Şimdi Ara

Demirdöküm Aden Bar Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
30.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kombi şu an kapalı konumda, bar seviyesi 0,5'in altında,

kombiyi açıyorum, bar çok düşük olduğu için açılmıyor, bende suyu açarak bar'ı 1'e getiriyorum,

kombi çalışmaya başlıyor, buraya kadar herşey normal.

Fakat kombi; peteklerde ki suyu ısıttıkca bar'da yukarı çıkıyor, şu an 2,5 larda,

hava soğudukca bende kombinin derecesini yükseltiyorum, bu durumda bar 3'e kadar çıkıyor ve kombinin altından sular damlamaya başlıyor,

Bende; peteklerin ucunda ki vidayı gevşeterek biraz su boşaltıp bar'ı 2 civarına getiriyorum.

Kombiyi kapatınca bar tekrar 0,5'in altına düşüyor. bu sorunu nasıl çözerim?

• genleşme tankı arızalı deyişecek 150 tl ist içi fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

genleşme tankı arızalı deyişecek 150 tl ist içi fiyat

Peki bu durum, kombinin fazla yakıt harcamasına sebep olur mu?

Oturduğumuz binada en az doğalgaz faturası bana gelirdi, şimdi ise en fazla bana geliyor, evim 4 katlı binanın 3.ncü katında ve duvarı yalıtım olan tek daire benim ki. ama en fazla fatura da bana geliyor.
  • pompa zorlanır yapar
  • aynı problemi ben daha önce yaşadım kombinin içerisinde basinci dengeleyen hava membranı var servis geldi ona hava bastı ve sorun düzeldi onuda kontrol etmenizde fayda var.
  • sadece hava basılacak nerden çıkardınız değişeceğini.....ben bile arıza anında 30 dk test cihazıyla anca anlıyorum mebranın değişeceğini...pompa zorlanmaz alakasııı yook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 28 Şubat 2012; 23:42:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkan123456

sadece hava basılacak nerden çıkardınız değişeceğini.....ben bile arıza anında 30 dk test cihazıyla anca anlıyorum mebranın değişeceğini...pompa zorlanmaz alakasııı yook

helal kardeşime dürüstlüğün için
  • Senelik bakımı yapılacak kombinizin o kadar... İst anadolu yakası 70 tl
  • bisiklet pompası ile hava basmayı deneyin fazla basmayın yalnız mebran patladıysa değişmesi lazım . eşer olcebilirseniz 1 atmosfer basıncı yeterli olur
  • bakım 60 tl istbul
  • quote:

bakım 60 tl istbul

Genleşme tankı degişmesi gerekiyordu şimdi bakım fiyatımı veriliyor?
  • aynı sorun bizde de mevcut.
    millet çakal olmuş dürüstlük nedir bilmez bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXxZ3DxXx

quote:

bakım 60 tl istbul

sen mesajları okumadanmı yazıyorsun yukarda birisi genleşme tankı değişecek demiş..ben dürüstçe değişmemeli hava basılacak demişim nasıl böyle yazarsın.....ne diyim sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: momechikafute

aynı sorun bizde de mevcut.
    millet çakal olmuş dürüstlük nedir bilmez bunlar

NEDEN KİŞİLERİ AYIRMIYORSUN BUNLAR DEMİŞSİN YUKARDA ADAM HEMEN TANK DEĞİŞECEK DEMİŞ ...BENDE DÜRÜSTÇE GEREK YOK HAVA BASILMALI DEMİŞİM...YAZIK
  • yukarıdaki arkadaşların çoğu laf olsun diye konuşuyor demirdöküm aden kombide zilmet veya varem marka genleşme tankı kullanmışlar bu tankların bir kere havası kaçmışsa bir daha iplah olması sözkonusu değildir hava basarsın ancak 1 veya 2 ay bilemedin 1 sene gider ayrıca bu forumdan bana bir iş bile gelmiş değil zaten foruma arıza yazanlar genelde servis literatüründe (KIL VEYA ÇOKBİLEN) diye tanımlandığın için burdan gelen işlere gideceğim varsada şahsen ben gitmiyorum of be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 5 Mart 2012; 21:24:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xXxZ3DxXx

quote:

bakım 60 tl istbul

sen mesajları okumadanmı yazıyorsun yukarda birisi genleşme tankı değişecek demiş..ben dürüstçe değişmemeli hava basılacak demişim nasıl böyle yazarsın.....ne diyim sana

dalgınlıgıma gelmiş kusura bakmayın arkadaşım özür dilerim.
  • bu kombide parasını çöpe attırmak isteyen hava bastırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kombiustası -- 5 Mart 2012; 21:27:38 >
  • YUKARDAKİ BAZI ARKADAŞ KOMBİNİN SUYU AZALIYOR DEMİŞ BİRİSİ İŞKEMBEDEN SALLAMIŞ..POMPA ZORLANIR YAPAR DEMİŞ..:)
    YOK ŞU MARKA KULLANILMIŞ HAVA BASILMAZ DEMİŞ...

KENDİM 8 YILLIK VAİLLANT YETKİLİ UZMAN KOMBİ TEKNİSYENİYİM MERKEZ SERVİS ..
    1 HAVA DOĞASI GEREĞİ SIKIŞTIRILABİLEN BİR GAZDIR SİSTEM BASINCI YÜKSELDİKÇE SIKIŞIR VE BU BÖYLE DEVAM EDER..
    GENLEŞME TANKINDAKİ GAZ ORTALAMA 1..1.5 SENE GİDER..(ARABANIZI BETON ZEMİNE BIRAKIN LASTİKLERDE KAÇAK OLMASADA HAVASI İNER)
    BİZ VAİLLANTTA HERSENE KOMBİLERE HAVA BASIYORUZ 135 YILLIK DÜNYANIN İLK KOMBİ ÜRETİCİSİ BUNA ÇÖZÜM BULAMAMIŞ

LÜTFEN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN

AYRICA HAVA KAÇAK TESTİ YAPIN SİBOP ANAHTARIYLA...
  • quote:

YUKARDAKİ BAZI ARKADAŞ KOMBİNİN SUYU AZALIYOR DEMİŞ BİRİSİ İŞKEMBEDEN SALLAMIŞ..POMPA ZORLANIR YAPAR DEMİŞ..:)
    YOK ŞU MARKA KULLANILMIŞ HAVA BASILMAZ DEMİŞ...

KENDİM 8 YILLIK VAİLLANT YETKİLİ UZMAN KOMBİ TEKNİSYENİYİM MERKEZ SERVİS ..
    1 HAVA DOĞASI GEREĞİ SIKIŞTIRILABİLEN BİR GAZDIR SİSTEM BASINCI YÜKSELDİKÇE SIKIŞIR VE BU BÖYLE DEVAM EDER..
    GENLEŞME TANKINDAKİ GAZ ORTALAMA 1..1.5 SENE GİDER..(ARABANIZI BETON ZEMİNE BIRAKIN LASTİKLERDE KAÇAK OLMASADA HAVASI İNER)
    BİZ VAİLLANTTA HERSENE KOMBİLERE HAVA BASIYORUZ 135 YILLIK DÜNYANIN İLK KOMBİ ÜRETİCİSİ BUNA ÇÖZÜM BULAMAMIŞ

LÜTFEN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN

AYRICA HAVA KAÇAK TESTİ YAPIN SİBOP ANAHTARIYLA...

önce adam gibi konuş ilk önce vaillantın servis konusundA NE KADAR SIKINTIDA OLDUĞUNU BİLİYORUM birde pompa zorlanmaz demişsin delik tankı cihaza tak görürsün sisteme su basabiliyormu bir tankın içine azot gazı basıyoruz diye insanları kandırmayın içine pompa ile hava basılıyor

• vaillantın ne olduğunu türkiyenin tam merkezden hizmet veren ..tek marka olduğunu öğren..135 yıllık JAHANN vaillant tarafından ilk kombiyi üreten olduğunu..türkiyeye uzak doğudan ve çin gibi ülkelerden vaillantın labaratuarında merkez servis hizmeti eğitimi veren firma olduğunu ,demirdöküm,prothermin sahibi olduğunu..senin o tamir ettiğin boch buderus baymak vb bir çok cihazın yedek parçası nı ürettiğini İYİCE BİL KÖŞE BAŞI SERVİS OLMADIĞINI ..BİL VE DERS OLARAK OKUT..GENLEŞME TANKINA AZOT DEGİL HAVA BASILIR BEN NERDE DEMİŞİM YALANCI SENMİSİN BENMİ..HAVASI BİTMİŞ GENLEŞME TANKINI HEMEN DEĞİŞTİREN VİCDANSIZ SERVİSLER 170 TL HEMEN GEÇİRİYOR ...YAZIK

Vaillant olarak ''Müşteri memnuniyetini'' hedefleyen bir anlayışa sahip,kendi bünyemizde oluşturduğumuz mobil servis ağı ile tüketicilemize en kaliteli ve en hızlı servis hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Vaillant servis merkezden bilgisayar kontrollü,özel eğitimli,konusunda uzman teknikerler ile özel software programı sayesinde online takip edilerek 7/24 saat servis hizmeti vermektedir.

Vaillant servis bir ilke imza atarak kurmuş olduğu akıllı servis sistemi sayesinde her servis teknikerinde bulunan el bilgisayarı ve printer'ı kullanarak servis teknikerlerinin tüketicilerin evinde ulaştıkları doğru ve hatasız bilgileri merkeze doğru ve anında ulaştırır.

Servis organizasyon bölümü tarafından;servis teknikeri müşteriye gitmeden önce müşterilerimiz aranarak müsait olup olmadığı sorgulanır,eğer müşterimiz müsait ve evde reşit bir kişi var ise servis hizmeti verilir.Servis teknikerleri araçlarında bulunan yedek parça,takım ve ölçü aletleri ile cihazın yerinde bakım onarım işlemini yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 11 Mart 2012; 22:47:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.