Şimdi Ara

Foursquare'in Android sürümü artık NFC destekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Popüler sosyal öneri ve gezi deneyimi paylaşım platformu Foursquare'e geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme ile birlikte NFC (Near Field Communication) desteği eklendi. NFC, bu teknolojiyi destekleyen cihazların birbirine dokundurularak veya yaklaştırılarak video, müzik, resim ve benzeri içeriği paylaşabilmesini sağlayan bir teknoloji.

ICS 4.0 sürümü ile birlikte Android Beam ismi altında Android işletim sistemli cep telefonlarında da hayat bulan teknolojiden şu an için sadece Galaxy Nexus cep telefonu sahipleri yararlanabiliyor. Tabi yakın zamanda piyasaya sürülecek olan Android 4.0'lı cep telefonu modelleriyle Android Beam destekli cep telefonu sayısında da hızlı bir artış olacak.

Foursquare'in Android sürümü artık NFC destekli

Popüler sosyal paylaşım platformu Foursquare'de ise NFC üzerinden kullanıcıların oluşturdukları listeleri ve mekan bilgilerini hızlı bir şekilde diğer cep telefonlarıyla paylaşabilmeleri yanında bulunulan yerdeki NFC destekli Foursquare etiketi yardımıyla doğru yerin hızlıca belirlenebilmesi sağlanmış. Aynı zamanda telefonlar arasında hızlı bir şekilde arkadaşlık isteği de gönderilebiliyor.

Aslen Foursquare'in bu özelliği kazanmasını önemli kılan sağladığı kolaylıklardan çok NFC teknolojisinin sosyal paylaşım platformları tarafından da bir şekilde kullanılmaya başlaması oluyor. Şu an için NFC'yi daha çok cep telefonu üzerinden ödeme teknolojileriyle duyuyor olsak ta büyük olasılıkla yakın gelecekte ödemeden çok sosyal medya paylaşımı için kullanıyor olacağız.

Haberin sonunda Foursquare'in Symbian sürümünün geçtiğimiz yılın Kasım ayında NFC Tag'leri okuma özelliği kazandığını da hatırlatalım. iPhone'da ise NFC desteği yer almadığı için bu tip bir güncelleme yeni bir iPhone piyasaya sürülene kadar iOS sürümü için gelemeyecek.

• İyi bir haber Tv'lerdede bu çeşit bir özellikvardı galiba DLNA'mı neydi alshare özelliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E_Aydin35

İyi bir haber Tv'lerdede bu çeşit bir özellikvardı galiba DLNA'mı neydi alshare özelliği.
    İyi olmuş bi denemek lazım :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sutlusoda -- 11 Şubat 2012; 15:43:22 >
  • bence gereksiz bir uygulama bu foursquare kim kullanıyor acaba kaç kişi.
  • gereksiz dediğin foursquare mağazaların barların cafelerin check in yaptığında indirim yapması ücretsiz içeçek vermesi gibi özellikleri olan gittiğiniz mekanı bilmiyorsanız yorumlardan nasıl biryer olduğunu check in yaptığınız yere yakın arkadaşlarınızın olup olmadığını görebildiğin yararlıbir uygulama türkiyede mayor olmak için kullanılıyo bazı kişiler tarafından o ayrı bi konu tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: re_death

gereksiz dediğin foursquare mağazaların barların cafelerin check in yaptığında indirim yapması ücretsiz içeçek vermesi gibi özellikleri olan gittiğiniz mekanı bilmiyorsanız yorumlardan nasıl biryer olduğunu check in yaptığınız yere yakın arkadaşlarınızın olup olmadığını görebildiğin yararlıbir uygulama türkiyede mayor olmak için kullanılıyo bazı kişiler tarafından o ayrı bi konu tabiki

Arkadaş türk kullancılardan bahsetmiştir türk kullancıları için teknolajiden anlamayan çok kişi olduğu için akıllı telefon alanların %99unun haberi bile olmaz türkiye için gereksiz olabilir fakat gayet güzel bir uygulama
  • wawe 2 kullanıyorum. Bada 2.0 yükledim. apss tan telefona kurdum sorunsuz bir şekilde ama uygulamayı kullanamıyorum şöyle hata veriyor. hattım vodafone

your locition service is off. please turn on your gps serice in phone settings

neden oluyor bilen var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: netizen84

wawe 2 kullanıyorum. Bada 2.0 yükledim. apss tan telefona kurdum sorunsuz bir şekilde ama uygulamayı kullanamıyorum şöyle hata veriyor. hattım vodafone

your locition service is off. please turn on your gps serice in phone settings

neden oluyor bilen var mı acaba?

telefonunun gps i kapalı diyor açman gerekiyor
  • Bu siteyi kullananlar için iyi bir haber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu teknolojinin türkiye gibi bir yerde yaygınlaşana kadar modasının geçeceğine inanıyorum
  • http://lnk.ly/ZUv

Çift kamera ve 800x480 çözünürlük yanı sıra WCDMA + GSM 3G Cep Telefonu ile Multi-touch dokunmatik ekran ile Capacatitive Bu son sürüm 7 inç Android 4.0 Tablet özellikleri 1.5GHz İşlemci CPU.
    Yeni tasarım, güçlü fonksiyonları. çok mükemmel, çok sıcak. Sizin için en iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: söny

quote:

Orijinalden alıntı: re_death

gereksiz dediğin foursquare mağazaların barların cafelerin check in yaptığında indirim yapması ücretsiz içeçek vermesi gibi özellikleri olan gittiğiniz mekanı bilmiyorsanız yorumlardan nasıl biryer olduğunu check in yaptığınız yere yakın arkadaşlarınızın olup olmadığını görebildiğin yararlıbir uygulama türkiyede mayor olmak için kullanılıyo bazı kişiler tarafından o ayrı bi konu tabiki

Arkadaş türk kullancılardan bahsetmiştir türk kullancıları için teknolajiden anlamayan çok kişi olduğu için akıllı telefon alanların %99unun haberi bile olmaz türkiye için gereksiz olabilir fakat gayet güzel bir uygulama

Teknolojiden anlamamak demeyelim ona..(Türkiyedeki kullanıcıları küçümsemeyin bu kadar) Yanlız bu program bizim ülkemizde oturmadı bir türlü. Mantığı çok guzel aslında. Hatta "mekanist" diye yerli bir versiyonuda var ama talep meselesi demekki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.