Şimdi Ara

Alieanware oyun odaklı tablet bilgisayar sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alieanware oyun odaklı tablet bilgisayar sunabilir

Oyuncular için hazırladığı özel tasarımlı yüksek performans bilgisayarlarıyla sektörde ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Alienware, tablet bilgisayar pazarına girebilir. Project Fiona kod adıyla oyun odaklı tablet hazırlayan komponent firması Razer, bu alanda başarı yakalayacağına emin olduğunu dile getirirken, Alienware cephesinde de konuyla ilgili düşüncelerin masaya yatırıldığı ve firmanın oyun odaklı tablet sunabileceği belirtiliyor.

Alienware ürün yöneticisi Eoin Leyden, oyun odaklı tabletler için kontrol mekanizmasının nasıl olacağının sıkıntı yaratan konu olduğunu, performans tarafında ise gelişen donanımlar sayesinde problem yaşanmayacağını ifade ediyor. Dokunmatik kullanıcı arayüzünün internette gezerken veya Angry Birds oynarken anlam ifade ettiğini ancak daha gelişmiş oyunlar için ideal olmadığını belirten Leyden, Alienware için kapıyı kapalı tutmuyor. Razer'ın, Intel desteği ile geliştirdiği Projet Fiona'nın başarı kazanması halinde Dell çatısı altında yer alan Alienware'in de oyun odaklı tablet bilgisayar sunması beklenebilir. Bu konuda en büyük göstergelerden biri de hiç şüphe yok ki Windows 8'in getireceği yenilikler olacak. 

• Tabletlerin çıkış amacı unutuldu. Oyun odaklı tablet çıkarırlarsa şarjı ne kadar dayanacak. Şarj meselesini de halletmek için docklu satmaya falan kalkışırlarsa da dizüstüne geri dönüş olur. Oyun odaklı bir tableti iş adamları ya da her an internette işlem yapması gereken insanlar satın almayacak sonuçta , performans kadar pil ömrüde çok önemli . E onlar kullanmayacak . Tablette oyun oynamak isteyen insanlarda bunu prizin olduğu yerlerde yapmak zorundalar . Oyun odaklı çıkacak tabletin pil süresinin birkaç saati geçemeyeceğini düşünürsek. Eee ne işimize yaradı , tek farkı tablet olması dokunmatik olmasımı yani ? Gerçi bide kullanım zorluğundan bahsedilmiş bir de yanına kol verirler . Oh mis gibi masaüstü tablet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strahd_von_zarovich -- 12 Şubat 2012; 12:39:13 >
  • herşey iyi güzelde bu pc nin fiyatı maliyeti ne olcak bizkullanıcılara
  • quote:

Orijinalden alıntı: urfalımemo

herşey iyi güzelde bu pc nin fiyatı maliyeti ne olcak bizkullanıcılara

her zaman düşündüğünden yüksek olacaktır:)
  • Tablette oyun mu oynanir ya...
  • çok gereksiz. zaten dedikleri gibi tabletin dokunmatik ekranıyla anca angry birds falan oynanıyor. gta3 çıktı en son büyük oyun olarak kontrol etmesi işkence oluyor. ki bunları geçtim oyun oynayacak adam neden tablet alsın? gider laptop alır o olmadı ps vita falan alır.
  • hakkiyla oyun oynayacak bir tabletden bahsediyorsak gercekten tablet olur. gercekten kastim civi yazili sumer tabletletleri. tanesi 5kg
  • Oyun geliştiriciler de destek verirse büyük bir pay sahibi olur oyun platformları arasında..
  • 4 - 5 KG ağırlığı olur o cihazın bol bol kas yaparız artık.
  • Yani zaten önemli olnada bunu başarabilmek..Her an yanımızda bulundurduğumuz tablet ile normal aktiviteler dışında oyun odaklı kullanabilmek harika olurdu.:)
  • http://www.youtube.com/watch?v=NbMVGqdRtZI

http://www.razerzone.com/projectfiona

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 12 Şubat 2012; 14:38:42 >
  • Bilgisayar alanında sayısız farklı bileşenlenlerden en iyileri kullanılarak ve farklı kasa yapısıyla öne çıkan oyuncu bilgisayarları üretilebilir ama aynı şey tabletler için imkansız gibi çünkü farklı olarak yapabilecekleri tek şey tasarımını biraz değiştirmek olacaktır donanım tarafında Quallcomm, Nvidia ve TI'tan başka kullanabilecekleri seçenekleri olmayacaktır bu durumda ya fiyatı düşük tutarak satış yapabilirler yada fiyatlar yüksek olursa Samsung, Asus vs. gibi tablet üreticileride zaten aynı dponanımı kullanan tabletler çıkaracaklarından performans konusundan hiç birinin biribirinden üstünlüğü olmayacayacağından onların içinde jaybolup gidecektir, bu durumda üzerinde sırf Alieanware yazıyor diye 2-3 kat fazla vermeye hiç gerek yok, ha belki kontroller konusunda bir şeyler geliştirebilirler orası ayrı fakat donanım yönünden fark atmaları imakansız...
  • Bir alienware kullanıcısı olarak beklentim yok.Şahsen kendi bilgisayarımın bile maliyeti kadar performans verdiğini düşünmüyorum ki tablet pc için bunun fiyatı emsallerinin 1.5 katı olur.
  • Oyuncu tabletleri üreteceklerse donanımı çok iyi ayarlamaları lazım. Uzun pil ömrü,performans ve hafiflik... Eğer işlemci,ekran kartı üreticileri ve oyun geliştiricileri destek verirse ortaya birsürü PSVİTA katili çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

http://www.youtube.com/watch?v=NbMVGqdRtZI

Tabletler farklı bir oyun platformu dahi olabilir. PC oyunları, Wii oyunları, Xbox oyunları, Tablet oyunları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: strahd_von_zarovich

Tabletlerin çıkış amacı unutuldu. Oyun odaklı tablet çıkarırlarsa şarjı ne kadar dayanacak. Şarj meselesini de halletmek için docklu satmaya falan kalkışırlarsa da dizüstüne geri dönüş olur. Oyun odaklı bir tableti iş adamları ya da her an internette işlem yapması gereken insanlar satın almayacak sonuçta , performans kadar pil ömrüde çok önemli . E onlar kullanmayacak . Tablette oyun oynamak isteyen insanlarda bunu prizin olduğu yerlerde yapmak zorundalar . Oyun odaklı çıkacak tabletin pil süresinin birkaç saati geçemeyeceğini düşünürsek. Eee ne işimize yaradı , tek farkı tablet olması dokunmatik olmasımı yani ? Gerçi bide kullanım zorluğundan bahsedilmiş bir de yanına kol verirler . Oh mis gibi masaüstü tablet.

Tabletin ana amaçları eğlence üzerine vede internet olması ancak 2 sene kadar önce rakip tek ipad vardı ipadin ise uygulama çeşitliliği kalitesi önplanda idi bunlar 2 sene önceki olan şeylerdi 2 senede oldukça iyi gelişim gösterdiler
    mesela nvidia tegra 2 donanımlı bir tablette 720p videoları rahatça izlenebilmekte internette gezilmekte flash desteği zaten vardı bunun yanında pil süresininde 7 ila 10 saat aralıksız gitmesiydi bunların yanında eğlenceye odaklanıp oyun olarakta gelişim gösterdiler mesela ben aşağıdaki shadow gun isimli oyunu 1280x800 pikselde kasmaksızın rahatça gayet güzelce oynuyorum oynamak için illaki dokunmaniza gerek yok zor gelebilir çünkü alırsınız bluetooth gamepad bağlayıp oynarsınız oldukça basit ha sadece shadow gun yok birsürü bunun ayarında grafiklere sahip kaliteli

bundan daha iyi grafikli yapımlarda mevcut yukarıda saydığım donanımdaki özellikteli tablettede oynanabilir alienware eğer bu işe girecekse pekala uygundur bence sonuçta hardcore kesime hep hitap etti o statüde ürünler üretti bence tutabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 12 Şubat 2012; 17:09:53 >

• Gelişimin önünde durmamak lazım,her zaman daha iyisini aramak,daha iyisine ulaşmak gerek.Bunların yanında pil ömrüne de bir çare bulurlarsa çok güzel olur.Şarja takmış mıydım,az mı kaldı,bitecek mi demekle geçmese gün.1-2 ay gitse şarjı çok daha güzel olur tabletler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

quote:

Tabletlerin çıkış amacı unutuldu. Oyun odaklı tablet çıkarırlarsa şarjı ne kadar dayanacak. Şarj meselesini de halletmek için docklu satmaya falan kalkışırlarsa da dizüstüne geri dönüş olur. Oyun odaklı bir tableti iş adamları ya da her an internette işlem yapması gereken insanlar satın almayacak sonuçta , performans kadar pil ömrüde çok önemli . E onlar kullanmayacak . Tablette oyun oynamak isteyen insanlarda bunu prizin olduğu yerlerde yapmak zorundalar . Oyun odaklı çıkacak tabletin pil süresinin birkaç saati geçemeyeceğini düşünürsek. Eee ne işimize yaradı , tek farkı tablet olması dokunmatik olmasımı yani ? Gerçi bide kullanım zorluğundan bahsedilmiş bir de yanına kol verirler . Oh mis gibi masaüstü tablet.

Tabletin ana amaçları eğlence üzerine vede internet olması ancak 2 sene kadar önce rakip tek ipad vardı ipadin ise uygulama çeşitliliği kalitesi önplanda idi bunlar 2 sene önceki olan şeylerdi 2 senede oldukça iyi gelişim gösterdiler
    mesela nvidia tegra 2 donanımlı bir tablette 720p videoları rahatça izlenebilmekte internette gezilmekte flash desteği zaten vardı bunun yanında pil süresininde 7 ila 10 saat aralıksız gitmesiydi bunların yanında eğlenceye odaklanıp oyun olarakta gelişim gösterdiler mesela ben aşağıdaki shadow gun isimli oyunu 1280x800 pikselde kasmaksızın rahatça gayet güzelce oynuyorum oynamak için illaki dokunmaniza gerek yok zor gelebilir çünkü alırsınız bluetooth gamepad bağlayıp oynarsınız oldukça basit ha sadece shadow gun yok birsürü bunun ayarında grafiklere sahip kaliteli

bundan daha iyi grafikli yapımlarda mevcut yukarıda saydığım donanımdaki özellikteli tablettede oynanabilir alienware eğer bu işe girecekse pekala uygundur bence sonuçta hardcore kesime hep hitap etti o statüde ürünler üretti bence tutabilir

Eğlenceyle oyun aynı şey değil . Oyun eğlencenin içine giriyor tamam ama daha iyi oyun oynamak için insanların oyun odaklı tablet seçeceklerini düşünmüyorum . Oyun için tablet alacaklara allah akıl fikir versin . Diyelim performans muhteşem , ağır değil pil ömrü iyi gidiyor , her şey çok güzel ;bu kadar sınırlı kontrolle ne oynamayı düşünüyorsun. Geliştirmeler yapılır denirse kontrol için her halükarda cihazın boyutu büyücek ya da yanında ayrıca kontroller verilecek . Eee otobüste napıcam ben bunu tableti bir amcanın eline verip kolla mı oynuycam. İstediğin yere götürürsün falan derlerse , yahu laptoptan ne farkı kaldı . Performansı muadillerinden daha yükseklere çıkarıp pil ömrünü , stabiliteyi aynı tutacak inanmıyorum ben. Performans olmasa stabiliteden , o da olmasa taşınabilirlikten, o da olmasa oynanabilirlikten bir yerden patlak vercek . Videodur falan anlarım ki o da saçma full hd filmi afedersiniz ... kadar ekranda izleyince nolucak. 15.6 ekran büyüklüğündeki full hd laptoplar da bile full hd gereksiz diyen bir sürü insan var . Performans artışı yapılsın , otobüste sanal klavyesiyle program yazıp deneyebilceğimiz , ya da sahada autocad çizimini rahatlıkla görüntüleyebilceğimiz bir alet yapılsın en azından bir işe yarar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

quote:

Eğlenceyle oyun aynı şey değil . Oyun eğlencenin içine giriyor tamam ama daha iyi oyun oynamak için insanların oyun odaklı tablet seçeceklerini düşünmüyorum . Oyun için tablet alacaklara allah akıl fikir versin . Diyelim performans muhteşem , ağır değil pil ömrü iyi gidiyor , her şey çok güzel ;bu kadar sınırlı kontrolle ne oynamayı düşünüyorsun. Geliştirmeler yapılır denirse kontrol için her halükarda cihazın boyutu büyücek ya da yanında ayrıca kontroller verilecek . Eee otobüste napıcam ben bunu tableti bir amcanın eline verip kolla mı oynuycam. İstediğin yere götürürsün falan derlerse , yahu laptoptan ne farkı kaldı . Performansı muadillerinden daha yükseklere çıkarıp pil ömrünü , stabiliteyi aynı tutacak inanmıyorum ben. Performans olmasa stabiliteden , o da olmasa taşınabilirlikten, o da olmasa oynanabilirlikten bir yerden patlak vercek . Videodur falan anlarım ki o da saçma full hd filmi afedersiniz ... kadar ekranda izleyince nolucak. 15.6 ekran büyüklüğündeki full hd laptoplar da bile full hd gereksiz diyen bir sürü insan var . Performans artışı yapılsın , otobüste sanal klavyesiyle program yazıp deneyebilceğimiz , ya da sahada autocad çizimini rahatlıkla görüntüleyebilceğimiz bir alet yapılsın en azından bir işe yarar.

dediğim gibi sizin ihtiyaçlarınız sadece sizin için bir kıstas olabilir çünkü bunu eleyerek cihaz seçersiniz öyle değil mi ? ama sorun şurada sizin ihtiyaçlarınız geneli kapsamıyor sonuçta oyun eğlence için oynayıp eğlenen milyonlarca kişi var öyle değilmi ha bu işi profesyonelce yapanlara birşey demiyorum çünkü bende hardcore tabanlı bir oyuncuyum konsoldan bilgisayara notebooktan taşınabilir konsola kadar hertürlü cihazım zaten var notebookta oyun rahatça oynanmıyor en kötü yanı pil ömrü her oyunu yüksek ayarda açacak ihtiyaçları karşılayacak bir oyun dizüstü bilgisayarı alırsanız pil yönünden oyun oynarken 1 saat ya gidecek ya gitmeyecek + ısı sorunlarına değinmiyorum bile açıkçası 23''24'' altı ekranlarda full hd yada 1920x1080 piksel görüntünün tadı çıkmıyor zaten ancak tablet bir taşınabilir cihaz çözünürlük full hd olmasada internette gezerken yetecek düzeyde olmalı üstüne gerekte yok zaten ben açıkçası tableti alma amacım taşınabilir oluşu internet pil ömrünün yeterli oluşu yanında eğlence oyunuda kapsamasıydı tabletin ana amaçları bunlar bunları yapıp daha detaylı bir işlem yapmanız zaten zor

• para vat huzur var olanlara hitaben bir gelişme
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.