19 litre CAM damacana su satan marka var mı?
47 Cevap39465 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

250 Mesaj
12 Şubat 2012; 22:25:36 

Amaaaaaaaa asıl konuşulması gereken: SUYUN PLASTİK DAMACANADAN ÇIKMASIDIR.
Cam damacana satan marka bilen varsa yazsın. Google de pek bulamadım. bir marka var ama
satışı var mı yok mu anlamadım. Bilen varsa yazsın.
Bu aralar sıklıkla suyun cam da taşınmasıdır. Bakın plastik sonuçta. Bir bilinç oluşmalı ve su cam da taşınmalı.
Haksız mıyım?
SU CAMDA TAŞINMALI.

977 Mesaj
14 Şubat 2012; 18:33:39 

cam damacana da su satan firma duymadım fakat paşabahçe de 5 ve 10 litrelik cam damacanalar satılıyor.

GOOD FILMS MAKE YOUR LIFE BETTER...

5035 Mesaj
14 Şubat 2012; 21:25:29 

Google translate den mi cevirip yazdin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

566 Mesaj
16 Şubat 2012; 0:38:21 

Suyu cam damacanada taşıyan adamı düşün bide.

Marmara Üniversitesi 2014 Girişliler

12 Mesaj
14 Mayıs 2012; 11:45:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Coleslaw

Suyu cam damacanada taşıyan adamı düşün bide.

Hakkaten önemli bir düşünce

376 Mesaj
14 Mayıs 2012; 12:27:01 

suyunda premium u oldu :)

dh premiumluya yakışır bu su

kaç paraymış bu su

400 Mesaj
19 Mayıs 2012; 22:54:59 

aslında cam damacanalar vardı eskiden kemersuyun. hepsi pet damacana ya döndü. cam daha sağlıklı
yetkilelerin bununla ilgili birşeyler yapmasını isterdim açıkcası.
ayrıca 0,5 ya da 1,5 lt pet şişelerden cam şişe ye geçilmesi de sağlık açısnadn olumlu olacağı düşüncesindeyim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mayıs 2012; 23:03:35 

Aman yesinler.. cam damacanada olsa ne olacak, kuyudan içsen ne olacak. su sudur. yapmayın gözünüzü seviyim

980 Mesaj
20 Mayıs 2012; 8:58:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Laugh

Aman yesinler.. cam damacanada olsa ne olacak, kuyudan içsen ne olacak. su sudur. yapmayın gözünüzü seviyim

Plastiğin içindeki maddeler(petrol kaynaklı maddeler) zamanla ve ısıyla suyun içine karışıyor.Ve en çok tüketmek zorunda olduğumuz maddenin içine kanser yapıcılığı tartışmasız olan maddeler giriyor.

Gerisi size kalmış.Sonuçta beyin bedava.Düşünmek bedava.Düşünün, sınırlarınızı zorlayın.

İbret olmaz bize her gün okuruz ezberde Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetlerde Lafz-ı muhkem yalnız anlaşılan Kur’an’ın
Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın Ya açar nazm-ı celilin bakarız yaprağına Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele Kur’an şunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.
Mehmet Akif ERSOY

691 Mesaj
20 Mayıs 2012; 13:40:43 

Tekirdağ'dan kendim gidip dolduruyorum, camla, plastikle uğraşamam

Açtığın her yaradan, hesap soracak yaradan..

2723 Mesaj
22 Mayıs 2012; 15:20:15 

Mantikli fiyati ne kadar acaba ben marketlerde satilan 19lt lik damacana seklindeki pet siselerden aliyorum damacana pompasi uyuyor bittikden sonra sisesini atiliyor yani 1 kere kullanilmis oluyor cam alamasaniz bile bu sekilde icmek en mantiklisi bencr

4 Mesaj
29 Haziran 2012; 16:59:57 

Sipariş verecektim şimdi bir fiyatına bakayım dedim 12.5 tl yi görünce dondum kaldım. Plastik damacanadan devam.

1148 Mesaj
21 Temmuz 2012; 4:20:10 

deşifre de çıkan açıklamalardan sonra damacanadan da su içemez hale geleceğiz anlaşılan

55 firmanın suyunu test etmişler

yüzde 75 i nin suyu sonuçlara göre UYGUN DEĞİL

4128 Mesaj
21 Temmuz 2012; 21:13:40 

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

deşifre de çıkan açıklamalardan sonra damacanadan da su içemez hale geleceğiz anlaşılan

55 firmanın suyunu test etmişler

yüzde 75 i nin suyu sonuçlara göre UYGUN DEĞİL

14 firmanın suyu temizmiş sadece. Proflar , doçlar vardı.

37 Mesaj
23 Temmuz 2012; 14:50:41 

markalarını söyleselerdi tam olacaktı.

14 marka içinde bizim kullandığımız var mı yok mu

4659 Mesaj
23 Temmuz 2012; 20:11:24 

Şu liste nete düştü mü? Arıyorum ama bulamıyorum Sağlığımızla oynuyorlar.

2386 Mesaj
24 Temmuz 2012; 0:44:35 

INTEL - E6400 C2D ; ASUS P5B ANAKART ; ATİ X1600 XT 256 MB EKRAN KARTI ;4X512 mb 533 mhz kingston ram ,2X250 GB SAMSUNG SATA II HDD ; ENERMAX 535 WATT PSU ; PHİLİPS 170X6FB LCD MONİTÖR

483 Mesaj
4 Ağustos 2012; 11:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

http://www.abantsu.com.tr/

http://www.abantpremium.com/

birisi cam şişede su mu dedi.

su firması ile seks yapmak bana göre değil

cam damacana depozito 60 tl
her damacana su 11 tl

el insaf ve vicdan. ayıptır yahu, edep.

1090 Mesaj
7 Ağustos 2012; 2:00:11 

damacana suyu CAM şişede arayanlar için söylüyorum. Sokağa çıktınız susadınız diyelim ne yapıyorsunuz? küçük pet şişelerdeki suların hepsi kanserojen.. MARKA ayrımı yapmıyorum. Suları getirip güneşin alnında bekletiyorlar sonra yükleyip kamyonlarla dağıtımı yapılıyor.. dolapta soğutulup tüketiciye sunuluyor.. pet şişedeki kimyasal güneşte çözünüyor. içemeyip aldığım suyu attığımı hatırlıyorum.. bir daha da almadım. alternatif olarak ne yapacaz hiçbir fikrim yok ancak bile bile de kanser olunmaz...

Tek sevdam Türkiyem!

575 Mesaj
7 Ağustos 2012; 10:53:53 

Haklısınız su arıtma cihazı mı alsak acaba? Herşey kanserojen.

Grand Theft Auto V

0 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:06:22 

Herkese iyi günler, Cam Damacana da su elbetteki var. Ancak 19 litrelik değil 19 litre sonuçta toplam ağırlıgğı 30 kg yaklaştıği için kullanımı çok zorlaşıyor.
Bolu Mudurnu Taşkesti beldesinden TAŞKESTİ suyu 5-8-15 litrelik cam damacanalarda, üstelik halen kullanmakta olduğunuz pompa ve sebillere tam uyumlu.
Tabiki arıtma cihazlarıda sağlık açısından alternatif olarak görülmekte, ancak, suyu arıtarak içerisindeki tüm mineralleride arıtmaktasınız, zaten terkos suyunu arıtarak içeceğinizden sudan almanız gereken hiç bir minerali alamayacaksınız. Sadece susuzluk gidermek için bir çözüm olabilir.
Dolayısıyla doğal mineralli suyu cam damacana da içmeniz en uygun çözüm.
Saygılarımla.

837 Mesaj
3 Kasım 2012; 22:51:59 

büyük illere götürüyor erikli ve özellikle sırma

Forumdan Ayrıldım.

349 Mesaj
3 Kasım 2012; 23:31:58 

plastik damacanalardan su içebilirsiniz gönül rahatlığıyla tabiki damacanaların güneş görmemesi şartıyla bu damacanalarda sıkıntı olan bisfenol-a damacanada ki su sıcaklığının 30 dereceler civarına çıktığında sorun oluyor işte o zaman sağlık bir hal alıyor su damacananın üstünde bpa içermez ibaresi varsa zaten sıkıntı olmaz

2035 Mesaj
4 Kasım 2012; 8:48:40 

Ben musluktan içiyorum şimdiye kadar sorun yaşamadım.Yok su bitti yok para ver su al.Bana suya para vermek saçma geliyor.Çayı bile damacana suyuyla yapanlar var eve su dayanmaz.Kazandığını damacanaya yatırırsın.

349 Mesaj
4 Kasım 2012; 13:34:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Ben musluktan içiyorum şimdiye kadar sorun yaşamadım.Yok su bitti yok para ver su al.Bana suya para vermek saçma geliyor.Çayı bile damacana suyuyla yapanlar var eve su dayanmaz.Kazandığını damacanaya yatırırsın.

ya zaten şebeke sularındaki sorun değerleriyle ilgili değil iletim boruları eski olduğu için taşınım sırasında tadı değişiyor suyun yoksa sağlık açısından hiçbir riski yok ha bide yazın sonlarına doğru suda mangan değeri artar o biraz sorun olabilir

0 Mesaj
15 Şubat 2013; 17:47:39 

ABANT CAM SUYU VAR 19 LT

1751 Mesaj
15 Şubat 2013; 18:09:40 

Eski günleri hatırladım.Bakkaldan bir tonluk cam damacanaları eve taşırken kollarım kopardı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 15 Şubat 2013; 18:10:54 >

Ford C-MAX 2011 Ecoboost 1,6i / Dell Inspiron 1520 / MONSTER P170EM / Asus EeePC 1015PEM
SAMSUNG GALAXY S III / SAMSUNG GALAXY Note 10.1 / Canon EOS 70D

508 Mesaj
24 Şubat 2013; 18:17:36 

Güzel konuya değinmişsin. Bu aralar cam damacana arıyordum. Az önce BİM den alışveriş yaparken tesadüfen satıldığını gördüm. 10 lt lik Paşabahçe cam damacana 26 liraydı. Hemen aldım. Şimdi netten bakıyorum da aynı damacananın fiyatları 40-50 lira arasında satılıyor.İhtiyacı olan Bim den alsın derim. İkincisini daha almayı düşünüyordum. Buradan İstanbul'a taşımaya değmez dedim (Erzurum'dayım). Almak isteyenlere tavsiye ederim.

Bu arada Pınar Su cam damacana ile hizmet veriyor sanırım. Bir gözatın :

http://www.pinarsu.com.tr/urunlerimiz/anasayfa-damacana.aspx?SectionID=opVi0iuq7IuzLtB3Mxt%2fnQ%3d%3d&ContentID=xwLEcXrrgsroGvVNJEvfIA%3d%3d

8 Mesaj
22 Nisan 2013; 14:28:38 

Assu marka 15 lt cam damacana kullaniyorum. 15 lt 9 tl fiyati var memnunum.

820 Mesaj
23 Nisan 2013; 22:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ozoz57

Amaaaaaaaa asıl konuşulması gereken: SUYUN PLASTİK DAMACANADAN ÇIKMASIDIR.
Cam damacana satan marka bilen varsa yazsın. Google de pek bulamadım. bir marka var ama
satışı var mı yok mu anlamadım. Bilen varsa yazsın.
Bu aralar sıklıkla suyun cam da taşınmasıdır. Bakın plastik sonuçta. Bir bilinç oluşmalı ve su cam da taşınmalı.
Haksız mıyım?
SU CAMDA TAŞINMALI.

Abant su olarak var ama belirli şehirlerde bayileri mevcutmuş ayrıca 50 TL civarında bir ilk başlangıç fiyatı çıkartıyorlar...

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

248 Mesaj
12 Mayıs 2013; 19:38:59 

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Abant su olarak var ama belirli şehirlerde bayileri mevcutmuş ayrıca 50 TL civarında bir ilk başlangıç fiyatı çıkartıyorlar...

50 TL Depozito mu ? Suyun fiyatı ne kadar ?

Dünyada En Zor Şey , İnsanın Kendisini Tanımasıdır !

820 Mesaj
12 Mayıs 2013; 21:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafakumbar

50 TL Depozito mu ? Suyun fiyatı ne kadar ?

Ortalama 50 Tl olarak, fiyat vermişlerdi ama şimdi herhalde 60 Tl civarı olmuştur diye tahmin ediyorum.Suyun fiyatı 10 -15 Tl arasındaydı.

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

248 Mesaj
12 Mayıs 2013; 22:25:45 

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Ortalama 50 Tl olarak, fiyat vermişlerdi ama şimdi herhalde 60 Tl civarı olmuştur diye tahmin ediyorum.Suyun fiyatı 10 -15 Tl arasındaydı.

19LT Paşabahçenin cam damacaları var onlardan almak istiyorum ama fiyatı 80-85 TL Civarı siz 50 TL Diyince...

Yarin ABANT Suyu arar sorarım...

248 Mesaj
20 Mayıs 2013; 11:51:25 

39 Mesaj
12 Temmuz 2013; 18:47:08 

Arkadaşlar araştırdım en güncel damacana su satan firmaların analiz listesi, iyiden kötüye sıralanıyor.. http://www.gidahareketi.org/su/tablo/

Benim Tercihim Cam Şişe 15 lt olarak Taşkesti suyudur, az önce sipariş ettim çam şişe depozitosu 25 tl suyu ise 8,5 tl ama eğer şişe suyundan vazgeçerseniz şişeyi geri alıyorlar parasınıda aynen iade ediyorlarmış, plastik damacana suyu ise 7 tl den veriyorlar sizin damacananız varsa ücretsiz değişiyorlar... bu aksam gelecek bakalım ilk cam şişe suyumuz içince editleyip izlenimleri yazarım Hayırlı İftarlar olsun herkese.... ^.^

Aynı Dili Konuşanlar Değil Aynı Duyguları Paylaşanlar Anlaşabilir..

744 Mesaj
29 Temmuz 2013; 22:42:06 

Merhaba arkadaşlar,
Ben de Taşkesti cam damacanayı bir arkadaşımın evinde görüp içme fırsatı buldum ve tadını çok beğendim.Konuyla ilgili biraz araştırma yapınca cam damacananın en sağlıklı çözüm olduğunu ve marka olarak da Taşkesti'nin en yüksek puanı alan su olduğunu gördüm.Önceki mesajda yer alan sitede yer alan güncel listeyi incelemenizi öneririm.

Kariyerinizde yeni bir sayfa açın!

1738 Mesaj
19 Kasım 2013; 9:13:48 

quote:

Orijinalden alıntı: yenfiz

Arkadaşlar araştırdım en güncel damacana su satan firmaların analiz listesi, iyiden kötüye sıralanıyor.. http://www.gidahareketi.org/su/tablo/

Benim Tercihim Cam Şişe 15 lt olarak Taşkesti suyudur, az önce sipariş ettim çam şişe depozitosu 25 tl suyu ise 8,5 tl ama eğer şişe suyundan vazgeçerseniz şişeyi geri alıyorlar parasınıda aynen iade ediyorlarmış, plastik damacana suyu ise 7 tl den veriyorlar sizin damacananız varsa ücretsiz değişiyorlar... bu aksam gelecek bakalım ilk cam şişe suyumuz içince editleyip izlenimleri yazarım Hayırlı İftarlar olsun herkese.... ^.^

Suyu çok beğendiniz baska kimse almasın istiyorsunuz sanırım
Görüşlerinizi alabilir miyim? Ben de düşünüyorum bu suyu da...

Matematikçi, karanlık bir odada, orada olmayan siyah bir kediyi arayan kör bir insana benzer.

39 Mesaj
19 Kasım 2013; 9:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

Suyu çok beğendiniz baska kimse almasın istiyorsunuz sanırım
Görüşlerinizi alabilir miyim? Ben de düşünüyorum bu suyu da...

Evet haklısın tadı güzel olduğundan içmekden fırsat bulamadım desem yeridir ^.^

Taşkesti nin Hem plastik damacana aldım hemde cam şişe ve ikisinden de su içiyoruz ama cam şişedeki suyum tadı hiç değişmiyor Ph değeride yüksek olduğundanmıdır nedir, ve 3-4 gün sonra plastik şişedeki suyun tadında çok az bir değişme var, genelde plastik damacanalarda hep olan şeydir sanırım... Sağlıklı su olsun derseniz size tavsiyem taşkesti cam damacana olacak, hatta öyle ki su ikide bir bitiyor, eskiden 1 bardak içerkene şimdi 2 bardak içiyoruz, nede olsa sağlıklı yaa hal böyle olunca bir tane daha cam damacana istedim getiren bayiden, dedim ki bu cam şişenin depozitosunu vermesem emanet olarak kalsa olur mu dedim, adamda sadece 12,5 tl olarak sayarım dedi, iade alırken de o fiyattan alırım dedi bende olur dedim, suan 2 adet cam damacana toplamda 15lt +15lt = 30lt suyu 1 haftada tüketiyoruz ve gayet de memnunuz Çok eskiden bu taşkesti sularının 5lt lik damacanası vardı ve o zamandan bu zamana emin olabirsiniz tadı aynı desem yeridir, küçükken taksım de çukurcuma da babamın dukkanı varken içerdik ve suyu sürahiye koyarken aklıma o zmanki anılarım geliyor, Özetle : arayın ve denemelik cam şişe damacanadan bayiden isteyin ve sadece suyun parasını verin, eğer hoşunuza giderse depozitoyu verip satın alabiliyorsunuz, gitmez ise bayi damacanayı geri almaya geliyor, (ben bu şekilde anlaşmıştım...) Bu arada reklam olarak algılanmasın, sürahi olarak iki tavsiyem var; 1.cisi Cam şişe sürahilerden kullanın buzdolabında kalsada koku çekmiyor, ikincisi de Tupperware* diye amerikan marka (:*hanımımın öve öve bitiremediği ve evi doldurduğu:) mutfak ürünlerinin sürahilerden alın ve ağzı kapalı olarak kullanın, gerçekten suyun tadını bozulmadan bu iki kabda kullanırsınız, şimdilik bir damacana su için diyeceklerim bu kadar, biraz ayrıntılı oldu ama en azında Kaliteli su içmek isteyenlere bir nebze fikir vermiş olmak istedim, Su damacanası olarak daha iyisini keşfeden varsa buraya yazarsa seviniriz... Saygılar

1738 Mesaj
19 Kasım 2013; 10:21:16 

Çok teşekkür ederim. Anlattıklarınız çok faydalı oldu. En kısa zamanda ben de deneyeceğim.

Bu mesajda bahsedilenler: yenfiz

Matematikçi, karanlık bir odada, orada olmayan siyah bir kediyi arayan kör bir insana benzer.

496 Mesaj
19 Kasım 2013; 10:40:16 

quote:

Evet haklısın tadı güzel olduğundan içmekden fırsat bulamadım desem yeridir ^.^

Taşkesti nin Hem plastik damacana aldım hemde cam şişe ve ikisinden de su içiyoruz ama cam şişedeki suyum tadı hiç değişmiyor Ph değeride yüksek olduğundanmıdır nedir, ve 3-4 gün sonra plastik şişedeki suyun tadında çok az bir değişme var, genelde plastik damacanalarda hep olan şeydir sanırım... Sağlıklı su olsun derseniz size tavsiyem taşkesti cam damacana olacak, hatta öyle ki su ikide bir bitiyor, eskiden 1 bardak içerkene şimdi 2 bardak içiyoruz, nede olsa sağlıklı yaa hal böyle olunca bir tane daha cam damacana istedim getiren bayiden, dedim ki bu cam şişenin depozitosunu vermesem emanet olarak kalsa olur mu dedim, adamda sadece 12,5 tl olarak sayarım dedi, iade alırken de o fiyattan alırım dedi bende olur dedim, suan 2 adet cam damacana toplamda 15lt +15lt = 30lt suyu 1 haftada tüketiyoruz ve gayet de memnunuz Çok eskiden bu taşkesti sularının 5lt lik damacanası vardı ve o zamandan bu zamana emin olabirsiniz tadı aynı desem yeridir, küçükken taksım de çukurcuma da babamın dukkanı varken içerdik ve suyu sürahiye koyarken aklıma o zmanki anılarım geliyor, Özetle : arayın ve denemelik cam şişe damacanadan bayiden isteyin ve sadece suyun parasını verin, eğer hoşunuza giderse depozitoyu verip satın alabiliyorsunuz, gitmez ise bayi damacanayı geri almaya geliyor, (ben bu şekilde anlaşmıştım...) Bu arada reklam olarak algılanmasın, sürahi olarak iki tavsiyem var; 1.cisi Cam şişe sürahilerden kullanın buzdolabında kalsada koku çekmiyor, ikincisi de Tupperware* diye amerikan marka (:*hanımımın öve öve bitiremediği ve evi doldurduğu:) mutfak ürünlerinin sürahilerden alın ve ağzı kapalı olarak kullanın, gerçekten suyun tadını bozulmadan bu iki kabda kullanırsınız, şimdilik bir damacana su için diyeceklerim bu kadar, biraz ayrıntılı oldu ama en azında Kaliteli su içmek isteyenlere bir nebze fikir vermiş olmak istedim, Su damacanası olarak daha iyisini keşfeden varsa buraya yazarsa seviniriz... Saygılar

hocam erikli içtinizmi onla bir karşılaştırma yapabilirmisiniz?
bu arada istdamı oturuyorsunuz?su bittiğinde ne kadar zamanda getiriyorlar?

39 Mesaj
19 Kasım 2013; 11:05:59 

Evet bu suyu içmeden önce erikli içiyorduk, Yabancılar almış dediklerini duydum ama eriklininde tadı güzel geldi bize ve damacanalardaki bisfenol kullanmış diye araştırmıştım, kansere yol açan bir plastik ham maddesiymiş ( iftiradan Rabbim uzak eylesin sadece araştırmadan bulduğum sonuç bu)

alıntı : "Pet şişeler ve damacanalarda genellikle alt kısımlarında üçgen iç içe dönmüş 3 okdan oluşan geri kazanım işaretine dikkat etmemiz gerekir. Bu okların içerisinde yazan rakamlar kullandığımız ürünün insan sağlığı için ne denli uygun olup olmadığı ile alakalı bize yol gösteriyor. Yapılan araştırmalara görede 3 ve 7 numaralı plastik ürünleri sağlık açısından kullanmamamız gerektiği, özellikle su, meşrubat gibi tüketim ürünlerinde pet şişe yani 1 numarayı taşıyo olmasına çok dikkat etmeliyiz.

Hangi Numaralara Dikkat Etmeliyiz.

1 Numara: Pet su meşrubat sıvı yağ şişelerinin üzerinde görülen bu işaret kullandığınız ürünün polietilentereftalat dan pet üretildiğini geri dönüştürüldüğünde sentetik elyaf ve dolgu malzemesi olarak degerlendirilecegini gösterir.

2-4 Numaralar: Detarjan şampuan şamaşır suyu çöp torbaları motor yağı kutularının üzerinde görülen bu işaret polietilen den yapıldıgını gösterir. Geri dönüştürüldüğünde aynı türde ürünler yapılabilir.

3- Numara: Pvc sıvı detarjanların kimyasal maddelerin kozmatik ve sağlık ürünlerinin üzerindeki bu işaret ürünün ambalajının polivinilklorür den (PVC) yapıldıgını, geri dönüştürüldüğünde pis su borusu yer karosu ve doldu malzemesi olarak degerlendirilir.

5 Numara: PP Deterjan kutusu margarin kabı gibi ürünlerin ambalajının üzerinde görülen bu işaret o ambalajın polipropilen den yapıldığını geri dönüştürüldüğünde sentetik halı tabanı ve çeşitli plastik ürünler yapımında kullanılır.

6 Numara: Ps Margarin ve yoğurt kaplarının üzerindeki bu işaret ambalajın polistiren den yapıldığını geri dönüştürüldüğünde yalıtım malzemesi yapımında kullanılır.

7 Numara: PC bu ambalajın polikarbondan ve yukarıdaki plastik türlerinin dışında kalan plastiklerden yapıldıgını gösterir. Bu ambalajlar bisfenol A BPA İçerir. bisfenol A bozuldugunda kansere yol açan maddelerden olduğu bilinir.

İnsan sağlığı ile oynamak Bu kadar Kolay mı

Sağlık bakanlığımız bu konu hakkında yasal düzenlemeleri yapıp insan sağlığına zarar veren bu ürünleri kullanan firmaları piyasadan uzaklaştırmaları gerekir. konu hakkında uyarmakla kalmayıp özellikle 7 ve 3 numaralı geri dönüşüm kotlarının taşıyan plastik saklama kaplarını boykota davet ediyoruz. Biz insan oğlu su yuz ne içersek o yuz. İçtiğimiz suya çok dikkat edelim. Bilğisi olmayan vatandaşlarımızı en yakınlarımızdan başlayarak bu konu hakkında bilgi sahibi edelim."

diye makale bulmuştum, ve herne olursa olsun sonuçda plastik ısı görünce çözeltiye ugrayan meteryallere sahip olduğundan suya karışıyor, birçok şikayetler suyun plastikimsi bir tad vermesidir, su ne kadar kaliteli mineralli ve sertliği iyi olursa olsun Plastik şişede durdukça saflığı ve tazeliği bozuluyor...
Çözüm cam şişemi diye soranlara ise Tavsiyem eğer imkanınız varsa;

1.ci etap kaynağından içmek 2.ci etap Toprakdan yapılan Küplerde muhafaza edip içme 3.cü etap cam şişe ve son olarak da plastik damacana veya pet şişeden içmek tavsiyesinde bulunurum, bu kadar araştırmayı yeni doğan kızımız sulardan mikrop kapmasın diye araştıdım ve anladım ki bu konuda herhangi bir otoritenin araştırması yok! olsada yaptırımı yok, isteyen firma istediği gibi suyu ayrıştırıp Sağlık bakanlığından ruhsat alıyor, ve ruhsatı aldığı şartlara haiz şekilde üretime devam ediyormu onuda Allahc.c. bilir... Ne yazıkki türkiyede bu şekilde, avrupanın birçok kesiminde ismine natural water dedikleri maden sularını içiyorlar yanı buradaki soda ve mineralli sulardan kullanıyorlar ( gazlı şekilde içiyorlarmış ), bende afyonkarahisarda kaplıcaya gittiğim sıra keşfettim, milleti kaynak suyunu sıcak , ılık ve tuzlu şekilde içiyorlar, ,lk başta içilirmi bu diyorsunuz ama tuzlu tuzlu ılık su akıyor çeşmelerden, bildiğiniz kaynagın buharıyla birlıkte su fışkırıyor muslukdan son olarak da daha iyisini bulana kadar cam şişe suya devam edicem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenfiz -- 19 Kasım 2013; 11:08:11 >

496 Mesaj
19 Kasım 2013; 11:09:59 

quote:

Evet bu suyu içmeden önce erikli içiyorduk, Yabancılar almış dediklerini duydum ama eriklininde tadı güzel geldi bize ve damacanalardaki bisfenol kullanmış diye araştırmıştım, kansere yol açan bir plastik ham maddesiymiş ( iftiradan Rabbim uzak eylesin sadece araştırmadan bulduğum sonuç bu)

alıntı : "Pet şişeler ve damacanalarda genellikle alt kısımlarında üçgen iç içe dönmüş 3 okdan oluşan geri kazanım işaretine dikkat etmemiz gerekir. Bu okların içerisinde yazan rakamlar kullandığımız ürünün insan sağlığı için ne denli uygun olup olmadığı ile alakalı bize yol gösteriyor. Yapılan araştırmalara görede 3 ve 7 numaralı plastik ürünleri sağlık açısından kullanmamamız gerektiği, özellikle su, meşrubat gibi tüketim ürünlerinde pet şişe yani 1 numarayı taşıyo olmasına çok dikkat etmeliyiz.

Hangi Numaralara Dikkat Etmeliyiz.

1 Numara: Pet su meşrubat sıvı yağ şişelerinin üzerinde görülen bu işaret kullandığınız ürünün polietilentereftalat dan pet üretildiğini geri dönüştürüldüğünde sentetik elyaf ve dolgu malzemesi olarak degerlendirilecegini gösterir.

2-4 Numaralar: Detarjan şampuan şamaşır suyu çöp torbaları motor yağı kutularının üzerinde görülen bu işaret polietilen den yapıldıgını gösterir. Geri dönüştürüldüğünde aynı türde ürünler yapılabilir.

3- Numara: Pvc sıvı detarjanların kimyasal maddelerin kozmatik ve sağlık ürünlerinin üzerindeki bu işaret ürünün ambalajının polivinilklorür den (PVC) yapıldıgını, geri dönüştürüldüğünde pis su borusu yer karosu ve doldu malzemesi olarak degerlendirilir.

5 Numara: PP Deterjan kutusu margarin kabı gibi ürünlerin ambalajının üzerinde görülen bu işaret o ambalajın polipropilen den yapıldığını geri dönüştürüldüğünde sentetik halı tabanı ve çeşitli plastik ürünler yapımında kullanılır.

6 Numara: Ps Margarin ve yoğurt kaplarının üzerindeki bu işaret ambalajın polistiren den yapıldığını geri dönüştürüldüğünde yalıtım malzemesi yapımında kullanılır.

7 Numara: PC bu ambalajın polikarbondan ve yukarıdaki plastik türlerinin dışında kalan plastiklerden yapıldıgını gösterir. Bu ambalajlar bisfenol A BPA İçerir. bisfenol A bozuldugunda kansere yol açan maddelerden olduğu bilinir.

İnsan sağlığı ile oynamak Bu kadar Kolay mı

Sağlık bakanlığımız bu konu hakkında yasal düzenlemeleri yapıp insan sağlığına zarar veren bu ürünleri kullanan firmaları piyasadan uzaklaştırmaları gerekir. konu hakkında uyarmakla kalmayıp özellikle 7 ve 3 numaralı geri dönüşüm kotlarının taşıyan plastik saklama kaplarını boykota davet ediyoruz. Biz insan oğlu su yuz ne içersek o yuz. İçtiğimiz suya çok dikkat edelim. Bilğisi olmayan vatandaşlarımızı en yakınlarımızdan başlayarak bu konu hakkında bilgi sahibi edelim."

diye makale bulmuştum, ve herne olursa olsun sonuçda plastik ısı görünce çözeltiye ugrayan meteryallere sahip olduğundan suya karışıyor, birçok şikayetler suyun plastikimsi bir tad vermesidir, su ne kadar kaliteli mineralli ve sertliği iyi olursa olsun Plastik şişede durdukça saflığı ve tazeliği bozuluyor...
Çözüm cam şişemi diye soranlara ise Tavsiyem eğer imkanınız varsa;

1.ci etap kaynağından içmek 2.ci etap Toprakdan yapılan Küplerde muhafaza edip içme 3.cü etap cam şişe ve son olarak da plastik damacana veya pet şişeden içmek tavsiyesinde bulunurum, bu kadar araştırmayı yeni doğan kızımız sulardan mikrop kapmasın diye araştıdım ve anladım ki bu konuda herhangi bir otoritenin araştırması yok! olsada yaptırımı yok, isteyen firma istediği gibi suyu ayrıştırıp Sağlık bakanlığından ruhsat alıyor, ve ruhsatı aldığı şartlara haiz şekilde üretime devam ediyormu onuda Allahc.c. bilir... Ne yazıkki türkiyede bu şekilde, avrupanın birçok kesiminde ismine natural water dedikleri maden sularını içiyorlar yanı buradaki soda ve mineralli sulardan kullanıyorlar ( gazlı şekilde içiyorlarmış ), bende afyonkarahisarda kaplıcaya gittiğim sıra keşfettim, milleti kaynak suyunu sıcak , ılık ve tuzlu şekilde içiyorlar, ,lk başta içilirmi bu diyorsunuz ama tuzlu tuzlu ılık su akıyor çeşmelerden, bildiğiniz kaynagın buharıyla birlıkte su fışkırıyor muslukdan son olarak da daha iyisini bulana kadar cam şişe suya devam edicem...

hocam erikli mi taşkestimi birde buzdağı 1 .sırada eğer kullandıysanız bu 3 ü arasında hangisi derdiniz?

39 Mesaj
19 Kasım 2013; 11:31:40 

Kardeşim Buzdağının cam damacanasını bulamadım eğer varsa buzdağı alabilirsin ama benim eve yakın olduğu için Taşkesti aldım, tadı hosuma gıtmeseydı buzdağından alacaktıma ama şimdilik taşkesti bana daha cazip geliyor camşişesinden dolayı arasında çok bir fark yok sanırım... Sen en iyisi denemelık taşkesti al, eğer taşkesti seni kesmez ise buzdağı al, o da olmadı erikli ile devam edebilirsin, tercih senin damak tadı ve cüzdanın arasında hehehe

45 Mesaj
26 Kasım 2013; 14:36:40 

19 Lt cam yok.. 15 Lt Lido cam öneririm

24 Mesaj
20 Şubat 2014; 12:09:40 

Taşkesti su 15 lt - verilen güncel fiyat 34 TL cam damacana depozitosu (ilk su ücretsiz içinde) sonraki her alım 9 TL
Abant su 19 lt - verilen güncel fiyat 60 TL cam damacana depozitosu + 11 TL su bedeli (60 TL depozitoya su dahil değil, sadece cam damacana bedeli.

Güzel iş 15-20 lt su ortalama 10TL . Bayii olmayan bölgelere talip olmak lazım.

690 Mesaj
15 Temmuz 2014; 20:28:09 

quote:

Orijinalden alıntı: stfa

Taşkesti su 15 lt - verilen güncel fiyat 34 TL cam damacana depozitosu (ilk su ücretsiz içinde) sonraki her alım 9 TL
Abant su 19 lt - verilen güncel fiyat 60 TL cam damacana depozitosu + 11 TL su bedeli (60 TL depozitoya su dahil değil, sadece cam damacana bedeli.

Güzel iş 15-20 lt su ortalama 10TL . Bayii olmayan bölgelere talip olmak lazım.

taşkesti su 15 tl sonraki her alım 9 tl demişsiniz hocam. tam olarak nasıl yani? 15 tl ne fiyatı oluyor cammı ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

24 Mesaj
16 Temmuz 2014; 9:46:37 

15 lt damacana hacmi hocam, fiyatı değil. 4 lt daha küçük standart 19 lt'lik damacanalara göre.
Fiyatlar değişmiş,

24-25 TL cam damacana depozito bedeli
9.80 su
8 tl sepet bedeli

hatırlayabildiğim rakamlar

Bu mesajda bahsedilenler: In-ception

3355 Mesaj
16 Temmuz 2014; 17:05:24 

Arkadaşlar cam damacana 19ltdiyorsunuzda, bu cam damacanalarda sonuçta ne kadar steril yıkanıp tekrar dolum yapılıyor ? Tekrar dolum olduğundan camda olsa önermiyorum.

Onun yerine 5lt-8lt lik tek kullanımlık cam yada pet şişe alıp çabuk tüketmenizdir.

Damacanalar tekrar dolum olduğu için cam olsun pet olsun sağlıklı değiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1OO1 -- 16 Temmuz 2014; 17:06:05 >

Ömür biter, borç bitmez
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » 19 litre CAM damacana su satan marka var mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766