Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Görür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim, şu an gücüm bir buna yetiyor zaten Epey pahalıymış vdsl modemler
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    Önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

sabah sorun yoktu, son 1 saattir yurtdışı pingler 2 katına çıktı.

sizde de durum aynı mı?

Sizin yazdığınız tarihten itibaren benimde bütün ping değerlerim 2 katına çıktı. Nerede oturuyorsunuz ve hala devam ediyor mu bu problem?
  • wish26 W kullanıcısına yanıt
    Ben o yazıyı yazdıktan 1 gün sonra pingler normale düşmüştü.

2 gün önceki TİB müdahalesinden sonra tekrar pinglerde artış var ama bugün bakamadım PC'den.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Teşekkür ederim tavsiyeniz icin. Bahsettiginiz model 300 tl imis biraz pahali geldi. En ucuz tplink tt-w9970 modeli bulabildim 150 tl ye, onunla ilgili bilginiz var mi?

9970, 9980 elbette yeterlidir fakat 5760 alabilirseniz daha uzun vadeli kullanabilirsiniz. Tabi maddi durum en iyi sizin bileceğiniz iş :)
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Ne kadar ekmek o kadar kofte hesabi. Tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Ne kadar ekmek o kadar kofte hesabi. Tesekkur ederim

Maalesef, fakat size özellikle bu modemi önermemin sebebi aslında muadili olan asus ve tp-linkin üst modellerine göre daha ucuz olmasıydı. Örneğin asus ac68u 600tl civarı, çok iyi bir modem ama arada 300tl fark olacak kadar da değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Buraya yazarsanız anlaşılabilir. İki test yaparsanız iyi olur. Biri yurt içi olsun
    Bir de yurt dışı olsun
    Karşılaştırılabilir.

Normal durumda ping değerlerim 6-7ms ye indi :)
    Bu Frankfurt vs yurt dışı için ping testi nasıl yapılıyor?
    Yine speedtest üzerinden mi yoksa başka türlü mü?
    Oyunlar için yurt dışı değerlerimi de kontrol etmek istiyorum.
    Yurtdışı menşeiili bir site adresi ya da ip yeter.
    Komut satırına tracert "sitenin adresi ya da ip si" enter deyip sonuçları yazabilirsiniz.

• quote:

Yurtdışı menşeiili bir site adresi ya da ip yeter.
    Komut satırına tracert "sitenin adresi ya da ip si" enter deyip sonuçları yazabilirsiniz.

Görme engelli olduğum için bu işleri yapmakta zorlanıyorum ama, umarım olmuştur:
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Airties 5760 arkadaşın dediği gibi kaliteli güzel modemdir.

5650 de iş görür.

Hocam fixnet sayfasından bulunduğum yeri sorguladığımda fibernet fttb olarak çıkıyor, bu ne anlama geliyor?
    araştırdığım kadarıyla binaya kadar fiber olup sonra bakır yada cad6/5 kabloyla hizmet veriliyor. Fakat benim 100mbps hızı 90 ın üstünde görmem mümkün gözükmüyor tt müşteri hizmetlerinden yaptığım kontrollerde. Fixnette bir yanlışlık mı var?
    Konuşmanızı bölüyorum lütfen kusura bakmayın. Fixnet'in sorgulamasında hata varsa büyük ihtimalle TT'deki bilgiler hatalıdır ki bu da düşük bir ihtimal.
    FTTB binaya kadar fiber hizmetidir. Fiber binaya kadar gelir devamında farklı şekillerde devam eder. Türk Telekom'da 2 tip FTTB sistem kullanılıyor.

Birincisi FTTB/Eth. sistemidir. Bu sistemde Fiber binaya kadar gelir. Binada fiberswitch kutusu bulunur fiber buraya gelir. Bu kutudan da cat6 ile dairelere dağıtılır. 1gbps hız alınabilir.

İkincisi ise FTTB/T sistemidir. Bu sistemde Fiber binaya kadar gelir. Binda T11A/B, T21, T19 gibi bina içi DSLAM'lar bulunur. Fiber bu kabine gelir. Devamında ise bakır ile binalara dağılır. Teorik olarak VDSL2 ile 17a üzerinden 250 mbps hız alınabilir. Ama paket olarak 100 mbps hız alınabilir.

Ama bu sistemlerin bir tanesinde kabinin binanızda olması gerekmiyor. T11B sisteminde bir kaç bina aynı T11B kabinine bağlanır. Diğer sistemlerde olduğu gibi 100 mbps hız alınabilir.

Not: VDSL2 üzerinden verilen hizmet için verilen hız değeri bina içi kablolama kusurları yok sayılarak yazılıdır.

• quote:

Konuşmanızı bölüyorum lütfen kusura bakmayın. Fixnet'in sorgulamasında hata varsa büyük ihtimalle TT'deki bilgiler hatalıdır ki bu da düşük bir ihtimal.
    FTTB binaya kadar fiber hizmetidir. Fiber binaya kadar gelir devamında farklı şekillerde devam eder. Türk Telekom'da 2 tip FTTB sistem kullanılıyor.

Birincisi FTTB/Eth. sistemidir. Bu sistemde Fiber binaya kadar gelir. Binada fiberswitch kutusu bulunur fiber buraya gelir. Bu kutudan da cat6 ile dairelere dağıtılır. 1gbps hız alınabilir.

İkincisi ise FTTB/T sistemidir. Bu sistemde Fiber binaya kadar gelir. Binda T11A/B, T21, T19 gibi bina içi DSLAM'lar bulunur. Fiber bu kabine gelir. Devamında ise bakır ile binalara dağılır. Teorik olarak VDSL2 ile 17a üzerinden 250 mbps hız alınabilir. Ama paket olarak 100 mbps hız alınabilir.

Ama bu sistemlerin bir tanesinde kabinin binanızda olması gerekmiyor. T11B sisteminde bir kaç bina aynı T11B kabinine bağlanır. Diğer sistemlerde olduğu gibi 100 mbps hız alınabilir.

Not: VDSL2 üzerinden verilen hizmet için verilen hız değeri bina içi kablolama kusurları yok sayılarak yazılıdır.

O halde telekomu arayıp net biçimde öğrenmek lazım, çünkü 100mbps hızı alabilmem mümkün gözükmemekte.
    Ping ile ilgili mesajımda ekran görüntüsünü atmaya çalıştım ama olmamış mı?
    Müşteri hizmetleri altyapıyı söylemez onları pek alakadar etmiyor ancak teknik personel işin o kısmına vakıftır sanırım. Ama önemli değil altyapının ne olduğu pek de. Santralden gelip ölçüm yapmalarını isteyin zaten ankastreden 100 mbps alınabiliyorsa bina içi kablolar yenilerek 100 mbps alınabilir.
    Bu arada herhangi bir görüntü yok.

Bende baktım banada binada fiber var olarak gözüküyor zaten fiber oldumu illaki görürsün apartman içinde telekom müdürlüğüne gidip altyapı hakkında bilgi alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Bende baktım banada binada fiber var olarak gözüküyor zaten fiber oldumu illaki görürsün apartman içinde telekom müdürlüğüne gidip altyapı hakkında bilgi alabilirsin.

Siz ayrıca gidip bilgi aldınız mı sorgulama yapmak dışında?
    Bilgi almak yerine ekip çağırıp ölçüm yapmak daha garanti gibi sanki, gerçi sanırım elit ekip dışında ücretsiz ekip göndermezler..
  • quote:

Müşteri hizmetleri altyapıyı söylemez onları pek alakadar etmiyor ancak teknik personel işin o kısmına vakıftır sanırım. Ama önemli değil altyapının ne olduğu pek de. Santralden gelip ölçüm yapmalarını isteyin zaten ankastreden 100 mbps alınabiliyorsa bina içi kablolar yenilerek 100 mbps alınabilir.
    Bu arada herhangi bir görüntü yok.

fttb olarak gözüktüğüne göre en kötü fttb yöntemi uygulanmış olsa bile en azından 90 civarı hızı verimli olarak alabilmem gerekir diye düşünüyorum. Üstelik binanın bahçe katında oturmaktayım.
    No

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.