Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

TTNET fiber internette eve hat çekme olayı yok mu? Superonline fiber internet için evin içine kadar cat 5/6 kablosu çekmişlerdi. Hizmeti sadece telefon hattından mı veriyorlar?

TTNET'te dediğiniz eve hat çekme tabiki var ; FTTH (Fiber to the Home) GPON olarak adlandırdırılan evıne kadar fiber kıl ile gıdılen - FTTB (Fiber to the Building) sitelerde kullanılan bına altı swıtch ler sonrası cat cablo ıle evıne kadar gıden,fiber alt yapıdan hizmet alabilirsiniz .

Böyle bir hizmet var mı? Binadaki telefon hattını kullanmadan evin içine cat kablo çekilmesini istiyorum. Superonline Fiber internet aynen bu şekilde kablo çekmişti. TTNETe sorduğumda böyle bir hizmetin tam olarak olmadığını, olursa da hat çekimi için fazladan para vermemi yada dışarıda bu işi birine yaptırmam gerektiğini söylediler. Yani TTNET eve kadar ücretsiz hat çekmiyormuş. Evin altında fiber internet kutusu var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

TTNET'te dediğiniz eve hat çekme tabiki var ; FTTH (Fiber to the Home) GPON olarak adlandırdırılan evıne kadar fiber kıl ile gıdılen - FTTB (Fiber to the Building) sitelerde kullanılan bına altı swıtch ler sonrası cat cablo ıle evıne kadar gıden,fiber alt yapıdan hizmet alabilirsiniz .

Böyle bir hizmet var mı? Binadaki telefon hattını kullanmadan evin içine cat kablo çekilmesini istiyorum. Superonline Fiber internet aynen bu şekilde kablo çekmişti. TTNETe sorduğumda böyle bir hizmetin tam olarak olmadığını, olursa da hat çekimi için fazladan para vermemi yada dışarıda bu işi birine yaptırmam gerektiğini söylediler. Yani TTNET eve kadar ücretsiz hat çekmiyormuş. Evin altında fiber internet kutusu var.

Bina altındaki kutudan eve kadar CAT6 kabloyu çoğunlukla sitelere yapıyorlar (yine kendileri ve ya müt.firmalara) eve kadar çektirmek seçime kalmış ama hat destekliyorsa VDSL üzerinden sinyal alabilirsiniz o da 20mb-50mb ve 100mb olarak veriliyor,eve kadar fiber (GPON) uygulamasıdır.
    Kutu üzerinde T-xx ile yazan kod varsa büyük ihtimal max. vdsl2 üzerinden alabilirsiniz.
    Eve kadar fiber çekmedikleri de yalan baştan savmanın değişik hali ayrıca Gpon varsa olur sizde yok galiba .

eve kadar fiber çekılen sistem örnegi
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 13 Mart 2013; 10:33:41 >

• Merhaba,

Geçen hafta bende 3 lü avantaja başvurdum. ZTE ZXHN H168N modem verdiler sanırım ft11 oluyor benimkisi, birde siparişle ilgili fatura
    Daha benim internet felan bağlanmadı bile arıyorum ttnet i hala işlemde diyo konuyla ilgili hiç kimse doğru dürüst bilgi veremiyor anlıyacağınız.
    2 gün içinde kimse aramazsa türk telekoma bizzat gideceğim:)

fiyat 49 tl yazıyor ama ekstra şeylerde faturada var..
  • Arkadaşlar geçenler de bir soru sormuştum bölgede fiber çalışması var diye fakat Türk Telekoma ait değilmiş planlama müdürü öyle demişti. Kim olduğunu öğrenemedim ama bugün geçerken yerde yeşil renkli türksat yazılı doğalgaz rögarları ile aynı boyutta birşey vardı. Bölgede zaten uydunet hizmet veriyor. Uydunet fiber değil mi zaten anlıyamadım. Başka firmalar da olabilir tam çözemedim :) Birde Binaların kapı girişlerin de üst kısımda bulunan siyah kabloları değiştiriyorlardı elektrik olabilir yada telefon hattı onuda çözemedim

Şimdi bu kadar sordun be adam git yapanlara sorsana diceksiniz 2 sefer çalışmayı gördüm biri siyah kabloları yenilerken biride turuncu fiber kablolar sokağın girişinde ama kimse yoktu başında :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcnx

Arkadaşlar geçenler de bir soru sormuştum bölgede fiber çalışması var diye fakat Türk Telekoma ait değilmiş planlama müdürü öyle demişti. Kim olduğunu öğrenemedim ama bugün geçerken yerde yeşil renkli türksat yazılı doğalgaz rögarları ile aynı boyutta birşey vardı. Bölgede zaten uydunet hizmet veriyor. Uydunet fiber değil mi zaten anlıyamadım. Başka firmalar da olabilir tam çözemedim :) Birde Binaların kapı girişlerin de üst kısımda bulunan siyah kabloları değiştiriyorlardı elektrik olabilir yada telefon hattı onuda çözemedim

Şimdi bu kadar sordun be adam git yapanlara sorsana diceksiniz 2 sefer çalışmayı gördüm biri siyah kabloları yenilerken biride turuncu fiber kablolar sokağın girişinde ama kimse yoktu başında :D

yer neresi hocam

• Arkadaslar mrb,

bende bu kampanyaya dahıl olmak ıstıyorum ama bır kac sorum olacak yardım edebılırsenız cok sevınırım. ilki yenimahhale çakırlar bolgesınde oturuyorum. saha dolabı evımın hemen karsısında bınayada halı hazırda fıber ınternet dolabı kuruldu aktıf kullanmaya baslayanlar oldu 1 kac gun ıcınde. dforumda fıber dıye vdsl baglantı yapıldıgını vs soylenıyor sımdi bnm bu evime gercek fıber baglanacak mı? ikinci sorum bn kampanyadan sadece fıberi alarak yararlanabılır mıyım 49 tl ye yoksa her halukarda tıvıbu vs olacak mı? son olarak komsumla ınternet paylasmak ıstesm wıreless uzerınden ne tavsıye edersınız . malum ttnetın verdıgı routerlerin kapsma alannının zayıf oldugu soylenıyor. nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim.

Cevabınız için şimdiden teşekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibuti40

Arkadaslar mrb,

bende bu kampanyaya dahıl olmak ıstıyorum ama bır kac sorum olacak yardım edebılırsenız cok sevınırım. ilki yenimahhale çakırlar bolgesınde oturuyorum. saha dolabı evımın hemen karsısında bınayada halı hazırda fıber ınternet dolabı kuruldu aktıf kullanmaya baslayanlar oldu 1 kac gun ıcınde. dforumda fıber dıye vdsl baglantı yapıldıgını vs soylenıyor sımdi bnm bu evime gercek fıber baglanacak mı? ikinci sorum bn kampanyadan sadece fıberi alarak yararlanabılır mıyım 49 tl ye yoksa her halukarda tıvıbu vs olacak mı? son olarak komsumla ınternet paylasmak ıstesm wıreless uzerınden ne tavsıye edersınız . malum ttnetın verdıgı routerlerin kapsma alannının zayıf oldugu soylenıyor. nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim.

Cevabınız için şimdiden teşekkurler.

Saha dolaplarıda çeşitli oluyor TTNET genelinde eski dolaplar yerine Tip-7 dolaplar koyuyor.

gibi ... eğer saha dopabı bu ise bina altına T-11 modeli bir switch kurulur,dairenize kadar büyük ihtimalle kablo çekilmez bina altındaki dolaba kadar fiber kablo gelir sonrası bakır hat üzerinden alırsınız.

Paket içeriğini değiştiremezsiniz net+tvbu+alo
    neti paylaşmayın derim hem illegal hemde sıkıntıda hat sahibi gümbürtüye gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 14 Mart 2013; 18:05:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

quote:

Orijinalden alıntı: srcnx

Arkadaşlar geçenler de bir soru sormuştum bölgede fiber çalışması var diye fakat Türk Telekoma ait değilmiş planlama müdürü öyle demişti. Kim olduğunu öğrenemedim ama bugün geçerken yerde yeşil renkli türksat yazılı doğalgaz rögarları ile aynı boyutta birşey vardı. Bölgede zaten uydunet hizmet veriyor. Uydunet fiber değil mi zaten anlıyamadım. Başka firmalar da olabilir tam çözemedim :) Birde Binaların kapı girişlerin de üst kısımda bulunan siyah kabloları değiştiriyorlardı elektrik olabilir yada telefon hattı onuda çözemedim

yer neresi hocam

İstanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ruhx -- 18 Mart 2013; 21:46:07 >

• Öncelikle süper bir konu paylaşımı olduğunu söylemek isterim. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ben netlimitsiz paketi kullanıcısı olarak bugün ttnet fibernet limitsiz 20 megabit dönüşümüne başvurdum. Aslında sokakta fiber olmadığını biliyorum ancak, fiberin gelip gelmediğini anlamak adına başvuru yaptım.(fiber gelmediyse başvurumun onaylanmayacağını düşünerek) Ancak dönüşümün gerçekleştiğine dair mail ve sms geldi çok şaşırdım. şu anda paketim fibernet limitsiz 20 olarak görünüyor ancak ben hala adsl den bağlıyım, müşteri hizmetlerini aradığımdada paktin fibernet olduğunu söyledi ama başka pek bilgi alamadım. Bina da fiber kutusu falan yok. Benim şimdi yapmam gereken ne, kuruluma onlar gelecek mi yada zaten dönüşüm bu kadarda ben başka bir modem alıp bağlanacak mıyım bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenhamza

Öncelikle süper bir konu paylaşımı olduğunu söylemek isterim. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ben netlimitsiz paketi kullanıcısı olarak bugün ttnet fibernet limitsiz 20 megabit dönüşümüne başvurdum. Aslında sokakta fiber olmadığını biliyorum ancak, fiberin gelip gelmediğini anlamak adına başvuru yaptım.(fiber gelmediyse başvurumun onaylanmayacağını düşünerek) Ancak dönüşümün gerçekleştiğine dair mail ve sms geldi çok şaşırdım. şu anda paketim fibernet limitsiz 20 olarak görünüyor ancak ben hala adsl den bağlıyım, müşteri hizmetlerini aradığımdada paktin fibernet olduğunu söyledi ama başka pek bilgi alamadım. Bina da fiber kutusu falan yok. Benim şimdi yapmam gereken ne, kuruluma onlar gelecek mi yada zaten dönüşüm bu kadarda ben başka bir modem alıp bağlanacak mıyım bilemedim.

Vdsl modeminiz varmı. Yoksa geçişte modem isteyebilirdiniz, size vdsl modem verirlerdi ücret durumunu bilmiyorum.

• FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 20 MBit/sn
    "AKK gurbanıyım".
  • Pendik'te Türk Telekom binasının hemen arkasında, gayet merkezi bir yerde oturuyorum ama bulunduğum yerde Fibernet yok. kader utansın
  • quote:

Eve kadar cat kablo ile giderse o GPON olmaz! Superonline eve kadar tek kıl fiber çekiyor. Türk telekom'da böyle bir sistem yok. Zaten maksimum 2 mbps upload vermeleri sistemin ne olduğu konusunda çoğu kişiye fikir verebilir.

TTnet Adsl
    download 8 mbps upload 800 kbps ( 10/1 )

TTnet ÇAKMA FİBER download 20 mbps upload 2 mbps ( 10/1 )

Superonline gerçek fiber
    download 20 mbps upload 5 mbps (10/4) ama superonline daha çok 10 mpsa uplaod veriyor yani (1/2)

Dünya fiber standardı upload ve downlaod hızları arası % 50 fark olmasıdır. Ama malesef superonline harici hiçbir servis sağlayıcı gerçek fiber verememektedir!

• Herkese merhaba,

Sitemize gelen TTNet Fiber bağlantısına, 3lü avantaj kampanyası kapsamında üye oldum.
    T11 kabin garaj girişlerine kurulmuş, dairelerde cat5 kablo olmasına rağmen, 2 tel üzerinden telefon hattıyla internet veriyorlar.
    Pazartesi mesaj geldi internet bağlantınız yapılmıştır kullanabilirsiniz diye. Fakat modeme sinyal gelmiyordu. Arıza kaydı aldılar. Bugün günlerden perşembe ve hala problem giderilmedi.

Günümüz teknolojisiyle, sorunu 3 gündür çözememeleri çok enteresan.
    Olabilecek tüm kanallardan şikayetlerimi ilettim. Dün akşam ttnetten beni aradılar ve sanki bu zamana kadar hiçbir şey yapılmamış gibi yarın probleminiz giderilecek şeklinde birşey söyledi.
    Anlamadığım 2 gündür ne yapıyorlar??? En azından hattınızı kullanabilirsiniz demeden bir test etselerdi. Modeme sinyal gelmeden neyi açıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: exenjiu

Herkese merhaba,

Sitemize gelen TTNet Fiber bağlantısına, 3lü avantaj kampanyası kapsamında üye oldum.
    T11 kabin garaj girişlerine kurulmuş, dairelerde cat5 kablo olmasına rağmen, 2 tel üzerinden telefon hattıyla internet veriyorlar.
    Pazartesi mesaj geldi internet bağlantınız yapılmıştır kullanabilirsiniz diye. Fakat modeme sinyal gelmiyordu. Arıza kaydı aldılar. Bugün günlerden perşembe ve hala problem giderilmedi.

Olabilecek tüm kanallardan şikayetlerimi ilettim. Dün akşam ttnetten beni aradılar ve sanki bu zamana kadar hiçbir şey yapılmamış gibi yarın probleminiz giderilecek şeklinde birşey söyledi.
    Anlamadığım 2 gündür ne yapıyorlar??? En azından hattınızı kullanabilirsiniz demeden bir test etselerdi. Modeme sinyal gelmeden neyi açıyorsunuz.

teknolojisiyle

başka bi tepki veremedim

• quote:

Herkese merhaba,

Welcome to real world Neo..

Ne olacak bu ttnet'in hali..

Bir kurum daha ne kadar saçmalayabilir..

Daha ne kadar düşürebilir ki kendini..

Tamam bu iş kolay bir iş değil.. Koca ülkenin TEKELi olmak gerçekten zor..

Ama bu kadar da olmaz.. Bu kadar da saçmalanmaz..

Ücretsiz diye tivibu itelerler adama, bir sonraki ay tivibu faturası gelir..

Fiber adıyla adsl kakalanır..

Gelen faturalar yanlış hesaplanır..

Ben artık neremle güleceğimi şaşırdım..

Bu kesin dış mihrakların bir oyunu ve bizi sabır testinden geçiriyorlar..

Bakalım koyun millet nereye kadar dayanacak.. Nerede patlayacak..

• Herkese merhaba;
    Biz de 3 lü avantaj paketi düşünüyoruz. Sormak istediklerim,
    Modemler standart değil mi? Herkese aynı modem verilmiyor mu? Öyle değilse hangi modem konusunda ısrar etmeliyiz. 50 GB sınırı dolduktan sonra hız kaça iniyor. Bu oyun oynamak için yeterli mi? Bir arakadaş modemi yönetemedğimizden bahsetmişti. Bu modemler de DNS ayarları değişmiyor mu?

Teşekkürler...
  • quote:

Herkese merhaba,

Dostum bende 3 lü avantaja üye oldum salı günü bugün perşembe hala hattım aktif değil ne zaman hattımı aktif ederler? Birde benimde herhalde normal telefon kablosuyla fiber verecekler herhalde. Hız durumunda ne gibi sorunlar oluyor ki?

• VDSL2 ile gelirse sinyal 20Mb+ olur
    ADSL2+ ile gelirse %25 kayıp olur 17-18Mb arası bir değer alınabilir
    çakma sağlayıcıdan çakma fiber

@bodrum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 21 Mart 2013; 12:53:13 >
  • hattım ne zaman aktifleşecek bu gün 3. gün ya
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.