Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun.Vdsl'e geçişiniz ne kadar sürdü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Bayiden paketi değiştirip, sinyalin gelmesi arasında yaklaşık 30-35 dakika vardı. Fakat bu kadar hızlı olmasının nedenide bağlı olduğum Telekom Bölge Müdürlüğü'nde arkadaşımın çalışıyor olması. Bayiden sonra santrale uğradım ve arkadaşım 15 dakika boyunda telefon trafiğinde kaldı hattın değişimini yapabilmek için Kendiside olmasa vay halimize dedim
  • Deathbringer kullanıcısına yanıt
    İzmirdemisiniz? Bahçelievler telekom müdürlüğüne sordum hat uygun altyapı var ama vdsl'e geçiş talebi sistemde beklemede kalmış. Arkadaşınıza sorabilirmisiniz ne yapmak lazım ?

Sistem onayından sonra kendisi santral den bir islem yaptımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 17 Şubat 2016; 19:22:36 >
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Evet Çiğli Telekom Bölge Müdürlüğü'ne gittim. Sistem şöyle işliyor yanlışımda olabilir. Öncelike şunu belirteyim, fiber dönüşüm kapsamında 20Mbit paketi kullanıyordum. Sonradan öğrendim ki bu dönüşüm paketlerine VDSL sinyal verilemiyormuş. 24Mbit Fibernet'e geçtim. Daha sonra santrale gittim fakat sistemde paket değişikliği görünmüyordu. Arkadaşım santralden bayiyi aradı, çok ilginçtir ki paketi kimin onayladığını söyleyemediler. Bayiye hizmet numarası, tel no ile sorgu yaptırdı fakat herhangi bir sonuç çıkmadı. 10-15 dakika bekleyişten sonra tekrar sisteme baktık hala düşmemişti. Aynı senaryo başa sardı. Daha fazla beklememe gerek olmadığı santral sistemine başvuru düştüğü anda hattı T11 kabine aktarım yapacağını söyledi. Santralden ayrıldıktan yaklaşık 5 dakika sonra telefonla arayıp VDSL'e geçişin tamamlandığı söyledi

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathbringer

Evet Çiğli Telekom Bölge Müdürlüğü'ne gittim. Sistem şöyle işliyor yanlışımda olabilir. Öncelike şunu belirteyim, fiber dönüşüm kapsamında 20Mbit paketi kullanıyordum. Sonradan öğrendim ki bu dönüşüm paketlerine VDSL sinyal verilemiyormuş. 24Mbit Fibernet'e geçtim. Daha sonra santrale gittim fakat sistemde paket değişikliği görünmüyordu. Arkadaşım santralden bayiyi aradı, çok ilginçtir ki paketi kimin onayladığını söyleyemediler. Bayiye hizmet numarası, tel no ile sorgu yaptırdı fakat herhangi bir sonuç çıkmadı. 10-15 dakika bekleyişten sonra tekrar sisteme baktık hala düşmemişti. Aynı senaryo başa sardı. Daha fazla beklememe gerek olmadığı santral sistemine başvuru düştüğü anda hattı T11 kabine aktarım yapacağını söyledi. Santralden ayrıldıktan yaklaşık 5 dakika sonra telefonla arayıp VDSL'e geçişin tamamlandığı söyledi

Hayırlı olsun hocam. Sistemsel sıkıntı var dediğiniz gibi bu iş emrinin santrale düşmesi için ne yapılabilir hocam 6 kez başvuru yaptım iptal oldu hepside öğrenseniz arkadaşınızdan nereye söylemişte iş emri düşüp onaylanmış öğrenebilirseniz bir çok arkadaş forumda hipere geçiş meselesini çözebilir.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Evet hocam sorun bellide çözümü nedir bulamadık çiğli telekomdaki arkadaş bu konuda bilgi verirse baya bir faydası dokunmuş olur.

• Birleşme olduğundan sistem tam oturmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: VDSL

Birleşme olduğundan sistem tam oturmadı.

Birleşmeden kaynaklı değil hocam. Ben geçen yıl mayıs ayında da başavuru yaptım o zamanda iptal oldu başvuru sistem komple sıkıntılı bir yerde düğüm oluyor başvuru ve sistem iptal ediyor otomatikman başvuruyu bu durumu mhleri veya müdürlükte açıklayamıyor yazılımsal bir sıkıntı yazılım geliştiricilerin müdahelesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

Evet hocam sorun bellide çözümü nedir bulamadık çiğli telekomdaki arkadaş bu konuda bilgi verirse baya bir faydası dokunmuş olur.

Aynen.Bir çok kişi bu sorundan müzdarip.

• 2013-2014-2015 tarihinde de bu konudan şikayet edenler var forumda başka konularda ve şikayet sitelerinde yazmışlar.

• Oluşturulan şikayet kayıtlarıyla ilgilenseler sorun çözülebilir xxxxx numaralı şikayetiniz ile ilgili inceleme ve çalışmalar devam etmektedir diye otomatik mesaj geliyor birşey yaptıkları yok.

• Kendisi bayan bir arkadaşımız ve forumla pek ilgili olduğunu zannetmiyorum. Sorundan fazla müzdarip var, sizin için öğrenmeye çalışacağım
  • Ben online işlemlerden zyxel vdsl modem aldığımı görüyorum da bu ileri zekalı müşteri hizmetleri nasıl göremiyor.Hala kargonuz geldimi modeminizi teslim aldınız mı diyor hattınız beklemede abonelik sözleşmesi bize ulaşınca işlem tamamlanır diyorlar.Zaten tt ofisden aldım vdsl modem ücretsiz hala kargoyu soruyorlar.

Arıza kaydı oluşturayım diyorum hat beklemede birşey yapamayız diyorlar.

• quote:

Ben online işlemlerden zyxel vdsl modem aldığımı görüyorum da bu ileri zekalı müşteri hizmetleri nasıl göremiyor.Hala kargonuz geldimi modeminizi teslim aldınız mı diyor hattınız beklemede abonelik sözleşmesi bize ulaşınca işlem tamamlanır diyorlar.Zaten tt ofisden aldım vdsl modem ücretsiz hala kargoyu soruyorlar.

Arıza kaydı oluşturayım diyorum hat beklemede birşey yapamayız diyorlar.

Öyle işte işin yoksa uğraş dur senin başvurun iptal olacak bu saatten sonra bekleme olacak olsa 10 dk da olurdu :) Mhleri dünyadan haberleri yok.Boşuna arayıp sinirlerinizi bozmayın bence. Sistem otomatik iptal edecektir başvuruyu.
  • Ücretsiz Vdsl modem alanlar da online işlemlerde kampanya aboneliklerim kısmında taahhüt yazıyor mu ?

• Ve arkadaşlar yaklaşık 2006 dan beri kullandığım internet hızlandı düne kadar 4mbit kullanıyordum bu devirde dışarıda 100mbit kullandıktan sonra evde 4mbit olmuyordu gerçi akk yakalancaz artık

kabin yaklaşık 500mt ilerimde vdsl 2 sinyalı verdiklerinde 60mbit sorunsuz aldım paketim 16mbit olduğu için adsl 2 düşürmüşler şimdilik performansı memnunum ping 8ms çıktı acaba oyunlarda da bir etkisini görürmüyüz
    Bu mesaja eklenen görseller:

• zyxel zyXel vmg 3312-b10b modem alanlar, bellek kullanımı hakkında bilgi verebilirler mi? benmki %95 ten aşağı düşmüyor :)
  • ccandan kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.İzmir demisiniz evetse semt neresi ? İlk Vdsl kullandığınızda siz mi geçiş talep etmiştiniz ?

• izmir balçovadayım bende 2-3 hafta önce pazartesi akşam 8 gibi başvurdum hem modem hem 24mb vdsl hipernet için modem ve sözleşme bana ulaşıp imzalayıp gönerdiğimde vdsl in aktif olacağını söyleiler öylede oldu çarşamba günü sabah mng kargo sözleşme ve modemi getirdi imzaladım yolladım perşembe sabah mesaj geldi telefona abonelik evraklarınız tarafımıza ulaşmıştır en kısa sürede işlemniz gerçekleşecektir diye çok değil 5 dakika sonra adsl sinyal gitti ve vdsl geçişim tamamlandı şu an 23 mb internet gliyor ping ise 6-7 civarı.
  • quote:

Hayırlı olsun.İzmir demisiniz evetse semt neresi ? İlk Vdsl kullandığınızda siz mi geçiş talep etmiştiniz ?

Teşekkürler evim İzmir / sahilevleri de forum da görmüşsünüzdür belki çalışmalar vardı saha dolabı koydular bu sabah da çalışmalar devam ediyordu öğlen gibi bağlantı koptu beklemeye başladık artık sinyal geldiği zaman vdsl olarak verdiler daha sonra adsl2 çevirmişler 16mbit vermişler ilk sinyal geldiğindeki hat değerini aşağıda ekledim
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccandan -- 18 Şubat 2016; 20:09:47 >

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.