Şimdi Ara

Beyaz renkli Nokia Lumia 900 için ön sipariş alımları başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Yaklaşık bir ay önce düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda lansmanı gerçekleştirilen Nokia Lumia 900'ün beyaz renkli versiyonu için ön sipariş alımları başladı. Negri Electronics, beyaz renkli Lumia 900 için sim kilitsiz 649,50$ fiyat belirlemiş. Ancak akıllı telefonun ne zamandan itibaren stoklara gireceğine dair herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Merak eden okuyucularımız için Nokia'nın Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemli modelinin teknik detaylarını gündeme getirirsek;

• Dörtband GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) şebekesi desteği
    • HSPA (HSDPA: 21 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği
    • 11.5 mm kalınlık
    • 1.4 GHz saat hızında çalışan Qualcomm APQ8055 işlemci
    • Adreno 205 grafik birimi
    • 512 MB RAM
    • 16 GB dahili flash bellek
    • 4.3-inç boyutlu 480 x 800 piksel dokunmatik kapasitif AMOLED ekran
    • Gorilla Glass
    • Wi-Fi 802.11n, GPS, Bluetooth 2.1
    • Carl Zeiss optikli 8 MP kamera, LED flaş, otomatik odaklama
    • 720p video kaydı
    • 1.3 MP ön kamera
    • MicroSIM kart desteği
    • 1830 mAh batarya

göze çarpıyor.

• İyi teknik özellikler ile çok klas(iyi anlamda) bir telefon..:)Fiyat pahalı ancak yani telefona bakınca normal geliyo..
  • nokia iyiden iyiye renkd eğştirmeye devam ediyor ...yıl sonunda satışlar istediği gibi gitmezse bu sefer rengi ne olucak merak ediyorum :) mor yakışabilir :)
  • Adreno 205 bu donanımda bir telefon için hafif mi kalmış ne?...
  • Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış...

(Gerçi WP'da düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ram'de yer açıyordur falan)
  • BU donanımda bir telefona bu parayı vecek kadar mal değilim.nokia gözüne soksun adreno 205'i,bişde 720p video 25 fps de.bu neya bunlar dalgamı geçiyor..hiç m, akıllanmayacaklar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış...

(Gerçi WP'da düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ram'de yer açıyordur falan)

Dostum 8-10 tane donanım haber sayfasının açmasını eğer 1.4 ghz lık işlemci ve 512 mb ram ile sağlayamaz diye yorum yazıyorsan yaşın 15 filan...
    Biz zamanında (heleki i386 ile lise çağımızı yaşadığımı da belirteyim ) overclocklu celeron200A işlemci ile İTÜ'den ULAKNET omurgasına bağlanıp 20 tane sayfa açardık...
    Komik olmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış... (Gerçi WPda düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ramde yer açıyordur falan)
    Dostum 8-10 tane donanım haber sayfasının açmasını eğer 1.4 ghz lık işlemci ve 512 mb ram ile sağlayamaz diye yorum yazıyorsan yaşın 15 filan... Biz zamanında (heleki i386 ile lise çağımızı yaşadığımı da belirteyim ) overclocklu celeron200A işlemci ile İTÜden ULAKNET omurgasına bağlanıp 20 tane sayfa açardık... Komik olmayın.

Boş konuşma... Tariz diye birşey var, yaşın tutuyorsa...
    Sen nereden bileceksin benim, daha ortalarda x86 yokken z80 ile kendi oyunlarımı programladığımı, bana yaştan baştan ahkam kesiyorsun, celeron meleron diyorsun...

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış... (Gerçi WPda düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ramde yer açıyordur falan)
    Dostum 8-10 tane donanım haber sayfasının açmasını eğer 1.4 ghz lık işlemci ve 512 mb ram ile sağlayamaz diye yorum yazıyorsan yaşın 15 filan... Biz zamanında (heleki i386 ile lise çağımızı yaşadığımı da belirteyim ) overclocklu celeron200A işlemci ile İTÜden ULAKNET omurgasına bağlanıp 20 tane sayfa açardık... Komik olmayın.
    Boş konuşma... Tariz diye birşey var, yaşın tutuyorsa...Sen nereden bileceksin benim, daha ortalarda x86 yokken z80 ile kendi oyunlarımı programladığımı, bana yaştan baştan ahkam kesiyorsun, celeron meleron diyorsun...

Hatta yeni farkettim tekrar okuyunca, bahsettiğin işlemci 300A olmasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: aziz77

BU donanımda bir telefona bu parayı vecek kadar mal değilim.nokia gözüne soksun adreno 205'i,bişde 720p video 25 fps de.bu neya bunlar dalgamı geçiyor..hiç m, akıllanmayacaklar...

Tamam özelliklerin yeteri kadar iyi olmadığının bende farkındayımda bu telefonu alanlara mal demek mallıktır.Belki ben tipini seviyorum kime ne kardeşim isteyen istediǧini alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haydi milletimize hayırlı olsun, WPFan devri başlıyor...
    Kötüsü, bunlar iFan'lardan daha bir hevesli düttürülmeye...

Gelsin eksiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Orijinalden alıntı: aziz77BU donanımda bir telefona bu parayı vecek kadar mal değilim.nokia gözüne soksun adreno 205i,bişde 720p video 25 fps de.bu neya bunlar dalgamı geçiyor..hiç m, akıllanmayacaklar...
    Tamam özelliklerin yeteri kadar iyi olmadığının bende farkındayımda bu telefonu alanlara mal demek mallıktır.Belki ben tipini seviyorum kime ne kardeşim isteyen istedigini alır.

Alana kimse kimse mal demiyor sen kendini mal yerine koyuyorsan o senin sorunun,ben kendi açımdan bakıyorum,isteyen alır isteyen almaz,ama ben alırsam kendimi mal gibi his ederim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Boş konuşma... Tariz diye birşey var, yaşın tutuyorsa...Sen nereden bileceksin benim, daha ortalarda x86 yokken z80 ile kendi oyunlarımı programladığımı, bana yaştan baştan ahkam kesiyorsun, celeron meleron diyorsun...

Madem biliyorsun o zamanları (200A değil 300A olmasın sakın diyecek kadar) o halde neden böyle saçma yorumlar yazıyorsun, yok efendim 8 tane donanimhaber sayfası açamazmış filan... Yahu ben daha ilkokula gidiyorken comodore la oyun programlıyordum birşey mi yani? Sidik yarışına mı gireceğiz... Benim ne demek istediğim ortada. 1.4 ghz ile 512 mb ram ile 10 tane web sayfası gösteremeyeciğini ima etmişsin...
    Asıl sen boş konuşuyorsun. Koskoca microsoft'un mühendislerinden, Nokia mühendislerinden daha mı iyi bildiğini sanıyorsun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Madem biliyorsun o zamanları (200A değil 300A olmasın sakın diyecek kadar) o halde neden böyle saçma yorumlar yazıyorsun, yok efendim 8 tane donanimhaber sayfası açamazmış filan... Yahu ben daha ilkokula gidiyorken comodore la oyun programlıyordum birşey mi yani? Sidik yarışına mı gireceğiz... Benim ne demek istediğim ortada. 1.4 ghz ile 512 mb ram ile 10 tane web sayfası gösteremeyeciğini ima etmişsin... Asıl sen boş konuşuyorsun. Koskoca microsoftun mühendislerinden, Nokia mühendislerinden daha mı iyi bildiğini sanıyorsun?

Hocam selametle...

• Böyle saçma sapan yorumlar yazarak, misal; bu telefonu alacakların mal olduğunu ima ederek veya bu telefonun 8 tane web sayfası açıp gösteremeyecek kadar aciz olduğunu ima eden tek paragraflık bence ile başlayan yorum yazıları ile konuları kirletmeyin arkadaşlar...

Madem biliyorsunuz, bir bilginiz var, bir iddiada bulunacaksınız, düzgün düzgün yazın , nedenlerini sıralayın, bizi aydınlatın...
    Benim de buradaki forumdaki konuları okuyan kişilerin de böyle saçma sapan yazılar ile zamanını çalmayın.
    Yazık, size de yazık, benim vaktime de yazık... Milli israf yani.
  • işlemci ram tutturmuşunuz gidionuz ya nie hep bu konulara takıyosunuz anlamıyorum ki, benm öle cok teknik bilgim yok ama iphone'a tercih ederim böyle bi telefonu şekli gayet hoş. işlemciden ramden önce bataryası dikkatimi çekti, yoğun kullanımda 2-3 gün gitse bu telefonun şarjı parasını hakeder bence
  • quote:

Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış...(Gerçi WPda düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ramde yer açıyordur falan)

Sen gerçekten windows phone 7 kullanmamışsın anlaşılan. Htc hd2 ile windows phone 7 kullanıyorum. HD2 Adreno 200 ile marketteki tüm oyunları çatır çatır çalıştırıyor, internet sayfalarını talan ediyorum. Şarj süresi de cabası. Bence eline bir windows phone 7 al ve açabildiğin kadar donanımhaber sayfası aç. Performansına bak arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressambdrm

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslanŞimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış...(Gerçi WPda düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ramde yer açıyordur falan)
    Sen gerçekten windows phone 7 kullanmamışsın anlaşılan. Htc hd2 ile windows phone 7 kullanıyorum. HD2 Adreno 200 ile marketteki tüm oyunları çatır çatır çalıştırıyor, internet sayfalarını talan ediyorum. Şarj süresi de cabası. Bence eline bir windows phone 7 al ve açabildiğin kadar donanımhaber sayfası aç. Performansına bak arkadaşım.

Kardeşim size katılıyorum. Android olsa telefon ölü doğar diyebilirdik. Ayrıca Adreno 205 yabana atılacak bir GPU değil ki. WP7 Microsoft tarafından üretiliyor. Koskoca bir şirket. Adamlar optmizasyonu çok güzel yapıyor. WP7 stabillik konusunda iOS'u filan da geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: ressambdrm

quote:

Şimdi kullanmadan WP fanı olan arkadaşlar kızacaklar ama, Adreno 205 ve 512 ram ve 650 dolar hiç olmamış...(Gerçi WPda düşük donanımlarda çok yüksek performans verebilen sihirli bir kod saklıymış, bu telefon oyunlarda Adreno 220 performansı veriyor olabilir, 8-10 Donanımhaber sayfası açıldığında da sayfaların bazılarını bulut serverlarına ışınlayıp ramde yer açıyordur falan)

Hocam, okuduğunu anlayabiliyorsan alıntı yaptığın mesajımı bir kez daha oku, 650 dolara verdiği donanımın düşük kaldığını (ya da verdiği donanımın 650 dolar etmeyeceğini) söylediğimi anla, ondan sonra atla.
    WP konusuna gelince, bir buçuk sene ben de TMOUS kullandım, ben de kurdum ve denedim, beğenmedim kaldırdım ayrı bir konu, senin zevkin başka, benimki başka, zevkleri tartışmak da abes...

Benim söylediğim, firmanın biri çıkıp düşük donanımı yüksek donanımlı rakiplerinden daha pahalıya satıyor, bu haksızlığı da en başta bunu satın alanlar (hatta satın almayalnar, hayatta da almayacak olanlar) savunuyor, bunu anlamak mümkün değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 16 Şubat 2012; 14:19:44 >

• quote:

Böyle saçma sapan yorumlar yazarak, misal; bu telefonu alacakların mal olduğunu ima ederek veya bu telefonun 8 tane web sayfası açıp gösteremeyecek kadar aciz olduğunu ima eden tek paragraflık bence ile başlayan yorum yazıları ile konuları kirletmeyin arkadaşlar...

Madem biliyorsunuz, bir bilginiz var, bir iddiada bulunacaksınız, düzgün düzgün yazın , nedenlerini sıralayın, bizi aydınlatın...
    Benim de buradaki forumdaki konuları okuyan kişilerin de böyle saçma sapan yazılar ile zamanını çalmayın.
    Yazık, size de yazık, benim vaktime de yazık... Milli israf yani.

Sana selametle dedik, anlamadın...

Sana mı soracağız ne yorum yazacağımızı, forum burası...

Saçma sapan yorum, senin yorum yazanlara saldırdığın seviyesiz yorumlarındır. Adam gibi fikrimize katılmadığını yaz, nedenlerini sırala, ya da bas eksini geç. Dedim ya; forum burası...

Senin vaktinde ne yaptığını bilmem, ülkenin çok da birşey kaybetmediğini söylemek mümkün...

Dedim ya, selametle...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.