Şimdi Ara

Intel'in dört çekirdekli Core i7-3820 işlemcisinin satışı başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel'in en düşük maliyetli Sandy Bridge-E işlemcisi olan Core i7-3820, Japonya'da satışa sunuldu. Kasım ayında 6 çekirdekli Core i7-3930K ve Core i7-3960X Etreme Edition işlemcileriyle lanse edilen LGA2011 platformunun dört çekirdekli ilk temsilcisi olan yeni model, standart olarak 3.6GHz'de görev yapıyor. Her çekirdek için 256Kb Seviye 2 bellek kapasitesine sahip olan işlemcinin Seviye 3 bellek kapasitesi ise 10MB. Serinin diğer üyelerinde olduğu gibi 1600MHz'e kadar dört kanal DDR3 bellek kontrolcüsü ile gelen işlemci, Turbo Boost 2.0 ile çalışma frekansını 3.9GHz'e çıkartabiliyor.

Isıl tasarım gücü 130 Watt olan işlemci Intel tarafından henüz resmi olarak lanse edilmiş olmasa da 322$ civarındaki fiyatı ile Japonya'daki teknoloji noktalarında yerini almaya başlamış durumda. LGA2011 platformu kapsamında X79 çipsetli anakartlarla kullanılacak olan işlemci çarpan kilidi kapalı olarak geldiği için serinin diğer üyelerindeki hız aşırtma yeteneklerini sunması beklenmiyor. 

• 3.6 ghz standart boost ile 3.9
  • 2600k dan iyimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çarpan kilidi açılabilseydi bana göre alınabilir bir işlemci olurdu fakat sadece fsb artırarak nereye kadar oc yapılabilir bilemiyorum..

Şu durumda en mantıklısı 2. çeyreği beklemek gibi duruyor, i7-3770k'dan çok ümitliyim..
  • beklediğim haber bir de yakın zamanda ülkemize giriş yapsa iyi olacak
    bu cpu nun çarpan kilidi kapalı olmasına rağmen 4.6-4.7ghz lere kolayca oc olduğunu hatırlatırım
  • FX nerlerdesin?
  • Merhaba,

Haber güncellendi.

Teşekkürler.
  • Düzeltiyorum,AMD FX.
  • 2 ay sonra ivy bridge çıkacak 22nm. çok performans farkı yok deniyor ama tdp leri 73w onu alırım daha iyi bence
  • Bir yanlış anlaşılmaya yol açtıysam herkesten çok özür dilerim,forumda daha çok yeniyim kusuruma bakmayın,yanlış yazdığımı fark ettim ama biraz geç fark ettim,herkese iyi akşamlar.
  • Ivy bridge hangi soket yapısıyla gelicek 1155 mi yoksa lga 2011, kesin bir bilgi var mı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Ivy bridge hangi soket yapısıyla gelicek 1155 mi yoksa lga 2011, kesin bir bilgi var mı ???

1155
  • 2600K daha iyi bir islemci
  • Bulldozer hayallerimizi yıktı geçti.
  • Bulldozer Intel'i yıkacağına hayallerimizi yıktı...
  • ivy birdge 1155 soket yapısıyla geliyo yanlız pat diye yeni işlemci aldım eski anakarta taktım olmuycak öncelikle anakart üreticinin ivy birdge için bios güncellemesi yayınlamış olması gerek o güncellemeyi kurman gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

2 ay sonra ivy bridge çıkacak 22nm. çok performans farkı yok deniyor ama tdp leri 73w onu alırım daha iyi bence

77 değil mi TDP ?
  • lga2011 lga2015 çıkasıya kadar pc toplamam
  • Soket LGA2011 anakart fiyat performans oranları testlerde ortaya çıkar.Zıtbıt sürekli sistem değişmez,Soket LGA775 çipset p35 ve üzeri anakart ile en son ultra yüksek ayarda oyun bilgisayarı rahat yapılır.
  • Geniş kapsamlı i7 3820 incelemesi isteyenler için 5 sayfa bulldozer,phenomII, sandbridge, sandybridge E işlemcilerinin yer aldığı testler.

http://www.anandtech.com/show/5276/intel-core-i7-3820-review-285-quadcore-sandy-bridge-e
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.