Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (256. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Şu anda Superonline Adsl kullanıyorum, anlaşmam 3-4 ay içinde bitecek ama kafamı karıştıran bir durum var size danışmak istedim.

Yaklaşık 4 ay önce Site dışındaki ana manuel santrali değiştirdiler digital santral kurdular ve bina içine Ttnet Fiber kutusu koydular. Ancak Modemin arayüzünde erişilebilir hız 27624 yazıyor! Acaba şu an adsl kullandığım içinmi hız böyle düşük yoksa modemlemi alakalı bir durum var! Modemimde Air 5343

Yardımcı olursanız kafamdaki karışıklığı gidermiş olacaksınız. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylove -- 16 Mart 2014; 22:31:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler geçen ay ttnetten aradılar ve 16 mbit hıza 5 lira farkla geçebilceğimiz söylendi, kabul ettik. Fakat 1 ay boyunca ölçümlerimde hep 9 mbit hız ölçtüm. Defalarca aradım, arıza kaydı verdik. Gelen giden olmadı. Son açtığım telefonda sizin alacağınız hız o kadarmış yea gibi bi şeyler duyunca sinirlendim ve eski tarifeye geri döndüm. Şimdi netlimitsizde 7 mbit hızı rahat alıyorum. 16 mbit verirlerken çok kopmalar oluyodu. Sizce problem ne olabilir?
    Şu an ölçtüğüm değerleri de altta veriyorum ama bi sorun gözükmüyor.

ADSL Hızı(Kb/s): 8191 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 23148 1220
    SNR Sınırı (dB): 29.4 20.5
    Hat Zayıflaması(dB): 8.0 2.2
    Güç (dB): 19.6 12.5
  • mylove kullanıcısına yanıt
    ADSL Kullandığınız için en yüksek 20 mbps hız alabilirsiniz bu modem ile, daha yüksek hız için vdsl2 modem olması gerekir.
  • Erengy kullanıcısına yanıt
    Hattınız 20 mbps kaldırır durumda, 16 mbps çok rahat desktekler ve kopma kesinlikle olmaz.

SNR Sınırı'nda 16 Mbps hız aldığınız durumda 15-18 (dB) arası bir düşme olur ama kopma ihtimali çok düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 16 Mart 2014; 22:50:28 >
  • mylove kullanıcısına yanıt
    adsl de 24 mbps alırsın, vdsl de çok daha yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 16 Mart 2014; 22:51:07 >
    16 da sıkıntı yaşamazsınız santral mesafesi kısa.
  • Evet değerlerden o gözüküyor ama 9 mbitten yukarı hız görmedim bir ay boyuncaOperatörler ben burdan 16 görüyorum diyor, verdikleri dns i kullandık ama bi fark olmadı. Şu an 7 mbitin değerleri gayet iyi olmasına rağmen, yazın tahhaaüt bittiği anda başkasına geçicem.
    @Srcn81
    @wızard06

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erengy -- 16 Mart 2014; 22:59:59 >
    Sanırım sizin şikayetlerinizden sonra portunuzu daha iyi bir porta bağladılar.
  • Ancak birde şu var, hızımı ttnet müşteri hizmetlerine sormak için 2-3 defa ttnet sitesinden online fiber başvuru yaptım, aynı modem takılıyken birisinde 87 hız alabilirsiniz denildi diğer sormamda 24 deyip Kafa karıştırdılar!

Bu farklı söylemler neden olabilir ?

Son olarak İçimde büyük bir hız heyecanı var Ttnet'in verdiği modemler hız konusunda iş görürmü ? Yoksa modem alayımmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylove -- 16 Mart 2014; 23:05:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erengy

Evet değerlerden o gözüküyor ama 9 mbitten yukarı hız görmedim bir ay boyuncaOperatörler ben burdan 16 görüyorum diyor, verdikleri dns i kullandık ama bi fark olmadı. Şu an 7 mbitin değerleri gayet iyi olmasına rağmen, yazın tahhaaüt bittiği anda başkasına geçicem.
    @Srcn81
    @wızard06

büyük ihtimalle modemin 16 mb kaldırmadı dostum.hangi modemi kullanıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mylove

Ancak birde şu var, hızımı ttnet müşteri hizmetlerine sormak için 2-3 defa ttnet sitesinden online fiber başvuru yaptım, aynı modem takılıyken birisinde 87 hız alabilirsiniz denildi diğer sormamda 24 deyip Kafa karıştırdılar!

Bu farklı söylemler neden olabilir ?

Son olarak İçimde büyük bir hız heyecanı var Ttnet'in verdiği modemler hız konusunda iş görürmü ? Yoksa modem alayımmı ?

24 için adsl sinyali, 87 için vdsl sinyali gerektirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

quote:

Orijinalden alıntı: Erengy

Evet değerlerden o gözüküyor ama 9 mbitten yukarı hız görmedim bir ay boyuncaOperatörler ben burdan 16 görüyorum diyor, verdikleri dns i kullandık ama bi fark olmadı. Şu an 7 mbitin değerleri gayet iyi olmasına rağmen, yazın tahhaaüt bittiği anda başkasına geçicem.
    @Srcn81
    @wızard06

büyük ihtimalle modemin 16 mb kaldırmadı dostum.hangi modemi kullanıyorsun

modeli hatılamıyorum ama ttnetin standart verdiği beyaz airties modem

• 5341 lerde 12 mbit hızı geçemedim ben 4 tanesinde modem dayanmıyordu ya kopma yasatıyordu yada hızı hiç yükseltmiyordu 16 ya.Modem arayüzünde 16 yazıyor ama modem kaldırmıyordu.Değiştirince 16 full almıstık kaç tane abonemde
  • quote:

Orijinalden alıntı: faststyla94

5341 lerde 12 mbit hızı geçemedim ben 4 tanesinde modem dayanmıyordu ya kopma yasatıyordu yada hızı hiç yükseltmiyordu 16 ya.Modem arayüzünde 16 yazıyor ama modem kaldırmıyordu.Değiştirince 16 full almıstık kaç tane abonemde

Zaten 5 aylık tahhaaütüm kaldı. Fiber getirmezlerse yeni modem almam. Elimde docsis 3.0 destekleyen kablonet motorola modem var ve 50 mbiti 69 liraya veriyor kablonet. Bir kaç ay onu denicem, kopma sorunu olmazsa devam ederim ona. Herkese yardımları için teşekkürler
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Çok sağol dostum bilgi için. Son birşey daha soracağım.

Downstream SNR Marjı 29.3
    Upstream SNR Marjı 8.8

Upload için snr'In bu kadar düşük olmasının nedeni ne olabilir?

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • campeone1907 kullanıcısına yanıt
    Upload SNR ye takılmayın zaten Adsl'de en yüksek 800 kbps hız veriliyor ve sizin Upload hızınız zaten iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ben de bugun ttnet fiber'e gececegim fakat yaninda verilen modem pek iyi olmaz diye tahmin ediyorum. Bu yuzden yeni modem almayi planliyorum ttnetin bu konuda bir kisitlamasi var mi ve 35megabitlik paketi onerir misiniz?

• Huawei HG630a aldım ben. Aylık 12tl. Modem çok güzel ama gel gelelim adil kullanım saçmalığı olduğu sürece 20-35-50-100GB olmasının bir anlamı kalmıyor. 2.gün akn geldi. 2 gün hızlı, 28 gün 3-4Mbps. 20Mbps olsun aknsiz olsun derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Huawei HG630a aldım ben. Aylık 12tl. Modem çok güzel ama gel gelelim adil kullanım saçmalığı olduğu sürece 20-35-50-100GB olmasının bir anlamı kalmıyor. 2.gün akn geldi. 2 gün hızlı, 28 gün 3-4Mbps. 20Mbps olsun aknsiz olsun derim.

Hocam merhaba, ben de bugün Hipernete geçtim. 26'sında Netlimitsiz taahhüdüm bitiyordu, bir bilgi alayım diye TT Ofise gittim. MH'deki çocuk hiç iptal vs. uğraştırmadı 24 ay ikna kampanyasını söyledi. Ben de Hiperi seçtim 24x49 TL. Fiber malesef yok hiper dolabı da (TİP:7) 6-7 ay önce ay sitenin hemen yanındaki parka koymuşlardı, geçen ay da bağladılar kablolarını, Telefon rogarındaki kabloları da bağladılar, çalışanlara sorduğumda bugün aktif olur demişlerdi o zaman. TTNET Alo 12x5 + Konuştukça Öde olarak devam edecek.24x 6 TL'ye de Huawei HG630a modem aldım . Yalnız eve geldim ama bağlantı hızım aşağıdaki gibi ADSL2+ olarak hala 8 mbit. Bir de IPTV aktif gözüküyor onu da anlamadım. Acaba girişlerde mi hata yaptım . Etherneti WAN girişine mi bağlamam gerekliydi ben normal LAN1'e bağladım. Sizin modem ayarlarıda aynı şekilde mi? Hiçbir ayara yapmadan kullanılacak denilmişti bana ben de yapmadım. 440375'i aradım henüz beklemede dediler. IPTV olayını sordum bana modemin servisini verdi. Sizde de ayarlar aynı mı? Teşekkürler.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Hocam 35 megabit 100gb akn'ye gectim. 100gb'i gecmem zaten ortalama 70gb indiriyorum aylik.modemi ise deniyecegim eger begenmezsem asus bi modem alirim diye dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 254255256257258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.