- x
Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..?
284 Cevap158027 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : Ajanabe
Giriş

12 Mesaj
26 Şubat 2013; 20:55:26 

Sayın çağatay117,
inanın benimde kafam karışık ve sırf bu yüzden kafamda doğru kanaat oluşsun diye çalışıyorum.
1-Eğer kurutma ya yer olsa bu konudaki bütçemi de zorlayarak kesinlikle son baktığım Bosh'un idos serilerinden bir çamaşır makinası ve ısı pompalı A+ olan WTY86860TR kurutma üzerinde dururdum (kapalı balkona koymayı göze alsam) Bu kurutmada enerji tüketimi pamuklu ütülük kurutma 50 % nem (1400 devir) 1,2 kWh. 94 dk da kurutma süresi var. Yani doğru hesap yaparsak (dün biraz uçmuşum) 1 saat yıkama (ki 0,84 KW seviyelerinde enerji sarfiyatı bahsettiğim çamaşır makinalarında) 1,5 saat de kurutma...Hesap/saat 2,64 KW yazar. Ben dün 2 KW demişim! Belki az kirli çamaşırda kısa programda elde edilebilecek bir değer olabilir. Bu sebeple ve genel olarak incelediğim ürün kalitesi v.s. sebeplerle böyle bir ikili alırdım. Amaaaa yerim olmadığımdan, yukarıdaki ilk mesajımda da belirttiğim gibi Electrolux EWW1697MDW 9kg yıkama ve 7kg kurutma yada aynı serinin 8/7 kg kapasiteli ürününü alacağım. Benim favorilerim bunlar.
2-Sorunuz kombo bir makinanın kurutma sekansındamı %15 ayrı kurutmaya göre fazla tükettiğimi? Öyle ise tabiki hemde katıyla. Ben %15 değerini ilgili motorları sadece çamaşırda deneyip raporlaştıran veriler doğrultusunda verdim. Dikkat sadece yıkama!!!...Yukarıda da belirttim boshla aynı hedefi tutturan bir kombo kurutması aynı iş için en az 2 saat harcıyor ve ne % 15 i % misliyle fazla harcıyor enerjiyi. 1,8 KW a karşılık tahminim aynı iş 6-7 KW lık sarfiatlarla yapılıyor. Çünkü kurutma lar kombolarda hep B ve en iyisi 3,5 kwh lik sarfiyat değerlerinin altına inemiyor. ayrıca derleyip toparlayıcı bir başlıkla; http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#72150464 da açılmış tekrar konu burada benim yazdıklarıma ek sektörün içinden birininde değerli yorumları olmuş. Onlarda okunmalı...
Slmlr

81 Mesaj
26 Şubat 2013; 21:37:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Arkadaşlar,
Geçen hafta LG F1480RDS5 kurutmalı çamaşır makinesini aldım. Kargo dahil, 6 taksit 2151 TL'ye geldi.
Uzay çağı makinesi gibi bir şey
Yıkama 9, kurutma 6 kilo, denemek için çalıştırdığımda oldukça sessiz olduğunu gördüm.
Ancak esas denemelerimi yeni evime taşınınca yapıp, sonuçlarını buradan bildireceğim.

merhaba Çamaşır makinenizi almışınız ya memnuniyetiniz nedir ? combo makine başarılı mı? bi açıklama yapabilri msiniz* teşekkürler

bir şeye dair herşeyi,herşeye dair de birşeyleri bil

467 Mesaj
27 Şubat 2013; 10:43:01 

Aynısından 3 hafta önce ben de aldım. Hemen sorularınız ile ilgili cevap vereyim. Kombo makina genel olarak başarılı. Hiç bir sıkıntım yok. 6 kilo yıkama + kurutma programını kullanıyorum. Fakat 6 kg koymuyorum. Eğer 6 kg koyarsam hem süre 6 saati buluyor hem de çamaşırlar buruşuk çıkıyor. 4 kg kadar koyuyorum deviri 1000 de tutuyorum. Yıkamada buharlı temizleme yapıyorum. Az nemli olarak ta kurutma yapıyorum. Süre olarak 3 saat 15 dk olarak toplamda gayet başarılı bir şekilde çıkıyor. Makina ile ilgili her türlü soru sorabilirsiniz. Artık kullana kullana bayağı uzmanı oldum diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 27 Şubat 2013; 10:45:19 >

Anakart: Asus P8Z77-V, İşlemci: Intel i5 3570K 3.4, Ram: Corsair Vengeance 2x4GB, Harddisk: Corsair Force GT 120 GB SSD, Power Supply: Corsair HX750 W, Kasa: Corsair 550D

81 Mesaj
27 Şubat 2013; 14:43:03 

quote:

Orijinalden alıntı: mavsar

Aynısından 3 hafta önce ben de aldım. Hemen sorularınız ile ilgili cevap vereyim. Kombo makina genel olarak başarılı. Hiç bir sıkıntım yok. 6 kilo yıkama + kurutma programını kullanıyorum. Fakat 6 kg koymuyorum. Eğer 6 kg koyarsam hem süre 6 saati buluyor hem de çamaşırlar buruşuk çıkıyor. 4 kg kadar koyuyorum deviri 1000 de tutuyorum. Yıkamada buharlı temizleme yapıyorum. Az nemli olarak ta kurutma yapıyorum. Süre olarak 3 saat 15 dk olarak toplamda gayet başarılı bir şekilde çıkıyor. Makina ile ilgili her türlü soru sorabilirsiniz. Artık kullana kullana bayağı uzmanı oldum diyebilirim...

teşekkür ederim

bir şeye dair herşeyi,herşeye dair de birşeyleri bil

293 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:02:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mavsar

6 saat 3 saat çok uzun süreler değilmi? vestelin yeni makinasında süre çok az ben bu nedenle vetel düşünüyorum uzakdoğu yerine manisa imalatınıda ayrıca tercih ederim

467 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:11:48 

Bu 6kg çamaşırda ve kurutma kuru mod seçilirse oluyor. Her 1 kg düşürmek kuru mod da süreyi 40 dakika kadar düşürüyor. Kuru mod yerine hafif nemli mod seçmek te süreyi ekstra 1.5 saat düşürüyor. Sonuç olarak hafif nemli modda 4kg çamaşır yıkamak süreyi 2.8 saat kısaltıyor. 3.2 saatte çamaşırlar hafif nemli ve ütüye hazır halde çıkıyor. Vestel reklamında gördüğüm makina da yanılmıyorsam 30 dakika olarak süre vermişti. Muhtemelen 1 kilo çamaşırı bu kadar sürede hazır hale getiriyordur diye düşünüyorum. Ben LG'de 1 kilo çamaşır denemedim ama en kısa sadece yıkama programı 30 dakika sürüyor. Bunun kurutması da 1 saat sürse 1.5 saatten önce çıkacağını sanmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 28 Şubat 2013; 13:13:56 >

Anakart: Asus P8Z77-V, İşlemci: Intel i5 3570K 3.4, Ram: Corsair Vengeance 2x4GB, Harddisk: Corsair Force GT 120 GB SSD, Power Supply: Corsair HX750 W, Kasa: Corsair 550D

244 Mesaj
9 Mart 2013; 12:37:22 

Merhaba, Bende Ariston WDL 962 TK aldım 1037 TL ye. Yıkama sesi yok sadece çamaşırların kazan içinde suyla çalkalanma sesi var o da zor duyuluyor. Makineye su alma sesi kat kat fazla. Kullanma klavuzu yetersiz hazırlanmış hala çözemediğim yerler var deneyerek bulacağız artık. 5 senelik Bosh ç.makinam bozulduktan sonra bu sessizlik iyi geldi (Banyoya helikopter iniyor gibiydi, onu idare ediyorduk sonra kartı bozuldu kart eğer tamir olursa 350 istediler olmazsa 500 ü bulur dediler bende bunu aldım.)

5633 Mesaj
9 Mart 2013; 22:22:26 

vestel 2,5 kg ıcın yıka kurut 35 dk galıba

İnsanları tanıdıkça arabaları sevmeye basladim....

199 Mesaj
10 Mart 2013; 14:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

combo makinelerin su tüketimleri, evinize incir ağacı diker. kurutmada da su kullandığından 150 lt.nin üzerine çıkar su tüketimleri. bunun bilincinde olarak alın.

elektrik çok çeker denildiğini duymuştumda suyu çok harcadığını doğrusu ilk kez duydum rv kullanımı için çok gereksiz o zaman

4312 Mesaj
10 Mart 2013; 20:47:00 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

vestel 2,5 kg ıcın yıka kurut 35 dk galıba

35 dk da 1,5 kg olsa yine kabul ama malesef 0,5 kg yani şaka gibi bişey.

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

5633 Mesaj
10 Mart 2013; 20:55:18 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

35 dk da 1,5 kg olsa yine kabul ama malesef 0,5 kg yani şaka gibi bişey.

yarım kılo 500 gr 2-3 tısort eder zaten.bendekı 12 dk program bıle 2 kg ıcın demekkı kuruturken zaman cok alıyor

1 Mesaj
28 Mart 2013; 20:27:43 

Arkadaşlar biz iki hafta önce bir kurutmalı çamaşır makinesi aldık(vestel). Yani 6 saatte yıkama kurulama diyor. Normal yıkama süresi 2,5 saat. Bu demektir ki 3,5 saat kurutma yapıyor bu makine. Açıkçası pişman olduk. Siz siz olun yıkamalı kurutmalı almayın. Normalde bir kurutma makinesi 1 saatte kurutuyor fakat 3,5 saat çok fazla. Zorunlu olmadıkça yani yer olduğu sürece kesinlikle kurutmalı yıkamalı çamaşır makinesini tavsiye etmiyorum. 6 saatlik zaman komik bir rakam. Ayrı ayrı almakta yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekno80 -- 28 Mart 2013; 20:28:57 >

5633 Mesaj
29 Mart 2013; 19:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Tekno80

Arkadaşlar biz iki hafta önce bir kurutmalı çamaşır makinesi aldık(vestel). Yani 6 saatte yıkama kurulama diyor. Normal yıkama süresi 2,5 saat. Bu demektir ki 3,5 saat kurutma yapıyor bu makine. Açıkçası pişman olduk. Siz siz olun yıkamalı kurutmalı almayın. Normalde bir kurutma makinesi 1 saatte kurutuyor fakat 3,5 saat çok fazla. Zorunlu olmadıkça yani yer olduğu sürece kesinlikle kurutmalı yıkamalı çamaşır makinesini tavsiye etmiyorum. 6 saatlik zaman komik bir rakam. Ayrı ayrı almakta yarar var.

yıkama kurutma nasıl çamasırda hav kalıyormu?

2 Mesaj
31 Mart 2013; 0:39:57 

Merhaba arkadaşlar,

LG F14A8RDS5 kurutması A sınıfı olarak üretilmiş F1480RDS ile aynı sanırım tek farkı F1480RDS B sınıfı kurutma yapıyordu. 9+6 kg ve
Electrolux eww1697mdw ise 9+7 yünlülerde kırışmayı önleyen ödüllü bir teknolojisi varmış. Sağlam bir makine.

Lütfen bana yardım edin. Sizce hangisini almalıyım. İkisinin de fiyatı aynı, 2500 tl nakit, ikisininde enerji sınıfı A.
Her iki ürünün de satıldığı mağazalara girdim. Satıcıların bir kısmı en iyisi Electrolux'tür 1 numaradır diyor. Bir kısmı Electrolux'de aynı sıkma verimliliğini alamazsınız diyorlar. Hatta bir mağazada bir yetkili ben olsam Lg alırdım derken diğer yetkili Electrolux alırdım dedi.
Combo çamaşır makinesi almam lazım. Kararsızlıktan ve araştırmaktan bu güne kadar bekledim. Ama Pazartesiye kadar gidip almam lazım. Bir ev kadınına yakışmayacak kadar çok çamaşırlarımız birikti:)

Siz olsanız hangisini alırdınız? Su ve elektrik tüketimleri arasında uçurumlar var mı? Dolaba yerleştirme modunda kurutması, bir de temiz yıkıyor olması çok önemli. Önceki makinem berbattı beyazları 3 kez yıkamak zorunda kalıyordum yine de lekeli çıkarıyordu.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

12 Mesaj
2 Nisan 2013; 17:26:44 

@ Diver74, yanlış yönlendirmekten de çekinerek eğer çoluk çocuk yoksa yani 2 kişi iseniz 2 günde bir çamaşır yıkama peryodunuz varsa kesinlikle bosh yada siemens kombi makina alın. Su ve enerji yönünden 1 kg çamaşır başına en az harcayan bu markalar. (Yeni evli bir çift arkadaşımız gayet memnunlar 5+5/4+4 şeklinde kullanıyorlar)

Ama çocuk varsa bizdeki gibi haftada en az 6 kere çamaşır yıkanıyorsa yeriniz varsa ayrı alın makinaları. Yer yoksa da Electrolux EWW1697MDV 9+7 diyorum. bence tüm kombiler içinde bir çok özellik ve her ne kadar tasarımı gereği elektrik ve suyu; ayrı kombinasyona göreceli olarak fazla kullansa da diğer markalara göre bunları da en tasarruflu kullanan model bu. İncelediğim kadarı ile doğru proglamlama ilede yıkama ve kurutmayı gene daha kısa zaman da bitiren marka/model bu. Yünlü ve hassas çamaşırlar için özel sertifikaları kazanmış iyi çalışılmış bir tasarım. Birde buharla temizleme ve tazeme su jeti özelliği olması bence ayrı bir avantaj.
Yalnız genel olarak bu portalda özellikle kombi alacaklar son günlerde bu marka ve model üzerinde bir mutabakat'a varmış olsak da henüz ben dahil kimse gidip almadı. (yazın geliyor olması yavaşlatmış olabilir...) ve de LG gibi kullanıcıların yorumuna rastlayamadık ne yazık ki. Böyle giderse bir tedarik grubu da oluşturup toplu alım için indirim talep etme noktasına doğruda gidebiliriz : ))

Umarım kararınız taleplerinizi karşılar...

523 Mesaj
3 Nisan 2013; 17:14:43 

quote:

Orijinalden alıntı: diver74

Merhaba arkadaşlar,

LG F14A8RDS5 kurutması A sınıfı olarak üretilmiş F1480RDS ile aynı sanırım tek farkı F1480RDS B sınıfı kurutma yapıyordu. 9+6 kg ve
Electrolux eww1697mdw ise 9+7 yünlülerde kırışmayı önleyen ödüllü bir teknolojisi varmış. Sağlam bir makine.

Lütfen bana yardım edin. Sizce hangisini almalıyım. İkisinin de fiyatı aynı, 2500 tl nakit, ikisininde enerji sınıfı A.
Her iki ürünün de satıldığı mağazalara girdim. Satıcıların bir kısmı en iyisi Electrolux'tür 1 numaradır diyor. Bir kısmı Electrolux'de aynı sıkma verimliliğini alamazsınız diyorlar. Hatta bir mağazada bir yetkili ben olsam Lg alırdım derken diğer yetkili Electrolux alırdım dedi.
Combo çamaşır makinesi almam lazım. Kararsızlıktan ve araştırmaktan bu güne kadar bekledim. Ama Pazartesiye kadar gidip almam lazım. Bir ev kadınına yakışmayacak kadar çok çamaşırlarımız birikti:)

Siz olsanız hangisini alırdınız? Su ve elektrik tüketimleri arasında uçurumlar var mı? Dolaba yerleştirme modunda kurutması, bir de temiz yıkıyor olması çok önemli. Önceki makinem berbattı beyazları 3 kez yıkamak zorunda kalıyordum yine de lekeli çıkarıyordu.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Airport LG'de yanlış hatırlamıyorsam indirim vardı. 1400 küsür ve 1700 küsür idi kurutmalı modeller. en üst seviye değil yalnız, o daha pahalıydı.
Bakın belki dua edersiniz :)

217 Mesaj
7 Nisan 2013; 22:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: sajen

@ Diver74, yanlış yönlendirmekten de çekinerek eğer çoluk çocuk yoksa yani 2 kişi iseniz 2 günde bir çamaşır yıkama peryodunuz varsa kesinlikle bosh yada siemens kombi makina alın. Su ve enerji yönünden 1 kg çamaşır başına en az harcayan bu markalar. (Yeni evli bir çift arkadaşımız gayet memnunlar 5+5/4+4 şeklinde kullanıyorlar)

Ama çocuk varsa bizdeki gibi haftada en az 6 kere çamaşır yıkanıyorsa yeriniz varsa ayrı alın makinaları. Yer yoksa da Electrolux EWW1697MDV 9+7 diyorum. bence tüm kombiler içinde bir çok özellik ve her ne kadar tasarımı gereği elektrik ve suyu; ayrı kombinasyona göreceli olarak fazla kullansa da diğer markalara göre bunları da en tasarruflu kullanan model bu. İncelediğim kadarı ile doğru proglamlama ilede yıkama ve kurutmayı gene daha kısa zaman da bitiren marka/model bu. Yünlü ve hassas çamaşırlar için özel sertifikaları kazanmış iyi çalışılmış bir tasarım. Birde buharla temizleme ve tazeme su jeti özelliği olması bence ayrı bir avantaj.
Yalnız genel olarak bu portalda özellikle kombi alacaklar son günlerde bu marka ve model üzerinde bir mutabakat'a varmış olsak da henüz ben dahil kimse gidip almadı. (yazın geliyor olması yavaşlatmış olabilir...) ve de LG gibi kullanıcıların yorumuna rastlayamadık ne yazık ki. Böyle giderse bir tedarik grubu da oluşturup toplu alım için indirim talep etme noktasına doğruda gidebiliriz : ))

Umarım kararınız taleplerinizi karşılar...

merhaba,

açıkçası bende son günlerde electrolux un 8+7 makinesine odaklandım ve okuyorum yorumlarınızı.. 9+7 makinede alınabilir ama 8+7 birbirine çok daha yakın değerler.. bosch siemens ve electrolux arasında kaldım ki combo makineye daha yeni döndüm diyebilirim.. aslında setleri bir kaç kişi ortak şekilde belirleyip bi bayiden uygun fiyatada alabiliriz diye düşünüyorum..
birde bayi yerine teknomarketleride değerlendirmek lazım mı hangisinde electrolux bulunabilir fikirlerinizi rica ediyorum..

XBOX One GT bhdrctr

2 Mesaj
12 Nisan 2013; 23:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: jakalon

Airport LG'de yanlış hatırlamıyorsam indirim vardı. 1400 küsür ve 1700 küsür idi kurutmalı modeller. en üst seviye değil yalnız, o daha pahalıydı.
Bakın belki dua edersiniz :)

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

sajen keşke biraz daha sabredip senin mesajını okuyup öyle alsaydım kısmet. Yazdıkların çok mantıklı.

jakalon sadece bu iki model arasında karar vermeye çalışıyordum. Onların da piyasası en ucuz bulduğum 2500 tl idi.

Ayrı ayrı makine almam için yerimin olması lazımdı. Bir de bizim evde çok çamaşır çıkıyor süslü ama dağınık bir kızım var temizler kirliler karışınca hepsi makineye gidiyor. 4 kg kurutmalı modeller bana göre değildi. Olsaydı sanırım Siemens alırdım.
Neyse soruma cevap gelmesini bekleyemedim. Dayanamadım sabah erkenden gidip makinemi aldım. Karar vermek çok zordu her iki makine de çok güzel ancak ikisinin de kullandığı teknoloji farklıydı. Üç yetkili vardı üçü de başka bir model önerdi.
Aslına bakarsanız satan kişiler de combo makineler hakkında pek fazla geri dönüş yaşamadıklarından gerçekçi öneriler yapmaya çalışıyorlar ancak onlar da önerdikleri modellerden pek emin değiller. Forumlarda LG 9+6 yorumlarını okumuştum. Electrolux ün 9+7 modeli için bir yorumla karşılaşmadığım için çekindim. Karşılaşsaydım kesinlikle Electrolux alacaktım. İç sesim Electrolux dedi. Ancak ikinci favori modelim LG için 150 tl fazladan indirimi kapınca otomatikman 2350'ye LG aldım. Yeni çıkan F14A8RDS5 modelinin kurutmasının da A olması güzel. 5-6 yıkama yaptım ama hala denemem gereken çok özellik var. Örneğin yünlüleri yıkarken kurutma yapma konusunda tereddüte düştüm ve hafif nemliyken çıkarttım. Anlayacağınız kırış kırış küçülmüş kıyafetler ile karşılaşmaktan korktum.
Pamuklularda yıkama + kurutma yanlış hatırlamıyorsam 4,5 saat gösterdi ancak ben 3,5 saatin sonunda kontrol ettiğimde neredeyse hepsi kurumuştu. 3-4 çamaşır hariç hepsini dolaplara yerleştirebildim. Buharlı yıkama modlarına bayıldım. Çamaşırlar fırından yeni çıkmış gibi sıcak sıcak oluyorlar. Daha önce hiç kurutma makinesi kullanmadım. Benim eski çamaşır makinem ile kıyaslayınca mükemmel bir makine. Örneğin eski makinemin deterjan çekmecesi oyuncak plastik malzemesi gibi bir şeydi, bunu Electrolux ün deterjan çekmecesinin kalitesine bakarak farkedebildim. Sanki kalite benim adım diyordu. LG nin de deterjan çekmecesi kaliteli görünüyordu.

LG nin görünüşü de çok şıktı. Sağlam bir yapısı vardı. Teknik bilgim olmadığından iki markayı da aynı kulvarda gördüm kıyaslama yapamadım. Sadece 150 tl ekstra indirim ve görünüşe bakarak karar verdiğimi üzülerek söylemeliyim. Eşim makineyi görünce bayıldı. "İyi bir makine seçmişsin" dedi. Sanırım bizi üzmeyecek. Sajen 'in önerisi ve önerme nedenleri çok mantıklı alacaklar bu nedenleri de göz ardı etmesinler.
Bence de toplu alım indirimi çok mantıklı bir de burada reklamları yapılacak kesinlikle toplu alıma gidin derim.

Hepinize iyi geceler.

Bu mesajda bahsedilenler: @sajen Bu mesaja 1 cevap geldi.

85 Mesaj
17 Nisan 2013; 2:33:34 

bende bugün kurutmalı çamaşır makinesi bakmak için saturn e gittim aslında ilk tercihim samsung 14 kg yıkama 7 kilo kurutma olan modeliydi ama standart dışı ebatı var teknik özelliklerinden çok anlamıyorum ama satış danışmanı aristonu çok övdü 10 / 7 kurutma olan modeli fiyatıda çok uygun ama aklıma pek yatmadı
electrolux 8/6 kurutma modelini beğendim özellikle kazanı xxl kazan diğer makinaların 10 kg kazanları gibi arkadaşım 1-1,5 yl önce aldı ve çok memnun ütüye bile gerek kalmıyor diyor
şuan bende electrolux EWW1697MDW 9/7 kurutma modelini düşünüyorum sajen arkadaşın araştırmalarıda çok faydalı oldu yarın tekrar bakıcam uygun fiyatıda yakalarsam hemen almayı düşünüyorum
kalabalık bir aileyiz ve çamaşır kurutmak sıkıntı olmaya başladı özellikle kış aylarında dışarıda kurutulmuyor evde askı almıyor her yerde çamaşır sergisi
ayrı ayrı makine alacak alanımız yok combo ilk tercihim umarım pişman olmam
bu modelin ortalama fiyatlarını yazar mısınız bilen arkadaşlar varsa

467 Mesaj
17 Nisan 2013; 9:41:03 

Pişman olmazsınız ben 3 aydır LG kullanıyorum gayet memnunum.

4 Mesaj
17 Nisan 2013; 10:33:45 

ARKADAŞLAR LG NİN KURUTMALI MAKİNASINI ALDIM 5 AYDIR KUANIYORUM BERBAT ÇOK SES ÇIKARIYOR ARTI LASTİK KOKUSU DOLUYOR EVİN İÇİNE İNSANI BOGUYOR ADETA MEMNUN DEYİLİM LG DEN ALIRKEN GÖZÜME LG KESTİRDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM VİDEOYU YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM YÜKLENMEDİ KEŞKE YÜKLENSEYDİ SESİ GÖRSEYDİNİZ

467 Mesaj
17 Nisan 2013; 10:36:12 

Demek ki size öyle denk gelmiş. Bayağı şanssızmışsınız. Ses olayı ayak ayarlarından. İyi ayarlanmamış ayaklar ses yapıyor. Tabi makinanın oturduğu zemin yüzeyi de önemli. Bana gelen ekip çok iyi ayarladı 1400 devirde bile ses yok. Koku ise hiç almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 17 Nisan 2013; 10:37:57 >

14 Mesaj
7 Haziran 2013; 17:49:33 

merhaba bır sey duydum bu konu hakkında bılgısı olan var mı

[font="Tahoma"]camasır makınası ne marka olursa kurutmayı da aynı almak zorunlulugu varmıs dıye yoksa kurulum ıcın gelmıyorlarmıs bılgısı olan var mı

teskkkur ederım

237 Mesaj
7 Haziran 2013; 17:54:25 

Merhaba,

Makineleri üst üste kurduracaksanız aşağıdaki detayını verdiğim linkten bakabilirsiniz ne demek istediğime, 2 üründe aynı marka olma zorunluluğu var.

http://forum.donanimhaber.com/m_76097828/tm.htm

serdarcetin1985@gmail.com

İzmir İstanbul Manisa Nazilli Marmaris Salihli Aydın Balıkesir Uşak Denizli de mağazalarımız mevcut.

3 Mesaj
7 Haziran 2013; 20:20:40 

kişisel olarak electrolüx. lg sıkmada bir gömlek daha sessizdir ve sıkması %10 daha efektif gibidir ama electrolüx hem daha ömürlüdür hem genelde daha sessizdir hem de arıza oranı daha düşüktür. parçası her 2 si içinde sorundur ama electrolüxte biraz daha gecikir. eşectrolux iyi bir ustanın elinde uzun yıllar tamir görebilir lg bir kere arıza verdi mi bir daha toparlayamaz. @diver74

Bu mesajda bahsedilenler: diver74

3 Mesaj
7 Haziran 2013; 20:27:39 

çok gerekmedikçe kombo yerine makinaları ayrı almaya çalışın. yıkama ve kurutma çok farklı platformlar aynı makinaya sığdırılması çok fazla parça gerektiriyor ve bu arıza anlamına gelir. bu arada aeg electrolux olarak geçer ama lavamat modellerinin electrolux le bir ilgisi yok. hatta eski aeg bile değiller. bildiğim kadarıyla hooverle aynı banttan çıkıyorlar. hoover de uzak durulması gereken bir marka. kombo alacaksanız electrolux, lg, belki samsung. bosch artık profilo platformu kullanıyor son 4-5 yılda çok sorun yaşadım. hususi olarak kombosunu kullanmadım ama bütün boschlarım çok arıza verdi.

3 Mesaj
7 Haziran 2013; 20:30:52 

normalde farklı markalar bir arada çalışabiliyor ama makinaların titreşimlerinin birbirini etkileme olasılığı nedeniyle kimse sorumluluk almak istemiyor. aslında bütün makinaların kasa dayanıklılıkları aşağı yukarı birbirlerini kaldıracak düzeyde ama "olmaz ben risk almam ikisini de benden al" demek satıcı için daha anlamlı. çok uç modellerde ebat sorunu olabilir ama standart kasa büyüklüklerinde mecbursanız kullanabilirsiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: SerdarCetin

237 Mesaj
8 Haziran 2013; 7:52:00 

İşte o yüzden farklı marka alınamaz, çünkü servis kurulum işlemini yapmıyor.
bir kaç müşteride başımıza geldiğinden biliyorum bende, müşteri bize evinde nasıl kullanmak istediğini söylemediğinden A marka çamaşırın üzerine B marka ürün kurmuyorlar.

Bu mesajda bahsedilenler: dextro

İzmir İstanbul Manisa Nazilli Marmaris Salihli Aydın Balıkesir Uşak Denizli de mağazalarımız mevcut.

5633 Mesaj
8 Haziran 2013; 22:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: SerdarCetin

Merhaba,

Makineleri üst üste kurduracaksanız aşağıdaki detayını verdiğim linkten bakabilirsiniz ne demek istediğime, 2 üründe aynı marka olma zorunluluğu var.

http://forum.donanimhaber.com/m_76097828/tm.htm

hocam bosch kurutucuyu ben vestelın ustune koyabılırmısım servıs dedı 40 tl llık aparatıyla bereber

12107 Mesaj
8 Haziran 2013; 23:14:20 

quote:

Orijinalden alıntı: dextro

çok gerekmedikçe kombo yerine makinaları ayrı almaya çalışın. yıkama ve kurutma çok farklı platformlar aynı makinaya sığdırılması çok fazla parça gerektiriyor ve bu arıza anlamına gelir. bu arada aeg electrolux olarak geçer ama lavamat modellerinin electrolux le bir ilgisi yok. hatta eski aeg bile değiller. bildiğim kadarıyla hooverle aynı banttan çıkıyorlar. hoover de uzak durulması gereken bir marka. kombo alacaksanız electrolux, lg, belki samsung. bosch artık profilo platformu kullanıyor son 4-5 yılda çok sorun yaşadım. hususi olarak kombosunu kullanmadım ama bütün boschlarım çok arıza verdi.

Hocam ne yaptınız. AEG'nin Hoover ile ne ilgisi var :))

Öncelikle AEG'nin ilk otomatik makinesinden bugüne tüm çamaşır makinelerinin ismi Lavamat'tır.

Şu an piyasadaki Lavamatların tamamı Electrolux ile aynı fabrikada, tamamına yakını aynı parça ile üretiliyor. Hoover ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok.

Bosch Profilo'nun platformunu 1997-1999 arasında kullandı. 2000'den bugüne ürünlerin kalitesinin Avrupa'da satılan Bosch'lar ile bir farkı yok. İşçilik kalitesi değişebilir sadece; orası muamma. Bosch'un no frost buzdolaplarının kalitesi oldum olası düşük. Muhtemelen en büyük sorunu bu noktada yaşamışsınızdır.

Kurutmalıda Samsung bence iyi bir seçenek değil. Su tüketimi çok fazla ve fazla şikayet alıyor.

12107 Mesaj
8 Haziran 2013; 23:22:00 

Kurutma ile çamaşır makinesi montajına girersek;

Kurutma makinesi ile çamaşır makinesi arasına güvenlik amaçlı aparat takmak gerekir. Aparat kurutma makinesini kapak açıkken çocukların asılması, deprem gibi durumlarda devrilmeye karşı korur. Evinizde bu tarz bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorsanız hiç aparat takmasanız da sorun olmaz aslında.

Bazı aparatlar sıkıştırmalı takılabilirken bazılarında çamaşır makinesinin üst tablasının delinmesi gerekiyor. Çamaşır makinesi ile kurutma makinesi farklı markalardansa kurutma makinesini üreten firma çamaşır makinesini delmekten çekiniyor. Kısacası riske girmiyor. Normalde hiçbir sorun oluşmaz.

237 Mesaj
9 Haziran 2013; 16:45:08 

Siemenste 2makina arasindaki aparat ucretsiz dun servisle gorustum. Magazalara ust uste kurdurup sergiletegim o yuzden ogrenme gereksinimi duydum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: @lazpanyol Bu mesaja 1 cevap geldi.

50 Mesaj
9 Haziran 2013; 18:02:18 

arçelik kurutmalı çamaşır makinası kargo dahil en uygun fiyata aşağıdaki linkten bulabilirsiniz

http://www.arcesdtm.com...r-Makinasi,PR-4517.html

Allah'a Emanet olun.
http://www.arancak.com

5633 Mesaj
10 Haziran 2013; 0:52:58 

quote:

Siemenste 2makina arasindaki aparat ucretsiz dun servisle gorustum. Magazalara ust uste kurdurup sergiletegim o yuzden ogrenme gereksinimi duydum

Hocam kurutucuyu kurarken servis aparat vermemisti yan yana koydurmustu bende ust uste koymak istiyorum simdi ama kuRulumun uzerinden 4 sene gectigi icin 40 tl istiyor bana ayarlaya bilirmisin aparati ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 10 Haziran 2013; 0:53:43 >

237 Mesaj
10 Haziran 2013; 7:54:41 

servis çağırdığımda 1 tane isterim elbette, ama henüz kurutmalar elime ulaşmadı. aceleniz varmı bu konudu ?

5633 Mesaj
10 Haziran 2013; 12:26:56 

quote:

servis çağırdığımda 1 tane isterim elbette, ama henüz kurutmalar elime ulaşmadı. aceleniz varmı bu konudu ?

hocam 2 haftaya kadar ayarliyabilirmisin bide magz
aniz avrupa yakasindmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 10 Haziran 2013; 12:27:13 >

87 Mesaj
20 Haziran 2013; 8:39:26 

ARÇELİK 9146 KURUTMALI CAMASIR MAKİNESİ ALDIM. 1800 TL.

TEK KELİMEYLE MÜTHİŞ SONUÇ.
A ENERJİ, SESSİZ, 1400 DEVİR, KURUTMA SONUCU ŞAHANE. 7 YIL GARANTİ.
ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE TAVSİYE EDİYORUM.

THINKPAD E540 WIN 7 + BB Z10

5633 Mesaj
20 Haziran 2013; 10:31:08 

quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

hocam hayırlı olsun çalısırken foto koyarmıısınız 3 4 tane

1976 Mesaj
20 Haziran 2013; 11:33:09 

quote:

Kullandıktan sonra yorum yazarsanız memnun oluruz.

87 Mesaj
20 Haziran 2013; 16:23:55 

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Kullandıktan sonra yorum yazarsanız memnun oluruz.

e calistirdim kullandim da yazdim zaten.

87 Mesaj
20 Haziran 2013; 16:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

hocam hayırlı olsun çalısırken foto koyarmıısınız 3 4 tane

Tabi.... bir sonraki calistirdigimda 3 4 foto cekip upload ederim.

1976 Mesaj
21 Haziran 2013; 8:58:47 

quote:

e calistirdim kullandim da yazdim zaten.

Bu yorum kesmedi daha ayrıntılı yorum bekliyoruz.

87 Mesaj
21 Haziran 2013; 15:06:16 

quote:

Bu yorum kesmedi daha ayrıntılı yorum bekliyoruz.

valla kesmediyse almayınız :)))

1976 Mesaj
21 Haziran 2013; 16:25:02 

quote:

valla kesmediyse almayınız :)))

Daha ne yazayım bilmiyorum ki. Araba aldım 150 bg, gidişi harika. Sizin yorum böyle olmuş. Burası forum hatırlatırım insanlar bilgi paylaşıyorlar. Bana sorduklarında veya diğer arkadaşlara sorduklarında elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Siz ne amaçla forumu kullanmaya başladınız? Sadece okumak için mi? Tek taraflı yani. Sorulmamış olarak kabul edin lütfen.

87 Mesaj
24 Haziran 2013; 0:59:42 

quote:

Daha ne yazayım bilmiyorum ki. Araba aldım 150 bg, gidişi harika. Sizin yorum böyle olmuş. Burası forum hatırlatırım insanlar bilgi paylaşıyorlar. Bana sorduklarında veya diğer arkadaşlara sorduklarında elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Siz ne amaçla forumu kullanmaya başladınız? Sadece okumak için mi? Tek taraflı yani. Sorulmamış olarak kabul edin lütfen.

:)

87 Mesaj
24 Haziran 2013; 1:28:26 

quote:

http://download.arcelik.../38455_3_2820523531.pdf

trojana bu link senin icin. her seyi anlatıyor orda.. sorun olursa yaz..

23 Mesaj
8 Temmuz 2013; 22:27:24 

quote:

http://download.arcelik.../38455_3_2820523531.pdf

trojana bu link senin icin. her seyi anlatıyor orda.. sorun olursa yaz..

Arçeliğin tüketim değerlerine baktımda, gerçekten çok düşük. heleki samsung'un bir kurutma işleminde 150 lt. su harcadığını düşünürsek Arçelik ondan en az 10 kat daha hesaplı.. Ama perfonmansı nasıl acaba? Kullanan arkadaş memnunmu acaba, çamaşırları falan kuruttuktan sonra çok buruşuk bırakıyormu? yada ne kadar sürede kurutma yapıyor?

1554 Mesaj
8 Temmuz 2013; 22:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: skyhero34

Arçeliğin tüketim değerlerine baktımda, gerçekten çok düşük. heleki samsung'un bir kurutma işleminde 150 lt. su harcadığını düşünürsek Arçelik ondan en az 10 kat daha hesaplı.. Ama perfonmansı nasıl acaba? Kullanan arkadaş memnunmu acaba, çamaşırları falan kuruttuktan sonra çok buruşuk bırakıyormu? yada ne kadar sürede kurutma yapıyor?

Merhabalar performans açısından yorum yapamasamda teknik verilere göre bu makinenin ses düzeyi çok çok yüksek. Bir kurutma ispeminin en az 1 saat olduğunu düşünürsek 70db ses çok çok fazla.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

237 Mesaj
12 Temmuz 2013; 22:28:53 

Forumu okudukca kafam karisti.

Asadaki modelllerden hangisini tavsiye edersiniz?
Su ve Enerji sarfiyati acisindan hangisini tavsiye edersiniz?
Bu makineleri kullanan var mi?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler...

http://www.hepsiburada....egoryId=155121#Yorumlar

http://www.hepsiburada....fview%3dlister#Yorumlar

http://www.hepsiburada....f%26fh_refview%3dsearch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyz321 -- 12 Temmuz 2013; 23:14:57 >

209 Mesaj
14 Temmuz 2013; 0:57:37 

Samsung daha iyi gözüküyor fiyatı da iyi. Bende problemsiz bu fiyat aralığında bir makine düşünüyorum.

87 Mesaj
15 Temmuz 2013; 0:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: skyhero34

cevaplayayım.
kurutmanın versiyonları var. cok ağır kurutma programı secerseniz burusuyor. ama ütülük dolaplık bir de kırısıklık giderici vs opsiyonlar var. onlarla en az burusuklugu edinmek mumkun.

ben artık geleni gideni bu makinede kurutmaya basladım. memnunum. süreleri programa göre değisiyor.

10 20 30 .. dan 150 dakikaya kadar manual kurutmalar var. 2 saat 15 dakikalık program full kurutuyor. elektrik faturam artmadı bunu belirtmek isterim.

42 Mesaj
24 Temmuz 2013; 10:19:10 

arkadaşlar değerli yorumlarınızı okudum bir sene boyunca tam olarak şu model alınmalı diye bir model tavsiyesi verebilmek için kış bitmiş. 2013-2014 kışında bir çok yeni model çıkacak ve yeni modeller çıkacak. bir de onlar için kafa karışıklığı olacak. ne yapacağız bilmiyorum.
ben de kurutma makinası alacağım ama şu an piyasada pek model ve çeşit yok.

1232 Mesaj
4 Ağustos 2013; 15:04:46 

Tam aradığım sayfa oluyor .
Takip

12 Mesaj
22 Eylül 2013; 19:03:41 

Ben dün karar verdim.
Son 2 ay şöyle geçti; Her alternatife her fırsatda bakıldı. Hatta kurutmayı az kullandığımız bir odaya koymayı düşünerek ayrı almaya karar vermiştik. (ideali bu)
Dart ye de 9 kg kapasiteli electrolux EWF1297HDW çamaşır makinesi 1.699 TL idi bunu alıp eğer ihtiyaç duyarsak yanına B enerji sınıfı 8 kg EDC2086PDW (B olmasına rağmen nem sensörü ile talep ettiğin kuruluğa ne zaman erişirse kendini durdurması bence öne çıkan bir özellik ve çok mantıklı) - Kurutma Makinesi sonradan alırız dedik.
Fakat EWF1297HDW de jet sistem duşlama olmaması son anda vazgeçirdi bizi. (Bu özelliği su tasarrufu ve durulamada da kullanıyorsa makine deterjan kalıntısını azaltacağından istiyordum) Bazı beklenti ve taleplerimizin (Buharlı temizleme, yük sensörü, jet sistem duşlama, havalandırmalı temizlik, durulama suyu bulanıklık sensörü gibi) Satıcı arkadaşlar sizi anca ya electrolux'ün 10 kg lık çamaşır makinesi tatmin eder (ki fiyatı 2.600 TL seviyelerinde) yada fiyat/performns da şu anda Aeg L87695WD dediler ve electrolux panel düğme v.s. hariç tüm teknolojisinin bu makinede olduğunu aynı makinenin electrolux muadilinin 500-550 TL daha pahalıya satılırken kampanya mantığında Aeg L87695WD 2.499 TL ye satıldığını dövizdeki son artışlara rağmen fiyatın 2 aydır sabit olduğunu belirttiler ki bunlarda benim aşağı yukarı süreç dahilinde not ettiğim şeyler idi. Bu makine bu fiyatlardaydı 2 ay öncede. İnsanın böyle zamanlarda karşısındaki bu lafları eden satıcılara güvenesi geliyor! Yoksa bu işi bitirmek çok zor. Bu meyanda aklıma bu forumlarda okuduğum Candoğan beyin, "Şu anda bazı yüksek beklentilerle piyasada alınabilecek en iyi makinenin Aeg L87695WD" diye belirttiği geldi aklıma. 5 dakika düşündük ve 2-3 ay önceki seneryoya yani ihtiyaç duyduğumuzda opsiyonel kurutma ihtiyacımızı gidereceğimiz özelliği barındıran kombi makina seçeneğine dönerek pazarlıkla Aeg L87695WD ' 2.399 TL ye aldık. Bu arada Electrlx EWW1697MDW'i 2.979 TL bedellerle satıyorlar. (web de çok daha ucuz fiyatlar var ama şahsen ben böyle bir makinayı web den almam!)
Sadece İki makina arasında fark yoksa 600 TL farkla bu AEG makinayı nasıl ve neden satıyorlar oda ayrı bir soru! Cevabını (cevabını "yok bir fark, onu da senden ayda % 40 fazla kazananlar ve bunu harcamak isteyenler alıyor" dışında bilen varsa memnun olurum. İhtiyaç dahilinde Kurutma için fazladan su ve enerji sarfedeceğiz ama artık bunun bosh ve siemens hariç diğer markalara göre fazladanının en azı olacağına eminim. Bir de havlar filtrede değil makinanın içinde kalacak. Bunun için elle temizlik yada kısa boş çalkalamalar yapıp telafi mümkün. Sonuç ta kurutma opsiyonlu iyi bir çamaşır makinesi aldık. 1600 dev. lik sıkması zaten bizi çok fazla kurutma kısmına ihtiyaç hissettirmez diye düşünüyorum. Buradan AEG den tek ricamızda böyle bir modele yük ve bulanıklık sensörü ve aşırı yük için uyarı koyması olabilir. Bir tek o talep kriterimiz gerçekleşmedi. Kullandıktan sonra tecrübe ve yorumlarımızı ileteceğim buradan.

herkese iyi günler dertsiz seçimler ve kullanımlar dileklerimle...

8 Mesaj
5 Ekim 2013; 15:19:06