Şimdi Ara

BlackBerry 10 işletim sistemine ait olduğu iddia edilen fotoğraflar internette paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BlackBerry 10 işletim sistemine ait olduğu iddia edilen fotoğraflar internette paylaşıldı

BlackBerry 10 işletim sistemine ait olduğu iddia edilen fotoğraflar internette paylaşıldı

2011 yılını düşüşle kapatan ve CEO değişimi yaşayan RIM firmasının bu yıl için en çok güvendiği ürünlerinden birisi olan BlackBerry 10 işletim sistemi hakkında en ayrıntılı görseller ilk kez Crackberry adlı site tarafından internette paylaşıldı.

Görsellerin RIM firmasının reklam kampanyasını yürüten firmanın tanıtım dökümanlarından elde edildiği belirtiliyor. BB 10 yüklü modellerin 2012 ikinci yarısında piyasada olması bekleniyor ancak RIM reklam çalışmalarına daha erken başlamış.

Görseller Torch 9860 ve Torch 9810 modelleri üzerinde çalışan BB 10 işletim sistemini tanıtıyor.

BB 10 işletim sistemi PlayBook işletim sistemi altyapısını kullandığı için örnek cihazlar, PlayBook arayüzünün elden geçirilmiş halini anımsatıyor.

RIM firması BB 10 ile kendi widget versiyonlarını ana ekran tecrübesine eklemek istiyor. Görsellerdeki widget'lar da Android ve Windows Phone Live Tile tasarımından esintiler taşıyor.
    İkon tepsisi yeni bir tasarıma kavuşmuş ve ikonlar elden geçirilmiş. Klasör ikonu artık içerisinde barındırdığı uygulamaların da ikonlarını yansıtabiliyor. Resimler ikonu da yine içindeki albümden bir fotoğrafı yansıtıyor. Saat ikonu sonraki alarm saatini gösteriyor.

Evrensel gelen kutusu ise PlayBook OS 2.0'da bulunan tasarım ile aynı. Ekranın üst kısmında bulunan bilgi çubuğu ise artık pek çok akıllı telefon işletim sisteminde standart haline geldi.

Diğer bir görüntü ise arama ekranına ait. Üst kısımda kişinin resmi görülürken altında büyük menü tuşları bulunuyor. Menü tuşları arasında ise video sohbet butonu göze çarpıyor. BB 10 cihazlarının görüntülü görüşme için uyumlu olacağını söyleyebiliriz.

Görsellerden anlaşıldığı kadarıyla BB 10 işletim sistemi üst seviye bir kullanıcı tecrübesi yaşatacak gibi görünüyor.

• hiç takip etmedim güzel bir telofon üreticisimi rım sadece iş adamlarına odaklı çalıştığını biliyorummm o kadar
  • Demekki artık RIM'de işletim sistemi üretiyor bence yaptıkları en iyi seç isim pek sevmedim doğrusu(tabi göründüğü kadarıyla)tabi bu yeni çalışma geliştirilebilir arttırılabilir başlangıc olduğu için daha yenilikler güncellemeler gelir herhalde..
  • BB OS 2000'li yılların başlarından beri var diye biliyorum. O zamanlar piyasadaki birkaç data assistant'tan biriydi. Bende de Motorola Accompli vardı o zamanlar.
  • menü ios
    ana ekran windows mobile
    bildirim çubuğu android

oldu sana blackbery os
  • quote:

Orijinalden alıntı: artcraft35

menü iosana ekran windows mobilebildirim çubuğu androidoldu sana blackbery os

katılıyorum ilk ekran android & ios, ikinci ekran windows mobile'a çok benziyor.
  • Nokia Belle'ye de benziyor...
  • Black Berry 10 olsun Nokia Belle olsun Sony'nin işletim sistemi olsun bunlar ölüler boşuna kasıyorlar...
  • İş telefonlarından biraz daha eğlence amaçlı kullanılacak telefonlara evrileceğe benziyor.
  • Bütün işletim sistemlerinden esinlenmişler yani :)
  • Ortaya karışık yapmışlar ama görünüşü güzel
  • android varken üstelik ücretsizken niye işletim sistemi yapmaya uğraşırlar acaba. vardır bi bildikleri tabide android çok güzel bence
  • her platformdan bi tutam çalmışlar eğer böyleyse tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artcraft35

menü iosana ekran windows mobilebildirim çubuğu androidoldu sana blackbery os

Bu da moda oldu.Yeni bir işletim sistemi görünce,hemen orası ios,burası android,şurası windows dan çalıntı tarzı yorumlar.Arkadaşlar en nihayetinde işletim sistemidir,mutlaka bişeyler benzeyecek.Nokia nın ilk çıkan renkli telefonlarını hatırlayın ( dokunmatik bile değil) Androide benzer bin tane özellik bulurum içinde.Yarın bir gün tizen çıkacak,orada da aynı yorumlar olacak.Şimdiden söylüyorum.Apple fanları bizden şunu çaldı diycek samsung fanları bu zaten böyleydi falan diyecek işin içinden kimse çıkamayacak..

Sonuç olarak şunu düşünün,o adamlar değil de şu yeni işletim sistemini siz yapsaydınız acaba sıfırdan ne yapabilirdiniz? Madem taklitler zaten aslını yaşatır,o zaman yeniliken yana bu rahatsızlığınız ne?En sevmediğim yorumdur: ''Beğenmiyosan alma kardeşim.sana zorla telefonu aldıran mı var.Yok parası fazla yok işletim sistemi çalıntı,orası kopya burası klon..'' en en en sevmediğim yorumdur ama zorla kendinize şu cevabı layık görüyosunuz ona üzülüyorum..iyi akşamlar..

• qnx varken ne o kısıtlı ios ne de o çekirdeği zayıf android konuşabilir,çökmeyen tek işletim sistemi qnxdir. yaygınlaşırsa ve gelişirse androidide iosuda siler atar.
  • Android'in ps den geçmiş hali gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.