Şimdi Ara

Philips mi LG mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
17.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır buralardaki mesajları okuyorum. Bir türlü karar veremedim. Sizlerden yardımcı olmanızı rica ediyorum.

1- Philips 42PFL7696'da local dimming olmaması görüntü kalitesini farkedilir şekilde etkiler mi?
    2- Philips 42PFL7696'da kontrast oranının düşük olması (1:500.000) görüntü kalitesini farkedilir şekilde etkiler mi? LG'lerde belirtilen kontrastlar gerçek değerler mi?
    3- HD uydu alıcım yok. LG 42LW5590 alıp harici uydu alıcı almak mı daha mantıklı yoksa 240 TL fark verip dahili alıcısı olan 570S'i almak mı?
    4- LG 42LW570s ile LG LW650s arasındaki gerçek hertz farkı (100'e 200) izlerken çok fark yaratır mı? Yani aradaki 550 TL'lik farka değer mi?
    5- Philips almaya karar verirsem 40PFL9705k ve 42PFL7696K arasında bir tercih yapmam gerekecek. 9705 eski bir model ama üst segmentte olduğu için çok daha üstün. Ama 9705 aktif 3B kullandığı için 7696 daha cazip geliyor.

Aklımdaki modeller:

LG 42LW5590 - NAKİT 1.994 TL (EDGE LED, uydu alıcı yok, kayıt özelliği var, 100 hz, parlaklık: 400 cd/m2, pasif 3B)

LG 42LW570s - 2.232 TL (EDGE LED, uydu alıcılı, kayıt özelliği YOK, 100 hz, parlaklık: 400 cd/m2, pasif 3B)

LG 42LW650s - NAKİT 2.783 TL (uydu alıcılı, 200 hz, parlaklık: 400 cd/m2, pasif 3B)

Philips 42PFL7696H - NAKİT 1.804 TL (uydu alıcı yok, local dimming yok, daha düşük kontrast, daha iyi SD performansı, ambilight 2, 100 hz, parlaklık: 450 cd/m2, pasif 3B, daha iyi ses)

Philips 40PFL9705K - NAKİT 2.441 TL (FULL LED, uydu alıcılı, local dimming var, yüksek kontrast, daha iyi SD performansı, ambilight 3, 400 hz, parlaklık: 500 cd/m2, AKTİF 3B, daha iyi ses)

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webken -- 12 Şubat 2012; 16:59:03 >

• Konuyla alakasi yok ama, pasif 3b ile aktif 3b arasindaki fark nedir acaba? Bir de LG 47lw4500 pasif midir aktif midir?
  • LW4500 pasif ya da diğer adıyla fpr teknolojisini kullanıyor. Bu konuda techraven isimli arkadaşın detaylı anlatımı mevcut. Buraya bak istersen:
    LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)
  • phlips
  • Cevap için teşekkürler. Ancak rica etsem biraz daha açar mısınız? Neden Philips ve hangisi?
  • Tek tek sorsam daha iyi olacak:

Philips 42PFL7696'da local dimming olmaması görüntü kalitesini farkedilir şekilde etkiler mi? Philips'in bu modeliyle LG LW570s'i canlı canlı kıyaslama imkanı bulan var mı?
  • Sanirim bulundugun bolgede tenomarketler yok , sordugun sorulara ,en iyi kendin cevap verebilirdin.herkesin gozu kulagi farli algilar. Seyretmeden almamak gerek.kafan cok karismis , forumu biraz incelemende fayda var.en azindan aktif mi , pasif mi 3d istiyorsun once ona karar ver. Dahili uydu alicis i istiyorsan karar ver. Butce ni cikart . Ekran boyutuna karar ver ve , sonucta en fazla 2 model kalacaktir , secme kolay olur :)
  • Kardeş o paneller içinde Phil 9xx farklı kulvarda bir paneldir!

Aşırı pahalı fiyatı,artık Modeli geçtiği için güzel seviyeye indi,yakında da biter zaten!

Hi-End bir paneldir! ama sorunları da vardır,ilgili başlığını okursan benim orada bir sürü
    değişik durumlarını anlatan msg larımı bulacaksın!

FULL-LED+LD li olması(aynı şekilde bazı benzer LGE panellerinde)bu konudaki sistem çalışması
    sıkıntılıdır,bunlar gerçek LD filan yapamıyor ve burada ciddi çuvallıyor,bu iş en iyi ya Sony X45x de
    yada LD yi en iyi yapan Tosh SV685 panellerdedir;diğerlerinin hepside LD işinde sistem hatalıdır!

LD nin görüntü kalitesinden ziyada başka meziyetleri vardır ama sen bunları bu panellerden zaten
    göremeyeceksin dolayısıyla takılma bu ayrıntıya şimdi!

LGE ler benim hiç tavsiye etmediğim hem kalite hemde genel performansı itibarıyla ama F/P panel
    almak isteyen veya 3D-FPR si illa böyle olsun diyenlere ancak tavsiye edeceğim bir paneldir!

O diğer yazdığın "katalog değerleri" nede fazla takılma

SD lerde Phil iyidir veya bayağı iyidir
    HD ler genelde her panelde iyidir ama burada da farklar var tabiki
    Motion olarak LGE ler stabil olmadıkları gibi Hız panellerde değildir!

Bu arada ben Phil 7xx leride tavsiye etmem;veya bunuda tıpkı F/P olursa ve 3D-FPR isteyen için tavsiye edebilirim!
    LGE ye görede yine bunu tavsiye ederim!

Resim gelişmiş ayarları 7xx lerde iyi değildir! LGE daha iyidir bu konuda!(her ikiside aynı LGD paneli kullanıyorlar bu arada!!)

Phil de resim daha soft-mat/Natural alırsın doğru bir set ile,LGE de renklerin üretimi fena değilsede Phil bana göre(burası
    tercih nedenidir)biraz daha iyidir!

++
    Sonuç olarak ben o seçtiğin panellerden sadece 9xx seçerim,ancak sen bunları seçtiğine göre bence yinede hepsini mümkünse
    incele ve benim tam karşıtım bir panelide beğenip alabilirsin tabiki+
  • Philips 9705 diğerlerinden klasman ve kullanım amacı olarak farklı bir cihaz. 3D arada bir izlerim izlesem de uzun süreli izlemem diyorsan 9705 daha doğru seçim olur. Bir de bu TV 3D Ready dir unutma, 3D transmitter ve SG gözlük edinmen gerekiyor 3D için.

Diğer sorularına gelince, öncelikle katalog kontrast değerlerini direk geç. LW570S / LW650S arasında 500TL ye değecek bir görüntü kalitesi farklılığı yok bana göre. Dahili uydu alıcılarının en büyük handikapı (eğer kullanıyorsan) B I S S şifresi çözmemeleridir, bazı futbol yayınlarını izleyemeyebilirsin. Bunu istiyorsan harici bir cihaz alman gerekiyor. Tek kumandaya indirgenmesi de pozitif tarafı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Philips 9705 diğerlerinden klasman ve kullanım amacı olarak farklı bir cihaz. 3D arada bir izlerim izlesem de uzun süreli izlemem diyorsan 9705 daha doğru seçim olur. Bir de bu TV 3D Ready dir unutma, 3D transmitter ve SG gözlük edinmen gerekiyor 3D için.

Diğer sorularına gelince, öncelikle katalog kontrast değerlerini direk geç. LW570S / LW650S arasında 500TL ye değecek bir görüntü kalitesi farklılığı yok bana göre. Dahili uydu alıcılarının en büyük handikapı (eğer kullanıyorsan) B I S S şifresi çözmemeleridir, bazı futbol yayınlarını izleyemeyebilirsin. Bunu istiyorsan harici bir cihaz alman gerekiyor. Tek kumandaya indirgenmesi de pozitif tarafı.

Futbolla aram yok, hiç maç izlemeyeceğim. Çoğunlukla SD, sık sayılabilecek kadar HD, bulabildiğim kadar da 3B filmler izleyeceğim.

Bir de "hangi HD alıcıyı alsam" derdine düşmek istemiyorum. O nedenle uydu alıcılı olanları düşündüm.

Aslında gönlüm Philips 42PFL7696K'dan yana ama sırf bu local dimming ve düşük kontrast oranı yüzünden kafam karışık. Sen bazı yazılarında LD olayının çok önemli olduğunu söylemiştin. Kağıt üzerindeki bilgilere göre LG'nin çok daha iyi görüntü vermesi lazım ama insanlar aksini söylüyor.

Sanırım benim bu iki TV'yi yan yana görüp izlemem lazım :((
  • Zaten o şekilde izlemen şart, aynı kaynaktan gelen yayınlar ile izleyebilirsen çok daha iyi olur. LD Full LED lerde çok önemlidir asıl çalışma alanı bu ancak Edge LED lerde de clouding / backlit bleeding gibi önemli yapısal sorunları azaltmada çok yararlı. Kontrast olayında ise belli bir ölçüm standardı yok ona kafanı takma.
  • Phil 9705 gerisi hikaye

Saygılar
  • Philips 7656K kullanıyorum.
    Dahili uydu alıcısında ıslık sesi sorunu bulunmakta.
    http://forum.donanimhaber.com/m_57746607/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57764783

Ürünü incelerken yanında 9 seriside bulunmaktaydı. Aklımda o model hiç olmadığı için fazla bakmadım. Ancak diğer tv lerin siyah gösterdiğini 9 serisi yeşilimsi bir renkte gösteriyordu.

Aklımda lw5500 veya lw570s te vardı. Ancak sd yayınlarının kötü olduğundan bahsedilince philipse yöneldim. Tüplüden lcd ye geçtiğim için sd veya hd kalitesini karşılaştıramayacağım.
    Fazla kablo olmasın tek başına duvarda dursun diye dahili uydu alıcılı modele yöneldik. Kanal geçişleri 2-3 saniye sürüyor ve bazı altyazılarda titreme sorunu yapıyor.

Uydu alıcısız bir model alıp arkasına mini bir uydu alıcısı takılabilir.
  • 3D çok izleyeceksen 9705 zaten ele aktif olduğu icin.

Uydu alıcılı bir model yerine harici bir uydu alıcı alsan daha iyi olur.

570s ile 650s arasında 3D olunca bence ciddi bir fark oluşuyor, 3D için gerçekten yüksek bir Hz gerekiyor ve 570ste ve 5500de hareketli 3D goruntuler 650s kdr iyi değil, teknosa gittiğimde bir film izlerken acikca fark ettim bunu.

SD yayın kalitesi iyi olsun diyorsan LG ele, philips yonelmeni tavsiye ederim.

Ben sana yine pfl7696 oneririm local dimming zaten yazılımsal birşey, edge led tvlerde siyahlarin daha siyah cikmasi icin yapılan birşey cok farkına varmazsın.

Aklımda benim de hep 650s vardi, 2-3 defa farklı yerlerde hem SD hem HD hem de 3D goruntulerını karsilastirma firsatim oldu. NX720 ve 7696 digerlerinin yanında gercekten cok daha kaliteli bir goruntu sunuyor. nx720 aktif olmasa aslında alırdım ama pasif oldugu icin 7696 almayı dusunuyorum ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvven -- 16 Şubat 2012; 13:48:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Philips 7656K kullanıyorum.
    Dahili uydu alıcısında ıslık sesi sorunu bulunmakta.
    http://forum.donanimhaber.com/m_57746607/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57764783

Ürünü incelerken yanında 9 seriside bulunmaktaydı. Aklımda o model hiç olmadığı için fazla bakmadım. Ancak diğer tv lerin siyah gösterdiğini 9 serisi yeşilimsi bir renkte gösteriyordu.

Aklımda lw5500 veya lw570s te vardı. Ancak sd yayınlarının kötü olduğundan bahsedilince philipse yöneldim. Tüplüden lcd ye geçtiğim için sd veya hd kalitesini karşılaştıramayacağım.
    Fazla kablo olmasın tek başına duvarda dursun diye dahili uydu alıcılı modele yöneldik. Kanal geçişleri 2-3 saniye sürüyor ve bazı altyazılarda titreme sorunu yapıyor.

Uydu alıcısız bir model alıp arkasına mini bir uydu alıcısı takılabilir.

Uyarı için teşekkürler. Bu sorun 7696'da da var mıdır acaba? Bu konuda bilgin var mı?
    Bir de elindeki modelle ilgili yaşadığın problemleri ve en sevdiğin özellikleri söyleyebilir misin?
  • 7606k 7696k kullananlarda benzer sorunu yaşıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_57746607/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57746607

Bugün uydu cihazının yazılım güncellemesi yapıldı ses yüzde 70-80 arası azaldı. Yinede oturduğunuz yerden tv ni sesini kısıp dikkat kesilince duyabiliyorsunuz.
    Çalışma sesine birşey diyemem ama bu ıslık sesi sinir bozucu olabiliyor.

Tireyen kayan yazıları ve yeni ıslık sesini videoya çekip ekleyeceğim.

Dahili uydu alıcılı model almak pek sağlıklı değil gibi.
  • arkadaşlar bende led tv alacağım kısmetse. 32'' alacağım. lg,samsung ve philips arasında kaldım. tvlerde görüntüde jöle kıvamlı gibi kaymalar oluyor. en güzel görüntü kalitesi sizce bu markalardan hangisinde vardır? tavsiyelerinizi bekler şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.