LYS MF-4 400-450 PUAN YAPMAK?
25 Cevap41923 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

71 Mesaj
16 Şubat 2012; 11:09:34 

arkadaşlar seneye inşallah sınava gireceğim kimya mühendisliği istiyorum istanbulda oturuyorum ama istanbul üni. olsun marmara olsun 400 ile 450 puan istiyor kaç net yapmalıyım sizce? okul ortalamam 80 civarı ama bir sorun var maalesef meslek lisesi kimya bölümündeyim bu yaza kadar ygs konularınmı bitirmeyinn düşünüyorum birde mf4 bilmeyenler için : lys de sadece sayısal dersler yani mat fizik biyo kimya geo

6 Mesaj
16 Şubat 2012; 13:48:35 

Dostum bu belki işine yarar.

1

71 Mesaj
16 Şubat 2012; 22:05:54 

quote:

Orijinalden alıntı: tutmayın küçük enişteyi

Dostum bu belki işine yarar.

1

hocam bu netler sana mı ait?vay be lys sayısallardan 13 tane yanlış çıkar ben bunun 30-40 puan aşağısını düşünüyorum.ama helal olsun valla.hangi dershaneye gidiyorsun 11.sınıfda çok çalışmışmıydın nasıl bir plan yapmıştın ygs falan için?ygs yi 12 ye başlarken yaz tatilinde falan mı bitirmiştin?

592 Mesaj
16 Şubat 2012; 23:34:57 

Arkadaşın soruduğu soruların cevaplarını bende bekliyorum.

http://goo.gl/GHxCyQ

6 Mesaj
17 Şubat 2012; 0:23:29 

Ben aslında YGS de dershanemde 430-440 civarı yapıyordum(edit:Ham puan olarak) . Ama YGS'de işler ters gitti ve gördüğün gibi rezalet bir şey yaptım. Kendimden utanıp, günlerce kimsenin yüzüne bakamamıştım. TIP istiyordum ve olamayacaktı artık. :D Ama LYS'de Matematiğimi yine dershanedeki gibi fulle yakın yapsam olabilitesi varmış ama kısmet. :D

Şimdi soruların cevaplarına gelelim. 11.sınıfta YGS ye de çalışmaya başlamış, limiti, ÖTF'yi halletmiş,türeve adım atmıştım. Yaz tatiline girdim ve bütün YGS konularını, test kitaplarını da bitirerek tamamlamıştım. 12.sınıfta 1.dönem sadece YGS'ye asılmamış, beni asıl LYS'nin kurtaracağını düşünüp ikisine de çalışmıştım. Ama YGS'de hüsran yaşadım. LYS ye zaten salla ya ben yemişim yiyeceğim tokatı yiyerek girdim. Ama LYS'ye çalışmayı bırakmamıştım. Son 2 hafta çok sıkılıp bırakmıştım.

Her haftaya başlamadan program yapardım. Onu uygulamaya çalışır aksayanları daha sonraki günlere ekleyerek eksiğimi görüyordum. Bunu ajanda üzerinde yapınca daha iyi oluyor.

Daha ne sorun varsa cevap verebilirim.
Geçen sene ben de çok aramıştım böyle severek cevap veren kaynağı...

Ama sana şunu söylim dostum bu işler biraz da kısmet işi. Ne puanlara bakıp kesin olacak de, ne de puanlara bakıp kesin olmayacak de!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutmayın küçük enişteyi -- 18 Şubat 2012; 0:09:11 >

71 Mesaj
17 Şubat 2012; 0:49:32 

quote:

Ben aslında YGS de dershanemde 430-440 civarı yapıyordum(edit:Ham puan olarak) . Ama YGS'de işler ters gitti ve gördüğün gibi rezalet bir şey yaptım. Kendimden utanıp, günlerce kimsenin yüzüne bakamamıştım. TIP istiyordum ve olamayacaktı artık. :D Ama LYS'de Matematiğimi yine dershanedeki gibi fulle yakın yapsam olabilitesi varmış ama kısmet. :D

Şimdi soruların cevaplarına gelelim. 11.sınıfta YGS ye de çalışmaya başlamış, limiti, ÖTF'yi halletmiş,türeve adım atmıştım. Yaz tatiline girdim ve bütün YGS konularını, test kitaplarını da bitirerek tamamlamıştım. 12.sınıfta 1.dönem sadece YGS'ye asılmamış, beni asıl LYS'nin kurtaracağını düşünüp ikisine de çalışmıştım. Ama YGS'de hüsran yaşadım. LYS ye zaten salla ya ben yemişim yiyeceğim tokatı yiyerek girdim. Ama LYS'ye çalışmayı bırakmamıştım. Son 2 hafta çok sıkılıp bırakmıştım.

Final Dergisi Dershaneleri'ne gitmiştim 2 sene. Gayet planlı ve programlı çalışıyordum. Her haftaya başlamadan program yapardım. Onu uygulamaya çalışır aksayanları daha sonraki günlere ekleyerek eksiğimi görüyordum. Bunu ajanda üzerinde yapınca daha iyi oluyor.

Daha ne sorun varsa cevap verebilirim.
Geçen sene ben de çok aramıştım böyle severek cevap veren kaynağı...

Ama sana şunu söylim dostum bu işler biraz da kısmet işi. Ne puanlara bakıp kesin olacak de, ne de puanlara bakıp kesin olmayacak de!

teşekkürler cevaplar için..noldu abi kazanabildin mi acaba istediğin tıbbı? öyle plan yapınca hiç uyamadım ya niye böyleyim bilmiyorum ama mesela derse oturdum mu hele biyoloji ise konuyu bitirip testleri çözmeden kalkamam zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum soru falan çözerken ama nedense hiç plana bağlı kalamadım.istersen aklıma soru gelirse pm'den soru sorabilir miyim sana?

6 Mesaj
17 Şubat 2012; 18:53:22 

Gerektiği zaman plan yapmadan kazananlar da var. :D Ben çok gördüm. Tabi dıştan mı öyle görünüyorlardı bilemem. Bazıları salağa yatıyorlar çalıştıkları belli olmasın diye. Ayrıca tıbbı kazanamadım malesef.
Aklına YGS-LYS adına takılan tüm sorulara elimden geldiğimce cevap verebilirim.
İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutmayın küçük enişteyi -- 18 Şubat 2012; 0:10:30 >

110 Mesaj
17 Şubat 2012; 19:23:31 

abla ben 9. sınıftayım anadolu lisesindeyim ama okulun puanı 405 falan ortalamam 80,20 okulda ilk 8 de yim nasıl bir çalışmalıyım

İPHONE 4S 16 GB
İPAD 2 16GB WİFİ
ASUS N53SV
GALATASARAY

6 Mesaj
17 Şubat 2012; 19:57:40 

quote:

Orijinalden alıntı: muyku

abla ben 9. sınıftayım anadolu lisesindeyim ama okulun puanı 405 falan ortalamam 80,20 okulda ilk 8 de yim nasıl bir çalışmalıyım

Anadolu ya da düz hiç fark etmez. Çünkü sen SBS'ye daha fazla çalışsaydın daha yüksek yerlerde olacaktın. O yüzden şu an potansiyel derece öğrencisi taşıyorsun diyebiliriz. Zeki olamayabiliriz ama zeki arkadaşlarımıza göre daha fazla çalışarak arayı kapatabiliriz. Arkadaşın 2 saatte konuyu anlıyor ama sen anlayamıyor musun? O zaman 4 saat çalış ama yeter ki çalış. Hiç de zeki olmayan bi arkadaşım sadece çok çalışarak Cerrahpaşa Tıp'ı kazandı. Bazen arkadaşların çalışmıyor ayaklarına yatarlar, sana da bi rahatlık gelir. Sakın kanma dikkat çekmemek için salağa yatarlar. Benim çok arkadaşım vardı böyle. Neymiş hep dizi izliyorlarmış, işte bilgisayar başından kalkamıyorum falan filan. Faso fiso onlar inanma(tabi herkes için demiyorum ) !

Ben lise 1 de biraz rahattım(çünkü oks'den daha yeni çıkmıştık ve daha 4 sene vardı). Ama sen rahat olma ilerde rahat olmak için. Ben daha sonra açıklarımı hep kapattım. Ama zor oldu daha çok çalışmam gerekti. 2 sene 11 ve 12 olmak üzere dershaneye gitmeme rağmen keşke 4 sene gitseydim demişimdir hep. Çünkü 4 sene dershaneye giden arkadaşlarım az çalışarak iyi işler başarıyorlardı. Tamam ben çok çalışarak onlara yetişmiştim belki ama çok yorulmuştum. Tabi ben kendi dershaneme 4 sene gitmek istemişimdir diğer dershaneler bizim dershane gibi değildi bence 11.sınıfta çoğu arkadaşım kendi dershanelerinden ayrılıp 12.sınıfta bizim dershaneye gelip çok memnun kalmışlardı. Belki kendin çalışarak da yapabilirsin ama konuyu çok iyi kavrayıp dershanenin sana verdiği püf noktaları kendin keşfedip, önemli sorular çözmelisin. Çok test çözmekle bir b*k olmuyo dostum, bunu sana söylim. Benim dershanemdeki sınıfta bir arkadaş günlük 150'yi geçmeyen soru sayısıyla İstanbul Tıp Fakültesi'ni kazanmıştı. Neden? Çünkü konuyu su gibi içip, soruyu sindire sindire çözüyordu. Rehber Hocamızın verdiğin soru sayılarına hiç uymayıp kendi bildiğini okuyordu. Ben de ondan feyz alıp öyle yapmıştım, harika da işe yaradı.

Başka sorun varsa, detayına göre cevaplandırırım.
İyi çalışmalar.

8 Mesaj
17 Şubat 2012; 20:32:38 

quote:

Anadolu ya da düz hiç fark etmez. Çünkü sen SBS'ye daha fazla çalışsaydın daha yüksek yerlerde olacaktın. O yüzden şu an potansiyel derece öğrencisi taşıyorsun diyebiliriz. Zeki olamayabiliriz ama zeki arkadaşlarımıza göre daha fazla çalışarak arayı kapatabiliriz. Arkadaşın 2 saatte konuyu anlıyor ama sen anlayamıyor musun? O zaman 4 saat çalış ama yeter ki çalış. Hiç de zeki olmayan bi arkadaşım sadece çok çalışarak Cerrahpaşa Tıp'ı kazandı. Bazen arkadaşların çalışmıyor ayaklarına yatarlar, sana da bi rahatlık gelir. Sakın kanma dikkat çekmemek için salağa yatarlar. Benim çok arkadaşım vardı böyle. Neymiş hep dizi izliyorlarmış, işte bilgisayar başından kalkamıyorum falan filan. Faso fiso onlar inanma(tabi herkes için demiyorum ) !

Ben lise 1 de biraz rahattım(çünkü oks'den daha yeni çıkmıştık ve daha 4 sene vardı). Ama sen rahat olma ilerde rahat olmak için. Ben daha sonra açıklarımı hep kapattım. Ama zor oldu daha çok çalışmam gerekti. 2 sene 11 ve 12 olmak üzere dershaneye gitmeme rağmen keşke 4 sene gitseydim demişimdir hep. Çünkü 4 sene dershaneye giden arkadaşlarım az çalışarak iyi işler başarıyorlardı. Tamam ben çok çalışarak onlara yetişmiştim belki ama çok yorulmuştum. Tabi ben kendi dershaneme 4 sene gitmek istemişimdir diğer dershaneler bizim dershane gibi değildi bence 11.sınıfta çoğu arkadaşım kendi dershanelerinden ayrılıp 12.sınıfta bizim dershaneye gelip çok memnun kalmışlardı. Belki kendin çalışarak da yapabilirsin ama konuyu çok iyi kavrayıp dershanenin sana verdiği püf noktaları kendin keşfedip, önemli sorular çözmelisin. Çok test çözmekle bir b*k olmuyo dostum, bunu sana söylim. Benim dershanemdeki sınıfta bir arkadaş günlük 150'yi geçmeyen soru sayısıyla İstanbul Tıp Fakültesi'ni kazanmıştı. Neden? Çünkü konuyu su gibi içip, soruyu sindire sindire çözüyordu. Rehber Hocamızın verdiğin soru sayılarına hiç uymayıp kendi bildiğini okuyordu. Ben de ondan feyz alıp öyle yapmıştım, harika da işe yaradı.

Başka sorun varsa, detayına göre cevaplandırırım.
İyi çalışmalar.

bence hocanın dediklerine uysan belki dereceye girerdin bence çok soru çözmek çok fazlaca işe yarar eğer doğru kaynakları seçiyorsan sadece 5 soru çeşidinden 150 soru çözmek ayrı 25 soru çeşidinden 150 soru çözmek ayrıdır... ygs netlerin kötü mesela mat fen kötü lys fizikte kötü demek ki sadece konu çalışarak olmaz konuyu çok iyi bilip ayrıntı ve özel sorularıda çöze çöze öğrenceksin bahsettiğin arkadaşlarında 5 soru çeşidinden değil 25 soru çeşidinden 150 çözenlerdir yani aynı tip soruları sürekli çözmek bir işe yaramaz nitekli sorulardan çok fazla çözüyorsanız zaten hata yapmazsınız soru tipi bırakmadan silip süpürürsünüz

110 Mesaj
17 Şubat 2012; 21:40:20 

abla çok teşekkür ederim gerçekten böyle nasiyata ihtiyacım vardı ben şuana kadar yani çok değil ama çalışıyordum bu saatten sonra daha fazla çalışacağım birde hangi dershaneye gidiyorsun abla

İPHONE 4S 16 GB
İPAD 2 16GB WİFİ
ASUS N53SV
GALATASARAY

6 Mesaj
18 Şubat 2012; 0:01:56 

quote:

Orijinalden alıntı: fizmatgeo

bence hocanın dediklerine uysan belki dereceye girerdin bence çok soru çözmek çok fazlaca işe yarar eğer doğru kaynakları seçiyorsan sadece 5 soru çeşidinden 150 soru çözmek ayrı 25 soru çeşidinden 150 soru çözmek ayrıdır... ygs netlerin kötü mesela mat fen kötü lys fizikte kötü demek ki sadece konu çalışarak olmaz konuyu çok iyi bilip ayrıntı ve özel sorularıda çöze çöze öğrenceksin bahsettiğin arkadaşlarında 5 soru çeşidinden değil 25 soru çeşidinden 150 çözenlerdir yani aynı tip soruları sürekli çözmek bir işe yaramaz nitekli sorulardan çok fazla çözüyorsanız zaten hata yapmazsınız soru tipi bırakmadan silip süpürürsünüz

O hocanın bi halt yapamayacagini herkes sene sonunda anladi ama gec kaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

110 Mesaj
18 Şubat 2012; 15:57:12 

Acaba abla hangi lisedeydin ve gittiğin dershanenin ismini verir misin ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İPHONE 4S 16 GB
İPAD 2 16GB WİFİ
ASUS N53SV
GALATASARAY

71 Mesaj
18 Şubat 2012; 19:08:26 

quote:

Orijinalden alıntı: muyku

Acaba abla hangi lisedeydin ve gittiğin dershanenin ismini verir misin ?

kardeşim kız 50 kere yazmış fdd diye gittiğin lisenin de bir önemi yok demiş halen neyin derdindesin?

2208 Mesaj
18 Şubat 2012; 19:20:31 

bende seneye 430-440 ham puan yapabilirsem çok güzel olacak

110 Mesaj
18 Şubat 2012; 19:57:06 

Pardon kızmayın görmedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İPHONE 4S 16 GB
İPAD 2 16GB WİFİ
ASUS N53SV
GALATASARAY

1099 Mesaj
21 Şubat 2012; 6:06:24 

Kimya mühendisliği istiyorsan çok çalış istanbulda istiyorsan itü veya yıldız tekniğe git ben istanbul üniversitesinde jeofizik mühendisliği okuyorum ygs lys sıralaması yerlerde ama neredeyse bütün mühendisliklerle aynı binadayız eğitim kalitesi çok iyi olmasada iyidir ama konumu çok kötü bunları göz önünde bulundurarak gelmeni tavsiye ederim meslek lisesi falan olman farketmez herkesin puanları eşit artık katsayı kalktı diye biliyorum çalışan kazanacak artık

81 Mesaj
11 Eylül 2012; 16:01:19 

gerçekten faydalı oldu çok teşekkür ederim başlık ve başlıktakıler için

12 Mesaj
6 Ekim 2012; 9:39:37 

arkadaşlar uzaktan eğitim bilg.müh. girmeyi düşünüyorum. mf4 den 250 civarı puan almak çok zor mudur?

4032 Mesaj
6 Ekim 2012; 19:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: muratxq000082

arkadaşlar uzaktan eğitim bilg.müh. girmeyi düşünüyorum. mf4 den 250 civarı puan almak çok zor mudur?

biraz zor

293 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:20:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

biraz zor

Gunde 8-9 saat calistim alamadim ben o puani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu

12 Mesaj
8 Ekim 2012; 21:09:30 

MF 4 / 250,77 alan bir öğrencinin netleri

YGS

Türkçe 6,25
Matematik 21,75
Fen Bilgisi 7,75
Sosyal Bilgiler 28,5

LYS

Matematik 9
Geometri 6,5
Fizik 2,5
Kimya 1,75
Biyoloji 2,25

Diploma Ağırlıklı Notu : 2,89

bu kadar yetermiş.. günde 8-9 saat de ben çalışayım bakalım..

12 Mesaj
20 Aralık 2012; 14:13:05 

merhabalar.ben 2004 endustrı meslek lısesı mezunuyum... 2009 yılında kamu yonetımı bolumunden mezun oldum.suan 2 yıldır memur olarak calısıyorum şimdi size sorum şu degerli kardeşlerim, ben mf-4 den en az 230 puan alıp jeolojı muhendıslıgıne yerlesmek ıstıyorum ama sanırım bu puanı almam ıcın lys den 15 tane mat yapsam sadece alıyorum sanırım dogrumudur..bu yenı sıstemı hıc ama hıc bılmıyorum hangı oturumlara gırmem lazım ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevınırım bu arada dıploma notum 4,45 di lisede. tskler

0 Mesaj
20 Ocak 2013; 9:12:29 

ben 11.sınıf muhasebe öğrencisiyim ygsden 300 felan almak istiyorum.3 ay tatilde dershaneye gidicem ve devamında ama hangi dershaneye gitmeliyim bilmiyorum en iyi ders

1 Mesaj
24 Şubat 2013; 16:16:44 

Bilkent bilg.mühendisligini düsünüyorum arkadaslar bende 10.sınıftayım henüz ama calısmalarımı erkenden baslamak istiyorum matematigim pek iyi oldugu söylenemez mf 4 den 320 ham puan almak icin kac net yapmam gerek acaba? ygsmi önemli lysmi bilg.mühendisligi icin yardımcı olurmusunuz.

Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."

0 Mesaj
18 Ekim 2013; 10:11:25 

Selamayleyküm kardeş Ben Anadolu Üniversitesine Havacılık Ve Uzay Bilimi Pilotaj bölümü Gitmek İstiyom Ama Taban puanı LYS 477 MF 4 Bunu Ben Nasıl Alabilirim Bana Bir Açıklama Yapabilirmisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kostak6868 -- 18 Ekim 2013; 10:28:36 >

Bu mesajda bahsedilenler: Fsp-Flx*

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453