Şimdi Ara

AtiTool Kullanım Kılavuzu Resim'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
35.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

New :Kartınza o/c yaptıktan sonra "new" tuşuna basarak kaydebilirsiniz.

Load :Daha önce kaydetmiş olduğunuz değerleri geri getirir.

Core :Ekran Kartının işlemcisi,burdan işlemciyi o/c edebilirsiniz.

Memory :Ekran Kartının ramleri,burdan ramleri o/c edebilirsiniz.

Find Max Core :Program kısa bir testten sonra kartınızın işlemcisinin calısabileceği en yüksek ve stabil değerleri belirler.

Find Max Memory :Find max core'da yapılan işlemleri uygulayarak kartın ramlerinin calısabileceği en yüksek ve stabil değerleri belirler.

Scan For Artifact :Kartınıza o/c yaptığınızda görüntüde herhangi bir bozukluk olup olmadığını kontrol etmek için bu testi yapmanız gerek.

Show 3D View :Bir nevi kücük bench programı diyebiliriz,3 boyutlu bir animasyonun kac frame yaptığını gösteriyor.O/c'dan önce ki ve sonraki değerleri karşılaştırabilirsiniz.

Mem :Burdan kartınızın ram timinglerine ulaşırsınız.(bunları karıştırmamak en mantıklısı)

Overclocking :Bu sekme altında kartınız ile ilgili genel bilgileri bulabilirsiniz.

Artifact Scanning :Görüntü bozulmasını kontrol ederken uygulayacağı bir kac secenek.

Temperature Monitör :Kartın sıcaklığı ile ilgili herşey.

Fan Control :Kartın üstünde bulunan fanın sıcaklığa göre kac devirde dönüceğini ayarbileciğiniz bölüm.

Gamma :Ekran parlaklığını ayarlıyabileceğiniz bölüm.

Startup :Bu bölümden AtiTool'u actığınızda hangi profilde baslıcağını ayarlıyorsunuz.

3D Detection :Bir nevi otomatik o/c seceneği,kartınızın 3d uygulamalarında ve uygulamalardan çıktığında hangi değerlerde calısıcağını ayarlıyorsunuz.

Miscellanaus :Ekrantı kartı ve programla ilgili bir kac ayar yapabileceğiniz bölüm.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Can sıkıntısından böyle bi calısma yapayım dedim Biraz amatörce oldu ama idare edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 8 Şubat 2006 1:20:38 >

• Coştun sen coştun
  • quote:

Orjinalden alıntı: starway

Coştun sen coştun

Genel bi bakış oldu aslında daha iyisi çıkabilir ama şimdilik bunla idare etmek gerek
  • aferin ziwro... bu sekılde devam edersen topıc kırlılıgı kalmıcak...modlarda senın gıbı yararlı topıcler acsa bole anlatımlı ınsanlar gereksız yere topıc acmaz... bu sekılde devamını dılıyorum... herkez gule gule kullansın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S@NDİEGO® -- 8 Şubat 2006 1:00:51 >
  • eyw ZİW®O 1 ay tatil sana yaradı
  • güzel çalışma ziver
  • tekrardan ATİ'ye geçmiş biri olarak teşekkürler
  • güzel çalışma ziwer
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

New :Kartınza o/c yaptıktan sonra "new" tuşuna basarak kaydebilirsiniz.

Load :Daha önce kaydetmiş olduğunuz değerleri geri getirir.

Core :Ekran Kartının işlemcisi,burdan işlemciyi o/c edebilirsiniz.

Memory :Ekran Kartının ramleri,burdan ramleri o/c edebilirsiniz.

Find Max Core :Program kısa bir testten sonra kartınızın işlemcisinin calısabileceği en yüksek ve stabil değerleri belirler.

Find Max Memory :Find max core'da yapılan işlemleri uygulayarak kartın ramlerinin calısabileceği en yüksek ve stabil değerleri belirler.

Scan For Artifact :Kartınıza o/c yaptığınızda görüntüde herhangi bir bozukluk olup olmadığını kontrol etmek için bu testi yapmanız gerek.

Show 3D View :Bir nevi kücük bench programı diyebiliriz,3 boyutlu bir animasyonun kac frame yaptığını gösteriyor.O/c'dan önce ki ve sonraki değerleri karşılaştırabilirsiniz.

Mem :Burdan kartınızın ram timinglerine ulaşırsınız.(bunları karıştırmamak en mantıklısı)

Overclocking :Bu sekme altında kartınız ile ilgili genel bilgileri bulabilirsiniz.

Artifact Scanning :Görüntü bozulmasını kontrol ederken uygulayacağı bir kac secenek.

Temperature Monitör :Kartın sıcaklığı ile ilgili herşey.

Fan Control :Kartın üstünde bulunan fanın sıcaklığa göre kac devirde dönüceğini ayarbileciğiniz bölüm.

Gamma :Ekran parlaklığını ayarlıyabileceğiniz bölüm.

Startup :Bu bölümden AtiTool'u actığınızda hangi profilde baslıcağını ayarlıyorsunuz.

3D Detection :Bir nevi otomatik o/c seceneği,kartınızın 3d uygulamalarında ve uygulamalardan çıktığında hangi değerlerde calısıcağını ayarlıyorsunuz.

Miscellanaus :Ekrantı kartı ve programla ilgili bir kac ayar yapabileceğiniz bölüm.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Can sıkıntısından böyle bi calısma yapayım dedim Biraz amatörce oldu ama idare edin

Bazıları soruyordu ATI nın kullanımını burda inşallah gorurler guzel calısma olmus

simdi Millet Riva TUrner da ister yane isin zor

• Çok saol Zivro bende bi kaç gün önce ilk defa ati kart aldım ati tool nedir falan diye merak edip duruyodum şimdi yannış bişi yapmadan kullanabilirim böyle detaylı Türkçe bi kaynak bulmak çok güzel tekrar saol
  • gayet gusel topic emeğine saygı çok teşekkürler.
  • öncelikle eline sağlık

ya arkadaşlar ben az önce 0.25 beta yı yükledim ama neden bende temparature monitör ve fan control seçenekleri yok anlamadım...

anakart yada ekran kartı ile ilgili bir durum mudur acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InTerCeptor -- 8 Şubat 2006 7:37:15 >
  • arkadaşlar ben ati toolda ekran kartımı overclock ettim sonra kaydettim de ama bilgisayarı açıp kapattıktan sonra eski haline dönmüş yani default haline. bir yardım edin
  • eline sağlık @ZİW®O
  • açılışta herzaman default ayarda açılır ancak bir seçenek vardı açılışta hangi save ile açsın diye ona bir baksana yanılmıyorsam settings içinde idi...
  • @ReNNeG@De
    Boş zamanım olursa tabi birazda canımın sıkkın olması gerek,o şekilde bi rivatuner'e genel bakış yaparım
    @xl_ocean
    Sende sıcaklıkları göstermemesinin nedi kartın thermal sensör (ısı sensörü) bulunmamasındandır.

@uzm@n,erdemgc,Metalovski,Rainbow6
    Teşekkürler
  • eline sağlık kardeşimçok güzel bir çalışma
  • Yeni sürümü çıktı

http://www.techpowerup.com/downloads/235

;)
  • ellerine saglık.

atitool kullanmak isteyen ama kullanamayan bi arkadasım wardı ona ilac gibi geldi.

saolasın senin gibilere ihtiyacı war bu forumun
  • Harika bir çalışma tebrik ve teşekkür ederim.Benim işime çok yaricak.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.