Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saeecer tilgin e veriyor bildiğim ancak tilgin ile kendi routerınızı köprüleyerek kullanabilirsiniz.
    --_--------------
    FTTC sistemler için fiber tanımlanamaz sadece FTTB ve FTTH sistemlere tanımlanabilir. Ancak hipernet kullanabilirsiniz.

@e_capkan
    --------------------
    Ankastre sonrası telekomun sorumluluğu bitiyor.

@ObtObt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 29 Mart 2016; 17:50:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Saeecer tilgin e veriyor bildiğim ancak tilgin ile kendi routerınızı köprüleyerek kullanabilirsiniz.
    --_--------------
    FTTC sistemler için fiber tanımlanamaz sadece FTTB ve FTTH sistemlere tanımlanabilir. Ancak hipernet kullanabilirsiniz.

@e_capkan
    --------------------

@ObtObt

Anladım sağolun hocam. 96 TL bağlantı haraçı öhömm pardon bağlantı ücreti haybeye gidiyor yani.

• quote:

Saeecer tilgin e veriyor bildiğim ancak tilgin ile kendi routerınızı köprüleyerek kullanabilirsiniz.
    --_--------------

@e_capkan
    --------------------

@ObtObt

Bazı kabinlerin üzerinde fibernet stikerı oluyor
    Reklam Amaçlı yapistiriyorlar demekki

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

Galiba ONT'den gelen hatti tilgin kullanıcı adı ve şifre kullanarak normal nete çıkartıyor.

O zaman en sagliklisi tilginin ethernet çıkışını alıp güçlü bir AP E bağlayıp sadece onun sinyalini kullanmak.

Tilgin garip şekilde bilgisayara 20mbit hız verirken, telefon ve iPad de 4-5 mbit i geçemedi. Sebebi ne olabilir?

Bir de önereceginiz iyi bir AP var mi?

• Ne yazık ki tilgi altyapım T11 olduğu için çok sağlıklı bilgi veremesem de tilginin wifi perforsmansının çok kötü olduğu söyleniyor bunla ilgili olabilir o hızların çıkması tabi bunu pc ye kabloile bağlandığınızı varsayarak söylüyorum ha wifi ile ise her iki cihaz ona bir şey diyemem. Önerebileceğim AP yok daha doğrusu AP piyasası ve cihazlar hakkında pek bir bilgim yok ama elinizde modem kalmışsa AP almaktansa modemi köprüleyebilirsiniz ya AP modu varsa kullanabilirsiniz wifi performansı yeterli olur.

-----------------
    e_capkan@
    Fiber işareti olmasının sebebi telekomun salaklığına dayanıyor. En başta telekom hesabını sadece outdoor kabinleri DSLAM yaparak işi halletmek gibi sačma bir politikaya bürümüştü tabi baktılar olmuyor binalara FTTB şeklinda T11 le koymaya başladılar şimdi o politikadan da vazgečtiler FTTB T21 ve FTTH ye döndürdüler işi herneyse bu sebeple bayağ bir outdoor kabini DDSLAM yaptılar bu arada FTTC sistemleride fibrnet ismi altında satmaya kalktılar tabi yanlış hatırlamıyorsam 2013 de BTK fiber binaya ya da eve gelmiyorsa fiber değildor diye karar çıkarınca FTTC ler hipernet adı altında satılmaya başlandı. Tabi olsn telekoma oldu adı çakma fiberciye çıktı ee yaptıklarının sonunu buldular anca olmssı gerekene döndüler bakalım önümüzdeki zamanlarda neler olacak. İnşallah hayırlı işler olur.

• quote:

Ne yazık ki tilgi altyapım T11 olduğu için çok sağlıklı bilgi veremesem de tilginin wifi perforsmansının çok kötü olduğu söyleniyor bunla ilgili olabilir o hızların çıkması tabi bunu pc ye kabloile bağlandığınızı varsayarak söylüyorum ha wifi ile ise her iki cihaz ona bir şey diyemem. Önerebileceğim AP yok daha doğrusu AP piyasası ve cihazlar hakkında pek bir bilgim yok ama elinizde modem kalmışsa AP almaktansa modemi köprüleyebilirsiniz ya AP modu varsa kullanabilirsiniz wifi performansı yeterli olur.

-----------------
    e_capkan@
    Fiber işareti olmasının sebebi telekomun salaklığına dayanıyor. En başta telekom hesabını sadece outdoor kabinleri DSLAM yaparak işi halletmek gibi sačma bir politikaya bürümüştü tabi baktılar olmuyor binalara FTTB şeklinda T11 le koymaya başladılar şimdi o politikadan da vazgečtiler FTTB T21 ve FTTH ye döndürdüler işi herneyse bu sebeple bayağ bir outdoor kabini DDSLAM yaptılar bu arada FTTC sistemleride fibrnet ismi altında satmaya kalktılar tabi yanlış hatırlamıyorsam 2013 de BTK fiber binaya ya da eve gelmiyorsa fiber değildor diye karar çıkarınca FTTC ler hipernet adı altında satılmaya başlandı. Tabi olsn telekoma oldu adı çakma fiberciye çıktı ee yaptıklarının sonunu buldular anca olmssı gerekene döndüler bakalım önümüzdeki zamanlarda neler olacak. İnşallah hayırlı işler olur.

teşekkürler.
    büyük apartmanda veya sitede oturanlar şanslı şuan.binaya kadar fiber geliyor.
    bizim apartmanda 8 hane var.(6 tanesi iş yeri) ana santrale 400metre uzaktayım.
    FTTN benim :)

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Aslında santrle yakın olmak ilerisi için pek iyi değil zira gerek şehir içlerinde yapılaşmanın ve kablolamanın zorlaşması gerek se de santrallerin ortadan kaldırılması süresunce en son ayak direk santrale bağlı hatlar olacağından fiber en son şehirlerin tam göbeğine gelir. Tabi manyaklık edip farklı politika izlemezlerse ha mesela Turkcell de durum böyle olmaz adamlar nerede para var oraya hemen fiberi çeker.

• quote:

Aslında santrle yakın olmak ilerisi için pek iyi değil zira gerek şehir içlerinde yapılaşmanın ve kablolamanın zorlaşması gerek se de santrallerin ortadan kaldırılması süresunce en son ayak direk santrale bağlı hatlar olacağından fiber en son şehirlerin tam göbeğine gelir. Tabi manyaklık edip farklı politika izlemezlerse ha mesela Turkcell de durum böyle olmaz adamlar nerede para var oraya hemen fiberi çeker.

aynen

isteseler 1 günde fiber kabin koyabilirler.ama yapmıyorlar.
    yer altında telekomun lağımları ve boruları mevcut zaten.

yazlıkta 600-700metre uzakta tip6 kabin vardı.kapasite doldu zamanla.
    evin yanına bitane daha tip6 koydular.
    ne ara kablo çektiler göremedim takip etmeme rağmen.
    1 saattede yeni dolaba aktardılar portları.

dediğin gibi uzak noktaları fibere geçiriyorlar ilk önce.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgilerinizden ötürü teşekkürler.

• ObtObt kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ben de çok şey bilmiyorum bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum.

• TTNET Hipernet için TP-LINK TD-W9970 VDSL2 modemi nasıldır arkadaşlar, kullanan var mı?

• 4.5G nin bizlere bir faydası olacakmı arkadaşlar.

• 4,5 g cep telefonları ıcın veya tablet kullananlar mobıl kullanım guzel fakat ev pc lerıne faydası olmaz....ev ınternet daha avantajlı olur bence..
    1 nısan olsun fıyatları cıksın bakalım ne cıkacak..hızlı kullanım kota sınırı asılırsa yuksek faturalar gelır dıye uyarılar oluyor....
  • Şu amaçlı düşündüm ttnet için, hani ceplerde internet hızlanınca fiyatlarda yada hız artırmada bize olumlu yansıma olur düşüncesindeyim.

• ByAdmin kullanıcısına yanıt
    Bence yararı olacakrır zira bazı yerel işletmeciler 4.5G ile normal ev interneti tarifeleri gibi bir kaç cihaz vasıtasıyla evlere genişbant erişim sağlayacaklar oldukča da iddialı fiyatları olan bir firma görmüştü!. VDSL veya Fiber bağlantıya sahip olmayanlar için alternatif oluśturacağı için sabit internet piyasası icin az da olsa olumlu etki yaratabilir. Zira mobil ev interrneti (artık asıl ismi nedir bilemem) ile rekabet etmek zorundalar. Ha işe yararsa da çok büyük bir şey beklememek lazım.

• Hattım 50 Mbit fiber 200 gb akk.. Şuanda yarım saattlik periyotta hiçbir işlem yapmadığım halde kotamdan 3 gb gitmiş.. Valla bunlar insanları tavuk gibi yolmanın peşinde.. Ben size bişey söyleyeyimmi bu adil kota denilen olay bile adil değil biliyormusunuz.. Buna defalarca şahit oldum.. Kullanmadığınız halde bile gb lar eriyor gidiyor.. Yazık ama ya valla yazık.. Haramdır o para size..
  • hipernet 24mbit test sonucu
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

4.5g ye dayanamadı turk telekom altyapısı.

düzeltme:salak telefon 9.3.1 i indiriyormuş.
    indir diyen oldu sanki.1gb kotayı yedi boşu boşuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 1 Nisan 2016; 1:31:56 >
  • 24mbps fibernet hızda sıkıntı yok mobiln durumu sabiti pek etkilemez.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• aynen 4,5 G devreye girince normal internet kullanıcıları etkılemedı..bizim hızlar dusermı dıye dusundumdu su an hersey normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 1 Nisan 2016; 11:53:53 >
  • Arkadaşlar merhaba Ttnet fiber net 24 Mbs'ye kadar 75 gb akk kullaniyorum taahhüt bitiyor bugün aradılar 2 yıl taahhüt verirseniz 61 lira'dan devam ederiz diyorlar, şimdi de aynı fiyat zaten, kabul edeyim mi yoksa birşeyler koparabilir miyim ne dersiniz ?

• 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.