KİRALIK EVDEKİ KOMBİ TAMİR ÜCRETİNİ EV SAHİBİNE Mİ KİRACAYA MI AİTTİR
21 Cevap20898 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

18 Mesaj
7 Şubat 2006; 11:23:42 

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

arda

2772 Mesaj
7 Şubat 2006; 11:28:06 

kombiyi kurcalıp bozmadıysan sorun olmaz.ev sahibide çıkarıp vermez kiradan düşülür genelde

sıvası dökülmüş apartmanın önünde, oturma odasındaki rengi solmuş perdenin dibinde, mutfaktaki emektar masanın yanında veya pastan üzerindeki boyası atmış bahçe kapasının yanı başında, olmadı sokakta hareket etmeyen iş makinesinin dibinde takım elbisesiyle çektirdiği fotoğrafı facebook profiline yükleyen canlıya öğretmen denir.

10743 Mesaj
7 Şubat 2006; 12:17:35 

BAKIM ÜCRETLERİ EV SAHİBİNE ARIZA ÜCRETLERİ KİRACIYA AİTTİR. O KOMBİYİ EV SAHİBİ DEĞİL KİRACI KULLANIYOR. BAKIMI YAPILDIKDAN SONRA EĞER KİRACI TEMİZ KULLANIRSA BİŞEY OLMAZ.... BEN KONTRATLARIMA BU NOTU DÜŞÜYORUM SONRA TATSIZLIK OLMASIN DİYE.

649 Mesaj
7 Şubat 2006; 12:32:39 

valla bende kiracıyım bizim kombi bozuldu biz ödedik

3695 Mesaj
7 Şubat 2006; 12:40:51 

Benim bildiğim Kombi'yi nasıl aldıysan öyle teslim etmen gerekir. Bakım da arıza da kiracıya ait olmalı. Sonuçta kullanan sensin.

BAŞARILAR GELİR GEÇER ASALETİN BİZE YETER

8 Mesaj
7 Şubat 2006; 12:59:09 

kim kullanıyorsa o öder. boya badananın kiracı tarafından yapılması gibi. bozduğun şeyi düzeltirsin.

tabii ki istanbul.. :)

1241 Mesaj
7 Şubat 2006; 13:08:38 

aynen katılıyorum...
quote:

Orjinalden alıntı: set

BAKIM ÜCRETLERİ EV SAHİBİNE ARIZA ÜCRETLERİ KİRACIYA AİTTİR. O KOMBİYİ EV SAHİBİ DEĞİL KİRACI KULLANIYOR. BAKIMI YAPILDIKDAN SONRA EĞER KİRACI TEMİZ KULLANIRSA BİŞEY OLMAZ.... BEN KONTRATLARIMA BU NOTU DÜŞÜYORUM SONRA TATSIZLIK OLMASIN DİYE.

2296 Mesaj
7 Şubat 2006; 13:36:26 

"Kullanma"dan doğan tamirler kiracıya; diğer giderler malike aittir.

Nuh Baba

-------------------
Zaman hep aynıdır, Geçen Biziz...

1655 Mesaj
7 Şubat 2006; 13:40:07 

bence kombi ilk 2-3 ay içinde arızalanırsa ev sahibine sonrası artık kiracıya aittir..
Kiracı bakımını ve arıza durumunda arızasını yaptırmak zorundadır..
Sonuçta oda bir emanet

Geri sayım sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden !
Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana.
En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsan da gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile.
EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak

10743 Mesaj
7 Şubat 2006; 15:00:55 

Bazı şirketler kombinin 1 senelilik veya 2 senelik bakımını yapıyorlar. Hemde indirimli olarak... Böylelikle kombinin daha uzun yıllar gitmesi açısından evsahibi içinde iyi oluyor. Bundan sonra kombi arıza yaparsa kiracı arızanın parasını ödüyor. Yani iki tarafda memnun...

2571 Mesaj
7 Şubat 2006; 16:37:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Raskolnikov

kombiyi kurcalıp bozmadıysan sorun olmaz.ev sahibide çıkarıp vermez kiradan düşülür genelde

+1

18 Mesaj
8 Şubat 2006; 0:12:54 

GÖNDERDİĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN...

arda

2610 Mesaj
8 Şubat 2006; 0:19:48 

kim e aittir bilmiyorum

ama kiracı öder

BOZBAYKUŞLAR @respect

503 Mesaj
8 Şubat 2006; 1:16:55 

Kaç paralık tamir işin var ki sen bizim apartmandaki olayı bi bilsen hemen çıkarıp ödersin tamir parasını.

Oturduğumuz binanın tamamı öğrenci evi herkes bayram tatiline gidince binada kimse kalmadı.
Tabi kombilerede kapatıldı kombiler soğuğu yince donmuş ve patlamışlar şu anda evdeyiz ve kara kara düşünüyoz.
Her bir petek ortalama 100 ytl eyer pompa patlamışsa 250 ytl diyorlar.
Buzlar eriyince masraf ortaya çıkar her evin ortalama 200-300 masrafı var.

Senin soruna gelince bugün araştırdım periyodik bakım hariç tüm masrafları kiracı öder.

193 Mesaj
8 Şubat 2006; 4:28:38 

bende kirada kaldım evin demirbaş eşyalarını ev sahibi öder. sen kullanım bedelini kira olarak ödüyorsun kombi senin değil ki masrafı sen karşılayasın. basit bir örnek daha istanbuldan bir kaç aylığına araba kiralamıştık arabanın lastikleri eskidi değiştirdik ve kira bedelinden düştük... banane adamın arabasının lastik parasından banane kombinin bakımından.... ben kirasını ödüyorum zaten

Yağan her kar tanesi gibiyiz....

7729 Mesaj
8 Şubat 2006; 4:41:36 

ev sahibine aittir. parayı kiracı verir, ev sahibi kiradan düşer.

Der bayerische Tierarzt
eski isim / salpyilmaz
Kişisel Blog'um / www.serdarnet.net

34 Mesaj
8 Şubat 2006; 10:13:44 

Bu konuyu uzman bir hukukçu cevaplarsa iyi olur. Yoksa her kafadan çıkan farklı sesle bir yere varılmaz.Böyle birisi varsa kendini tanıtıp cevaplasın.Konu pek çok kişiyi ilgilendiriyor.

310 Mesaj
8 Şubat 2006; 10:35:45 

Eger kullanım hatası sonucu bozulduysa kiracı öder ama teknik bir arıza yada eskime parça değişmesi gibi falan bi durum olursa ev sahibi öder

İmzanız kural dışı.Çokda Umrumdaydı

80 Mesaj
4 Mayıs 2012; 0:34:56 

Eve taşındığımda kombide sorunlar vardı (sürekli hızla basınç düşürüyor, kullanma suyunu sonuna kadar açmadıkça ısıtmıyor v.b.). Ev sahibine dedim, bi bakımdan geçir sağlam durumda teslim et diye. Ev yapıldığından ber ihiç bakımı yapılmamış. Ben yaptırmam, nasıl aldıysan öyle bırakırsın dedi. Şimdi bu kombi bir arıza çıkartırsa ne olacak????
Yani bu konu önemli, nasıl aldıysan öyle bırak olur mu? O zaman evde yenilemek istediği şeyi kiracıya bozuldu bozulacak emanet halde teslim etsin, kiracının elinde patlasın sonra nasıl teslim ettiysem öyle bırak desin olur mu?

Konuyu hoplattımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exelsior -- 4 Mayıs 2012; 0:35:39 >

453 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:14:18 

Arkadaşlar ben eve yeni taşındığımda kombi ısıtmıyor duş bile alamıyorduk.Ev sahibine söyledim sokaktan bir usta getirdi..Servis felan değil..Kombinin petekleri temizlendi kombiye bakım yaptı ve 3yollu diye birşeyin bozuk olduğunu söyledi..450 tl fiyat çekti ev sahibi bi ayar yap çalışsın dedi 150 tl aldı ev sahibinden..yaklaşık 6 ay kadar çalıştı ve tıp-tıp su damlatmaya başladı geceden sabah 1 bar su damlatıyordu..Ev sahibini aradım SEN KULLANIYORSUN YAPTIR dedi..ben de bu ay çıkacağım evden YAPTIRMADIM-YAPTIRMAYACAĞIM da...KOMBİ BENİM Mİ ARKADAŞ her ayın 1 in de paşa paşa sana 850 TL kira veriyorum ben..

Ayrıca ben ayın yarısında evi (15 inde ) evi boşaltacağım..Yarım kira vermem gerekiyor değil mi ???

Ayrıca ben eve girdiğim 1 yıl oldu.Eve girerken bütün odaları KAHVERENGİ BOYANMIŞTI...evet bildiğin KAHVERENGİ....Beyaz yapıncaya kadar 8 kat boyadık....
Şimdi evden çıkarken tekrar mı boyatacağım ???

Vallahi boyat derse BASARIM KAHVERENGİYİ GÖRÜR O ZAMAN...

neyse belki bana da bir akıl vereniniz çıkar...

Ya bir de bu konuları danışabileceğimiz bir hukukçu büyüğümüz var mı forumda ???

Selamlar,sevgiler..

Erkan ...

1764 Mesaj
5 Mayıs 2012; 22:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: erkan17

Arkadaşlar ben eve yeni taşındığımda kombi ısıtmıyor duş bile alamıyorduk.Ev sahibine söyledim sokaktan bir usta getirdi..Servis felan değil..Kombinin petekleri temizlendi kombiye bakım yaptı ve 3yollu diye birşeyin bozuk olduğunu söyledi..450 tl fiyat çekti ev sahibi bi ayar yap çalışsın dedi 150 tl aldı ev sahibinden..yaklaşık 6 ay kadar çalıştı ve tıp-tıp su damlatmaya başladı geceden sabah 1 bar su damlatıyordu..Ev sahibini aradım SEN KULLANIYORSUN YAPTIR dedi..ben de bu ay çıkacağım evden YAPTIRMADIM-YAPTIRMAYACAĞIM da...KOMBİ BENİM Mİ ARKADAŞ her ayın 1 in de paşa paşa sana 850 TL kira veriyorum ben..

Ayrıca ben ayın yarısında evi (15 inde ) evi boşaltacağım..Yarım kira vermem gerekiyor değil mi ???

Ayrıca ben eve girdiğim 1 yıl oldu.Eve girerken bütün odaları KAHVERENGİ BOYANMIŞTI...evet bildiğin KAHVERENGİ....Beyaz yapıncaya kadar 8 kat boyadık....
Şimdi evden çıkarken tekrar mı boyatacağım ???

Vallahi boyat derse BASARIM KAHVERENGİYİ GÖRÜR O ZAMAN...

neyse belki bana da bir akıl vereniniz çıkar...

Ya bir de bu konuları danışabileceğimiz bir hukukçu büyüğümüz var mı forumda ???

Selamlar,sevgiler..

Erkan ...

senden öncekiyle de bir boyatma tartışması geçti belki aralarında ve çıkan adam boyatmaya mecbur kalınca bastı kahverengiyi belki.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

80 Mesaj
22 Haziran 2012; 0:32:26 

Fosforlu fıstık yeşiline boya, yada turuncuya, hiç olmadı siyaha boya gitsin... Müstehaktır bunlara...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KİRALIK EVDEKİ KOMBİ TAMİR ÜCRETİNİ EV SAHİBİNE Mİ KİRACAYA MI AİTTİR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203