kullanın diye birşey yok her kesin görüşleri farklıdır. oyüzden Windows 7 kalın beyenmiyenler daima geriden gelin sizlere bu yakışır '' ilki en son yaşayan sizler olun'' ...
  • Görselliği fazla olmadığından dolayı bence hızlı olacaktır.Yinede bu logonun rengi pek hoşuma gitmedi açıkçası daha farklı bir renk olabilirdi.Mesela buzlu cam gibi veyahut daha farklı desenlide düşünülebilirdi.Onca adam bunu tasarlıyacağım diye uğraşmışlar bence yazık 5 yaşındakı çocuk bile akıl eder bunu.Ancak kesinlikle daha fazla hızlı olacağını tahmin ediyorum en azından logo sade ve açılıştada herhangi bir görsel açıdan dalgalanma olmayacağına göre bence ideal yinede rengi düşündürücü...
  • Windows 8 resmi olarak ne zaman çıkıyor arkadaşlar ? Ona göre bir sistem daha toplamayı düşünüyorum ilerisi için. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubellite

Windows 8 resmi olarak ne zaman çıkıyor arkadaşlar ? Ona göre bir sistem daha toplamayı düşünüyorum ilerisi için. :)

2012 sonbahar-kış ayları...
  • özellikle son sürümü ile zaten artık "windows"tan ziyade "Boxes" diye anılması gerekiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: Rubellite

Windows 8 resmi olarak ne zaman çıkıyor arkadaşlar ? Ona göre bir sistem daha toplamayı düşünüyorum ilerisi için. :)

2012 sonbahar-kış ayları...

Teşekkürler.
  • çok basit duruyor. anlatılmak istenen şeyi biraz daha görsel bir şekilde anlatsa da olabilirdi. ama işlevsellik daha önemli. zaten ben açılışta logo görüntülemesini kaldırıyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.