Şimdi Ara

Siri yakın zamanda Japonca desteğine kavuşabilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple’ın iPhone 4S’i satışa sunarken en büyük kozu olan Asistan Siri ile şu anda sadece İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde iletişim kurabilmek mümkün. Apple’ın tabiriyle

akıllı telefonlara yeni bir boyut kazandıracak kişisel asistan Siri’nin zaman içinde diğer dillerle çalışacağı belirtilse de Siriye gelecek olan yeni diller 

hakkında bir ipucu şu ana kadar belli değildi.
    Siri yakın zamanda Japonca desteğine kavuşabilir.

Siri ve yeni eklenecek diller hakkında dedikodular konuşulurken bu konu hakkında bazı somut

gelişmeler de yaşanmıyor değil. Siri altyapısı büyük ölçüde Apple sunucularında çalıştığından yapılan güncellemelerle Siri’den farklı cevaplar alabilmek mümkün. Bu durumun canlı örneği Siri’ye konuşabildiği diller sorulduğunda verdiği cevaplar arasında artık Japonca da yer alıyor.   Siri ayarlarından seçilebilen diller arasında henüz Japonca olmasa da kısa süre içinde Japonca desteğinin Siri’ye ekleneceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

• Bu gidişle Türkçe en az bir 3-4 yıl sonra gelir herhalde. Maalesef.
  • biliyorduk bunu ?
  • eeeh .. baydi ama bu bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

Bu gidişle Türkçe en az bir 3-4 yıl sonra gelir herhalde. Maalesef.

Malesef öyle..:/ Adamlar işlerine yarıyıcak adamlara yaranmak için bir özen gösteriliyor
  • Domo arigato gozaimasu.
  • Az önce denedim ve aynı cevabı aldım. Bu gelişmeler güzel tabii, yeni diller yavaş yavaş ekleniyor.
    Onun dışında Türçe'nin gelmemesini neden bu kadar abarttınız bilemiyorum. iPhone çıktığında bile ilk önce Amerika, İngiltere gibi ülkelerde, 20-25 gün sonra Yunanistan dahil heryerde satışa sunulmasına karşın hemen yanındaki ülkeye gelmiyor. Hali hazırda iTunes'un bilmem kaçıncı yılı olmasına rağmen henüz Türkçe desteği geldiyse, Siri'nin Türkçe dilini desteklememesine sinirlenmek bence biraz saçma :)
  • eksik noksan apple dandik program ve hizmetleri
  • bizim için bi haber değil ki bu... japonlar için bir haber...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

Bu gidişle Türkçe en az bir 3-4 yıl sonra gelir herhalde. Maalesef.

Belki daha da fazla bekleyebiliriz.Adam akıllı Türkiye marketine yapılmış bir calışma yok ortalıklarda, bizim yazilimcilarimiz kırıp Türkçe desteği yapabilirlerse ne âlâ.
  • :) hem türküyeye 2 3 katı pahalısına satıyorlar hem de türkçe siri yok :P
  • eeeee adamlar bakıyor kimde para var ona göre yapıyorlar kazanç meselesi
  • allah allah aslında ilk türkçe desteği olması gerekiyor...baksanıza alet yok satıyor türkiyede...bilen bilmeyen herkesin elinde ayfon
  • Çok sevindim ... Güzel gelişme ...
  • Japonların kelimeleri kodlanana kadar iPhone 8 çıkar
  • Orijinalden alıntı: diffriend

Az önce denedim ve aynı cevabı aldım. Bu gelişmeler güzel tabii, yeni diller yavaş yavaş ekleniyor. Onun dışında Türçenin gelmemesini neden bu kadar abarttınız bilemiyorum. iPhone çıktığında bile ilk önce Amerika, İngiltere gibi ülkelerde, 20-25 gün sonra Yunanistan dahil heryerde satışa sunulmasına karşın hemen yanındaki ülkeye gelmiyor. Hali hazırda iTunesun bilmem kaçıncı yılı olmasına rağmen henüz Türkçe desteği geldiyse, Sirinin Türkçe dilini desteklememesine sinirlenmek bence biraz saçma :)[/quote

Yunancayi yine yakın zaman içinde desteklemeye başlar bu program ama Türkçe ye bence daha cok zaman var. Malum avrupa birliği dahilinde satılan ürünlerin kullanma kılavuzu dahil yazılımı birlik dillerini desteklemek zorunda.
  • ”ñí‚É—Ç‚¢ƒjƒ…[ƒX
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Japonların kelimeleri kodlanana kadar iPhone 8 çıkar

bilmeden yorum yapmak bu oluyor herhalde. japonca tahmin bile edemiyeceginiz kadar kolay bir dil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: createemirJaponların kelimeleri kodlanana kadar iPhone 8 çıkar
    bilmeden yorum yapmak bu oluyor herhalde. japonca tahmin bile edemiyeceginiz kadar kolay bir dil.

Katılıyorum .
  • Japonca türkceden zor bi dil onu yaparlarsa türkce onlar icin cocuk oyuncagi olur ancak yaparlarmi sanmam

Ülkede apple fiyatlari malum coğuda vergi ivir zivir yani ha bide sözde avrupa ülkesi oldugumuzdan euro ile işlem görüyor bunun yaninda apple de 100.000 adet belki gönderiyordur bu ülkeye iphone buda fiyatlari etkiliyen bi diger faktor olabilir pahali olunca cogu kesim alamiyor satışın olmamasida appleı memnun etmiyor anliyacagimiz daha voice control bile türkçe degilken sirinin türkçe olmasi 10-20 yılı bulur bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.