Şimdi Ara

Yeni Kasa Jetta Şikayetleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
44.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar jetta almayı düşünüyorum fakat kafam karışık yeni kasa jettası olan arkadaşlar sorunlarını yazabilir mi?.

Birkaç arkadaşın forumda farklı konularda her yerinden ses gelmeye başladığını yazmış, yazılar farklı konularda oldugundan böyle bir konu açma geregi duydum ve yeni jetta hakkında böyle konu göremedim.. Eminim bu konu bir çok kişiye yardımcı olacaktır.

• Ben yeni jetta noktasında bir forum açtım. ister iseniz konuyu oradan takip edebilirsiniz.
    çamur at izi kalsın misali hadi başka birşey deseler tamam da volkswagen markasının ürettiği arabanın heryerinden ses gelecek ha işte buna kı...la gülerim
  • Salih hocam sizi o konunuzdaki bilgilendirmenizden dolayı çok severim ama şikayet konusu bambaşka direk kronik olabilecek sorunlarını değerlendirmek için bu konuyu açtım. Bir arkadaş diyor 6 ay olmuş arabayı alalı 6. aydan sonra bir çok yerinden tıkırtılar gelmeye başladı.. O yüzden başkalarınında başına geldiyse bilelim arabanız yeni o yüzden hemen bir şeyler diyorsunuz ama isterseniz bir kenardan izleyinde muhalefet olmayın. Ayrıca bitlis polis okulu mezunuyum görevdeyim hala okusaydım yanınızada ugrucaktım bakmak için :)
  • bende polis memuruyum ve muhalefet degil olanı söylüyorum. bu benim 2. volkswagenim.
    ben okadar arabaya bindim içinden tıkırtı gelmeyen araba görmedim. özellikle göğüs aksamından (passatta öyle ses var idi ki ve bu sesin kat kat fazlası toyota fuluance hyundai accent, clio opel astra vs.... okadar araba sayarım ki çok çok fazla geliyor. ama insanlar bu arabaya bindiği zaman sep sesiz birşey arıyor. onu bulmak istiyor iseniz 200.000 tl verip mercedesin üst versiyonunu alacaksınız.
    yoksa aldıgınız her arabada hayal kırıklıgına uğrarsınız.
    bu ses öyle kolay kolay gelmez. bir kaksisten geçer iken veya pütürlü zeminden geçer iken gelir (idi sattıgım passatımda 2010 ama bunda o sesten eser yok ha duyar isemde hiç şaşırmam çünkü sıfır ses olan arabaya daha denk gelmedim)
    aslında sorun şurada volkswagen dediğiniz zaman insanlar mertcedes bmw veya audi ile kıyaslıyor aradaki fiyat farkını gö önünde bulunduran yok
    toyotanın en full versiyonunda bile esp standar diil zenon diye bir paket alıyorsunuz üste 5000 tl veriyorsunuz da esp niz oluyor ama bu durum vw de olsa idi var yaaa aptal çalar çingene oynar idi.
    kolay gelsin devrem

• Salih hocam zaten emin olun almayı çok istiyorum inş diyorum sorunu yoktur ya da sorunu azdır :) konuyu açma nedenim, sorunları öğrenir ve çözümüde beraber buluruz.. Deneyimler için tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliMeN -- 13 Şubat 2012; 9:29:26 >
  • Çevremde birçok yeni jetta kullanıcısı var. Şimdiye kadar kronik bir problemin olduğunu hiç duymadım. Hatta 2011 ve 2012 model DSG araçlarda yeni nesil kavramalar kullanılmaya başlandı. Artık DSG ile ilgili şikayetleri de özellikle yeni kasada duyacağımızı sanmıyorum. Bir önceki kasada da araçlar servise çağırılarak kavramaları değiştirilecek ve sorunları giderilecek.

No problem. Alman teknolojisinin tadını çıkarmaya devam. İyi forumlar arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliMeN

Arkadaşlar jetta almayı düşünüyorum fakat kafam karışık yeni kasa jettası olan arkadaşlar sorunlarını yazabilir mi?.

Birkaç arkadaşın forumda farklı konularda her yerinden ses gelmeye başladığını yazmış, yazılar farklı konularda oldugundan böyle bir konu açma geregi duydum ve yeni jetta hakkında böyle konu göremedim.. Eminim bu konu bir çok kişiye yardımcı olacaktır.

Kusura bakmayın geç yazıyorum bıraz fakat;
    Öncelikle henüz almadıysanız arabayı hıc gec kalmayın... 1.4 TSI 122 PS aracım var hızlanmamı derseniz, genişlik mi dersiniz, konfor mu dersınız herseyı MASALLAH bence hıc kacırmayın oncekı arabanız ne olursa olsun bu arabanın konfornunun baska oldugunu anlaacaksınz vıraj aydınlatması, ayna ındırme harika özelliklerden sadece birkaçı ses sistemi deseniz daha yarıdayken gumletıyor arabayı esp asr otomatık olması daha ıyı olmus bence alabılıyorsunuz high alın hadı onunda gectım comf. hıc kacırmayın
    SAYGILARIMLA....

• merhaba arkadaşlar
    bundan iki önce araban polo clasıc idi polodan inip 2004 yılında megane ye binince daha rahat ve konforlu diye aldıgım megane beni hiç memnun etmedi uzun yolda biraz hızlansam ucacakmışım hissi veriyordu. ikinci araba gerekli oldugundan dolayı yeni jetta nın gelmesini bekledim. herkez aracı görmeden peşinat yatırıp sıraya girmiş ben aracın gelmesini bekledim aracı inceleyince hoşuma gitti almaya karar verdim.benim istegim high.+tdi+dsg+sanruf ve beyaz renk di malesef tüm tr bayilerini aradım bulamadım.mecburen comf.almak zorunda kaldım adana lı olmama rağmen aracı anca istanbul kartal da buldum ve aldım.giderken yorularak gittiğim megane ile dönüşte zevk ve keyfle hiç yorulmadan 910 km yolu geldim. araç her şeyiyle mükemmel herkeze tavsiye edebilirim. yakıt+güvenlik+konfor+her şeyi iyi olmasına ragmen benim düzeltilmesi gereken yerlerinde olduğunu düşünüyorum.bunlar ise
    1. arka koltuk arasındaki sanki arkadan çekişli arabalarda bulunan şaft çıkıntısı arkada ortada oturana rahatsızlık vermekte alttan baktığımda sadece eksoz borusu gecirilmiş bombe içe cok verilmiş.
    2. ön koltuk arasındaki kol dayama yeri cok geride ben 183 boyunda olmama ragmen koltuk cok geride araç kullandıgım halde anca dirsegimin ucunu koyabiliyorum kısa boyluların kullanması imkansız gibi
    3.ön kaput ve bagaj kapağına amartisör koyup daha işlevsel yapabilirlerdi.
    benim gördüğüm uygunsuzluklar bunlar şunuda yazmam gerekir.megane de olan bir cok özellik bu arabamda olmamasına rağmen ben jetta dan cok memnunum.megane de 2004 dinamik+bva 1.6 16v benzinli+brc gaz sistemli

• 2012 1.2 jetta sahibiyim,arabada eksiklik olarak hissettiğim şey sadece şehir içinde anlık 30 35 litreleri görmek :), ortalama 7-8lt arası gidiyo geliyo benzinli bir araca göre az yakıyo
  • Arkadaşlar sanırım Yeni Jetta'ların seri üretim bandında tavan ile arka camın birleştiği noktalarda sarkma var bir diikat ederseniz fark edeceksızdır ... http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHclZynlaSum6qS39Tczefao83b2g
  • Selam Uzman01,

Jetta'larda DSG şanzımanda birçok farklı sorunlarla karşılaştıklarını söylüyorlar kimisi ilk alımdan itibaren kimisi daha sonra ortaya çıktığını ve serviste'de 5000-20000 gibi rakamlara onarım yaptırıldığı anlatılıyor. rica etsem senin arabandaki tecrübeni paylaşır mısın?
  • merhaba arkadaslar aracın turbo pulu eklendı yazılım guncellendı ama bazı forumlarda yalıtım yapılıyor falan denıyor bu nedır acaba? fotograf da koyarsanız ıyı olur tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Çevremde birçok yeni jetta kullanıcısı var. Şimdiye kadar kronik bir problemin olduğunu hiç duymadım. Hatta 2011 ve 2012 model DSG araçlarda yeni nesil kavramalar kullanılmaya başlandı. Artık DSG ile ilgili şikayetleri de özellikle yeni kasada duyacağımızı sanmıyorum. Bir önceki kasada da araçlar servise çağırılarak kavramaları değiştirilecek ve sorunları giderilecek.

No problem. Alman teknolojisinin tadını çıkarmaya devam. İyi forumlar arkadaşlar...

alman teknolojisimi doğuşun yüksek fiyat teknolojisimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: autotechvw

Çevremde birçok yeni jetta kullanıcısı var. Şimdiye kadar kronik bir problemin olduğunu hiç duymadım. Hatta 2011 ve 2012 model DSG araçlarda yeni nesil kavramalar kullanılmaya başlandı. Artık DSG ile ilgili şikayetleri de özellikle yeni kasada duyacağımızı sanmıyorum. Bir önceki kasada da araçlar servise çağırılarak kavramaları değiştirilecek ve sorunları giderilecek.

başıma; arka sağ camdan su alma sorunu, arka sol camdan su alma sorunu, 120 km hızla giderken ön konsoldan rüzgar sesi alma sorunu, direksiyondan ses gelme sorunu... gibi sorunlar gelmesin diye sıfır model jetta aldım.ama aldığım ilk günden itibaren bu sorunlar baş gösterdi.yani direksiyon sesi hariç diğerleri daha fabrikadan çıkar çıkmaz meydana gelen sorunlar.size göre olabilir.ama başta da dediğim gibi bu sorunlar olmasın diye vw markasına güvendim.bu süreçte 120 km lik hız yaparken çıkan ses hariç hepsi garanti kapsamında düzeltildi.her yerde vw servis olmadığını düşünürseniz, benim zaman ve benzin kaybıma yol açtı.anladım ki bana kötü bir araç denk geldi.o halde daha garanti süresinin bitmesine 2 ay varken garanti uzatmaya başvurayım dedim. karşıma yine servislerdekine benzer komik bir uygulama çıktı. o kadar para vereceğim yetmiyormuş gibi birde arabanın 18 aylık olması gerekiyormuş.acaba kaç kişi garantisi bitmeden veya bitmesine az bir süre kalmadan GARANTİ UZATMA ya başvurur.siz bu uygulamayı kimler için yapıyorsunuz ? demek ki balık baştan kokarmış. daha sıfır haldeyken bu kadar sorun çıkaran bir arabanın 2 yaşından sonra çıkarabileceği sorunların olasılığını siz düşünün.bu masrafların hepsinide ben karşılamak zorundayım.

• 2011 jetta tdı
    başıma; arka sağ camdan su alma sorunu, arka sol camdan su alma sorunu, 120 km hızla giderken ön konsoldan rüzgar sesi alma sorunu, direksiyondan ses gelme sorunu... gibi sorunlar gelmesin diye sıfır model jetta aldım.ama aldığım ilk günden itibaren bu sorunlar baş gösterdi.yani direksiyon sesi hariç diğerleri daha fabrikadan çıkar çıkmaz meydana gelen sorunlar.size göre olabilir.ama başta da dediğim gibi bu sorunlar olmasın diye vw markasına güvendim.bu süreçte 120 km lik hız yaparken çıkan ses hariç hepsi garanti kapsamında düzeltildi.her yerde vw servis olmadığını düşünürseniz, benim zaman ve benzin kaybıma yol açtı.anladım ki bana kötü bir araç denk geldi.o halde daha garanti süresinin bitmesine 2 ay varken garanti uzatmaya başvurayım dedim. karşıma yine servislerdekine benzer komik bir uygulama çıktı. o kadar para vereceğim yetmiyormuş gibi birde arabanın 18 aylık olması gerekiyormuş.acaba kaç kişi garantisi bitmeden veya bitmesine az bir süre kalmadan GARANTİ UZATMA ya başvurur.siz bu uygulamayı kimler için yapıyorsunuz ? demek ki balık baştan kokarmış. daha sıfır haldeyken bu kadar sorun çıkaran bir arabanın 2 yaşından sonra çıkarabileceği sorunların olasılığını siz düşünün.bu masrafların hepsinide ben karşılamak zorundayım.vw servislerinde çok komik durumlarla karşılaşabilirsiniz.ya ben çok abarttım ya da vw nin ford veya renault tan farkı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih DAL

Ben yeni jetta noktasında bir forum açtım. ister iseniz konuyu oradan takip edebilirsiniz.
    çamur at izi kalsın misali hadi başka birşey deseler tamam da volkswagen markasının ürettiği arabanın heryerinden ses gelecek ha işte buna kı...la gülerim

başıma; arka sağ camdan su alma sorunu, arka sol camdan su alma sorunu, 120 km hızla giderken ön konsoldan rüzgar sesi alma sorunu, direksiyondan ses gelme sorunu... gibi sorunlar gelmesin diye sıfır model jetta aldım.ama aldığım ilk günden itibaren bu sorunlar baş gösterdi.yani direksiyon sesi hariç diğerleri daha fabrikadan çıkar çıkmaz meydana gelen sorunlar.size göre olabilir.ama başta da dediğim gibi bu sorunlar olmasın diye vw markasına güvendim.bu süreçte 120 km lik hız yaparken çıkan ses hariç hepsi garanti kapsamında düzeltildi.her yerde vw servis olmadığını düşünürseniz, benim zaman ve benzin kaybıma yol açtı.anladım ki bana kötü bir araç denk geldi.o halde daha garanti süresinin bitmesine 2 ay varken garanti uzatmaya başvurayım dedim. karşıma yine servislerdekine benzer komik bir uygulama çıktı. o kadar para vereceğim yetmiyormuş gibi birde arabanın 18 aylık olması gerekiyormuş.acaba kaç kişi garantisi bitmeden veya bitmesine az bir süre kalmadan GARANTİ UZATMA ya başvurur.siz bu uygulamayı kimler için yapıyorsunuz ? demek ki balık baştan kokarmış. daha sıfır haldeyken bu kadar sorun çıkaran bir arabanın 2 yaşından sonra çıkarabileceği sorunların olasılığını siz düşünün.bu masrafların hepsinide ben karşılamak zorundayım.seçeneklerden birisi sat kurtul başkası uğraşsın.bunu yaparsam sizin marka değerinizin ölçüsü olacaktır.diğer seçenekte arabamın garanti süresini uzatır(ücretsiz/opsiyonel) ve en son kalan ses sorununu çözmek için arabamı evimden(opsiyonel) alıp çözülünceye kadarda bana bir araç tahsis edersiniz.bundan sonraki süreçte de ben çıkarabileceği arızalara rağmen arabamı kullanmaya devam ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdemakyuz

2011 jetta tdı
    başıma; arka sağ camdan su alma sorunu, arka sol camdan su alma sorunu, 120 km hızla giderken ön konsoldan rüzgar sesi alma sorunu, direksiyondan ses gelme sorunu... gibi sorunlar gelmesin diye sıfır model jetta aldım.ama aldığım ilk günden itibaren bu sorunlar baş gösterdi.yani direksiyon sesi hariç diğerleri daha fabrikadan çıkar çıkmaz meydana gelen sorunlar.size göre olabilir.ama başta da dediğim gibi bu sorunlar olmasın diye vw markasına güvendim.bu süreçte 120 km lik hız yaparken çıkan ses hariç hepsi garanti kapsamında düzeltildi.her yerde vw servis olmadığını düşünürseniz, benim zaman ve benzin kaybıma yol açtı.anladım ki bana kötü bir araç denk geldi.o halde daha garanti süresinin bitmesine 2 ay varken garanti uzatmaya başvurayım dedim. karşıma yine servislerdekine benzer komik bir uygulama çıktı. o kadar para vereceğim yetmiyormuş gibi birde arabanın 18 aylık olması gerekiyormuş.acaba kaç kişi garantisi bitmeden veya bitmesine az bir süre kalmadan GARANTİ UZATMA ya başvurur.siz bu uygulamayı kimler için yapıyorsunuz ? demek ki balık baştan kokarmış. daha sıfır haldeyken bu kadar sorun çıkaran bir arabanın 2 yaşından sonra çıkarabileceği sorunların olasılığını siz düşünün.bu masrafların hepsinide ben karşılamak zorundayım.vw servislerinde çok komik durumlarla karşılaşabilirsiniz.ya ben çok abarttım ya da vw nin ford veya renault tan farkı yok

Benim de sıfır aldığım reno araçta 40.000 km. ye gelene kadar yaşanmadık sorun kalmamıştı. Ben de bir daha reno yada herhangi bir fransız arabasına tövbe dedim.

Kısaca bu işler biraz şanş işi. "Tüketicinin yaşadıkları, tamamen o markaya karşı bakışını olumlu yada olumsuz yönde etkiliyor." Biz de ailecek VW markasından çok memnun kaldık ve Allah'a şükür şimdiye kadar ailemizde kullanılmış herhangi bir VW araçta en ufak bir problem bile yaşamadık. Pederlerde hala 2008 ve 2006 model jettalar var. Bende 2011 var. 2006 modeli görseniz sıfır araç kondisyonunda. Şimdiye kadar periyodik bakımı hariç servis yüzü görmedi.

Dediğim gibi biraz da şans olacak. Kul yapısı. Yalnız VW lerin segmentindeki diğer araçlara göre çok daha kaliteli olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Audi - Mercedes - BMW üçlüsü dışında kesinlikle VW.

• Merhaba,
    2012 Kasım ayında jetta 1,2 highline beyaz sunrooflu modelini sıfır olarak aldım.
    5000 km oldu. Kısaca özetlersem bence ;
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Kol dayama yeni modellerde düzeltildi. Geride değil.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük
    + Hız 180 civarına rahat çıkıyor. En son hız 200.
    + Bagaj anahtardan açılıyor.
    + Manuel olmasına rağmen hız sabitleyici kullanışlı. Ayakla pedala basmakla hız sabitleyicideki tüketim değerlerine düşülemiyor.

Eksileri;
    - İlk kalkışta motor hantal kalıyor. Biraz yüksek devirde kalkmalısınız. Daha sonra sıkıntı yok.
    - Fırçayla hiç yıkatmadığım halde kılcal çizikler mevcut. Üstünde su damlaları kalıyor. Sanırım opak renk olduğu için.
    - Rolantide sağ alttan tıkırtı sesi geliyordu. Forumda okuduğum için şaşırmadım. Serviste düzeltildi.
    - Göstergedeki bilgi ekranındaki yazılar kayboldu. Garantiden değiştirildi.
    - Uzun boylu değilim ama yinede inip binerken zorlanıyorum. Kafam çarpıyordu bazen. Koltuğun yükseklik ayarını en alta indirdim. Daha iyi oldu.
    - Yan aynalar otomatik kapanıyor ama anahtardan kapanmıyor.
    - Tüketim şehiriçi 8,5 civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: exca

Merhaba,
    2012 Kasım ayında jetta 1,2 highline beyaz sunrooflu modelini sıfır olarak aldım.
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük
    + Manuel olmasına rağmen hız sabitleyici kullanışlı. Ayakla pedala basmakla hız sabitleyicideki tüketim değerlerine düşülemiyor.

Eksileri;
    - İlk kalkışta motor hantal kalıyor. Biraz yüksek devirde kalkmalısınız. Daha sonra sıkıntı yok.
    - Fırçayla hiç yıkatmadığım halde kılcal çizikler mevcut. Üstünde su damlaları kalıyor. Sanırım opak renk olduğu için.
    - Rolantide sağ alttan tıkırtı sesi geliyordu. Forumda okuduğum için şaşırmadım. Serviste düzeltildi.
    - Uzun boylu değilim ama yinede inip binerken zorlanıyorum. Kafam çarpıyordu bazen. Koltuğun yükseklik ayarını en alta indirdim. Daha iyi oldu.

peki arabaya 4 kişi binince veya bagaj yüklü olunca performans nasıl değişiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: my.ozkara

quote:

Orijinalden alıntı: exca

Merhaba,
    + Ses sistemi.
    + Bagaj genişliği.
    + Dış görünümü
    + Vergisi düşük

Eksileri;

peki arabaya 4 kişi binince veya bagaj yüklü olunca performans nasıl değişiyor?

Henüz deneyemedim. Temmuzda inşallah. :)
    Performans sıkıntısı yaşayacağımı düşünmüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.