Şimdi Ara

Sony Ericsson Live With Walkman (WT19i) CWM Recovery v5.0.2.7 + ICS & GB Root

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MUTLAKA OKUYUN: Yapacağınız işlemlerden kaynaklanabilecek herhangi bir hasardan sorumlu değilim. Aynı işlemleri bizzat yaptım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat sizin de aynı sonuca ulaşacağınızı garanti edemem. Ayrıca işlemler sonucunda cihazınız root edilmiş olup, garanti kapsamı dışında kalacaktır. Garanti ile ilgili sıkıntı yaşamak istemeyenler sayfayı kapatabilirler.

Bu mod için Bootloader kilidiniz açık olmalıdır. Nasıl yapılacağını şurada anlattım:

http://forum.donanimhaber.com/m_57719264/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57719264

Telefonumuz kapalı durumda olacak arkadaşlar. USB kablomuz da hazır bulunmalı.

1. Kernel olarak ICS kullanıyorsak şu ikisinden birini indiriyoruz:http://www.mediafire.com/?g94m9kgpsy0xe3v
    http://goo.im/devs/kamarush/MiniCMSandwich_Lite/boot_coconut_v2_lite.img

GB kullanıyorsak şunu indiriyoruz:http://dl.dropbox.com/u/31230492/rage_kernel_live_with_walkman.zip

Daha sonra FastFlash programını indiriyoruz:http://www.mediafire.com/?l20xsbnp7znn7t6

İndirdiğimiz IMG'yi, FastFlash klasörünün içindeki IMG klasörüne atıyoruz. Telefonu Fastboot moduna alıp (kabloyu takarken ses açma tuşuna basılı tutun) bilgisayara bağlıyoruz. FastFlash programını çalıştırıyoruz ve IMG dosyasının adını (misal; boot.img) yazıp enter diyoruz. Ekran görüntüsü:

Birkaç saniye içinde işlemler bitiyor. Kablomuzu çıkarıyoruz ve cihazımızı baştan başlatıyoruz.

ClockWorkMod (CWM)'a girmek için cihaz açıldığında Sony yazısını gördükten sonra ses kısma düğmesine birkaç (1 ya da 2) defa basıyoruz. Karşınızda CWM'yi göreceksiniz. Artık CWM gerektiren tüm işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Menüdeyken: Home tuşu Enter görevi görür. Ses açma yukarı, kapama da aşağı görevi görür. Geri tuşu üst menüye çıkarır.

FastFlash programının paylaşımı ve anlatımı için .::Orochi::.'ye teşekkür ediyorum.

Not: Telefon kapalıyken ses açma tuşuna basılı tutarken kabloyu takarsanız fastboot modunda başlar. CWM prosedürü ile karıştırmayın (ses açma-ses kapama).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 18 Haziran 2012; 3:58:18 >

• ClockWorkMod (CWM)'a girmek için cihaz açılır açılmaz (ben titreşimi hissedince basıyorum mesela) açma-kapama düğmesine birkaç (1 ya da 2) defa basıyoruz. Karşınızda CWM'yi göreceksiniz. Artık CWM gerektiren tüm işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Menüdeyken: Home tuşu Enter görevi görür. Ses açma yukarı, kapama da aşağı görevi görür. Geri tuşu üst menüye çıkarır.

Şu Adımı Bir türlü Yapamaıdm. Direk Xpeia Logosu Geliyor.
  • O zaman "b" şeklindeki mavi XPERIA logosunu görür görmez basmayı deneyebilirsin. Bu şekilde yapanlar da var. Sonucu bekliyorum.

Ben orada 1-2 yazıyor diye öyle dedim, daha fazla da basılabilir. Şimdi denedim, mavi logoyu görür görmez basınca geliyor menü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 14 Şubat 2012; 19:09:59 >
  • Evet Oldu Sağol Cidden. Son Adıma Geçiyorum Şimdi.
  • Rage Kernel v2.6 eklenmiştir. Bu kernel ile 2,0 GHz'ye kadar hız aşırtabilirsiniz telefonunuzu arkadaşlar.
  • boot img yüklüyorum ama ekranda hiç bir şey çıkmıyor açılışta logo Sony Ericsson Hala ??? Xperia Çıkmasımı gerekiyor ....

• Ses açma kısma basınca girdi Boot menusune :) bende xperia logosu felan çıkmıyor sonyericsson yazıyor o yazarken ses açma kısma tuşuna bastım iki defa boot menusune girdi açma kapama yazmışsın ben devamlı Power tuşuna basıyordum :))

cihaz 0.62 güncellemiştim wotandan 0.58 düşürdüm ve senin konularla yaptım şimdide hybrid v13 yükleyecem bakalım nasılmış :)

Ekleme ELine sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 8 Mart 2012; 16:04:02 >
  • Ben eski kernele göre yazmışım, özür diliyorum. Rage Kernel'de ses açma tuşuna basılınca açılıyor menü. Hemen değiştirdim anlatımı.
  • önemli değil daha önce htc de ses kısma ile giriyordum onu deneyeyim dedim bi ona bi ona basınca girdi konuyu düzenlersin sen millet açma basıp durmasın birde xperia logosu gelmiyor bilgine :)
  • cd komutuyla Program Files (x86) > Android > android-sdk > platform-tools klasörüne geliyoruz.

Cd komutu nedir ?

Cd komutu ile platform-toolsa nasıl giriyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meselem123

cd komutuyla Program Files (x86) > Android > android-sdk > platform-tools klasörüne geliyoruz.

Cd komutu nedir ?

Cd komutu ile platform-toolsa nasıl giriyoruz

cmd'yi aç ardında bunu yapıştır ama mouse kullan;

CD/Program Files (x86)/Android/android-sdk/platform-tools

yazıp enterla. Ardından 4. aşamada yazanları yaz flashboot'u falan sonra yine enterla olacaktır.

NOT : Bunu bana öğreten "Orochi" dir =)
  • Arkadaşlar artık komutlarla uğraşmıyoruz. FastFlash programını ve anlatımını ekledim. Kolay gelsin.
  • Arkadaşlar ICS ve GB için root şeklinde güncelledim başlığı. Bootloader kilidini açtıktan sonra sadece bir kernel flaşlayarak CWM'yi kurup, aynı zamanda telefonunuzu root etmiş olacaksınız. Kolay gelsin.
  • istersen birde BL kapalı Olanlar için Sadece Root yapmayı anlatan konu açalım Herkes BL açmıyor
  • O ilaç gibi gelir valla .::Orochi::.. Hazır BL kilidi kapalı olanlar için kaliteli ROM'lar da gelmeye başlamışken iyi olur. Ana konunun en üstüne ekleriz. :)
  • Anlatımı Açtım Sen Bu Konunun Adını istersen değiştir Bootloaderi açık olan cihazlar için İbaresini ekle :)

Bu Linkide Ana Konuya EKlersin
    http://forum.donanimhaber.com/m_62160607/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • valla telefonun ekranında sony ericsson yazısı çıkıp kapanıyor bu işlem sürekli tekrar ediyor geri nasıl alabiliriz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.