Şimdi Ara

opel astra H otomatik - manuel vites kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
42.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yakın zamanda bize annemin ( ara sıra ) çogunlukla benim kullanacagım bi araç lazım benimde hep hayallerimde bi astra sahibi olmak vardı.

gelelim konuya Otomatik vites 1.6 benzinli modeli nasıl kullanıcıları , bu aracı biler detaylıca yardımcı olabilirmi ?

bu araçların lpg ile arası nasıl niyetim 1.6 otm elegance yada cosmo modeli alıp sıralı sistem lpg taktırıp kullanmak

yada 1.3 dizelmi alsam diye bi soru işaretide yok degil ( ama otamatikte nasıl gider )

birde otomatik şanzumanları nasıl arıza falan sıkıntı yaşarmıyız ? hangi model astrada kronik sorunlar giderildi beygiri hangi modelden sonra yükseltildi.

opel kullandım lakin kısa mesafe bilgim yok şimdilik geniş bi araştırma yapıp bi tane alıcaz. max bütçe :24.000-27.000 tl arası ama iyi bi araç bulursam az daha para koya bilirim

yinede az yakan çok kaçan spor görünüşlü başka bi araçta önere bilirsiniz iyi bi araç bulmak için süreyi geniş tuttum.
    şimdiden teşekkürler

• 2006 Elegance var bende otomatik benzinli aracı model yükseltmek için satıyorum, 70 binde şu anda günde çok kısa mesafede kullanıyorum ortalama 8-8,5 arası yakıyor...

Düşünen varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-temiz-opel-astra-elegance-daha-temizi-yok-113017729/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

2006 Elegance var bende otomatik benzinli aracı model yükseltmek için satıyorum, 70 binde şu anda günde çok kısa mesafede kullanıyorum ortalama 8-8,5 arası yakıyor...

Düşünen varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-temiz-opel-astra-elegance-daha-temizi-yok-113017729/detay/

Hayırlı satişlar, gözüme takılan: İlan Tarihi 28 Ocak 2013 gözüküyor. Hala satılamadı sanırım arac.

Aracınız gercekden temizi benziyor fakat dizellerine yakın fiyatı oldugu için 1350 kişi bakmış olsada satılamamıs anlasılan. Tahminimce 26-27 arası teklif veren çok olmuştur. Aracınız acıkcası tam istediğim gibi zamanlama ve fiyat konusunda malesef denk gelemiyoruz.

Tekrar hayırlı satışlar

• Yorumun için Çok Teşekkür ederim.

Fiyatı pazar belirliyor ben değil :) muadlillerine bir bak istersen bayiye versem zaten uğraşmadan verirdim ben binicisine gitsin istiyorum.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-elegance/benzin/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2006&a4_max=90000&sorting=price_asc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozfidelio -- 14 Mart 2013; 17:14:40 >
  • quote:

Yorumun için Çok Teşekkür ederim.

Fiyatı pazar belirliyor ben değil :) muadlillerine bir bak istersen bayiye versem zaten uğraşmadan verirdim ben binicisine gitsin istiyorum.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-elegance/benzin/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2006&a4_max=90000&sorting=price_asc

2006 modellerde yokuş kalkış desteği oldugunu bilmiyordum. 2008 ve üstünde standart deniyordu. Paketle alakası varsa, önemli sayılabilecek bir özellik. ayrıca ilanda yazılan gibiyse 8 hava yastıgıda güvenlik acısından iyi olacaktır.

Araç 105 hp olan model sanırım. Bunlarda Lpg olayı nasıl. 115 hp olanlarda belli bir km den sonra subap erimesi vs bahsediliyordu ? (eğer lpg li alırsak birde o masrafla uğrasmayalım )

Sorularımı maruz görün, aracı yeni araştırmaya başladım, mantıklı tercih yapmak, ileride pişman olmamak için ne alacagını aldıgını bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 14 Mart 2013; 18:13:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

quote:

2006 modellerde yokuş kalkış desteği oldugunu bilmiyordum. 2008 ve üstünde standart deniyordu. Paketle alakası varsa, önemli sayılabilecek bir özellik. ayrıca ilanda yazılan gibiyse 8 hava yastıgıda güvenlik acısından iyi olacaktır.

Araç 105 hp olan model sanırım. Bunlarda Lpg olayı nasıl. 115 hp olanlarda belli bir km den sonra subap erimesi vs bahsediliyordu ? (eğer lpg li alırsak birde o masrafla uğrasmayalım )

Sorularımı maruz görün, aracı yeni araştırmaya başladım, mantıklı tercih yapmak, ileride pişman olmamak için ne alacagını aldıgını bilmek lazım.

Araçta yokuş kalkış var, 2006 da Cosmo paket yoktu elegance en üst paketti ve bu pakette doğrusu yok yok :)

Araç 105 HB olan motora sahip sahibindeki teknik özellikleri çok doğru ordan ayrıntılı bakabilirsiniz, ben satın alırken satan adam lpg ye tam oyumlu hatta tüp koyduğun yer stepnenin olduğu yer olduğu için bagajdanda gözükmüyor demişti ama ben lpg taktırmayacağım için doğrusu hiç araştırmadım onu inceleyebilirsin pek bir bilgim yok.

• quote:

linke tıklayınca genel sayfa açılıyor. ilan numarasını verirsen Astra almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Coco-Jambo

quote:

linke tıklayınca genel sayfa açılıyor. ilan numarasını verirsen Astra almayı düşünüyorum

arkadas satmıs sanırım, ilan yayından kaldırılmıs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coco-Jambo

quote:

Aracı sattım hocam 1 hafta oluyor bu linkte benim linkim değil zaten :) arkadaş fiyatı fazla deyince sahibindendeki otomatik benzinli astra elegancelerin tüm fiyatlarını listeletmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozfidelio -- 4 Nisan 2013; 9:12:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarıda yazdıgım gibi, ikinci el alırken dikkat etmemiz gerekenler vs nelerdir (bakımların tarıhı-fiatları-km vs)

Yeni gördüm hocam yazını,

Astra için her 15000 de bir normal bakıma girer eğer 1 yıl içinde 15 000 yapmadıysanız yağını değiştirmeniz gerekir.

her 60 000 de bir triger seti değişir 60 000 e yakın ilanlarda mutlaka triger değiştiğine dair fatura isteyin, eğer veremiyorsa fiyatı ~600 TL aşağı düşünün çünkü alır almaz yaptırmanız gerekecek.

Lastik durumuna bakın diş derinliği en az 3 mm olmalı eğer çok yıpranmışsa değişmesi gerekir, diş derinliği olsa dahi üretim tarihinden itibaren 5 yıl geçmiş lastikte sertleştiğinden işe yaramaz onuda değiştirmeniz gerekir üretim tarihi lastiğin üstünde yazar.

Aracın Stepnesi sağlammı yada varmı ona bakın,

Aracı yetkili serviste kontrol ettirseniz dahi kaportaya çok ince bakmıyorlar benim başıma geldi bence bir kaporta ustasına 3 DK (şaka değil 3 dk da anlıyor) baktırın.

Bide arabayı bir sürün en iyisi aracı sürmek garip bir ses geliyormu aracı iyice dinleyin.

Bilgi icin tesekkurler, aracinizi satmissiniz, hayirli olsun . Araciniz guzeldi, zaman uymadigindan görüşemedik.

Benim merak ettigim ozellikle debriyaj balatasinin vs değişimi var mi. Varsa kac km de vs gerekiyor. Agir bakim olarak düşünürseniz sevinirim.

Suan icin Sifiri 38-37 civarina konfor paket otomatik Alinabiliyor. Kasim aralik aylarina 35 e dahi dusebiliyor. 100 binde 7-8 yilik araclara boyali degisenli vs 28-29 istendigi icin pahali diyorum. Siz olsaniZ da farkli dusunmezdiniz sanirim.

Teşekkür ederim,
    Şu anda opelin sitesinde Kampanyalı (4700 TL indirim var) yarıotomatik clasic 3 satış fiyatı 41 800 ve kampanyalı olduğundan bir indirimde alamazsınız kanaatindeyim, kampanya bittiğinde fiyat yeniden 45 bindir verdiğiniz fiyatları nerden aldınız?

Debriyaj konusuna gelince, opelin yarıotomatiğiyle manueli arasında debriyaj balatası konusunda zerre fark yok manuelde ne zaman değişiyorsa yarı otomatikdede o zaman değişiyor diye biliyorum ben değişim için bir zaman verilmedi bana.

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-hatchback/konfig%C3%BCrat%C3%B6r.html#summary

Astra, Essentia Konfor Paketli1.6 i 16V - 115 HP, Easytronic Şanzıman 5-ileriKar Beyazı, SiyahTavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat: 40.888,19 TL(KDV %18)

Sıfır düşünmediğimden fiyat araştırmadım. Şuanki fiyat yukarıda yazdım, genelde bir kaç bin indirim alınabiliyor diye demiştim. Artık yapılmaz ise fiyatı yukarıda malum.

Araç konusunda başka dikkat etmemiz, bilmemiz gereken birşey varsa her zaman yorumlarınızı bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 5 Nisan 2013; 20:35:19 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yukarıda yazdıgım gibi, ikinci el alırken dikkat etmemiz gerekenler vs nelerdir (bakımların tarıhı-fiatları-km vs)

Yeni gördüm hocam yazını,

Astra için her 15000 de bir normal bakıma girer eğer 1 yıl içinde 15 000 yapmadıysanız yağını değiştirmeniz gerekir.

her 60 000 de bir triger seti değişir 60 000 e yakın ilanlarda mutlaka triger değiştiğine dair fatura isteyin, eğer veremiyorsa fiyatı ~600 TL aşağı düşünün çünkü alır almaz yaptırmanız gerekecek.

Lastik durumuna bakın diş derinliği en az 3 mm olmalı eğer çok yıpranmışsa değişmesi gerekir, diş derinliği olsa dahi üretim tarihinden itibaren 5 yıl geçmiş lastikte sertleştiğinden işe yaramaz onuda değiştirmeniz gerekir üretim tarihi lastiğin üstünde yazar.

Aracın Stepnesi sağlammı yada varmı ona bakın,

Aracı yetkili serviste kontrol ettirseniz dahi kaportaya çok ince bakmıyorlar benim başıma geldi bence bir kaporta ustasına 3 DK (şaka değil 3 dk da anlıyor) baktırın.

Bide arabayı bir sürün en iyisi aracı sürmek garip bir ses geliyormu aracı iyice dinleyin.

Bilgi icin tesekkurler, aracinizi satmissiniz, hayirli olsun . Araciniz guzeldi, zaman uymadigindan görüşemedik.

Benim merak ettigim ozellikle debriyaj balatasinin vs değişimi var mi. Varsa kac km de vs gerekiyor. Agir bakim olarak düşünürseniz sevinirim.

Suan icin Sifiri 38-37 civarina konfor paket otomatik Alinabiliyor. Kasim aralik aylarina 35 e dahi dusebiliyor. 100 binde 7-8 yilik araclara boyali degisenli vs 28-29 istendigi icin pahali diyorum. Siz olsaniZ da farkli dusunmezdiniz sanirim.

Teşekkür ederim,
    Şu anda opelin sitesinde Kampanyalı (4700 TL indirim var) yarıotomatik clasic 3 satış fiyatı 41 800 ve kampanyalı olduğundan bir indirimde alamazsınız kanaatindeyim, kampanya bittiğinde fiyat yeniden 45 bindir verdiğiniz fiyatları nerden aldınız?

Debriyaj konusuna gelince, opelin yarıotomatiğiyle manueli arasında debriyaj balatası konusunda zerre fark yok manuelde ne zaman değişiyorsa yarı otomatikdede o zaman değişiyor diye biliyorum ben değişim için bir zaman verilmedi bana.

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-hatchback/konfig%C3%BCrat%C3%B6r.html#summary

Astra, Essentia Konfor Paketli1.6 i 16V - 115 HP, Easytronic Şanzıman 5-ileriKar Beyazı, SiyahTavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyat: 40.888,19 TL(KDV %18)

Sıfır düşünmediğimden fiyat araştırmadım. Şuanki fiyat yukarıda yazdım, genelde bir kaç bin indirim alınabiliyor diye demiştim. Artık yapılmaz ise fiyatı yukarıda malum.

Araç konusunda başka dikkat etmemiz, bilmemiz gereken birşey varsa her zaman yorumlarınızı bekleriz.

evet kampanya indirimine ben yazdıktan sonra 1000 TL daha eklemişler(ben baktığımda 4700 TL idi) Aracın toplam fiyatında değişim yok sadece kampanya var o yüzden iniyor fiyatı.

• Arac 1750 km mi yazdiniz ben mi yalnis okuyorum ?

Bu kadar fark edeceğini hic sanmiyorum. Peki fab. Verisinde nasil manuelle ayni değere sahip olabiliyor. 500 cok iddalı bir rakam 100-200 olsa neyse denebilir ama düşündürücü

http://www.arabalar.gen.tr/opel-astra-hb-classic-1-6i-essentia-easytronic-i2458.html

Sitesinde ve opelin sitesinde 1215 kg diyor. Siz yalnış görmüş olmayasınız ?

Ayrica bu yokuş kalkiş destegi opsiyon olarak mi veriliyormus anlamış degilim. Bazilarinda var bazilarinda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 14 Nisan 2013; 21:40:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.