Şimdi Ara

Google, Android 5.0 sürümünü 2012 ikinci çeyrekte yayınlayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google, Android 5.0 sürümünü 2012 ikinci çeyrekte yayınlayabilir

Google'ın geçtiğimiz yıl resmi olarak kodlarını dağıtmaya başladığı Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü son rakamlara göre yüzde 1'lik kullanım seviyesine yani 2.5 milyon cihaza ulaşmış bulunuyor.

Android 2.3 Gingerbread sürümünün yüzde 50'den fazla bir kullanım oranına sahip olduğu düşünüldüğünde ICS sürümünün kısa sürede bu oranı eriterek liderliği ele geçireceği beklentisi Google'da hakimdi.

Ancak işler istendiği gibi gitmiyor. Üretici firmaların henüz resmi olarak ICS güncellemesini dağıtmamış olması ve ICS yüklü modellerin piyasaya çıkmamış olması kullanım hızını düşürdü.

DigiTimes'ın Tayvanlı kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre bahse konu yavaşlama ve Windows 8 işletim sisteminin 2012 üçüncü çeyrekte çıkacağı beklentilerinin artması, Google'ın Android 5.0 kartını oyuna sürmesine neden olacak.

Android'in Jelly Bean adını alması beklenen 5.0 sürümü, akıllı telefon ve tabletler için optimizasyonlar içerirken her iki arayüzü tek bir sürüm altında birleştirmeye devam edecek.

Jelly Bean'in en önemli özelliği ise Chrome sistem fonksiyonlarını kazanarak çift işletim sistemine izin verecek olması. Böylece aynı tablet cihazında Windows 8 ve Android 5.0 arasında cihazı kapatmaya gerek kalmadan geçiş yapılabilecek. Cihaz üreticileri isterse sadece Android 5.0 kullanırken, isterse Android 5.0 ve Windows 8'i aynı anda kullanabilecek.

Jelly Bean sürümünü 2012 ikinci çeyrekte mobil cihazlarda görmeye başlarken, 3. çeyrekten itibaren de Windows 8 işletim sisteminin yanında ikincil işletim sistemi olarak tablet modellerinde görebileceğiz.

Bu hamlenin, Chrome OS ile dizüstü pazarında istediği etkiyi yapamayan Google için ikinci bir şans olacağı belirtiliyor. Ancak Android 4.0'ın beklentilerin altında kalması Google'ın donanım ortaklarını da tedirgin ediyor.

• Daha yeni mi yayınladınız bu haberi ?
  • Diğer teknoloji siteleri bu haberi dün sabah zaten yayınlamışlardı yani eskiden DH ultra hızlı haber yapıyodu şimdi ise diğer teknoloji sitelerinin haber konusunda gerisinde yer alıyor.bu olaya bi el atılmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

Diğer teknoloji siteleri bu haberi dün sabah zaten yayınlamışlardı yani eskiden DH ultra hızlı haber yapıyodu şimdi ise diğer teknoloji sitelerinin haber konusunda gerisinde yer alıyor.bu olaya bi el atılmalı...

Dünyada ilk yayınlanan amd intel haberlerinde niye çok başarılısınız demiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

quote:

Diğer teknoloji siteleri bu haberi dün sabah zaten yayınlamışlardı yani eskiden DH ultra hızlı haber yapıyodu şimdi ise diğer teknoloji sitelerinin haber konusunda gerisinde yer alıyor.bu olaya bi el atılmalı...

Dünyada ilk yayınlanan amd intel haberlerinde niye çok başarılısınız demiyorsunuz?

DH Amd, intel ve apple'in turkiye burolarindan "sanal reklam" ucreti aliyor ama Google'dan almiyor, iste ondan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu güncelleme işine bir ayar çekilmesi gerek.Daha ICS 4.0 kullanım oranı yüzde 1 iken android 5.0 gelmesi saçma....Böyle giderse herkez google markalı telefon alır.
  • abi daha cihazımıza 4 yüklemedik 5 kalsın yaa birde 2,5 milyon cihaz yüklendi diyor hani nerde abi biz niye yükleyemedik cihazımıza hemde en son model telefon kullanırken.
  • iCS 4.0 ile yüksek sistem gereksinimi gerektiği için Jelly Bean 5.0 gibi bir sürüm hazırlanmaya başlamış olabilir mi?
  • Çok hızlı sürüm artırıyorlar nedense,daha 4.0'ı gören olmadı.
  • google yanlış yapıyor programı win gibi yuklenır yuklenmez sistemin parçalarını otomatık algılıyan bır sisteme donusturecek kullanıcı her telefon ıcın beklemek zorunda kalmadan internetten indirıp kuracak isteyen firmaların sıtesınden arayuz ındırecek bu kadar basıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üreticilerle oturup sağlam anlaşmalar yapması lazım google.
    Şuan piyasadaki birçok model ICS yi kaldıracak durumda olmasına rağmen sırf yeni ürünleri pazarlamak için güncelleme vermiyor firmalar böyle giderse android kan kaybeder.
  • quote:

yorum - nick uyumu
  • Eğer google bu kadar hızlı yeni sürüm çıkartmaya devam ederse insanlar yetişemez ve sıkılır. Üstelik telefonların 2. elide çok değer kaybeder. Çünkü uygulama sıkıntısı başlar. Google Android in sonunu getirmek istemiyorsa apple gibi az ama öz işletim sistemi çıkarsın. Bence işletim sistemi için 4 yılda bir yenisi çok iyi bir süre böylece hem uygulama geliştirenler hem donanım geliştirenler hemde tüketici rahat eder. Hemde telefon değer kaybetmez. Bir telefonu telefon yapan uygulamaları ve tutarlı çalışmasıdır. İşletim sistemi zırt bırt değiştiği zaman uygulamalar stabil çalışmaz ve donanım birleşenleri tutarlı davranışlar sergileyemez.
  • arkadaşlar busürümü siri nin rakibi için hazırlıyorlar o yüzden kimse merak etmesin
  • Official 4.0.3 Android'i tabletime yükledim. Android 2.3.x e göre 2 sürüm atlama var ama gözle görülür bir performans ve görselik bulamadım. Windows 8 ( Windows 8 phone ) ile başetmek istiyorsa daha çok çalışmalı.
  • Birde neydi sürümler toparlanıcaktı fln filan.
  • reklamın iyisi kötüsü olmaz hesabı devamlı basıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001
    quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburakDiğer teknoloji siteleri bu haberi dün sabah zaten yayınlamışlardı yani eskiden DH ultra hızlı haber yapıyodu şimdi ise diğer teknoloji sitelerinin haber konusunda gerisinde yer alıyor.bu olaya bi el atılmalı...
    DH Amd, intel ve applein turkiye burolarindan sanal reklam ucreti aliyor ama Googledan almiyor, iste ondan.

Benimde dikkatimi çekti gerçekten bu 3 markanın haberlerini çok hızlı yayınlıyor ancak başka haber sitelerinde yayınlamadığı haberler çok gerçektende söylediğiniz gibimi?

• :) daha 2.3 ü kullanıyoruz
  • Android sürümler arasında kısa zamana karşın fazla bir değişiklik yok arayüzler değişiyo sadece...Bu kadar kısa sürede bu kadar fazla sürüm şaşırtıcı daha ıcs ye geçemedik....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.