Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
38
Favori
520.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bahsettiginiz model. Plastik kokusu banyonun her yeri kapalıysa hafif oluyor fakat çamaşırlara sinen bir koku değil, ben banyomu sürekli havalandırdığımdan sorun olmuyor, kombo makinalarda koku olması normal diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joje -- 13 Haziran 2015; 23:51:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joje

Evet bahsettiginiz model. Plastik kokusu banyonun her yeri kapalıyaa hafif oluyor fakat çamaşırlara sinen bir koku değil, ben banyomu sürekli havalandırdığımdan sorun olmuyor, kombo makinalarda koku olması normal diye düşünüyorum.

niye normal olsun. bosch da böyle bir koku yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

quote:

Orijinalden alıntı: 2wicky

Selamlar

dolu olduğunda ve yüksek ısıda kurutma yapıldığında çok buruşuk çıkıyor çamaşırlar.
    düşük ısı ve makul miktarda daha az kırışık çıkıyor. Yani her şekilde kırışık çıkarıyor :)
    kurutmadan sonra kırışık açma programında tekrar çalıştırıyorum ama pek işe yaradığı söylenemez.
    Bu önemli bir sıkıntı. Çok kırışık çıkardığında ütü bile zar zor açıyor.
    Ben pantolon ve gömleklerimi kurutmayarak çözüm buldum, normal asıp kurutuyorum. Tabi bu durumda da makinenin kurutma özelliğinden tam olarak faydalanamamış oluyorsunuz.

bosch reklamı olsun diye yazmıyorum ama bosch un kurutmalı camasir makinesinde düşük devir sıkma ve kurutma kombinasyonunda tüm camasirlar düze yakin cikiyor. isteyene fotoğraf atabilirim.

Hocam, rica etsem model yazarmısınız.

tşk.

28440TR

http://www.bosch-home.com/tr/store/product/WVH28440TR/WVH28440TR

Tşk ederim.

• şimdi sayın kombo makine kullanıcıları kurutması koku yapmayan makine olarak hangisini söyleyebilirsiniz. hoover ile ilgili böyle bir şikayet görmedim. hoover kullanıp koku sıkıntısı yaşayan var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmelburak

şimdi sayın kombo makine kullanıcıları kurutması koku yapmayan makine olarak hangisini söyleyebilirsiniz. hoover ile ilgili böyle bir şikayet görmedim. hoover kullanıp koku sıkıntısı yaşayan var mı.

bosch da koku yok.

arcelik de ilk 6 aydan sonra koku azalmıştı. öyle hatırlıyorum.
  • Arkadaşlar hotpoint kurutmalı makine kullanan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekmelburak

şimdi sayın kombo makine kullanıcıları kurutması koku yapmayan makine olarak hangisini söyleyebilirsiniz. hoover ile ilgili böyle bir şikayet görmedim. hoover kullanıp koku sıkıntısı yaşayan var mı.

Gecen yil arkadasa aldik hoover

Bir sikayeti yok

Ama yanlis bilmiyorsam kurutmadada su harciyor

Yikarken 56 kurularken 90 litre

Kilavuza bakmak lazim ama aklimda oyle kalmis

• m m m m kullanıcısına yanıt
    indesit XWDE 961480X var annemde 1300 tl ye aldı, bende aeg var 2500 tl ye aldım. İndesit fiyat performans olarak iyi bir makine.Annem memnun, tek şikayeti yeni makineler zamanı hesapladıklarından yıkama süresini kestiremiyorum diye şikayetçi :)
  • Teşekkür ederim Yardımınız için

• HOTPOINT ARISTON WDL 9620 TK 9 /6 KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ bu ürün nasıl kullanan var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m m m m

HOTPOINT ARISTON WDL 9620 TK 9 /6 KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ bu ürün nasıl kullanan var mı arkadaşlar?

Bizim bacanakta A+++ ısı pompalı bosch kurutma mk.
    Ve vestel çamaşır mk. vardı.
    Vestel bozulunca 10/7 ariston aldılar. Sadece yikama fonksiyonunu kullanıyorlar.
    Sessiz ve güzel yıkıyor. Ama sizin bahsettiginizin hacmi 9 kg küçük.
    Kurmasını hiç kullanmıyor Çünkü 4 kat elektrik farkı var.
    Kombine makinelerin tüketimi B sinifidir.
    Arkadasimda samsung kombine almıştı, ama memnun kalmamıştı. Koku yapıyormuş.
    Ayrı ayrı almanızı öneririm.
    Üst üste koyarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocam neresi sessiz Allahaşkına. 78-79 db olduğunu firma bile kabullenmiş. Darbe emicilik sistemi berbat olan 78-90 db arası oynayan makine nasıl sessiz olabilir ki youtube de bile videolari var zaten. Darbe emicilik sistemi iyi olan 1400 devirli fırçali motorlu makine bile bundan daha sessiz çalışır.

Sadece temiz yikadigi konusunda size katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

HOTPOINT ARISTON WDL 9620 TK 9 /6 KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ bu ürün nasıl kullanan var mı arkadaşlar?

Vestel bozulunca 10/7 ariston aldılar. Sadece yikama fonksiyonunu kullanıyorlar.
    Üst üste koyarsınız.

Teşekkür ederim bilginiz için. İyice kafam karıştı ne alacağım bilmiyorum

• hotpoint-Ariston Aqualtis 10/7 de bahsettiğiniz ses ve vibrasyon problemi var evet ama 9/6 indesit yada aristonda bahsedilen sorunlar yok. ben araştırıken ariston servis de makinayı inceledim hatta servis bana aqualitis yerine 9/6 lik tavsiye etmişti. ben aeg aldım daha sonra annem istedi onada indesit aldık üstteki arkadaşın bahsettiği yok elektrikti yok suydu bu soruları kapattık zaten, harcanan degerler ortada ayda 10 kere bile çalıştırsan o faturaların matematiksel olarak gelmesine ihtimal yok geldi diyelim önemli olan sagladıgı yarar , mesele benim yerim yok çamaşır asmak için , dolayısı ile aldım. banyom küçük o yuzden kombo aldım ,yerim olsaydı ayrı alirdım , bunlar hep anlatıldı tekrar tekrar konuşmayalım.paranız varsa 3000 veririm diyosanız bosh alırsınız o kadar veremem derseniz ariston yada indesit alırsınız her şekilde işiniz görülür.koku falan öyle kafalara takılacak şeyler degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joje -- 23 Temmuz 2015; 22:49:56 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Üst üste koyarsınız.

Teşekkür ederim bilginiz için. İyice kafam karıştı ne alacağım bilmiyorum

Üstünde yer varsa ayrı almanızı öneririm.
    Işi pompalı, çift yönlü electrolux kurutma mk 1500 tl.
    Inverter motorlu çm mk 1700 tl.
    =3200 tl.
    http://m.akakce.com/p/?4570851
    http://m.akakce.com/p/?2834653
    http://m.akakce.com/p/?3809623

• quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Hocam neresi sessiz Allahaşkına. 78-79 db olduğunu firma bile kabullenmiş. Darbe emicilik sistemi berbat olan 78-90 db arası oynayan makine nasıl sessiz olabilir ki youtube de bile videolari var zaten. Darbe emicilik sistemi iyi olan 1400 devirli fırçali motorlu makine bile bundan daha sessiz çalışır.

Sadece temiz yikadigi konusunda size katılıyorum.

Sikmasina şahit olmadım,
    Yıkarken sessizdi.
    Kiler kapalı olduğu için sıkma gürültüsünü hissetmemiş olabilirim.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Benim anlatmaya çalıştığım Hotpoint in sessiz olmamasiydi. Yıkarken çoğu makine normal ses düzeyinde ya da sessiz asıl olay sıkmada sessiz olmamasıydı. Hatta bunu Youtube de şikayet edenler vardı. O yüzden dedim zaten. Bu forumda en ufak yanlış bilgi verilse yeni üye olanlar ya da yeni bu foruma yazı yazanlar etmedikleri laf kalmıyor

• Teşekkür ederim yardımınız için

• 1300-1400 civarına kurutmalı çamaşır makinesi tavsiyesi olan var mı ?

yıkama 7-8 kg yeterli.

( mümkünse müşteri hizmetleri sağlam olan Ariston, Arçelik vs gibi markalar )
  • 1600 devir 9+7 AEG kullanıyoruz 2500 tl'ye aldık 10 ay oldu. Yıkamaların %90'ı kurutmalı. Elektrik faturasında bir şey hissetmedik.
    Yağmurlu, nemli ve soğuk hava farketmiyor kupkuru ve kırışıksız alıyoruz herşeyi. (doğru kullanmak ve klavuzu iyi okumak şartıyla) %10'luk kurutmasız yıkamalarımız da çok hassas çamaşırlar ve güneşli haftasonlarında asarak kurutmak için.
    Kısaca çok memnunuz. Boşuna ayrı alıp yer kaybetmeyin bir de çamaşırları oradan oraya aktarmaya uğraşmayın gerçekten üzülüyorum böyle fazladan para ve zaman harcayanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geomaster -- 30 Eylül 2015; 8:42:57 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.