Şimdi Ara

Lise Staj Ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
56.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bi firmada lise stajı yapıyorum aldıgım ücret 210tl(asgari ücretin 3te 1i olmak zorunda) bu ocak asgari zammı ile beraber zam olmadan önce 198.50 lira alıyordum diğer arkadaşlarımın hepsi ücret olarak en az 280 lira alıyorlar asgari ücret zamı ile birlikte 300 alan bile var, şimdi fabrikaya neden paranın az oldugunu sordugumda kesintiler var felan denıyor hep Brüt Ücret 886 tl Net Ücret 701 tl her 2sinide 3'e böldüğümde en az 233tl almamız gerekıyor bu en AZ miktar şimdi neler yapabilirim bize bordro felan verilmiyor diğer sınıftakı arkadaşlara veriliyor bu konuda baskı yapıcam en azından kesilen ücretler nelermiş görmek ıstıyorum, başka yapabileceğim birşey var mı ?

bugğün gittim konuştum ama
    http://www.tesk.org.tr/tr/mevzuat/11/11023ek.pdf bu kanunun 4.maddesine göre belirliyorlarmış maaşı ordada NET tutar yazıyor yapabileceğimiz birşey yok galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cetinkan -- 16 Şubat 2012; 19:00:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

Merhaba arkadaşlar, bi firmada lise stajı yapıyorum aldıgım ücret 210tl(asgari ücretin 3te 1i olmak zorunda) bu ocak asgari zammı ile beraber zam olmadan önce 198.50 lira alıyordum diğer arkadaşlarımın hepsi ücret olarak en az 280 lira alıyorlar asgari ücret zamı ile birlikte 300 alan bile var, şimdi fabrikaya neden paranın az oldugunu sordugumda kesintiler var felan denıyor hep Brüt Ücret 886 tl Net Ücret 701 tl her 2sinide 3'e böldüğümde en az 233tl almamız gerekıyor bu en AZ miktar şimdi neler yapabilirim bize bordro felan verilmiyor diğer sınıftakı arkadaşlara veriliyor bu konuda baskı yapıcam en azından kesilen ücretler nelermiş görmek ıstıyorum, başka yapabileceğim birşey var mı ?

bugğün gittim konuştum ama
    http://www.tesk.org.tr/tr/mevzuat/11/11023ek.pdf bu kanunun 4.maddesine göre belirliyorlarmış maaşı ordada NET tutar yazıyor yapabileceğimiz birşey yok galiba

gardasım ben meslek lisesi son sınıf .. bende staj a gidiyom 3gün.

o gittigin fabrikaya göre degişiiyor

mesala biz 15 inde 200 1 inde 200 böyle toplam 400 alıyorız
    bizim ark war 250 alanda war 450 alanda 300 alanda o iş fabrikanın insanlıgna kalıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.