Şimdi Ara

XFX'in özel tasarımlı Radeon HD 7770 Black Editon ekran kartı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Resmi lansmanı yarın yapılacak Radeon HD 7770 için üreticilerin hazırladığı özel tasarımlı modeller gün ışığına çıkmaya başladı. Çok uzun yıllar Nvidia tabanlı ekran kartları sunan ancak son birkaç yıldır konsantrasyonunu AMD tabanlı çözümler üzerine yoğunlaştıran XFX'in Radeon HD 7770 Double Dissipation Black Edition adını verdiği yeni kartına ilişkin detaylar ortaya çıktı.

AMD'nin 28nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cape Verde grafik yongasının kullanıldığı ekran kartı, 640 paralel işlem birimi, 128-bit bellek veri yolu desteği ve 16 ROP ile gelen ekran kartına 1GB GDDR5 belle kapasitesi ile geliyor. Saat hızları hakkında net bir bilgi bulunmayan ancak Black Edition serisi olduğu için fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak geleceği düşünülen ekran kartının, çift fanlı özel soğutucusu ile referans modele göre 13 dbA daha sessiz ve 7 derece daha serin çalıştığı ifade ediliyor. Graphics Next Core mimarisiyle gelen DirectX 11.1 ve PCIe 3.0 desteği gibi önemli yenilikleri bünyesinde barındıran ekran kartının yakın zamanda pazara sunulması bekleniyor.

• Böyle ihtişamlı bir soğutucuyu hak edecek bir kart mı acaba tartışılır.
  • Arab Pc Wolrd
  • D
  • sadece performansa bakmayalim ucuz bir kart olmasi icin bazi ozelliklerdem kisacaklar tabi :)
  • Çalışma sıcaklığı yüksek olan kartlarda özel soğutma âdetâ olmazsa olmaz bir ihtiyaç halini aldı. Ancak bunun gibi çok ısınmayan bir kart için hele hele 2 fanlı özel soğutmaya neden ihtiyaç duyuldu acaba? 13 dbA daha sessizlik için dense tamam ancak bunun beraberinde sadece 7°C'lik bir fark bence az. HD 7770 eğer çok ısınan bir kart olmuş olsaydı, ısı farkı 20°C'nin altında olmaması gerekirdi. Bu kart için özel soğutma, demek ki gereksiz oluyor. Çünkü fiyatını da olumsuz etkileyecektir muhtemelen.
  • Orta segment bir kart için çok takoz olmuş.
  • kart orta segment değil alt orta arası :). orta segment 7850 ve 7870 olacak
  • göz boyamaktan başka birşey değil.
  • Tasarım güzel ayrıca XFX hakkında bir bilgi dikkatimi çekti ;Çok uzun yıllar Nvidia tabanlı ekran kartları sunan ancak son birkaç yıldır konsantrasyonunu AMD tabanlı çözümler üzerine yoğunlaştıran XFX..Adamlar kazanan tarafın yanında hep galiba mecbur öyle olucaklar Nvidia ekran kartı üretmiyoki onunda özel tasarımlı versiyonlarını çıkartsınlar..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Tasarım güzel ayrıca XFX hakkında bir bilgi dikkatimi çekti ;Çok uzun yıllar Nvidia tabanlı ekran kartları sunan ancak son birkaç yıldır konsantrasyonunu AMD tabanlı çözümler üzerine yoğunlaştıran XFX..Adamlar kazanan tarafın yanında hep galiba mecbur öyle olucaklar Nvidia ekran kartı üretmiyoki onunda özel tasarımlı versiyonlarını çıkartsınlar..:)

Hayır xfx'in nvidiayı bırakmasındaki sebep şudur: Xfx nvidia'dan G92 ve GTX200 serisinin mizadının dolmasıyla yeni gpular istemektedir, Fermi için üretime başlamak istemektedir fakat nvidia güncel gpuları vermek istememektedir xfx için.
    Xfx bir süre dah G92 üretimine devam etti fakat tekrar fermi gpuları istemelerine rağmen resmen saf dışı bırakıldılar, güncel gpulara sahip olamadıkları için amd ile görüşmelere başlayıp nvidia üretimini bıraktılar.
    Aslında nvidia xfx'in kalitesini beğenmiyor olabilir bence.
    Nedeni şunlar bana göre: XFX 7600GT XXX AGP 8X edition versiyonunu kullandım, kartı aldıktan 2 sene sonra her hafta değişik sorunlar veriyordu saçma sapan sorunlar. En sonunda görüntü gelmedi fırınlama işlemlerimede yanıt vermedi.
    Burada XFX'in kartlarını aldıklarını ve ekranda saçma sapan airtfatch çizgilerinin çıktıklarını söyleyenler var (alıp sisteme taktıktan sonra)
    XFX 6870 özel tasarım alıpda fanının uçak motoru gibi ses çıkarttığını boşta (%45-%57) fan hızlarına çıktığını söyleyen arkadaşlar var.
    O yüzden sizi bilmem ama ben XFX'den uzak duruyorum.

• ??????? ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Böyle ihtişamlı bir soğutucuyu hak edecek bir kart mı acaba tartışılır.

Haklısınız. HD6790'da çift fanlı versiyonu sürülmüştü. Kart nerdeyse HD5770 ile aynı performansı veriyordu. Ses olayı çözülsün yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

Haklısınız. HD6790'da çift fanlı versiyonu sürülmüştü. Kart nerdeyse HD5770 ile aynı performansı veriyordu. Ses olayı çözülsün yeter.

Onu nerenizden uyduruyorsunuz anlamadım. Hd 6790, Hd 6850 ayarında bir karttır. Çift fanlı overclock performasıda muhteşem bir karttır. Önce araştırmayı öğrenelim lütfen..
  • ilk ciddi oyun kartım xfx 8600 gts xxx edition idi. 2007 sonuydu sanırım sistemi topladığımda; kart 5. senesine tık demeden giriyor... Şu an kayınbiraderim ofis bilgisayarında kullanılıyor. Hiç fırınlama ihtiyacı gerektirecek bir artefakt çıkmadı... AMD-ATİ kartlardan kullanmak fırsatı bulamadım ama xfx ile ilgili iyi bir şey de duyun istedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Far-Cry

quote:

quote:

Onu nerenizden uyduruyorsunuz anlamadım. Hd 6790, Hd 6850 ayarında bir karttır. Çift fanlı overclock performasıda muhteşem bir karttır. Önce araştırmayı öğrenelim lütfen..

Eğer HD6790 HD6850 ayarında bir kart olsaydı millet HD6850'ye para vermeyip HD6790 alırdı. Ayrıca ben bu HD5770 -HD6790-HD6850 gibi kartları ekran kartı alıcağım zaman araştırdım. 800 paralel işlemcisi olan HD6790 960 paralel işlemcisi olan HD6850'den nasıl iyi olabilir ? Tamam HD6790 HD5770'den üstün bir karttır. Ortalama %15 daha performanslıdır. Buda HD5770'in 30FPS verdiği oyunda HD6790 34-35FPS vermeltedir. HD6790 HD6850'ye ayarında bir kart değildir. Önce araştırmayı öğrenelim lütfen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6850 6790 ı azıcık döver:-D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Far-Cry

quote:

quote:

Eğer HD6790 HD6850 ayarında bir kart olsaydı millet HD6850'ye para vermeyip HD6790 alırdı. Ayrıca ben bu HD5770 -HD6790-HD6850 gibi kartları ekran kartı alıcağım zaman araştırdım. 800 paralel işlemcisi olan HD6790 960 paralel işlemcisi olan HD6850'den nasıl iyi olabilir ? Tamam HD6790 HD5770'den üstün bir karttır. Ortalama %15 daha performanslıdır. Buda HD5770'in 30FPS verdiği oyunda HD6790 34-35FPS vermeltedir. HD6790 HD6850'ye ayarında bir kart değildir. Önce araştırmayı öğrenelim lütfen :)

İşkembeden sallamıyoruz, belgeleriyle konuşuyoruz birader,

http://www.pclabs.com.tr/2011/06/17/xfx-radeon-hd-6790-incelemede/

Not: Resimler de garip garip şeyler gözüküyor anlamadım. İncelenen siteden link koydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiper-Nova -- 15 Şubat 2012; 7:10:32 >

• Tabloyu goremedim ama overclockla 6850ye yetisiyor veya geciyorsa 6790 ayarinda bir kart.
    7770in 6850 ile 6870 arasinda olmasi gerekiyordu. Overclock ile 6870e yakin olmasi gerekirdi. Sacma bir kart olmams ama 7 serisinin ihtisamini icinde barindirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Tabloyu goremedim ama overclockla 6850ye yetisiyor veya geciyorsa 6790 ayarinda bir kart.
    7770in 6850 ile 6870 arasinda olmasi gerekiyordu. Overclock ile 6870e yakin olmasi gerekirdi. Sacma bir kart olmams ama 7 serisinin ihtisamini icinde barindirmiyor.

http://www.pclabs.com.tr/2011/06/17/xfx-radeon-hd-6790-incelemede/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.