BROTHER HL-2040 DRUM RESET!!!!
11 Cevap18593 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

392 Mesaj
17 Şubat 2012; 18:41:14 

Evet sorun bu hl-2040 drum ışığı sürekli yanmaya başladı ve çıktı olayı durdu. Aslında bu daha önce 1 defa daha olmuştu o zaman internette araştırıp bulmuştum drum resetlemeyi ama şimdi nedense bi türlü bulamadım.

Allah rızası için DRUM RESET leme nasıl yapılır adım adım ayrıntılı olarak birileri anlatabilirmi yada link koyabilirmi.

Bu arada toner resetleme istemiyorummmm. DRUM RESET leme istiyorum.

1311 Mesaj
18 Şubat 2012; 10:19:47 

quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

Evet sorun bu hl-2040 drum ışığı sürekli yanmaya başladı ve çıktı olayı durdu. Aslında bu daha önce 1 defa daha olmuştu o zaman internette araştırıp bulmuştum drum resetlemeyi ama şimdi nedense bi türlü bulamadım.

Allah rızası için DRUM RESET leme nasıl yapılır adım adım ayrıntılı olarak birileri anlatabilirmi yada link koyabilirmi.

1. turn the printer off yazıcıyı kapatın
2 . 2. check that the front cover is open Ön kapak açık olup olmadığını kontrol edin
3 press and hold the go button and while holding turn the printer on . 3 go düğmesine basın ve basılı tutun ve tutarken yazıcıyı açın.
4.check that the toner/ drum/paper / leds are all on . Toner / drum / kağıt / led bütün olduğunu 4.check.
5 . 5.. release the Go button and check that all LED go out. Go düğmesini bırakın ve tüm LED dışarı çıkmak olmadığını kontrol edin.
6 Press the go button twice . 6 kez go düğmesine basın.
7 Check the toner / drum/paper Led are now on 7 Led toner / drum / kağıt Check bulunur
8 Press the go button six times 8 go düğmesine altı kez basın
9 close the front cover . 9 ön kapağı kapatın.

392 Mesaj
19 Şubat 2012; 20:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

1. turn the printer off yazıcıyı kapatın
2 . 2. check that the front cover is open Ön kapak açık olup olmadığını kontrol edin
3 press and hold the go button and while holding turn the printer on . 3 go düğmesine basın ve basılı tutun ve tutarken yazıcıyı açın.
4.check that the toner/ drum/paper / leds are all on . Toner / drum / kağıt / led bütün olduğunu 4.check.
5 . 5.. release the Go button and check that all LED go out. Go düğmesini bırakın ve tüm LED dışarı çıkmak olmadığını kontrol edin.
6 Press the go button twice . 6 kez go düğmesine basın.
7 Check the toner / drum/paper Led are now on 7 Led toner / drum / kağıt Check bulunur
8 Press the go button six times 8 go düğmesine altı kez basın
9 close the front cover . 9 ön kapağı kapatın.

Çok teşekkür ederim. Mesajdan sonra yabancı bir yardımlaşma sitesinde buldum. Ama sizin cevabınız bundan sonra bu sorunu yaşayan herkez için türkçe bir yardımcı olacaktır eminim.

422 Mesaj
4 Haziran 2012; 18:35:27 

Hocam denileni yaptım. Fakat hala "drum" uyarı ışığı yanmakta. Yardımcı olursanız cok sevinirim.

69 Mesaj
6 Haziran 2012; 14:04:13 

arkadaşlar makine açık ve hazır durumdayken ön kapagı açın ve go tuşuna basılı tutun makine üstündeki 4 let yandıgı zaman reset tamamdır sonra kapagı kapatın ve 3 kere go tuşuna basıp sınama sayfası alın drum %100 olduysa işleminiz tamamdır.......

2 Mesaj
20 Ekim 2012; 18:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: epsiloncopy

arkadaşlar makine açık ve hazır durumdayken ön kapagı açın ve go tuşuna basılı tutun makine üstündeki 4 let yandıgı zaman reset tamamdır sonra kapagı kapatın ve 3 kere go tuşuna basıp sınama sayfası alın drum %100 olduysa işleminiz tamamdır.......

teşekürler. en üsttekini denedim olmadı ama senin dediğini yaptım sonuç süper tekrar teşekkürler

4 Mesaj
20 Kasım 2012; 22:56:24 

Arkadaşlar burada videolu anlatımını da vermişler işinize yarar

http://www.yaziliproje....-ve-drum-resetleme.html

.::::::::OLSUN::::::.

6 Mesaj
22 Ocak 2014; 10:55:11 

quote:

Orijinalden alıntı: epsiloncopy

HL-2130 kullanıyorum bu yöntem bende de işe yaradı teşekkürler

muratsrb

1209 Mesaj
1 Haziran 2014; 18:15:34 

merhaba dediğinizi yaptım oldu sınama sayfası da aldım sorun yok fakat sınama sayfasında geriye kalan ömür kısmında drum çubuğu %100 gösteryior. bu ne anlama geliyor? ömrü bitmiş demek mi yoksa resetlendiği için daha %100 var demek mi?

Acemi: Hatay Serinyol Usta: Muğla Merkez İngilizce Öğretmeni Kahramanmaraş Celp Grubu: 2

502 Mesaj
1 Haziran 2014; 19:56:27 

quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

merhaba dediğinizi yaptım oldu sınama sayfası da aldım sorun yok fakat sınama sayfasında geriye kalan ömür kısmında drum çubuğu %100 gösteryior. bu ne anlama geliyor? ömrü bitmiş demek mi yoksa resetlendiği için daha %100 var demek mi?

ömrü %100 demek. kullandıkca 100 den aşağı innmeye başlar

1209 Mesaj
1 Haziran 2014; 20:59:00 

Tesekkur ederim bilgiler icin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: mondschein66

Acemi: Hatay Serinyol Usta: Muğla Merkez İngilizce Öğretmeni Kahramanmaraş Celp Grubu: 2

31 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
baker46
5 Haziran 2014; 0:39:07 

quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

aşağıdaki videoyu izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=kox4GXb5ZYg

ha bir de aşağıdaki linkteki bilgiler çok önemli...

http://brother-toner-reset.blogspot.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkmkc -- 5 Haziran 2014; 0:42:09 >

"ed-Dînu muâmeletun" "din muameledir."
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344